Aktuálně: 4 632 inzerátů177 948 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů
Doron
Doron (1899 příspěvků) 28.06.2023, 10:58:03 xxx.xxx.162.50

Ani, každá kultura má svoje zvyklosti.

Také vlastně nevím, jestli jsem emancipovaná  "dobrovolně"( myšleno ve smyslu finanční i myšlenkové nezávislosti) nebo to bylo dané kulturním tlakem a výchovou. Ale líbí se mi to :)!

Muslimská kultura je mi cizí , nechtěla bych tam být ženou, vlastně ani mužem :)).

 

Doron
Doron (1899 příspěvků) 28.06.2023, 10:35:32 xxx.xxx.162.50
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 28.06.2023, 08:08:03

A Vy jste z jaké lokality, jestli se můžu ptát?

Doron
Doron (1899 příspěvků) 28.06.2023, 10:31:45 xxx.xxx.162.50

Ono taky bůhví, jak ta fenka byla socializovaná, a je otázka jestli se bojí, protože ji nějaký pes pokousal nebo ji ten pes pokousal, protože se neuměla chovat. Oni se šarpíci rádi perou, alespoň ten malý vzorek, co znám..

Přizvat nějakého trenéra, který se specializuje na chování, se určitě vyplatí, do té doby je potřeba zajistit, aby se už ani jednou neporvali.

Dlouhé, klidné procházky ve dvou lidech by měly mít stmelující efekt. 

Pro mě by bylo dlouhodobé nebo stálé oddělování psů zcela neakceptovatelné, neuměla bych z takového soužití žádnou radost , určitě bych se snažila nastolit nějaký soulad.

S fenkou asi bude hodně práce...Nojo, jak říkala moje babička, za každým dobrým skutkem následuje spravedlivý trest.. :(.

Moc držím palce a dejte vědět, jak se to vyvíjí  !

 

Doron
Doron (1899 příspěvků) 27.06.2023, 19:56:49 xxx.xxx.162.50
JanaJanaJanaJana:

Jestli jste si nevšiml, tak v diskuzi na Psech jsem vůči Vám a Vaší situaci projevila znalost situace a velké pochopení.

I tak jste mě ale začal z naprosto nepochopitelného důvodu napadat jenom proto, že jsem neviděla vše jako Vy a že nemám názor, že s evšechno má vystřílet. 

Takže mějte hezký den.


Máte pravdu, už si na Vaše příspěvky vzpomínám, byly dost fundované a nakonec jste to slízla že všech stran, protože jste nikomu nestranila, ale popisovala problematiku v celé její šíři :).

Doron
Doron (1899 příspěvků) 27.06.2023, 19:50:12 xxx.xxx.162.50
Leithian:

Tak vono nechat kone bez dozoru na pastvinach a pak se divit ze asi chybi naky hribata u kterejch nevi ani kdy a jestli vubec se narodily protoze kontrola stáda je tak 2x do mesice max je sila a takový chovatele vážně neberu a brát nebudu a takovým to patří když na zvířata kašlou. Oni ty vlky vlastně ani při utoku neviděli. Mohla to bejt zdrhla smečka z vedlejší vsi ale vlk zni lip. A snaz se z toho dostanou prachy. 


Viděla jsem tu reportáž. Jeden ten koník je čtrnáctinásobnej vítěz Evropy ve westernových třídách, ten zle potrhanej roček stál čtvrt mega a ti lidi opravdu nevypadají na socky, který kontrolujou svoje koně dvakrát za měsíc. Mají to tam pěkný, koně i pastviny.

Dělají se analýzy DNA, tím se prokáže kdo útočil, dokonce se tím dá určit konkrétní vlk ze smečky. Resp.,jestli jestli má na svědomí u většinu útoku jeden vlk.

 

Doron
Doron (1899 příspěvků) 27.06.2023, 14:11:32 xxx.xxx.162.50

Mastňáček je někdy prchlivý, ale to i proto, že se lidé jeho problémům často až posmívají, zlehčují je a mají předem hotový názor.

Viz výše: " vlk dospělého koně neohrozí".

Četla jsem od něj taky moc zajímavé příspěvky, ty už zmizely v propadlišti fauny :(.

Mně tedy taky vadí někteří diskutéři, teď obzvláště jeden, který zavede na zcestí každou debatu.

 

Doron
Doron (1899 příspěvků) 27.06.2023, 13:59:46 xxx.xxx.162.50
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 27.06.2023, 12:08:44

Já mám problém s tím, že ty aktivistické zakazovače a prikazovače prostě nedokážu považovat za kompetentní. Nevážím si jich, nerespektuji je, nejsou dost vzdělání ani chytří. Neuvažují komplexně. O to hlasitěji křičí.

