Aktuálně: 4 641 inzerátů177 987 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů
Doron
Doron (1902 příspěvků) 20.07.2023, 11:51:20 xxx.xxx.162.50
Odpověď na příspěvek uživatele Karolína z 20.07.2023, 10:25:50

Šeltie jsou moc fajn psi, dobří psi pro začátečníka..

Nesnadno se ale shání, na štěňata se dost čeká, určitě pořiďte s průkazem původu( PP), abyste měla záruku dobré povahy, bojácného nebo labilního pejska nechcete. Stojí tak okolo třiceti tisíc.

Střední nebo královský pudl je taky dobrá volba, inteligentní a dobře cvicitelní psi, neměli byste doma tolik chlupů.. Určitě by Vám tady poradili, jaké štěně vybrat, je tady několik pudlích odborníků 😊.

Určitě bych se vyhla border kolii, je strašně těžké vybrat dobrou povahu.

Naopak dlouhosrstá nebo krátkosrstá kolie ( skotský ovčák) by mohla být moc fajn, i když to jsou už sřední  psi. Mohla byste ale rodiče vydírat tím, že potřebujete trochu většího psa, aby Vás ochránil 🤣.

Jinak moc gratuluji k přemluvení rodičů, taky jsem musela čekat na prvního psa do dvanácti let a bylo to úplně nekonečný čekání 😅.

Doron
Doron (1902 příspěvků) 20.07.2023, 02:14:10 xxx.xxx.162.50
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.07.2023, 01:24:25

Jsem noční pták.. Věra Ulrika, proto se podepisuju Ula, mi tak říkají..

Republicu závidím, u nás je to jak u Suchánků ☹️.

Blbý období zvládneš , taky nemám po smrti mámy to nejlepší, ale nejsme ty sněhový vločky, že jo…🤣 .

Doron
Doron (1902 příspěvků) 20.07.2023, 01:09:21 xxx.xxx.162.50
Fikovnice:

Počkejte…konkrétně mě sledujete docela často???😀

Já se trochu bojím…😄😉🤩

Nemám dobré období, ale přiznávám, že Vás mám ráda (jako ostatně všichni zde)!👍


Nebuď paranoidní 😊!

Ale zase nezapomeň,že kdy jseš paranoidní, neznamená to, že po Tobě nejdou 🤣 !

Doron
Doron (1902 příspěvků) 20.07.2023, 01:02:07 xxx.xxx.162.50

Jednak je mi proti srsti, jakým krutým  způsobem kočky hubí, ale ještě víc mne děsí, jakou technologii přitom testují.

A na tom videu při tom hraje taková veselá hudbička, je to perverzní. Ovšem je to pro dobrou věc, na to lidi slyší☹️.

Doron
Doron (1902 příspěvků) 20.07.2023, 00:44:06 xxx.xxx.162.50
Edůza:

Špatná zkušenost, cca 3-letý leonberger si ho sroloval pod sebe stylem, že jsem neviděla ani jeden černej chlup a žmoulal jak gumovou hračku. Tehdy jsem se fakt bála, že jsme bez psa, protože můj slepičí mozek ječel ON HO ROZMÁČKNE! ON HO ROZMÁČKNE! 

Ale on je starouš i celkově od začátku citlivější a každý zmeťák hned ví, že na něm si může pohonit ego. Mladší je oproti němu ranař, který se nám sice ještě neporval, ale jakmile se postaví, že teda může být, když pán nedá jinak - všichni si to rozmyslí k jeho nekonečné lítosti 🤣


A mladší je taky briard ? 

Myslíte, že kdyby šel s vámi, že by se do toho vložil ?

