Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
Arbora
Arbora (357 příspěvků) 22.05.2024, 08:56:22 xxx.xxx.131.15

Nie je mi úplne jasné, z akého dôvodu a na koho chce pani podávať trestné oznámenie. Na koho, na seba, že si kúpila živého tvora a nie je schopná sa o neho postarať?

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 17.05.2024, 10:50:16 xxx.xxx.164.182

Áno, to bola moja velká naivná predstava, že keď teda je to nariadenie EU, tak bude existovať nejaký register aspoň na čísla čipov. Volá sa to Európsky pas, tak by som čakala, že aspoň v rámci EÚ by to fungovať mohlo. Stačil by register, ktorý povie, že toto je čip z tej a tej krajiny. 
O petmaxx som nevedela, takže fajn, že aspoň niečo takto funguje. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 17.05.2024, 10:31:28 xxx.xxx.164.182
impact:

Vtipné je, že na SK mám k čipu registráciu vyplnenú, ale keď mi zmizne pes v ČR, síce nájdu čip, ale nedostanú sa k údajom. Takže si musím do českej databázy opäť registrovať údaje, aby som bola ako majiteľ dohladateľná. 

Opravdu? Já se běžně k údajům ze slovenského registru dostanu. Dokonce má tu výhodu, že je tam přímo telefon na majitele. To u nás nelze.


Áno, v sk registri mám vyplnenú adresu, aj telefón, aj kontakt na veterinára. Ale, keď zadám čislo čipu do cz registra, tak tvrdí, že čip neexistuje. Čiže fyzicky musí niekto ďalší ten čip do tej databázy nahodiť. Samozrejme, možno niekomu duchaplnému napadne, že pes bude mať čip registrovaný v zahraničí, ale aká je pravdepodobnosť. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 17.05.2024, 08:33:49 xxx.xxx.164.182
Fiona.Praha:

Registr Petpasů slouží k evidenci pasů a také čipů. Není primárně určen k vyhledávání ztracených zvířat a dalším službám pro chovatele, nicméně můžete si ověřit, zda je v něm číslo mikročipu zaevidováno či nikoliv.

Čistě teoreticky je možné najít podle čipu petpas, veterináře a následně majitele (resp. toho, kdo nechal psa čipovat). Takže při troše snahy se u případů na TO něco dohledat dá.    


Ale prioritne si tam zadáva údaje majiteľ, resp. jeho veterinár. 
Vtipné je, že na SK mám k čipu registráciu vyplnenú, ale keď mi zmizne pes v ČR, síce nájdu čip, ale nedostanú sa k údajom. Takže si musím do českej databázy opäť registrovať údaje, aby som bola ako majiteľ dohladateľná. 

Buggyra má síce pravdu, u koní(neviem ako iné hz) to funguje úplne bez problémov, zadám životné číslo môjho švéda do ústrednej evidencie mám údaje.  Ale, tiež to trvalo pár rokov a tiež to bolo potrebné nahadzovať ručne. A tiež si nemyslím, že to funguje naprieč EÚ. Ale je fajn, že aspoň v krajine registrácie človek tie základné infomrácie dostane. Stále ale nefungujú takmer žiadne postihy (v prípade koní, neviem ako iné hz) v prípadoch, keď sa registruje kôň bez predchádzajúcej evidencie. Jasne, straší sa pokutami, pár určite aj bolo reálne postihnutých sankciami - ale to boli skôr chovatelia, ktorí mali vlastný chov a neviedli si evidenciu. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 15.05.2024, 12:18:12 xxx.xxx.131.15
Kallisto:

V té brožuře ale je uveden… teď tomu moc nerozumím…

Huf Vital krmím už asi ¾ roku, na Feriers Formula jsem narazila náhodou, proto mne zajímalo porovnání.


