Aktuálně: 4 319 inzerátů190 583 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
Arbora
Arbora (357 příspěvků) 14.03.2024, 10:15:32 xxx.xxx.255.116
balu:

Pomáhá se jim 7 desetiletí (to beru jen od konce 2. světové války) bez výsledku, spíš je to horší, když nemusí pracovat. Děcka za to nemohou, kam se narodí, ale už při tom narození mají ten osud najalnovaný. Jak se říká, geny nevyčuráš. 

Co by pro ně měl kdo ještě dělat? Zatím všemu, veškeré pomoci, snaze je vzdělat, se úspěšně brání. 


Je predsa rozdiel pomáhať a pomáhať. Posledné roky naozaj zmysluplne fungujú napríklad projekty, kde si rodiny stavajú vlastné bývania. Bohužiaľ, podmienkou je mať zamestnanie, a tam sa opäť dostávame do začarovaného kruhu. 

Zaujímavé, že tie gény v zahraničí nechodia do špeciálnych škôl, nie sú zavislé na dávkach od štátu, dokážu pracovať a študovať na univerzitách. Asi to nebude tak úplne problém toho, že by nechceli. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 14.03.2024, 09:58:49 xxx.xxx.255.116
balu:

Ostuda, ale čí? Je to ostuda etnika, které, ač žije od středověku v Evropě, ještě nebylo schopno a ochotno se domestikovat, tedy přizpůsobit životu většiny. Za socáče měli aspoň povinnost pracovat, děcka posílat do školy, ale dnes jen natahují ruce po dávkách, množí se a páchají trestnou činnost. Chudáci Slováci, jejichž okolí a pozemky si toto etnikum vyhlédlo pro svou nelegální osadu. 

Tohle nemá řešení. 


Jasne, decká si vybrali, že sa narodia do rómskej osady, že základnej hygiene ich budú učiť až učiteľky na základnej škole, že doma budú vidieť iba bordel, chlast, drogy a ruku natiahnutú k štátu. Z toho sa totiž strašne ľahko odchádza do civilizovaného sveta, kde ich všetci čakajú s otvorenou náručou, ochotní dať prácu a pomôcť im humanizovať sa. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 12.03.2024, 12:56:08 xxx.xxx.200.220

Záleží na situácii. Kôň vedený niekde v prírode štýlom nech beží kam chce, ok. Ale ak chcem od koňa, aby sa aj v tej prírode korektne ohýbal, tak tá ruka nemôže byť položená, pretože to ani neumožňuje korektne naviesť. 

Takže čím skôr si jazdec zafixuje vedenia koňa, tým pre neho lepšie. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 12.03.2024, 08:05:30 xxx.xxx.200.220
Sarah01:

Ale tady jde o psa s PP s řádnou smlouvou.


Pani píše, že šli pre 8 kilové šteňa a dostali ledva batoliace šteňa o váhe tri kilá. A spokojne s ním odišli. Lebo?? Jasne, asi ich niekto ojebabral, ale prečo to rieši po roku a pol? 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 08.03.2024, 10:40:27 xxx.xxx.255.116
lolek:

Okomentuji co tu padlo a popravdě ale nevím co všechno bylo určeno mě :) Pamlsky má rád, stejně tak hračky, klacky a tak. Nevadí mu koště, vysavač se mu nelíbí, ale spíš tak poskakuje kolem, ať už to přestane. Nechá si vyčistit uši, šáhnout do tlamy, mezi tlapky, vyčesat srst kartáčem. Je docela inteligentní a povely se učí velmi rychle. Plachý není. Neleká se. Vypadal v pohodě v různých prostředích - u mě v bytě, u rodičů i když jsem ho vzal do práce. I s cizím člověkem se chce mazlit. Brácha má taky psa, bydlí nademnou a občas je dáme k sobě. Oni si furt hrají, skáčou po sobě, okusují se. Klidně i dvě hodiny. Stejně tak venku se honí a tahaj se o klacky. Řešit to nyní budu s trenérkou, ale i tak děkuji za reakce.


Ja by som len doplnila to, že ten tréning prechádzania okolo psov je lepšie mať psa trochu unaveného prechádzkou. Aby ste nevzali psa z baráku po práci a nešli trénovať rovno do parku. Dosť to pomôže, keď pes nie je nadupaný a nepotrebuje všetko vidieť, všetko čuchať a všetko značkovať. 

ot: fakt si nemyslím, že v rómskej osade by mohli mať čokoľvek vzdialene pripomínajúceho nejaké plemeno, dosť pravdepodobne to bude kríženec krížencov. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 27.02.2024, 14:35:40 xxx.xxx.131.14

Kúpila som horolezecký sedák, postroj a amortizér zo Zera. Šijú na mieru, na kríženca sa mi hodil viac ich fast, než ten bežný X na saňové plemená. A hodí sa viac na aktívne behy, na ten dogtrek možno aj short, aj keď ten som si dala ušiť tiež, ale nesedí. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 23.02.2024, 08:19:54 xxx.xxx.131.32
JanaJanaJanaJana:

A já poslušně hlásím, že jsem se ze zarytého nepamlskovače postupně stala pamlskovačem a je to super 😀

Člověk nesmí toho Vaška Bořánka brát tak vážně 😀


Toho už berie vážne asi iba on sám. Dosť si trelil do nohy, keď začal byť odborníkom aj na výživu koní.

