Aktuálně: 4 760 inzerátů176 572 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
Arbora
Arbora (307 příspěvků) 21.06.2023, 12:26:19 xxx.xxx.149.42
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 21.06.2023, 12:21:12

Pokiaľ si správne pamätám otca, tak po ňom bolo veľa mäkkých koní. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 19.06.2023, 08:18:50 xxx.xxx.149.42

Mám psa na librele už asi druhý rok (artrźa v kolene, zrasty na chrbtici), zaberá vždy okamžite. Teraz najnovšie už aj chronický ladvinár s jednou ladvinou, vrodené polycystické ochorenie. Na klinike nič o kontraindikácii nehovorili, takže asi o mesiac dostane ďalšiu dávku.

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 19.06.2023, 08:12:26 xxx.xxx.149.42

Pomalé tempo a zostaňte sedieť hneď po naklusaní. Lonž je fajn, pretože nebudete musieť riešiť čo s rukami. Začnite postupne s pár krokmi. ale, ak je kôň fakt nepohodlný, nie je to žiadna hitparáda ani pre jazdca, ani pre koňa. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 16.06.2023, 11:44:16 xxx.xxx.149.42
Odpověď na příspěvek uživatele Murray z 16.06.2023, 10:52:38

Problém je tráva na jar, keď má najvyšší obsah cukrov a tráva krátka, ktorá ma cukry koncentrované v malom množstve. Vyššia tráva u zdravých koní taký problém nie je, lebo sa cukor nekoncentruje v malom objeme a obsahuje veľa vody, čím kone aj dosť zasýti, takže jej zožerú menej. Určite by som teraz nekosila, bezpečnejšie je pustiť kone do vyššej trávy, než do nízkej. Pokiaľ sú ale kone 24/7, zvyknuté na zelené a nie sú to plemená náchylné, nebude to také dramatické. Ak máte možnosť pastvu dávkovať, je to dobrá možnosť.  Pokiaľ ale máte možnosť, tak by som výbeh rozdelila, aby sa spásal čo najviac rovnomerne. Ak ich vypustíte na veľkú plochu, časť trávy kone iba zašlapú a zoserú. Jednak sa z tej vysokej trávy zle kydá, druhak sa zbytočne znehodnotí. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 16.06.2023, 11:35:34 xxx.xxx.149.42

Pokiaľ nejazdíte vôbec, nebude to jednoduché, nikto na vás nebude mať čas, aby vás učil. Pokiaľ jazdíte a nebojíte sa, tak by to nemusel byť problém. V okolí Prahy je niekoľko trénerov, v Chuchli sa môžete skúsiť spýtať, sú tam dvaja, či traja. Levín, Lysá nad Labem je tiež v dojazdovej vzdialenosti. Ešte mi napadajú Radonice, tam je pár dostihových koní. Prípadne by som sa spýtala na FB v skupine https://www.facebook.com/groups/253870811279

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 16.06.2023, 10:27:02 xxx.xxx.149.42

Ak vám nevadí zima, hnusné počasie, práca s ľuďmi (čo si budeme, tie kone majú často majiteľov...), fyzická námaha, mizerné finančné ohodnotenie, minimum voľného času, tak smelo do toho.  Myslím, že nejde ani tak o tešenie, ale skôr o to, že nebudete mať na vlastné čas, chuť a asi ani peniaze. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 15.06.2023, 13:54:07 xxx.xxx.0.1

Buggyra:

Jinak z delšího a většího kopce manuálně podřazuji, aby to brzdilo motorem. Za prvé je to plynulejší a za druhé kdyby nedejbože něco na brzdách selhalo, tak s tou motorovou brzdou se to dá řešit daleko lépe. Bohužel automat má v tomhle celkem nevýhodu, že bez brzd se s tím nedá fungovat...


Automat má aj režim brzdenia motorom, prípadne manuálne radenie, dá sa podradiť a brzdiť motorom.

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 15.06.2023, 11:51:20 xxx.xxx.0.1
efe:

No právě ty vyšší otáčky, o to jde... Neumím si představit, že to bude s hengrem za zádama šudlat na obvyklých 1500.... Ale uvidím, vyzkouším. Kdyžtak si budu řadit ručně.


no, ale vyššie otáčky v zmysle "třista z místa" upside 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 15.06.2023, 11:00:24 xxx.xxx.0.1
efe:

Konečně jsem si pořídila na auto kouli a v sobotu poprvé vyzkouším - nějaké rady ohledně tahání s automatem? Asi si to přepnu na režim sport, aby mi to právě nehudlalo na nízkých otáčkách...


