Aktuálně: 4 563 inzerátů178 382 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů
Doron
Doron (1921 příspěvků) 29.07.2023, 10:22:08 xxx.xxx.2.145

Myslíte, že je to nějaký rozhýbávač diskuzí?

Tož musíme zakládat nová témata i my, aby se tady něco dělo 😊.

Doron
Doron (1921 příspěvků) 29.07.2023, 10:17:40 xxx.xxx.2.145
Daja:

Dobrý den p. Anežko,

já dělám 15 let canisku, ale jen u starších klientů. Mám pídí psy a ty se k babičkám a dědečkum nejvíce hodí. Chodím do domovů důchodců ana LDN.

Dája 


Dajo, je caniska opravdu pro psy tak psychicky náročná? 

Někde jsem četla, že ji nemají dělat častěji než hodinu týdně.

U takového toho polohování to chápu, ale jináč mi to tak hrozné nepřijde, když má člověk psa, který je kontaktní a má rád lidi.

Nenapsala byste něco o tom, co se psy děláte?

Taky o tom trochu uvažuju, mojí mámě byli psi obrovskou oporou, každý den s ní snídali, Dorouš chodil ukládat do postele, myslím, že jí hodně zlepšili konec života..

Doron
Doron (1921 příspěvků) 28.07.2023, 22:16:22 xxx.xxx.2.145

No uznávám, že podle sebe, soudím tebe 😊 .

Dokázala jsem se o psa ve dvanácti postarat. Dokonce jsem mu obstarávala jídlo ve školní jídelně a jezdila jsem na jatka pro maso autobusem a dva přestupy tramvají, pak dva kýble podivnýho masa vařila venku na kamnech, aby to doma nesmrdělo ..

Byli jsme se Sandym nerozlučný, vyhrávali závody.. Tak jestli ti má Any podobně, ať do toho jde !

Doron
Doron (1921 příspěvků) 28.07.2023, 21:31:59 xxx.xxx.2.145

Nojo, ale pes je mamky, Any si ho nevybrala..

Mě by taky malamut jako parťák neuspokojil . Jako nic ve zlým, ale fakt ne.

Doron
Doron (1921 příspěvků) 28.07.2023, 20:45:21 xxx.xxx.2.145

To myslíte Sarah, že by měla Any měla  čekat třeba šest let?

Já teda nevím, ale čím jsem starší, tím víc si uvědomuju, že život je docela krátkej…a člověk někdy cítí, na co je zrovna čas.

Jak už jsem někde psala, musela jsem na prvního psa čekat do dvanácti let a bylo to nekonečný čekání, do tý doby jako by mi pořád něco scházelo…

Doron
Doron (1921 příspěvků) 28.07.2023, 13:34:14 xxx.xxx.162.36
Sarah01:

Ale jde naučit psa to ignorovat a pak jsou procházky pohoda.


No jo no, mamuti jsou takový specifický…

Doron
Doron (1921 příspěvků) 28.07.2023, 13:31:51 xxx.xxx.162.36

Any, úplně chápu, že byste chtěla mít svýho parťáka, štěně, které byste si vychovala podle svého.

Jen se bojím, aby si sedli s vaší starší fenou.

Jaká je a jaké plemeno? Jak je stará?

Možná byste mamce nejlíp dokázala, že na psa máte, kdybyste ji dokázala vychovat a vycvičit. I se starším psem se dá ještě pracovat. Alespoň nějaký základ, stejně ho budete potřebovat, až přijde stěník.

Jestli máte velkou zahradu, je to výhoda, můžete cvičit tam. Přivolání, sedni, lehni, chůze u nohy, aport, různý blbnutí aby si k Vám udělala vztah, 

Myslím, že byste mamce celkem vytřela zrak, kdybyste s fenkou v klidu prošla tím nebezpečným místem..

Určitě by Vám tady hodně lidí snažilo poradit, jak na to. Existuje spousta videí..

