Aktuálně: 4 945 inzerátů174 069 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů
Arbora
Arbora (303 příspěvků) 25.04.2024, 10:04:48 xxx.xxx.164.167

Trochu OT, ale mne sa trebárs myšlienky konských domov pre seniorov celkom pozdávajú-samozrejme vo forme, ja mám seniora, dám si ho tam ustajniť a niekto sa mi o neho bude starať za moje peniaze. Majiteľ tak nemusí riešiť zloženie stáda, nemusí sa doprosovať ustajňovateľom, aby natierali, menili deky, inhalovali, kvapkali, tu pridali do krmiva tu, tam zas ono, konzultovali s fyzioterapeutom, veterinánom... Normálne platená služba. Viem ale asi iba o jednom podobnom zariadení v ČR. Ktovie, či to nie je diera na trhu, či by bol vôbec o takýto druh služieb záujem, či by to boli ľudia ochotní platiť za dedkov a babky. 

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 22.04.2024, 10:29:32 xxx.xxx.131.15

Myslím, že to je presne dôvod, prečo majitelia cobov zapletajú chvosty na zimu. Teraz sa s tým veľa urobiť nedá, max. odmočiť a nechať pôsobiť nejaký kondicionér, potom vyčesať, čo sa dá. Aj tie rozčesávače sú fajn, dosť pomôžu. 

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 22.04.2024, 10:23:07 xxx.xxx.131.15

Veľký rozdiel bude hlavne v tom, čo kôň predtým robil. Ak už párkrát skákal, je prijazdený, tak tie 3-4 mesiace celkom reálne sú, ak tam nebude nejaký zádrhel. Pokiaľ je to kôň, ktorý zvláda pod sedlom max. základné chody a nevie sa ani ohnúť, tak to logicky bude trvať dlhšie, ak je to kôň bez kondície, samozrejme tak isto. 

Vo vašom prípade by som to možno riešila sama s trénerom, prípadne s jazdcom, ktorý by dochádzal k vám. Z pohľadu majiteľa koňa by som mala rada tú prípravu pod kontrolou. 

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 18.04.2024, 12:09:46 xxx.xxx.131.15
assil:

U nás všude okolo v obcích, kde to svádí jezdit rychle, jsou radary s foťákama. Takže lidi si dávají majzla. Je to asi jediná účinná strategie, platit pořád pokuty se nikomu nechce.

Jediný místo, kde to není, je u naší vesnice, protože tam není elektrika. A přecházejí tam lidi i děti na bus a je to někdy fakt běh o život.


Dnes už ani to nemusí byť argument, Francúzi majú radary na soláry. A mimo mesta 80 km/h, lepičov v 20-ročných oktáviách, ktorí musia byť všade prví, tam tak nejako nemajú. V Paríži 30  km/h, to by niektorí tiež nerozdýchali, pritom 90 % času sa v meste často ani nedá. 
V ČR je príčerná anarchia na cestách, fakt Balkán a všetkým je to úplne jedno. Ráno hlásili, že od 1.4. polícia eviduje cez 1000 priestupkov zákazu predbiehania kamiónov na to úseku pred Brnom, kde rozširujú diaľnicu. A to je iba pár km. 

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 18.04.2024, 11:06:19 xxx.xxx.131.15

Podľa JC je to kôň od mladého Váňu, tam bude tá cena vyššia tak nejako automaticky asi, lebo Váňa. Pozitívne je, že kôň pozná stádo a výbeh a má isto veľa napracované v kopcoch. Kúpili ho vlani v polke sezóny v predajných dostihoch, po troch štartoch v ČR (pričom do cieľa prišiel raz) ho predávajú, takže asi nesplnil očakávania. V poslednom štarte odviezol Kratochvíľa, lebo ho vôbec neovládal. 
DK přešetřila zadržení koně č.2 MAKASSIR, vyslechla ž. Kratochvíla J. a jeho vysvětlení (špatná ovladatelnost koně) vzala na vědomí.

Vyzerá ako väčšina koní z tréningu od Váňovcov, matná srsť, blbý výraz, taký “nijaký”. Už dávno som na dostihoch nevidela koňa od nich, pri ktorom by som si povedala, že wau, ten vyzerá super nadupaný, vyžratý a spokojný, väčšina mi príde “meh”.  Ale behahajú a vyhrávajú, no. 
Nemyslím si ale, že po nakŕmení, preliečení vredov, nejakej precíznejšej gymnastiky to nebude ok, svojho kupcu nájde, možno aj za tých 80. 

