Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
Arbora
Arbora (357 příspěvků) 20.06.2024, 12:29:57 xxx.xxx.255.86

Manukový med obsahuje látku, ktorá ma antibakteriálne vlastnosti, preto sa používa s výbornými výsledkami na hojenie rán. Získava sa na NZ od včiel, ktoré opeľujú manukové kríky. 

Podobné účinky má aj napríklad medovicový med. Akurát ten manukový sa dá kúpiť v lekárni priamo určený na hojenie rán, predpokladám, že bude sterilnejší, než nejaký random med od včelára. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 11.06.2024, 09:14:56 xxx.xxx.131.15

Zmäkne, pretože sa začne rozpadať. Toho sa ale väčšina zahrábateľov nedožije. Kosť pár dní v pôde krásne zamrdne, začne hniť, ale keď ju opustí to živé tkanivo, takto bude iba taký klacek. Ktorý sa približne za 20 rozpadne na prach. 

Mám v záhrade zakopaných toľko špikových kostí, že sa raz niekto veľmi prekvapí, keď tam bude bagrovať. Ale, žiadna z tých kostí nie je mäkká, všetky sú tvrdé ako šuter. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 11.06.2024, 08:30:24 xxx.xxx.131.15
kometa:

Já teda nevím, ale když jsem byla na exkurzi ohledně starých slovanských pohřebišť, tak pán povídal, že se žádné kosterní pozůstatky v tomto případě nenacházejí.

Ale pravda, jednalo se o horizont v řádu stovek (možna i tisíců) let a kyselou půdu.


No, predpokladám, že kosti zo slovanských pohrebísk pes nevykope, že. Kosti s začínajú rozkladať približne za 20 rokov - záleží od pôdy samozrejme, môže to byť aj dlhšie.

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 11.06.2024, 08:27:30 xxx.xxx.131.15
PumaCZ:

Odpor k dalsi narkoze nemam, Hachiho jsme vcera brali na veterinu s tim, ze se bude muset mozna prispat, proto byl i nalacno, ale kdyz vet rekne, ze z jeho zkusenosti bude lepsi do toho nestourat, tak to mam zpochybnovat? 

Tento vet zna Hachiho od stenatka a prave on mu zachranil zivot. Krome ortopedickych operaci to byl vzdy on, kdo ho do ted operoval. 

Tak mi ted reknete, jak byste vy reagovali na mem miste.. Nejsem veterinar, jen biolog, navic molekularni, takze me znalosti teto problematiky jsou proste nedostatecne k tomu, abych mela rozhodnout, jaky zpusob lecby bude pro Hachiho to nejlepsi.. 
 


Mno, veterinár nepoznal ani flegmónu, nohu ani neoholil,  napriek tomu, že ste ho upozornili, že tam bol stret s mačkou, aby našiel potenciálne miesta vstupu do kože,  teraz to nechce ani revidovať… Ja by som teda bola rada, keby tú nohu v narkóze niekto poriadne prepláchol, ideálne aj nejakými ATB, aby prípadne vylúčil aj nejaké cudzie teleso - trebárs tie osiny sú fakt svine dokážu cestovať naozaj hlboko. Takto sa vám to môže napríklad za týždeň uzavrieť a za ďalšie dva sa vytvorí absces…

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 11.06.2024, 08:16:15 xxx.xxx.131.15
P+R:

Dobry den vsem pejskomilum. Mame doma na zahrade krizence, je mu 6 let a je to nas super partak. Davame mu mimo jine veprove nebo hovezi kosti primo od reznika. Dost casto si kosticku zahrabe do zahonu. Ani to mi nevadi jen si spis rikame co je duvodem. Jestli si schovava krmeni na horsi casy kdyz ma dostatek nebo ceka az kost v hline trochu zetli a zmekne? Dekuji. P+R


Kosť v hline určite nezmekne, naopak vysuší sa a stvrdne. Rozpadne sa až za veľmi, veľmi dlhú dobu. Niektoré psy si takto veci zahrabávajú, aby si ich schovali na neskôr, alebo len tak, aby trochu “dozreli”. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 07.06.2024, 11:51:35 xxx.xxx.131.109

Nemala práve. Preto to asi až tak nezaberalo. Ale kombinácia ranka+veľký opuch, zvlášť ak je mäkký, tak tam snáď nie sú žiadne pochybnosti o flegmóne.
Tiež si myslím, že by vyholené miesto malo byť vyholené, takto ani veľmi nie je poznať, aká hlboká je rana. Duplom, ak bol pes na vyšetrenie prispatý. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 07.06.2024, 09:37:15 xxx.xxx.131.109
PumaCZ:

Ja prave vubec netusim, jak se mu to povedlo.. Trvalo to cele maximalne ctyri sekundy. Na louce, kam chodime cvicit (trava po kotniky) necekane zvedl kocku. Samozrejme za ni hned vybehl, jenze kocka byla nejaka pomala (normalne nema sanci, preci jen ma 45 kg), takze o to urputneji po ni sel. Skocil za ni do pole s nejakou obilninou (psenice? Jecmen?), cimz se mi na okamzik jeho telo ztratilo z dohledu, pak vidim kocku delat salto, pes vybehl z pole, zadne zaknuceni nic, a pak sel hned ke mne. Cestou domu nekulhal - az do odpoledne byl uplne v pohode.. takze vubec netusim, zda se nekde prastil, spatne slapl, .. proste nic. 

