Aktuálně: 4 945 inzerátů174 413 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
Doron
Doron (1796 příspěvků) 23.06.2023, 09:58:50 xxx.xxx.162.50
hmn:

doron, skelety skelety a zase skelety


Tak jo . Díky :). Já dávám velkejm psům teď často to kuře a malýmu z něj dělám v podstatě takovej skelet seříznutím těch prsíček. Tak nakoupím skelety ve velkým. 

 

Doron
Doron (1796 příspěvků) 22.06.2023, 20:15:18 xxx.xxx.162.50

Prosím pěkně, kdyby někdo,  kdo odchovával štěníka většího plemene, mohl dát nástin jídelníčku, byla bych moc vděčná.

Mám tříměsíční briardě a bojím se, abych něco nepokazila.

Zatím krmím hlavně kuřecí čtvrtky, dávám mu ty s křidélkem a odřezávám částečně prsa.  Dostává taky jogurt , občas sardinky ve vlastní šťávě, dneska jsem uvařila vepřový s rýží a se špenátem, hodím mu občas patku žitnýho chleba, k poslední večeři většinou Yoggies. Zeleninu a ovoce nechce.

Dost roste, je spíš hubenější.

Myslíte, že dělám nějakou zásadní chybu?

Mám na něco dávat pozor ?

Doron
Doron (1796 příspěvků) 22.06.2023, 16:10:30 xxx.xxx.16.31
chvd:

A proc je treba dotovat? Nestaci davat stravu, v ktere je dostatek vyuzitelneho vapniku? Nevim, ptam se. nebo jste to myslela tak, ze jak zabezpecit dostatek vapniku?

Nebo jak budete vedet, ze ho v normalni/bezne/stavajici strave nema dostatek?

To dilema co popisujete...to je podle me silne relativni, co je lepsi a co horsi, netvrdim tak ani tak. Na tohle nejsou obecne rady IMO.

 


A jakou stravu?

Jaký zdroj vápníku, kromě kostí, máte konkrétně na mysli ?

Doron
Doron (1796 příspěvků) 22.06.2023, 14:46:46 xxx.xxx.103.229
Rezzzy:

To je slaďouš. U nás moc klidu není, štěně je živé, miluje vodu, na zahradě nám vyvěrá pramen a je sveden do koryta a následně do potoka,je to oblíbené místo děti, Messi je z toho taky nadšený. Nehlídá.Ted spí, a když spí, může se tady střílet z děla a nic s ním nehne. Hezky už reaguje na jméno, s kočkama tady dobrý.

A roste, roste před očima. Pro mě je takový mimino premiéra a moc si to užívám, děti nenechávají na zemi hračky, z toho jsem nadšená.

Doris je teda pěkný vyčůránek, to se jen tak nevidu


Tak to se u Vás má krásně :)! Taky bysme chtěli na zahradě potůček !!!

Já jsem ráda, že už máme ty první týdny za sebou, Fram je už trochu samostatnější, třeba jde na chvíli sám ven s klukama hlídat, nebo se jde vyvenčit, pořád mám otevřený dveře.

Dorouš je strašnej vyčůránek, naučil se to od Guči a teď se to učí malej, dneska vyměňoval stéblo rákosu za polínko :)).

Rezzy, jako vím, že je štěnětem a dětma opravdu hodně práce, ale aspoň jednu fotku byste teda dám mohla :))!

Mějte se hezky, jdu psům napustit bazének, když nemáme ten potok :).

Doron
Doron (1796 příspěvků) 22.06.2023, 14:26:40 xxx.xxx.103.229
Zrzavci:

Doron? Vy jste ho zabila? Zlobil moc? Nebo co udělal? smile

 

edit - aha, už vim, to bylo za to prádlo teeth


Jediná jste to poznala !

Teď už budou fotky jen takhle vleže, neporoste a pak se odmlčím ... :)).

Doron
Doron (1796 příspěvků) 22.06.2023, 10:49:19 xxx.xxx.162.50
kometa:

Přesně! Takhle vypadala anakondou vyplivnutá opička, když chtěla sežrat většího člověka. Bylo to v jednou uhozeném filmu o obří anakondě.

Doron, je to vtip.pink-flower


Já vím, že to není zrovna fešák rolling-laughing.

