Aktuálně: 4 764 inzerátů176 577 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
Arbora
Arbora (307 příspěvků) 23.02.2024, 08:19:54 xxx.xxx.131.32
JanaJanaJanaJana:

A já poslušně hlásím, že jsem se ze zarytého nepamlskovače postupně stala pamlskovačem a je to super 😀

Člověk nesmí toho Vaška Bořánka brát tak vážně 😀


Toho už berie vážne asi iba on sám. Dosť si trelil do nohy, keď začal byť odborníkom aj na výživu koní.

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 20.02.2024, 08:41:13 xxx.xxx.131.14
Xerxova:

jdu sem s dotazem - někde někdy někdo (Efe?? Buggyra??) diskutoval o bederním prohřívacím pásu (infra odrazivost ??) pro lidi. Prosím, dejte mi odkaz. Nejde sice o moje záda, ale potřebovala bych doporučit osvědčený výrobek


Tiež pridávam hlas bedrovému pásu back on track. Akurát treba počítať s tým, že je to na relax, nedá sa s tým veľmi fungovať v nejakom pohybe. Ale normálne som si ho dávala aj na spanie. Napr. https://www.equiservis.cz/back-on-track-bederni-pas-1970-22625cz1124/

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 19.02.2024, 15:03:56 xxx.xxx.131.14
o..o:

Zdravím,
máme doma týden štěně. Je jasný, že bude dělat loužičky doma, ale on je dělá zásadně po návratu z procházky. Občas se venku vymočí, často ne.

Ale včera jsem s ním 10 minut stál na trávníku před vchodem do domu a loužil udělal těsně za dveřmi.
Přijde mi, že je na něj venku moc vjemů, nebo se venku bojí, proto to dělá v klidu doma.

Nevím, jestli dělám něco špatně, chci to podchytit radši ze začátku, protože mi přijde, že se stupňuje, nebo to mám prostě vydržet a časem to pochopí?

Díky


Rekord bol asi 6 hodín vonku bez čúrania, vekovo asi 4-mesačná fena. Strašne dlho čúrala iba doma, našťastie teda na záhrade. Ale aj z bežných vychádzok sa vracala domov nevyčúraná a vypustila nádrž až na dvore. Pritom odmalička trávila somnou fakt dosť veľa času mimo domov, ale tak asi ju pobyt na ulici/v útulku trochu poznačil. S kadením problém nebol nikdy. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 16.02.2024, 12:50:34 xxx.xxx.27.99
Fikovnice:

Hele, zase auta, jo?😉

Čeněk jezdí OK, ALE ukazuje mi venkovní teplotu v rozmezí 48 - 52 st. C!!!😄

Předpokládám vadu čidla…? Včera zas milión telefonátů. Čidlo je pod zpětným zrcátkem u spolujezdce - chvíli mi trvalo než jsem je našla. No a jeden mechanik mi do tel. tvrdil, že se bude muset vyměnit celé zrcátko. Víte k tomu někdo něco, plís?


Len pre istotu, sú to stupne Celsia? Nemohlo sa to niekde prepnúť na Farenheit? Pretože to plus-mínus odpovedá. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 15.02.2024, 12:59:00 xxx.xxx.27.99

Bubliny by mohli byť cysty na ľadvinách, takže ipaktine by som zatiaľ nevolila - myslím, že sa môže podávať max. pol roka. Super je práve pre nežravých psov Pronefra, príšerne to smrdí, ale zvieratám to vonia.  U ľadvín je problém s tou nežravosťou, to by som šla hneď to ľadvinovej diéty, aby sa spravilo. Granule nie sú žiadna hitparáda, ale konzervy má pekné voňavé (a s hovädzím) rocco a rinti, RC má práve aj drink pre ľadvinových psov. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 15.02.2024, 08:52:18 xxx.xxx.27.99
Buggyra:

https://equichannel.cz/clanky/zdravi-a-veterinarni-pece/s-konem-na-cestach

tak nevím…

Časté diskuze se vedou o termínu „za komerčním účelem“. Proto Ministerstvo zemědělství ČR vydalo výklad, co je v případě koní, ale i jiných zvířat, za komerční účel považováno. Zjednodušeně řečeno, pokud pojedete s vlastním koněm v rámci území republiky na dovolenou, průkaz potřebovat nebudete. Pokud ale pojedete například na závody, kde dobré umístění s sebou zpravidla nese zvýšení finanční či chovné hodnoty koně, nebo pokud do svého přepravníku přiberete cizího koně (automaticky se předpokládá, že za úplatu), vyloží si kontrolní orgány přepravu vždy jako komerční. Jestliže se chystáte s koněm do zahraničí, potom je dobré mít průkaz vždy, a to i v případě, že cizím státem pouze projíždíte. Zvláště mimo EU se předpisy jednotlivých zemí mohou od těch našich výrazně lišit.