Teď mě napadlo,jak by to dopadlo kdyby takhle někdo napadnul moje tři psy, zvlášť až Fram vyroste. Co by se stalo, kdyby do nich vlítnul nějakej bezmozek…

Oni šarvátky nevyhledávají, nikdy se nepoprali, jen jednou nejstaršího Guču napadnul bláznivej flat, kterej neznal než kotec, takovej blboun nesocializovanej. Bylo trochu krve, žádný následky to na něm nezanechalo, útok odrazil tak nějak gentlemansky. Pak ho jednou kousnul raslík, tam nevěděl, co má dělat, protože byl moc malej, a tak nějak pod jeho úroveň.

No, ale úplný ořezávátka moji psi taky nejsou, tak přemýšlím, jak by taková situace, kterou jste zažila Vy dopadla..

Starému pánovi přeju už jen příjemné zážitky 😊.

Doron
Doron (1902 příspěvků) 19.07.2023, 22:17:18 xxx.xxx.162.50

Fuj!!!!

Celý je to úplně úchylný a nebezpečný, nebo je ten článek napsanej blbě.

Pesticid 1080 účinkuje i na původní druhy, můžeme předpokládat, že  smrt je podobně trýznivá jako při otravě jinými pesticidy , viz u nás otravy dravců.

Co mi ale přijde nejhorší, je použití těch robotů. Nasadí patnáct robotů na šest milionů koček… Jeden robot asi nezabije čtyrista tisíc koček, že ?

Takže je to testování dost děsivý zbraně, podle mýho.

Nebo to míněj tak, že se v budoucnu budou po Austrálii pohybovat desetitisíce robotů, který budou likvidovat invazivní druhy?

Brrrr, je to jak z nějakýho hororovýho sci-fi filmu..

Doron
Doron (1902 příspěvků) 19.07.2023, 10:57:05 xxx.xxx.70.153

Jj, to ten náš nalezenec evidentně taky.

A Gučák, marocký datlový pes 😊, to podle mě má vrozený po generacích předků, kteří žili na ulici. 

Když jdeme po Praze navolno, nahlíží do všech košů, jak nějakej chudák toulavej.

Nic si teda nevezme, ale je vidět, jak to má v krvi. 

Doron
Doron (1902 příspěvků) 19.07.2023, 10:21:48 xxx.xxx.70.153

Paní Zrzavcová má pravdu s tím odděleným venčením, ono i dvacet minut cvičení unaví psa víc než hodinová vycházka a je to pro něj větší vyžití.

Ale! Já jsem v tomhle jak praštěná. Zvlášť když mám nechat doma Gučáka, to je můj nejstarší , byl pět let jedináček a umí udělat takový ty opravdu zoufalý oči…, úplně mi to trhá srdce. Máme takový až moc silný pouto.  Jsem v tomhle houby kynológ ☹️. Ale zase dokážu jinejm lidem poradit, ať psa nepolidšťujou, to zas jó 🤣.

Doron
Doron (1902 příspěvků) 18.07.2023, 23:14:27 xxx.xxx.70.153
keriton:

Dospělý útulkáč, máme ho 4-5 měsíců. Ale myslím, že zrovna on s tím košem nebude moct zůstat osamotě nikdy, ten tah na žrádlo je fakt silnej 🙂 


Tak to jó.. My měli jednou takovýho staršího nalezence, sám k nám přišel a lehnul si před bránu, docela vyhublej a měl podivný stravovací návyky, třeba chtěl nevařený těstoviny nebo rýži.

A museli jsme kvůli němu místo koše pořídit takovou plechovou popelničku s otočným zavíráním. Takže máte pravdu, každej se to  nenaučí.

Doron
Doron (1902 příspěvků) 18.07.2023, 22:54:10 xxx.xxx.70.153
Odpověď na příspěvek uživatele Edůza z 18.07.2023, 18:39:47

To je teda srabárna takhle napadnout starýho pána☹️ !

A víte, proč před tím trpěl strachovou agresí?

Nejistá povaha nebo špatná zkušenost?

Mám teď štěně briarda, tak jsem zvědavá 😊.

Moc ho pozdravujte a přeju vám, ať už nepotkáváte takový debuly ! Holt jakej pán, takovej  pes 😠!

