Aktuálně: 4 665 inzerátů177 744 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
Doron
Doron (1899 příspěvků) 02.07.2023, 12:17:57 xxx.xxx.15.212

Taky mi psíci už přijdou docela starý na takovou změnu.

Když jsem pořizovala Dorouše bylo Gučkovi přes pět let a byl z toho strašně smutný, nebudete mi to věřit, ale dokonce i plakal. Když prisel na to, že o nic nepřijde, bylo to už fajn.Trvalo to asi dva týdny a bylo mi ho fakt líto. Doro chová ke Gučkovi velkou úctu a je mu pořád vzorem a taky ho dost potřebuje. Třeba za ním chodí, aby mu otevřel dveře, páč se to sám nikdy nenaučil  🙂. Ale vlastně si spolu nikdy nehráli.

V té době jsem měla ještě stařičkou fenu NO ( už umřela), té bylo v tý dobře čtrnáct let a opravdu už chtěla svůj klid. Takže tam měl Dorouš vlastně úplně zakázáno ji jakkoli otravovat, čuchnout a konec, žádné pokusy o hru,nic. Na hraní měl vrstevníky.

A teď, když k nám přišlo malé štěně, bylo všechno zalité sluncem protože Dorouš získal kamaráda na hraní a Gučák si pořád uchovává svoje postavení velkého a laskavého šéfa. Štěně Fram ho taky vůbec neotravuje, jen mu občas olizuje koutky tlamy nebo vylizuje uši 😊.

Zas na druhou stranu, znám hodně psích staříků, kteří se štěnětem omládli, vzali si ho na starost a soužití bylo dobrý.

Každý zná svoje psy nejlíp a myslím, že si tak nějak dokáže představit, jestli si sednou. Kdybych předvídala problémy, asi bych do toho nešla..

Doron
Doron (1899 příspěvků) 01.07.2023, 23:55:19 xxx.xxx.15.212
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 01.07.2023, 22:46:45

Už bych ho nedala😊.

Ale myslím, že má ještě volnou jednu ségru, prý dost nadějnou. Když jsme byli pro Frama, pán a paní se dohadovali, jestli si ji nechají, pán si ji hodně oblíbil 😅, ale nechávali si ještě Frama bráchu a mám pocit, že paní pána přesvědčila, že by to už bylo moc😊, protože jsem ji viděla v inzerci.

Takže máte možnost, ale byla ta holčička taková živější😊.

Doron
Doron (1899 příspěvků) 01.07.2023, 23:34:38 xxx.xxx.15.212

Já už se teda Rezzy nedivím, že na nás nemá moc času, jsem si teď tu kombinaci štěníka a dětí vyzkoušela…, ale stejně bych nějakou fotku pana profesůrka teda viděla ráda 😊🙏.

Myslím, že tři psi už jsou malá smečka a fakt držej pohromadě. Dorova máma měla takový tendence Frama preventivně vychovávat ( ona je jejich dobrá kámoška, ale přímo do smečky nepatří) a už tam byl Gučák a zaujal takovej ten dominantní postoj a Dorouš, kterej ke svojí mamince chová velkou úctu, se rychle vklínil mezi ní a Frama a zaclonil ho svým válcovitým tělem 🤣. No doufám, že projdeme dobře i Framovou pubertou, ale mám pocit že asi jo..

Doron
Doron (1899 příspěvků) 01.07.2023, 22:44:21 xxx.xxx.15.212
Rapotačka:

Mám to s Dr. jako Vy….


Taky strašně nerada chodím k doktorovi, ale občas si nechám něco napsat aspoň na dálku.

Doron
Doron (1899 příspěvků) 01.07.2023, 22:34:39 xxx.xxx.15.212

Toho našeho pejska nejde vyfotit, aby nevypadal jako mop na podlahu ☹️..

Dorouš mu dělá neúnavnou chůvu. Jsem mu fakt vděčná 😊. Má opravdu zlatý srdce. Starší Gučák si zachovává důstojnost a všechno dozoruje z povzdálí.

Mám na víkend na hlídání Dorovu mámu, a musím říct, že čtyři psi a dvě vnoučata je už na mě trochu moc 😅. Dobrá zpráva je, že Fram je na děti opravdu něžnej a opatrnej, žádný okusování jehličkovejma zoubkama se nekoná. Já ho o to taky hezky požádala."Framíčku, je to mimi", jsem mu domlouvala, když ležel vedle desetiměsíční vnučky a on to pochopil. Je to takovej starej mladej 😊.

Obrázek Obrázek Obrázek
Doron
Doron (1899 příspěvků) 01.07.2023, 19:10:46 xxx.xxx.15.212

Já bych tedy antivirotika určitě nasadila !

Jináč velké dávky vitamínů B, velké dávky vitamínu C , 1000mg, žádná míra, Zinek. Zinková mast.

Je to nakažlivý, hlavně si to nerozšmudlejte do očí a vůbec nikde.

Bych klidně jela na pohotovost, ať se to nerozjede. Můžou dát i v infuzi. 

Doron
Doron (1899 příspěvků) 01.07.2023, 18:44:40 xxx.xxx.15.212

Já lobuju za šeltii, jemná , inteligentní, vnímavá, přizpůsobivá a skladná, vyrovnaná, dobrý vztah k ostatním zvířatům, nehoní zvěř, pořád je vám v patách.

Řekla bych, že pro případného začátečníka vhodnější. Méně náročná na pohyb, snadno cvičitelná.

Zlaté retrívry mám také moc ráda, ale je to už kus psa a potkala jsem mezi nimi i pár drsňáků.

Řekla bych, že se shání hůř než retrívr, chce to se podívat na rodiče a určitě koupit s průkazem původu.

Kdybyste chtěli, mohla bych vám i domluvit návštěvu u chovatelky, abyste viděli, do čeho jdete.

Doron
Doron (1899 příspěvků) 01.07.2023, 14:55:42 xxx.xxx.15.212
Ivus:

Otevírám znovu starší téma - máte nějaké tipy, jak nejlépe začlenit štěně do “smečky” ke starším psům nebo psovi? 


A jaké štěně a jaká smečka? Chtělo by to trochu podrobností…

A už ho máte doma, nebo teprve budete pořizovat ?

Nám se teď podařilo na první dobrou, ale záleží taky na konkrétních psech.

Doron
Doron (1899 příspěvků) 01.07.2023, 09:25:17 xxx.xxx.15.212

Hele, za kolik byste řekli, že Švédové faunu koupili? Jen tak pro zajímavost.. Nemám vůbec představu, jak se v týhle oblasti pohybujou ceny..

Doron
Doron (1899 příspěvků) 30.06.2023, 15:51:11 xxx.xxx.162.50

Nojo, já si toho, co dělal mastňáček a Megí opravdu cením, ale neviděli jsme jim holt do hlavy  :(.

Já docela spolupracovat umím, například pořád čekám na pokyn k deaktivaci účtu na fauně :)).

Už můžu? :)))