Ale povážku má dobrou!

Doron
Doron (1796 příspěvků) 22.06.2023, 10:17:46 xxx.xxx.162.50
assil:

Spíš už se konečně začíná říkat pravda, dosud se přiznávali jen koně v Americe.


Assil,

Chobotnatci začali vymírat před dvěma milióny lety..

Byl to takový postupný, dlouhodobý proces, na kterém se podílely hlavně klimatické změny, kterým se nedokázali přizpůsobit.

Mamuti zažili velký úbytek před 75 000 lety, pak před 30 000 lety ( to bylo na celé Zemí několik set tisíc lidí).

Poslední mamuti vymřeli před 4 000 lety, to bylo na Zemi tak deset milionů lidí ? ( Česko rozmístěné po celé planetě). Tam se na vyhubení těch zbytků mamutů lidé asi trochu podíleli, ale zase, velká klimatická změna..

Nesmíte zase všemu věřit, někteří " vědci" jsou tak tendenční, až mě to děsí :((

 

 

Doron
Doron (1796 příspěvků) 22.06.2023, 09:14:05 xxx.xxx.162.50
biaca:

Nekastrovala bych aby mi pes zůstal hravý, navíc si myslím, že povaha zavísí především na výchově. Kastrovala bych jednnodušše, protože nejsem schopna ochovat štěnata a poskytnout jim dostatečnou péči - odchov bych nechala zkušenejším. A určitě bych neohrozila zvíře na zdraví. Co je špatného na tom, že přiznám, že se bojím, že mi zvíře zabředne?


Ono je to u psů opravdu jiné než u koček. Co jsem pochopila, chovatelé koček často mají ve smlouvě, že se kočky musí kastrovat, nebo je prodávají už vykastrované. U kočky, když nezabřezne, přichází přichází jedna říje za druhou a kočku to vyčerpává. A nekastrovaný kocour v bytě velmi často značkuje a příšerně smrdí :(.

Fena hárá většinou jednou za půl roku tři týdny, ale riziko zabřeznutí je asi týden. ( Chovatelé mě když tak prosím opravte.) To se dá dobře uhlídat, existují hárací kalhoty atd..l když s harající fenou potkáte psa není to tak dramatické. Jako že by se přiřítil a hned na ní hupsnul :)), člověk má čas zasáhnout..

Ona opravdu s sebou kastrace nese různá vážná zdravotní rizika, o kterých někdy dnes moc nemluví ani někteří veterináři. Většina veterinářů, řekla bych.

Časná kastrace také může negativně ovlivnit " povahu", nedovolí psu rozvinout jeho potenciál, v podstatě získáte takového infantilního blbečka.

Tak prosím případnou kastraci pak dobře zvažte, načtěte si něco o rizicích kastrace, a když se přesto pro ni rozhodnete, tak až v plné dospělosti. Což by u Kavalírka bylo tak v roce a půl?

Doron
Doron (1796 příspěvků) 21.06.2023, 23:25:49 xxx.xxx.162.50
Fikovnice:

Smím se zeptat, proč se nezaregistruješ? Já už Ti tolikrát chtěla napsat soukromě...winking

Takto to nejde.


Zkouška, jestli mi to jde.

Doron
Doron (1796 příspěvků) 07.06.2023, 18:09:37 xxx.xxx.15.132

Ony jdou zmenšit i v mobilu, ale na mém mi to nešlo, poslala jsem kamarádovi, ten mi je zmenšil a poslal zpátky.

Nabízel mi i Zbyněk ( admin), že můžu k němu poslat na mail a on mi je pošle ve správném formátu zpátky.

Je moc hodný :).

Doron
Doron (1796 příspěvků) 07.06.2023, 13:38:01 xxx.xxx.162.50

Tak škola za chvíli skončí a v září už to ujde v pohodě :).

To je dobře, že si ho berete brzy, Frama jsem si vzala, když mu bylo devět a kousek a řeknu vám, to období strachu je docela znát.

Není bázlivej, to vůbec, ale takovej obezřetnej, když slyší novej zvuk nebo vidí něco, co neznal ( třeba kohouta :))), rychle se šupajdí ke mně schovat :)). Není tam ta naivní důvěřivost uplnýho malináče.