No, majú to zloženie dosť nešťatne, pretože ten  feriers ho má v zložení uvedený medzi všetkými ostatnými komponentami, ale huf vital ho má bokom (spolu s vitamínmi, zinkom, atď. , čomu úplne nerozumiem, ale zrejme to bude nejaká legislatíva? 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 15.05.2024, 08:57:34 xxx.xxx.131.15

Keď už som vedľa použila AI, tak som sa pri tej príležitosti opýtala aj na toto, tu je odpoveď: 

Na základe poskytnutých zložení by som odporučil vybrať Doplnok č. 2 pre posilnenie kopýt vášho kone. Toto je moje odôvodnenie: Doplnok č. 2 obsahuje niekoľko kľúčových zložiek, ktoré sú prospešné pre zdravie kopýt: Biotín - Táto vitamín B zohráva kľúčovú úlohu v kvalite a raste kopýt. Kone nedokážu biotin prirodzene vytvárať, takže musí byť dodávaný formou doplnkov výživy. Oxid zinočnatý a chlorid medi - Tieto minerálne zdroje poskytujú zinok a meď, ktoré sú nevyhnutné pre správnu keratinizáciu (tvorbu kopytnej steny). Extrakt z raži syrištej - Raža syriština je bylina bohatá na živiny ako sú bielkoviny, vitamíny a minerály, ktoré môžu prispieť k celkovému stavu kopýt. Kyselina askorbová (Vitamín C) - Pomáha podporovať zdravé spojivové tkanivá v kopyte. Doplnok č. 1 síce obsahuje niektoré prospešné zložky ako kvasnice, sójový proteín a oleje, ale výslovne neobsahuje biotín alebo vysoké koncentrácie zinku/medi, ktoré sú najkritickejšie pre integritu kopýt. Treba však mať na pamäti, že doplnky fungujú najlepšie, ak sú kombinované so správnou celkovou výživou, starostlivosťou o kopyto a manažmentovými postupmi. Ale priamo na posilnenie kopýt sa javí Doplnok č. 2 ako lepšia voľba na základe jeho cielených zložiek.

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 15.05.2024, 08:49:50 xxx.xxx.131.15
Anonymní:

Mě by právě zajímalo, co by AI z těch x tisíc celosvětových možností vygenerovala za “správnou” odpověď.


Za mňa teda odpoveď od AI celkom podarená - až na tú prirozdenú komunikáciu, čo ale môže byť “stratené v preklade”. 

Z vašeho popisu situace je zřejmé, že hlavním problémem je zřejmě nedostatečná nebo nesprávná výchova té klisny. Koně jsou velmi inteligentní zvířata, která potřebují důslednou, ale laskavou výchovu od raného věku. Skutečnost, že klisna nikdy nedostala bičíkem, není problém sama o sobě. Řádná výchova koně neznamená nutně fyzické tresty. Jde spíše o stanovení jasných pravidel, konzistentní vedení a budování respektu a důvěry mezi koněm a člověkem. I u starších koní, které neměly ideální výchovu, lze ale situaci často napravit. Bude to ale vyžadovat hodně trpělivosti, důslednosti a použití správných výchovných metod přirozené komunikace s koňmi. Možná bude potřeba požádat o pomoc zkušeného cvičitele či trenéra, který má znalosti přirozené komunikace s koňmi. Klíčové bude získat respekt a důvěru té klisny, ale bez použití hrubé síly. Půjde o sérii malých krůčků, budování spolupráce a porozumění požadavkům. S trpělivostí a správným přístupem lze zažité vzorce chování u starších koní často změnit k lepšímu. Nebude to ale snadné a rychlé.

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 03.05.2024, 15:22:57 xxx.xxx.164.205
Lenacia:

FEI je celkem známá, že tyhle věci neřeší/zametá pod koberec. Protože jim z těchto lidí tečou prachy.

Dokud se tu nevytvoří konkurenční tlak na změnu, tak se nic nezmění… 

A cjf není o moc lepší. Viz celá aféra třeba s plesem, cenami, nebo nově to jejich ‘minimum’, který by bylo sice hezké mít, ale ne pod záštitou federace, která chrání našňupanou fetku, která má vlivný rodiče.


Tu sa ale musím ČJF zastať, v tomto prípade nemala na výber, keďže obvinená prišla s potvrdením od lekára, ktorý jej mal kokaín podať. (Fun fact, už tam nepracuje, takže ho tá kauza stála miesto primára. Snáď mu za to aspoň dobre zaplatili.)