Při cestě do zahraničí přichází vedle povinnosti vlastnit průkaz dopravce i povinnost vyřídit další dokumenty…


Je to ale krásne deravé nariadenie. 

Dobrý deň, kam idete? (ja s kamiónom plným koní)

Na výlet.

To sú vaše kone?

Áno. 

Ale v preukaze sa píše niečo iné. 

Preukaz nie je dokladom vlastníctva. 

Dovidenia. 
Dovidenia. 

Fun fact: Nemci majú píšu, že na evente sa musí odovzdávať prize money, aby to bola komerčná preprava a prepravca musel spĺňať nariadenia, sranda. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 13.02.2024, 13:41:12 xxx.xxx.131.14

Zákon ale nie je o dohadovaní. Polícia môže vymáhať iba to, čo je jasne podložené. Nemôže špekulovať nad tým, či zvýšim hodnotu koňa tým, že absolvuje pár súťaží, alebo ho odveziem niekam na pastvinu, mením ustajnenie, idem na tréning.  

Priznám sa, že mám zjadenú Európu s koňmi celkom dosť, ale nestretla som sa s tým, že by kohokoľvek zaujímalo čokoľvek iné, než papiere od auta. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 13.02.2024, 12:05:52 xxx.xxx.131.14

"že ten převoz není v rámci ekonomické nebo obchodní činnosti"

To ale musí byť niekde v zákone definovaná ekonomická a obchodná činnosť, aby sme sa mohli baviť o tom, či to je, alebo nie je. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 12.02.2024, 10:45:29 xxx.xxx.131.14

Pardón, netuším o koho ide, ale chápem správne, že osoba, ktorá vlastní asi 5 rokov jedného psa, napísala knihu a vedie výcvik? Ani som ten rozhovor nezvládla prečítať ďalej ako do polovice, dávno som nečítala podobné hlúposti. Zobrať psovi vodu len preto, že ho potrebujem mať zavretého v klietke a tam si ju vylieva…Nechápem. A zrejme ma moja skoro 10-ročná fena zachvíľu asi zožerie, alebo čo, lebo nielen, že chodí 80% času navoľno, ale dokonca chodím tam, kam chce ona. A kam nechce, tak nejdeme. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 12.02.2024, 09:19:09 xxx.xxx.131.14

Prevoz na Slovensko, odkiaľ, kam? Prevoz sa účtuje za km, takže to je dosť zásadná informácia.  Môžete si obvolať prepravcov a opýtať sa na ceny a podmienky. https://sluzby.bazos.sk/inzeraty/preprava-koni/

(neviem, či to platí všeobecne, ale minimálne naša okresná veterinárna správa nevie absolútne nič o preprave, ani o TRACES…)

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 08.02.2024, 12:54:05 xxx.xxx.27.99
Horsana:

Njn ☹️

Na pitve som kázala študentom, nech to odfaklia celé, ako narezali miesto, kde idú šľachy, zo šľachovej pošvy v takých dosť veľkých kusoch začalo frckať niečo, čo vyzeralo ako jablkové pyré.

Ktoré som mala ten ceň na desiatu 🤮


Zrovna obedujem 🙃

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 07.02.2024, 09:29:36 xxx.xxx.27.99

Niekde hlbšie v diskusii je link na článok, kde presne takto polícia postupovala proti priekupníkom, zozbierala ľudí, ktorí od nich kúpili psov. Asi sa to dá, keď niekto chce. A ľudia, ktorí tu nakúpili, existujú. 

“Že to tam nebylo úplně v pořádku nasvědčují i svědectví lidí, kteří od ní v minulosti pořídili štěně” 
http://www.psimagazin.cz/news/428/15/urad-rozhodl-o-vraceni-22-jorksiru

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 07.02.2024, 09:19:37 xxx.xxx.27.99
Sarah01:

To byla ironie, že jo? Protože to musel být smrad a kdo tam byl na kontrole, tak to musel fest cítit. Mně stačilo mých 11 štěňat každý ráno, smrad, o kterým moje děti pochybovaly, že se dá do půl roku eliminovat.


Tak Leithan obhajovala pani, že mala chov v poriadku, len došlo k situácii, že sa nevedela pár dní postarať. A toto, aj v prípade, že by mali pod sebou psy úplne čisto, mi nepríde ako normálne, ale zjavne mám iné nároky.