Aktuálně: 4 580 inzerátů178 008 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů
Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 18.06.2023, 10:56:56 xxx.xxx.24.253

tak při troše štěstí a ochotě si dojet se dají sehnat i rodiče, nedávno jsem někde viděla inzerát na vynesené, tak kromě slepiček vzít i kohouta a pak by F1 potomstvo bylo brojler ale chov rodičů brojlerů je docela vopruz, všechno je podřížené tomu, aby neztloustli, takže jsou celý život na přísné dietě a představa, že se to nějak stane doma na dvoře je lichá.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 16.06.2023, 14:54:47 xxx.xxx.24.253

na líhni občas taková jsou, jsou podesraná už z mekonia a vůbec to teda neřeším a fičí rovnou mezi odpad mít takové doma, tak si šmákne pes co jiného s mrzákem.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 16.06.2023, 06:06:15 xxx.xxx.24.184
Nic1:

Kdysi jsem si to zkusila-přes prázdniny jsem pracovala jen brigádě jako ošetřovatel koní, měsíc byl super, ale jak jsem tam byla déle, tak jak píšete Vy, už jsem neměla tolik síly na ty svoje a co se týče ježdění, tak jsem to už spíše brala jako že musím, než že bych se tak těšila. Ale zajímaly by mě třeba ne tak fyzicky náročné obory (možná?) jako třeba pracovat na klinice jako asistent, nebo vet sestra atd... Co jsem tak slysela, tak na tyhle pozice berou hlavně s praxí, a nemusí mít zrovna školu... Bohužel v našem kraji moc nabídek není a tyhle místa si spíše drží už dlouhodobi pracovníci 


z platu veterinární sestry ale vlastního koně neuživíte.

a asi na něj nebudete mít ani čas.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 15.06.2023, 19:13:40 xxx.xxx.24.184

lepší být nepopulární než to mít jako můj bývalý šéf, který se na všechny mile usmíval ale v kartě měl u většiny klientů poznámku UB a u velké části i uzavřenou špičatou závorku.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 15.06.2023, 18:01:55 xxx.xxx.24.184

Asi jsem se k tomu už nechtěla vracet, ale budiž. Jako člověk s pregraduálním studiem jsem funkčně gramotná a ještě na fauně bylo majitelem zvířete jasně uveden anamnestický údaj "On hodně pije a močí už nějakou dobu. Já pořád odkládala vyšetření, ale teď jsem si řekla, že už MUSÍM." Že došlo ke zhoršení stavu ve stejné době jako se zhoršil zdravotní stav majitelky nic nemění na tom, že to pu/pd prostě trvalo už předtím a nejsem si vědoma toho, že by patofyziologie toho procesu u lidí byla natolik odlišná, aby bylo možné omluvit neprovedení vyšetření ve chvíli, kdy se to objevilo. že se někdo stará dobře o své lidi i  zvířata neznamená, že občas něco neprokaučuje a dobré výsledky někde nejsou bianco šek pro průšvihy jinde. ale o to mi asi nešlo. zarazila mě prostě ta reakce, že největší problém je nemožnost dovolené, místo zajásání, že by to nemusel být paraneoplastický syndrom nebo end stage ledviny, ale léčitelná záležitost. to, že ta dovolená by nebyla v ohrožení až tak moc, kdyby se pu/pd řešilo okamžitě, to je prostě takový bonus.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 15.06.2023, 17:53:48 xxx.xxx.24.184

myslím si, že máte zkreslenou představu, jak funguje holoubě. je to holoubě. neřeší se hmotnost, ale prostě věk, to je cca měsíc. holoubě vykrmí rodiče.

jak velké bude to holoubě záleží hlavně na plemeni. no a celková ekonomika záleží na plodnoti rodičů, protože to jsou dva ptáci, které krmíte celoročně. 