Jako když vám Assil ( promiňte že si Vás beru do pusy assil) napíše že je přece obecně známo, že lidé vyhubili mamuty a šavlozubé tygry. Dřív se o tom prý nemluvilo, ale dnes už to můžeme říkat. A skutečně, opravdu se to určitě někde píše, dokonce k tomu snad dospěla nějaká skupina polských " vědců" a snad i švédských, co jsem zaznamenala.

To je za mě prostě prostě pseudovědecký tendenční ideologický názor. Lidé jsou přeci zlí a klimatické změny přece způsobuje člověk, tak jak by se mohly podílet na vyhynutí druhů, že?

Věda a zdravý rozum jde stranou a kozli se stávají zahradníky..

Doron
Doron (1899 příspěvků) 27.06.2023, 13:31:24 xxx.xxx.162.50

Řekla bych, že mastňáček to řeší proto, že ho to prostě trapí. Také proto, že se ho to týká.

Založil téma Vlci, tak koho téma nezajímá, opravdu se nemusí účastnit nebo reagovat.

Nechápu, proč vás to tak rozčiluje.

Vždyť to byl jen odkaz na článek, pro mě zajímavý. Dobrý vědět.

Doron
Doron (1899 příspěvků) 27.06.2023, 11:04:00 xxx.xxx.162.50

Nojo, holt cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly :(.

V tomhle případě dobrou ideologií.

Zvířatům nejvíc pomůžeme, když se jich zbavíme. 

Lidé nebuďte sobečtí, vzdejte se zvířat, vždyť u vás trpí.

Na to lidi slyší, zvlášť mladší generace, která nezažila totalitu, svoboda pro ně není žádná hodnota. Jsou hrdí na to, že jsou uvědomělí.

Že jsou tyhle výmysly aktivistů zcela nekoncepční a neodborné, jim vůbec nedochází.

Těhle aktivistů je teď plná Evropská rada, je to špatný. Za altruistickými hesly, se skrývá touha po moci, nepodložená vědomostmi, znalostmi, schopností přemýšlet v souvislostech.

Neumí a nechtějí poslouchat. Viz jak někde psala tuším Xerxová, "s lidmi kteří jsou proti elektomobilitě se nebudeme bavit", řekla jedna slečna, zastánkyně elektromobilů.

Nelze je přesvědčit, je to v háji.

 

 

Doron
Doron (1899 příspěvků) 27.06.2023, 10:23:45 xxx.xxx.162.50
kometa:

Morfin? To asi ne. Kdy to bylo? Apomorfin se už nedá sehnat. Pokud vím.


No právě, mně to strašně překvapilo, ale doktorka mi to tak řekla..

Je to už nějaká doba, Guča byl štěně a teď mu bude devět.

Doron
Doron (1899 příspěvků) 26.06.2023, 23:30:48 xxx.xxx.162.50
lesakm:

Každý to máme jednoduše nastavené jinak, lidi jsou různí a je to tak dobře protože kdyby byli všichni nemlich stejní byla by potom na tom světě ukrutná nuda. winkingML.


Přesně tak .

A myslím, že se shodneme v tom, že když už zvířáta jíme, nebo jejích maso dáváme svým zvířatům,  měly by mít co nejlepší život  a co nejlepší smrt.

 

Doron
Doron (1899 příspěvků) 26.06.2023, 23:13:38 xxx.xxx.162.50

Abych se vrátila k původnímu tématu..

Můj Gučák, jako štěně, taky pozřel návnadu na potkany. Deratizovali tenkrát ve stájích, které sousedí s naší zahradou a rozházeli pytlíky s návnadou i pod okna stáje, přímo k nám.

Viděla jsem, že má v tlamě nějaký růžový pytlík a než jsem k němu doběhla, měl ho v sobě :(.

Skočila jsem rychle do auta, za deset minut jsme byli na veterině, všechny jsme předběhli, doktorka mu píchla morfin na zvracení a za chvíli bylo všechno venku.

A doktorka kouká na ty zvratky, byl tam ještě nerozpuštěnej pytlík s jedem, a povídá přísně:  "Vy tomu psovi dáváte párky?!?!" Protože tam byl i nestrávenej párek, kterej mu dala moje máma, dej jí pánbůh věčnou slávu ..

Dopadlo to teda dobře a v sousední stáji jsem stropila takovej skandál, že k nám nic házet nebudou  :).