Doron
Doron (1921 příspěvků) 28.07.2023, 10:14:22 xxx.xxx.162.36

Tak Ivus asi jediná z nás borderu měla, tak možná ví, co píše.

Já dvě bordery hlídávala  svým anglickým kamarádům, super psi, tenkrát ještě byly všechny linie pracovní . Jednoho bezva psa má kamarád, jeho rodiče jsou taky pracovní psi ze statku. 

Je prostě potřeba vybrat vyrovnanýho psa středního temperamentu.

Jo, a nevím jestli je to pro plemeno typický, ale všechny byly “ půjčovací”. “ Zůstaneš tady a hezky poslouchej !” a všechno bylo v pohodě, žádnej stesk, nic.

Jo, a všichni tihle vyrovnaný psi, byli takový statnější, prostě kus psa.

No, ale borderky který teď potkavám v okolí ( úplně se teď vyrojily) jsou jedním slovem příšerný. Takový blue merle fretky, věčně přikrčený, ohůnek mezi nohama, jak se k nim někdo přiblíží, hystericky vřískaj. Nevím, kde se berou…

Doron
Doron (1921 příspěvků) 28.07.2023, 00:08:52 xxx.xxx.162.36

Bojím se, že borderku je těžké vybrat.

Některé jsou opravdu hyperaktivní, potřebují hodně zaměstnání, neumí odpočívat,  můžete narazit na psy, kteří jsou labilní, je to teď dost módní plemeno..

Mně borderka svým temperamentem nevyhovuje, leze mi na nervy i ten jejich upřený pohled , ale pro Vás by to třeba mohl být fajn pes, jestli jste akční a jste ochotná psovi věnovat hodně času a najít mu práci, která ho uspokojí.

Doron
Doron (1921 příspěvků) 24.07.2023, 23:44:31 xxx.xxx.2.145

Jednou se nám stala blbá věc.

Psi v lese rozhrabali   vosí hnízdo, který bylo v pařezu.

Utíkala jsem jak šílená, psi za mnou, vosy za námi.

Teda myslím, že to byly vosy.

Nejvíc to odnesla taková menší fenečka, začala rychle dýchat a pletly se jí nožky.

Tak jsem jí vzala do náručí a utíkala domů, to byste nevěřili, jak se blbých patnáct kilo pronese.

Když jsme doběhli domů, byla už v cajku, nakonec jsme ani nejeli k veterináři. 

Leželi jsme pak všichni doma, jak parta lazarů😅. Fujky fujky, ani na to nechci vzpomínat 😅 🤣.

Doron
Doron (1921 příspěvků) 24.07.2023, 11:36:18 xxx.xxx.162.50
rina:

Prosím o smazání diskuze.  Čivava v kotci.

Zvrhlo se to , nicméně pro psa jsem vybojovala lepší podmínky!!! 

A slíbila jsem, že požádám o smazáni . 

Děkuji moc   


Tak gratuluju! ! Hlavně pejskovi 😊!

Doron
Doron (1921 příspěvků) 23.07.2023, 19:15:15 xxx.xxx.103.229
JardaPecival:

Pritom stacilo jen vysvetlit tu vetu, neudelal si to.. Zbabelej lhari..


Předpokládám, že to XY myslel tak, že když jste dost chytrej, abyte si stáhnul profilovou fotku ( mě se to např.nezdařilo 😊), jste dost chytrej u na to, abyste přeskakoval blbý příspěvky. 

Takhle jsem to pochopila já…

Doron
Doron (1921 příspěvků) 23.07.2023, 19:00:11 xxx.xxx.103.229
acher:

Příbuzným takhle začal utíkat berńák,když si do baráku kousek vedle pořídili ovčandu.Nechali ho kastrovat také tak nějak mezi 4-5 lety a byl klid.A to se,co-by kastrát,dožil na berňáka úctyhodných 15 let a nějaký měsíc.


Je pravda, že ten mámy jezevčík byl sexuální predátor 🤣,úplnej a naprostej blázen do fen. Jestli si tenhle na feny vzpomněl až v pěti letech, pomoct by ti mohlo…