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 20.02.2024, 08:41:13 xxx.xxx.131.14
Xerxova:

jdu sem s dotazem - někde někdy někdo (Efe?? Buggyra??) diskutoval o bederním prohřívacím pásu (infra odrazivost ??) pro lidi. Prosím, dejte mi odkaz. Nejde sice o moje záda, ale potřebovala bych doporučit osvědčený výrobek


Tiež pridávam hlas bedrovému pásu back on track. Akurát treba počítať s tým, že je to na relax, nedá sa s tým veľmi fungovať v nejakom pohybe. Ale normálne som si ho dávala aj na spanie. Napr. https://www.equiservis.cz/back-on-track-bederni-pas-1970-22625cz1124/

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 19.02.2024, 15:03:56 xxx.xxx.131.14
o..o:

Zdravím,
máme doma týden štěně. Je jasný, že bude dělat loužičky doma, ale on je dělá zásadně po návratu z procházky. Občas se venku vymočí, často ne.

Ale včera jsem s ním 10 minut stál na trávníku před vchodem do domu a loužil udělal těsně za dveřmi.
Přijde mi, že je na něj venku moc vjemů, nebo se venku bojí, proto to dělá v klidu doma.

Nevím, jestli dělám něco špatně, chci to podchytit radši ze začátku, protože mi přijde, že se stupňuje, nebo to mám prostě vydržet a časem to pochopí?

Díky


Rekord bol asi 6 hodín vonku bez čúrania, vekovo asi 4-mesačná fena. Strašne dlho čúrala iba doma, našťastie teda na záhrade. Ale aj z bežných vychádzok sa vracala domov nevyčúraná a vypustila nádrž až na dvore. Pritom odmalička trávila somnou fakt dosť veľa času mimo domov, ale tak asi ju pobyt na ulici/v útulku trochu poznačil. S kadením problém nebol nikdy. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 16.02.2024, 12:50:34 xxx.xxx.27.99
Fikovnice:

Hele, zase auta, jo?😉

Čeněk jezdí OK, ALE ukazuje mi venkovní teplotu v rozmezí 48 - 52 st. C!!!😄

Předpokládám vadu čidla…? Včera zas milión telefonátů. Čidlo je pod zpětným zrcátkem u spolujezdce - chvíli mi trvalo než jsem je našla. No a jeden mechanik mi do tel. tvrdil, že se bude muset vyměnit celé zrcátko. Víte k tomu někdo něco, plís?


Len pre istotu, sú to stupne Celsia? Nemohlo sa to niekde prepnúť na Farenheit? Pretože to plus-mínus odpovedá. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 15.02.2024, 12:59:00 xxx.xxx.27.99

Bubliny by mohli byť cysty na ľadvinách, takže ipaktine by som zatiaľ nevolila - myslím, že sa môže podávať max. pol roka. Super je práve pre nežravých psov Pronefra, príšerne to smrdí, ale zvieratám to vonia.  U ľadvín je problém s tou nežravosťou, to by som šla hneď to ľadvinovej diéty, aby sa spravilo. Granule nie sú žiadna hitparáda, ale konzervy má pekné voňavé (a s hovädzím) rocco a rinti, RC má práve aj drink pre ľadvinových psov. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 15.02.2024, 08:52:18 xxx.xxx.27.99
Buggyra:

https://equichannel.cz/clanky/zdravi-a-veterinarni-pece/s-konem-na-cestach

tak nevím…

Časté diskuze se vedou o termínu „za komerčním účelem“. Proto Ministerstvo zemědělství ČR vydalo výklad, co je v případě koní, ale i jiných zvířat, za komerční účel považováno. Zjednodušeně řečeno, pokud pojedete s vlastním koněm v rámci území republiky na dovolenou, průkaz potřebovat nebudete. Pokud ale pojedete například na závody, kde dobré umístění s sebou zpravidla nese zvýšení finanční či chovné hodnoty koně, nebo pokud do svého přepravníku přiberete cizího koně (automaticky se předpokládá, že za úplatu), vyloží si kontrolní orgány přepravu vždy jako komerční. Jestliže se chystáte s koněm do zahraničí, potom je dobré mít průkaz vždy, a to i v případě, že cizím státem pouze projíždíte. Zvláště mimo EU se předpisy jednotlivých zemí mohou od těch našich výrazně lišit.

Při cestě do zahraničí přichází vedle povinnosti vlastnit průkaz dopravce i povinnost vyřídit další dokumenty…


Je to ale krásne deravé nariadenie. 

Dobrý deň, kam idete? (ja s kamiónom plným koní)

Na výlet.

To sú vaše kone?

Áno. 

Ale v preukaze sa píše niečo iné. 

Preukaz nie je dokladom vlastníctva. 

Dovidenia. 
Dovidenia. 

Fun fact: Nemci majú píšu, že na evente sa musí odovzdávať prize money, aby to bola komerčná preprava a prepravca musel spĺňať nariadenia, sranda.