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 14.06.2023, 21:20:38 xxx.xxx.25.211

ušpiněná zeď je to nejmenší, mě bert už zlámal dvě vitrážové tyče, protože není nic lepšího než se o to opřít plnou vahou, aby bylo přes záclonku líp vidět

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 13.06.2023, 21:38:02 xxx.xxx.25.192

prostě mrzí mě kvůli tomu zvířeti, že to byl problém. a to v podstatě bez ohledu na to, jestli se nakonec cukrovka potvrdí nebo ne. protože to prostě není prkotinka, jakože hahá, on nějak hodně pije, možná cukrovka, ale nevadí, budu to řešit někdy.

 

takových natažených totiž už bylo...

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 13.06.2023, 21:36:00 xxx.xxx.25.192

ne, netrpím empatií k lidem, to si nechávam pro zvířata. protože občas se zase stává, že lidé jsou natolik zahledění do sebe, že na to zvíře se jaksi zapomíná a nějaká láska se stává jen zase obrazem toho člověka a o toho druhého vůbec nejde. inzulín 15 může být stresem, ano. že kocour před rokem měl krev v pořádku je taky možné. ale prostě s cukrovkou se to má tak, že když vidíte pu/pd a mažete na krev a zdiagnostikuje se cukrovka a léky se kompenzuje, tak je možná remise a není to vůbec vzácné a pak máte zvíře na dietě s kontrolami. nebo se na to pu/pd díváte a dumáte a pak remise nebude ale pak není možné plakat, že nebude penzionek. jak si kdo ustele, tak si lehne. jako jasný, boj o vlastní život může mít prioritu, ale to na věci nic nemění. ten virtuální František, co je ve špitále, taky konečně není obézní.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 13.06.2023, 20:59:04 xxx.xxx.25.192

vynesená slepice, pokud se bavíme o slepici zakoupené ve velkochovu, nemá 10 měsíců. nikdy. proč? protože naskladní se třeba 15 týdenní a pak snáší do 60 nebo 70 týdnů, možné je i snáškový cyklus do 100 týdnů věku. to znamená může být třeba deset měsíců ve snášce, ale není tak stará, deset měsíců starou nosnici by ještě nikdo nevyskladnil. když jí koupíte, první, co udělá je, že se přepeří a pak ponese slušně ještě aspoň jeden snáškový cyklus. s každým dalším rokem je to horší a horší. plus hybridky nad cca 1 rok věku často trpí různými gynekologickými potížemi, které jsou příčinou úhynu nebo trvalé zástavy snášky.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 13.06.2023, 20:30:56 xxx.xxx.25.192

Takže. Na tablety zapomeňte. I kdyby byl Fido František Novák, tak kdyby ho odchytla obvoďařka s tím, že zhubl ze 140 na 80, pije osm litrů vody denně a cukr má 25, tak Franta pofrčí do špitálu a vyfasuje inzulin. Pak jsem dlouho přemýšlela, jak to napsat nějak diplomaticky, ale nejde to. Prostě to nejde. U koček je cukrovka hlavně 2. typu a remise je možná. Akorát že pravděpodobnost remise klesá s každým okamžikem trvání neléčené nebo špatně kompenzované cukrovky. Takže když někdo čeká a čeká, a dumá, a podceňuje a bagatelizuje a blbé vyšetření krve je měsíce neřešitelná překážka, tak prostě remise v tomto případě je VYLOUČENA a holt se nebude jezdit do penziónků a té zanedbané nejbližší bytosti se bude píchat inzulín, jinak bytost zdechne. tak, jsem si ulevila, protože prostě tak to je. a ze stejného důvodu jsou vyloučené i ty tablety (někde v usa už mají registraci), protože ty tablety nemůžete dávat zvířeti, jehož slinivka už je z důvodu zanedbaného stavu prostě kaput.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 11.06.2023, 21:33:25 xxx.xxx.25.183

tak snad víte, jaké myslivce má kdo ve své obci. jestli je tam debil, tak radši nepouštět ani chlup, normální člověk vám jen tak po kočce, kor když bude vědět, že je vaše, střílet nebude. 

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 11.06.2023, 21:31:00 xxx.xxx.25.183

ano, létají jak blázen, dělají si co chtějí a pokud nemáte zahradu velikosti zámeckého parku, budou u souseda i v lese.

jinak páv je podobně vnímavý k černohlavosti jako krůta, takže chov se slepicemi není ideál.