Dnes vecer jsme nakonec jeli na veterinu znovu. Nejen, ze mu hematom zacal krvacet, ale jeste ke vsemu se mu nafouklo bricho. Veterinarce se to nelibilo, tak radeji udelala RTG, ale nastesti to je jen vzduch v zaludku. Jak je mu blbe a nezere, tak mu leky, co ma, nedelaji dobre.. Tak dostal injekci na zklidneni zaludku a omiprazol na dalsi dny. 

Jinak jsem do nej dnes dostala alespon dve hrsti piskotu, dalsi dva platky goudy, jeden platek cheddaru, dve varena vajicka, jedno psi smoothie a pres dva obri platky sunky od kosti i trochu jeho normalni vecere, tak snad uz bude zitra jist alespon trochu vic. Ale je mu porad blbe, spi a nohu  ma trojnasobnou :(( Nejpozdeji v sobotu jdeme na dalsi kontrolu a do te doby ledujeme. 

Vetka doporucila jeste zabal z tvarohu, ale Hachi uz spi, tak ho zkusime az zitra, nebo pres noc, pokud budeme zase ponocovat. Zarim chladime gelovymi polstarsky. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Keď vidím tú krv a opuch nohy, nie je to skôr flegmóna?

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 05.06.2024, 12:36:09 xxx.xxx.131.15
Raten:

Ahoj! kolikrat do roka ma kobyla riji a jak dlouho? osobne si myslim ze 4x asi 2 tydny a jak se to da poznat dopredu? chceme ji totiz pripusit dekuji. Raten


Dostatočne kfalifikovane vám na toto odpovie veterinár, ktorý vám pred pripustením kobylu skontroluje, prípadne spraví potrebné vyšetrenia. Všetko ostatné vygooglite behom 5 minúť. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 04.06.2024, 14:32:48 xxx.xxx.131.15

Len pre zrovnanie, Böckman príves pre jedného koňa má vnútornú šírku 130, cheval pre dva 167. 
Ak máte menšieho a ľahšieho koňa, ktorý cestuje dobre, tak ok. Môj 170 cm dobre cestujúci valach z neho nadšený nebol. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 04.06.2024, 11:56:51 xxx.xxx.131.15

Tak isto by som sa z druhej ruky nebála vziať Böckman. 
Ten cheval bude dosť rýchlo degradovať, resp. bude na ňom vidieť používanie. To je bohužiaľ daň za nízku cenu. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 03.06.2024, 14:31:57 xxx.xxx.131.15
Saga:

Jsem to raději namalovala, měřeno na KN, tže takhle, prostě nudle:

Obrázek

a koľko práce by sa tam dalo urobiť na ruke, trebárs na dvoch lonžiach, v kroku aj v kluse. 🙂 na to ani nepotrebujete pravidelný kruh. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 03.06.2024, 07:52:41 xxx.xxx.131.15

Presne to mi napadlo, že snáď mala aspoň poistenie kamarátka. Už beztak blbá situácia, zhoršená ešte tým, že bude treba splácať nejajé šialené sumy…

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 31.05.2024, 11:58:04 xxx.xxx.27.58

Bez pitvy je to naozaj len a len v rovine špekulácii, z ktorých si vyberiete maximálne tú verziu, ktorá sa vám bude pozdávať najviac. Áno, bolo by fér od chovateľa, keby prevzal zodpovednosť, na druhej strane, nič ho k tomu nezaväzuje -tipujem, že nemáte ani kúpnu zmluvu, kde by mohli byť tieto prípady ošetrené. Takže je to čisto o charaktere a prípadných výčitkách. Pre vás je to jedine ponuačenie, aby ste si vyberali chovateľa starostlivejšie.

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 24.05.2024, 10:39:26 xxx.xxx.164.182
JanaJanaJanaJana:

Hippolyt a Salvanu nežere, v Reforminu Stixx skoro nic není a Pavo stojí 800 na měsíc 😀 

No a granulovanou formu musím do něčeho míchat, jinak to nesežere taky. Máme ztížené podmínky přes léto v ustájení, chci něco, co dají z ruky a půjdou, máme uzavřenou silnici a objíždějí o 15 km déle než za normální situace…chci jim přes léto, než s eto vyřeší, ulehčit.


Asi to budete mať naštudované, ale reformin sa výraba aj v tekutej forme.

Kocky má trebrás ešte eggersmann. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 22.05.2024, 09:53:40 xxx.xxx.131.15
balu:

Třeba proto, že byla uvedena v omyl, že je zakoupené zvíře s průkazem původu? 

Jasně, že je blbá, že psa, údajně chovaného pod jakousi německou organizací, koupila.


Libor Zub chová psy pod německou kynologickou organizací.

To nie je údajne. Chová psy pod nejakou pseudoorganizáciou. Keby pani venovala aspoň hodinu času výberu psa, tak by zistila, že pes rodokmeň nemá. Zistila to však najneskôr v tejto chvíli, stále dostatočný dôvod na to, aby od zmluvy odstúpila, alebo aspoň začala zisťovať, či tam nie je nejaký problém: 
Paní Evu navíc zarazilo, že v průkazu původu, který dostala, je vyplněno jen jméno matky, jejích rodičů, tedy Mikeho prarodičů z matčiny strany, rodokmen ale chybí.

Chovateľ ponúkol peniaze za psa. Stále nerozumiem tomu, čo by malo byť žalovateľné. Keby tvrdil, že pes má preukaz od FCI a v skutočnosti nemá, to je samozrejme jasne kvalifikovaný podvod.