Šport by som s koňmi nevolila, je to na živšiu jazdu, takže ľahšia noha na plyne, auto ide viac do otáčok, atď. K plynulej jazde s prívesom mi to veľmi nepasuje. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 13.06.2023, 10:52:45 xxx.xxx.149.42

Kŕmenie môže stáť od "seno+minerálka", cez "seno+minerálka+ovos", po "seno+minerálka+olej+výživové doplny+musli+granule+čokoľvek ďalšie". Zbežne si to viete vyrátať podľa toho, čo preferujete, prípadne podľa toho, čo poskytuje zariadenie, kde koňa ubytujete. Tam najčastejšie býva nejaký ten základ v cene. Kŕmna dávka u hobby koní je často diametrálne odlišná od koní v športe(a aj tam sú rozdiely v rámci disciplín), či tých chovných. Takže nejaká relevantná odpoveď nie je - mňa kŕmenie nestojí nič extra, lebo mám základ v cene ustajnenia. Max. raz za čas kupujem niečo na kĺby, alebo na zimu nejaké byliny. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 07.06.2023, 17:59:23 xxx.xxx.229.114
Darwin:

Mám zamluvené hříbě u jedné majitelky klisny. Hříbátku jsou čtyři měsíce a majitelka říká, že si pro něj mohu přijet až mu bude pět měsíců. Co si ale různě pročítám tak zanívají i názory, že je to celkem brzo. Má někdo radu nebo zkušenost. Samozřejmě se na něj těšíme celá rodina,ale kdyby to bylo nějak špatně tak ještě měsíc raději počkáme. Děkuji za rady.


Mne trochu dvíha obočie fakt, že máte dohodnuté žriebä, ale informácie si čítate teraz. Dúfam, že si žriebä neberiete niekam na samotu a máte aspoň tušenie, čo starostlivosť o kone obnáša. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 07.06.2023, 17:57:10 xxx.xxx.229.114
Lenacia:

to po nich ani nikdo nechce...  můžou klidně zůstat.... pak ovšem ať netvrdí, jak jim na jejich uživatelích záleží. A jak vlsastně to bude všechno super! A žůžo.... jen teda tam budeme moct jen sdílet inzeráty pejsků a kočiček.  Jakože, já bych na to prostě žaludek neměla takhle oznámit lidem, že tě zajímá jen minimum celého osazenstva ifauny... a když dostanou negativní zpětnou reakci, tak je jen všechny umlčím.  Já být redaktor, který měl ifaunu rád, bych se nedokázala vyjádřit ve stylu že sou mi všichni ukradení a doufám že se pejskaři nakonec vrátí.  To pro mě není podání výpovědi přes noc.   


Ty ale stále pracuješ s tým, že niekomu záleží na ifaune. Záleží ľuďom, ktorí tam denne chodili. Ostatným je asi celkom u zadnice. Sú to proste zamestnanci a dostali nejaký príkaz. Texty pripravila nejaká agentúra a nazdar. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 03.06.2023, 10:40:34 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Dala jsem výpověď ve škole i v práci. Z přesvědčení. Ale to byla jiná doba. Teď není vhodná doba. Ale. Z whois se dá zjistit plno věcí, např. že někdo není jen obyčejný admin. Fuck iFauna.

Ja tiež, dvakrát, raz cez koronu, teraz opäť. Ale to neznamená, že hneď druhý som prestala robiť svoju prácu. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 03.06.2023, 10:38:15 xxx.xxx.0.1
Tary:

Krásný ale nešlo by to v češtině? 

Dokážete nájsť chovateľskú diskusiu, dokážete do nej napísať príspevok, ale nezvládnete príspevok preložiť online prekladačom? Trvalo by to asi toľko isto, ako napísať váš príspevok. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 01.06.2023, 16:53:11 xxx.xxx.0.1

Súhlas s Kometou, ak si nelahne, môže to byť nejakým diskomfortom, alebo stresom. Z toho môžu prameniť ďalšie problémy, napríklad aj tá slabá imunita.