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 18.04.2024, 07:59:31 xxx.xxx.131.15

Jedna vec je to, čo sa vám páči na obrázku, druhá vec je realita. Najlepšie by bolo vyskúšať si osobne tento typ koní a rozhodnúť sa až po tom. Možno sa pre chladničky nadchnete, možno po osobnej skúsenosti zmeníte názor. 

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 15.04.2024, 14:56:26 xxx.xxx.255.116

Na chatbot by som sa nespoliehala, čo jazyk,  to iná odpoveď. 

Yes, CSFR stands for Czechoslovakian Warmblood. This breed was developed in Czechoslovakia (now the Czech Republic and Slovakia) by crossing local warmbloods with other European warmblood breeds to create a versatile riding and driving horse. They are known for their athleticism, strength, and versatility in various equestrian disciplines.

Plemeno koňa so skratkou CSFR nie je bežne známe. Skratka CSFR sa skôr používala na označenie Česko-Slovenskej Federatívnej Republiky, ktorá existovala medzi rokmi 1990 a 1992. Možno ste mali na mysli plemeno koňa z tejto oblasti?

Mám ale pocit, že v žrebčíne sme mali nejaké kobyly s výpalom ČSFR, ale ruku do ohňa za to nedám. 

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 15.04.2024, 08:40:25 xxx.xxx.255.116
Julie:

Mohla bych se zeptat, co za plemeno je CSFR? Nemůžu na to přijít a na internetu jsem to nikde nenašla.


nebude to prehistorický výpal z obdobia ČSFR? 

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 08.04.2024, 08:40:52 xxx.xxx.131.15
Horsana:

To pletivo som si netrúfla dať preč.

Kto nájde pani Varanovú? 

A našla som smrže, prvý krát v živote. Rastú mi na pozemku 🤩

Obrázek Obrázek

Nedalo mi to, vyšla som u rodičov za barák vyvenčiť psa… A boli tam 😄

Obrázek
Arbora
Arbora (303 příspěvků) 25.03.2024, 12:07:54 xxx.xxx.200.220

U môjho psa librela zaberá okamžite, ale už pozorujem, že účinnosť sa skracuje. Keďže ale aj prognóza života psa je krátka, tak holt pichnem častejšie, než raz za pol roka, no. Dávala som ešte alavis celadrin, pes dosť pláva, a to je asi tak všetko. Pravda ale, zrasty nie sú asi nejako extrémne, lebo pes nemá veľké bolesti. 

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 25.03.2024, 08:53:15 xxx.xxx.200.220
kometa:

Za koňa je zodpovedný len a len jeho majiteľ, ani bahno vo výbehu, ani studená zima, ani niekto druhý, kto niečo sľuboval.

To samozřejmě ano, to nezpochybňuji. Mně šlo o to, jestli úřady můžou zabavit MÉHO koně, který v nevhodném ustájení u někoho žil. Vždyť můžu říct - ano, vím o tom, nelíbilo se mi, proto jsem hledala nové ustájení. A teď už ho mám.


Ja som z textu pochopila, že tí majitelia sa riešili až po tom, ako zasiahla KVS. 

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 22.03.2024, 09:42:43 xxx.xxx.130.250
kometa:

Nečetla jsem to celé - tyhle elaboráty mě nebaví.Ale - mají nové majitele více než ochotné a připravené se o ně kvalitně postarat, což jim není úřady umožněno.

To jde? Aby mi úřady zabavily můj majetek = mého koně? Který byl pouze v nevhodném ustájení?


Je to zaujímavé, zvlášť keď si spomeniem na nedávnu kauzu jorkov, ktorí boli dva roky v útulkoch a nemohli sa nikam presunúť, stále v majetku tyranky. Ale je možné, že to bude len dočasné, kým sa vyriešia súdy, atď. 

Každopádne, nezabezpečiť svojim koňom vhodné podmienky a vyhovárať sa na to, že to mal urobiť ten a tamten, to dosť úbohé. Za koňa je zodpovedný len a len jeho majiteľ, ani bahno vo výbehu, ani studená zima, ani niekto druhý, kto niečo sľuboval. 

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 21.03.2024, 11:00:47 xxx.xxx.255.116
kometa:

Pamatuji si, když jsme kdysi dávno byli ve Vídni na generálce představení. Povídali, že je to tradice, aby mezi bílými koňmi byl jeden hnědý.


jj, vždy majú jedného hnedáka, tzv. glücksbringer, čiže niečo ako talizman.