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 03.05.2024, 08:08:02 xxx.xxx.164.205

Tak to prrr, FEI sa voči tomu postavila veľmi rázne. A zakázala natáčanie na opracoviskách a poskytovanie záznamov z opracovísk médiám pod hrozbou žaloby. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 30.04.2024, 08:22:43 xxx.xxx.131.15

Tie samo-domo mi neprídu úplne safe, videla som aj nejaké sťažnosti, že cez to špička prebehla. Ja už veľmi nejazdím, skôr občas, ale po rôznych strmeňoch v rôznych cenových kategóriách už fakt nič iné, než Zaldi na nohu nechcem. Pasuje mi aj na obyčajné wintec strmeňové remene. Pôsobia masívne, ale sú ľahučké a fakt príjemné, nekole to oči ani v drezúrnom sedle, alebo som si zvykla, no. https://www.mikyfarm.cz/Jezdecke-trmeny-ZALDI-d544.htm

Tieto plasťáky sa dajú namontovať aj na bežné strmene. https://www.mikyfarm.cz/Bezpecnostni-Kosik-do-trmenu-d457.htm 

Ale, čo sa týka rôznych boľačiek, tak mám úbytok chrupavky v bedre a s tým spojené bolesti v SI, tak na to mi je celkom jedno, aké strmene mám. Skôr mi tam príde rozhodujúce pohodlnosť chodov konkrétneho koňa. A krok je fakt trápenie, vychádzky v tempe sú pre mňa menej bolestivé. Dosť mi pomohli rehabilitácie, condrosulf a to, že som prestala behávať po asfalte. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 25.04.2024, 10:04:48 xxx.xxx.164.167

Trochu OT, ale mne sa trebárs myšlienky konských domov pre seniorov celkom pozdávajú-samozrejme vo forme, ja mám seniora, dám si ho tam ustajniť a niekto sa mi o neho bude starať za moje peniaze. Majiteľ tak nemusí riešiť zloženie stáda, nemusí sa doprosovať ustajňovateľom, aby natierali, menili deky, inhalovali, kvapkali, tu pridali do krmiva tu, tam zas ono, konzultovali s fyzioterapeutom, veterinánom... Normálne platená služba. Viem ale asi iba o jednom podobnom zariadení v ČR. Ktovie, či to nie je diera na trhu, či by bol vôbec o takýto druh služieb záujem, či by to boli ľudia ochotní platiť za dedkov a babky. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 22.04.2024, 10:29:32 xxx.xxx.131.15

Myslím, že to je presne dôvod, prečo majitelia cobov zapletajú chvosty na zimu. Teraz sa s tým veľa urobiť nedá, max. odmočiť a nechať pôsobiť nejaký kondicionér, potom vyčesať, čo sa dá. Aj tie rozčesávače sú fajn, dosť pomôžu. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 22.04.2024, 10:23:07 xxx.xxx.131.15

Veľký rozdiel bude hlavne v tom, čo kôň predtým robil. Ak už párkrát skákal, je prijazdený, tak tie 3-4 mesiace celkom reálne sú, ak tam nebude nejaký zádrhel. Pokiaľ je to kôň, ktorý zvláda pod sedlom max. základné chody a nevie sa ani ohnúť, tak to logicky bude trvať dlhšie, ak je to kôň bez kondície, samozrejme tak isto. 

Vo vašom prípade by som to možno riešila sama s trénerom, prípadne s jazdcom, ktorý by dochádzal k vám. Z pohľadu majiteľa koňa by som mala rada tú prípravu pod kontrolou. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 18.04.2024, 12:09:46 xxx.xxx.131.15
assil:

U nás všude okolo v obcích, kde to svádí jezdit rychle, jsou radary s foťákama. Takže lidi si dávají majzla. Je to asi jediná účinná strategie, platit pořád pokuty se nikomu nechce.

Jediný místo, kde to není, je u naší vesnice, protože tam není elektrika. A přecházejí tam lidi i děti na bus a je to někdy fakt běh o život.


Dnes už ani to nemusí byť argument, Francúzi majú radary na soláry. A mimo mesta 80 km/h, lepičov v 20-ročných oktáviách, ktorí musia byť všade prví, tam tak nejako nemajú. V Paríži 30  km/h, to by niektorí tiež nerozdýchali, pritom 90 % času sa v meste často ani nedá. 
V ČR je príčerná anarchia na cestách, fakt Balkán a všetkým je to úplne jedno. Ráno hlásili, že od 1.4. polícia eviduje cez 1000 priestupkov zákazu predbiehania kamiónov na to úseku pred Brnom, kde rozširujú diaľnicu. A to je iba pár km.