Doron
Doron (1902 příspěvků) 18.07.2023, 19:20:09 xxx.xxx.70.153
keriton:

Taky považuju za užitečný, když pes rozumí zákazovýmu povelu. Náš pes zná obecně “ne”. A jelikož je to bufeťák, neobešla bych se bez dobře naučenýho “fuj”, ale to už vlastně není vyloženě zákaz, to je “zvedni čumák od země a pokračuj v chůzi”. 

Ale rozhodně to nefunguje tak, že by díky těmto dovednostem doma něco nezničil, jakože ví, že nesmí. Nebo že by se před ním nemusel schovávat odpakdkový koš, když odcházíme 🙂 


Jako že i před dospělým musíte schovávat odpadkový koš, nebo je ještě stěník?

Doron
Doron (1902 příspěvků) 18.07.2023, 19:10:50 xxx.xxx.70.153

Já docela chápu přání mít štěně po svojí feně nebo psovi. Tu finanční úsporu zase  moc nechápu…

Oba moji starší psi jsou velcí podvraťáci, oba moc vydaření, povahově skvělí ale i zdraví a podle mne i velmi pohlední🙂.. Lepší psy bych si nemohla přát. Jsou to psi za odměnu. Původní majitelé všem štěňatům pečlivě vybrali páníčky a jsme všichni pořád ve styku. Že by někdo z nich skončil v útulku je nepředstavitelný, to by chovatelé nikdy nepřipustili. I po těch letech.

Měla jsem psy s PP, bez PP i vyložený křižovatky. Musím říct, že můj nejlepší pes byl můj první ovčák bez papírů , vypadal teda spíš jako ten pověstnej vlčák 🤣. Ale byl neuvěřitelně inteligentní a na závodech jsme kosili všechny 😊.

Mně psy bez papírů teda vlastně nevaděj, vaděj mi množitelé, ti otrokáři psů, což můžou bejt i majitelé chovných stanic.

Doron
Doron (1902 příspěvků) 18.07.2023, 14:09:06 xxx.xxx.70.153

A s tou Molly by ten vztah narovnat nešel?

Společná procházka v bezpečný vzdálenosti na vodítkách? Jednou se mi podařilo,že  se pes naučil víceméně ingnorovat největšího nepřítele .

Šli jsme společně tak dlouho, až to psi vzdali. Několikrát jsme opakovali. 

Protože čekat napadení tam kde bydlí je fakt blbý..

Jináč ta fenka je krásná a opravdu vypadá jako nějak moc chytrá, takovej ten typ, co má na všechno svůj názor 🤣. Dámička 😀.

Doron
Doron (1902 příspěvků) 13.07.2023, 11:08:51 xxx.xxx.162.50

Prý mají dobrou povahu a krásně hřejou.

Opravdoví alergici nemůžou mít ani bezsrstá zvířata, bohužel..

Jsem zvědavá, jestli naháče taky zařadí na seznam plemen týraných chovem, tipovala bych, že časem jo …

Megí, co má tohle znamenat?!?!? V jednom příspěvku píšete, že Vám nikdo neuvaří svíčkovou, teď zas, že Vám nikdo nechce koupit tři naháče… To je teda už škandál !

Mně zase strašně dlouho nikdo nechtěl koupit koně, někdy má člověk okolo sebe příšerný lidi 🤣.

Doron
Doron (1902 příspěvků) 12.07.2023, 16:33:58 xxx.xxx.103.229

Dneska jsme s Framem byli poprvé plavat, Dorouš mu byl vzorem 🙂. Uplaval tak dvacet metrů a měl toho dost, je přeci jenom ještě dítě…

Na zahradě jsem mu napustila bazének, vleze tam snad padesátkrát denně, střídá hrabání díry vedle bazénku a koupání, takže musím pořád měnit vodu.

Taky bysme potřebovali potůček jako má Rezzy 😊!

Obrázek