Doron
Doron (1899 příspěvků) 26.06.2023, 17:02:01 xxx.xxx.162.50

Tak já vám nevím, zatím se zdá, že psík nám do krásy neroste :))).

Hodně roste a přemisťuje těžké předměty. Třeba všechny peřiny z postele na svůj denní pelíšek, nebo takovou tu nafukovací polokouli na cvičení. Posunul mramor před krbovými kamny o dva metry, netuším jak. Předměty shromažďuje ale neničí. 

Doron
Doron (1899 příspěvků) 26.06.2023, 16:50:58 xxx.xxx.162.50
megi-the-pes:

Ani u mých slépek nevím, kolik PŘESNĚ je v jejich kostech čeho. Pohledem vidím, že jedna je vypasená jak prasík, jedna je hrozně tenká, zdá se mi starší než ostatní. A tam budou kosti tvrdé, už bych je psovi nedávala, budou se štípat jak sviňa, leda do mixéru, jenže se mi včera rozbil...  A to se také ví, že starší kost je taková.   

Kdybychom brali vše takto, přesně na mikrogramy, tak se nikam nedostaneme, leda do Kromclu, a to nejde, neb tam nedávno chtěla odejít polovina lékařů, kdo ví, co bude dál, to bych si pomohla.

Bere se, že obecně kupujeme pro psy jídlo v tesku, barfshopu a tak. Kuřata nežijí ani měsíc a průměrně - a s tím počítáme - je v jejich kostech tolik Ca a tolik P.

Jasně, nepotřebuje kosti. Já operuji s tím, že jako zdroj vápníku, zábavy a možná čištění zubů je lepší kost než cokoli z lahvičky. Být v té lahvičce drcená kost a znát zdroj, tak pro psy staré nebo nemocné to řešení je. Ale čím jiným ten Ca získat? Chci se vyhnout zbytečné chemii.  

Jistě že se snažím hledat zdroje dobré, u mě neprojde ani prací prášek typu ariel colgate převlečená vyrážka.

Nemyslím si, že pes žere kosti. Psi jedli vždy zbytky. Až na psy šlechty atp. Ale hlavně to byly kaše, obilí, luštěninové placky, mléčné věci.  Dnes mají hromadu masa... říkám krmím masem = svalovina, vnitřnosti, chrupavky, kůže, chlupy, tuk, kosti... ale dnes je to fakt nemocné celé, psovi se dá od každého druhu masa, ovoce, oleje, semínka, ... vyfotit na insta... Raději ať si lid z diskuze odnese to, že ty kosti potřeba jsou. :-)

Pro psy se doporučení také mění. V poslední době právě hodně. Konečně. Strašné bludy se šířily. Už ale i veterináři uznali, že granule senior nic dobrého senior psům nepřinášejí, taky že z kupy proteinu nezemře pes na ledviny a tak. A pár let už taky víme, proč nám psi hynuli na srdce. 

Jo, je to takové vtipné, jak říkají - nejezte to a to, cholesterol, jezte ryby. Pak nejezte ryby, jsou tam těžké kovy. Ale omega 3. A zabijte se mezitím vysokým obsahem vit. A. Že lid nezná míru, neumí třídit informace, se ví. Na to jsou dobré i ty diskuze, mně to hodně dalo, protože jak vidím, že hromada lidí něco opakuje, ale vlastně neví proč, kde je toho zdroj, tak hned vím, že je to blbost. :D A jdu pátrat. Ale to je na dlouho, někoho to nebaví... 

Mě zajímá ta historie psů, jejich využití, jídlo pro ně... A tam je jeden takový obrovský rozdíl... Psi dnes jsou (někteří) namáháni o dost víc. Jsou nízcí, takže dýchají ten hnus z aut, máchají se v kdejaké kaluži, chceme po nich špičkové sportovní výkony, ...a to prostě znamená jiné nároky na výživu než u psa, který bydlel v hraběcí stáji a jednou za týden/měsíc vyběhl na lov divočáků nebo dělal doprovod kočáru.

Jo, víme toho hodně a čím víc, tím víc blbostí vymýšlíme. :-) Můj obranný/kompenzační mechanismus dělá to, že až zjistím hodně moc, zjednoduší mi to a řekne - hele, berem průměr, nazdar.

Tak si tady píšeme romány a já bych ale pořád chtěla vědět, čím ty kosti nahradit. :-)

 


Megi, Vy jste tak nedovtipná..

Chvd již přece mnohokrát odpověděl...

Kosti chce nahradit JINOU STRAVOU přece :))))!