Aktuálně: 4 765 inzerátů176 611 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
Arbora
Arbora (307 příspěvků) 25.01.2024, 10:39:14 xxx.xxx.27.99

Vylozene neco co podporuje ledviny a jejich cinnost. Jednoslovny nazev a tusim bylo na zacatku nebo nekde ve slove pismeno F … ale za to ruku do ohne nedam 😀

nebola to tá pronefra? 

Zvyknem to striedať, neviem, či sa môže podávať oboje naraz, musím sa spýtať. Každopádne, fena s jednou ľadvinou, polycystickou, dnes mi prišli výsledky krvi, krea 150, čo je stále fajn, v rámci možností. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 25.01.2024, 08:50:34 xxx.xxx.27.99

To je zvláštne, koľko ľudí má doma vystavené lebky s parohami, vypchaté vtáky, líšky, chodia v kožuchoch, v kožených topánkach, deti sa vodia na poľovnícke výstavy, kde sú takmer výlučne mŕtve zvieratá, ale mŕtva kočka je niečo strašné. Každopádne, z hľadiska marketingu brilantný ťah, takú reklamu zadarmo asi nečakali.

Mimochodom, viete čo hovorili o impresionistoch v ich začiatkoch realisti? Že obrazy vyzerajú ako keby po nich prebehlo stádo divých svíň. Dnes má hodnotu jeden Monet minimálne 100 miliónov dolárov. A možno by pri tých pobúreniach z “dnešného umenia” nebolo fajt zabrdnúť trochu do histórie, do Antiky, do Rímskej ríše. Možno vás prekvapí, čo všetko tu už bolo dávno predtým, ako sa ľudia začali nudiť. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 25.01.2024, 08:38:51 xxx.xxx.27.99

Mě šlo o tu odpovědnost, když pojedu ven , mimo areál a kobyla mě vysype, a vběhne před auto za mega, nedej bože se u toho řidič zraní, zemře(ušlý zisk pro rodinu a.t.d. )

To mám práve poistené cez Uniqu na SK, možno majú podobný prodkut aj v ČR. Mám tam teda iba škody do 100.000 EUR, ale platím 50 EUR ročne, čo nie je nejaká tragédia. Dá sa samozrejme aj na vyššie škody. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 23.01.2024, 12:33:00 xxx.xxx.131.15

Záleží ako vyzerá to, čo môžu pásť a aké sú to plemená. Niečo ľahko živiteľné bude na starine prospievať, je to v podstate neskosené seno. Možno keby som nemala na výber, kone by vyzerali dobre a po ostatných stránkach by bolo všetko v poriadku (vet. starostlivosť, žiadne zranenia, kone v pohode, upratané výbehy, atď…), tak by som to skúsila. Ale asi nie teraz na zimu. 
Trochu mi to pripomína istú pani, ktorá ešte na ifaune popisovala svoje experimenty v zime bez sena.

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 23.01.2024, 09:51:28 xxx.xxx.131.15
Anonymní:

Jak se na to nahlížíte? Reklamu to má velkou, dokonce jsem objevila v obchodě i dvě knihy na toto téma, je to hit. Ale odborníci varují že negativa převažují nad pozitivy:

Kosti uvíznuté v jícnu, salmonela (s nebezpečím přenosu na lidi) nebo specifické onemocnění štítné žlázy (hypertyreóza).

Krmí tu někdo jenom Barf?

Obrázek Obrázek

Pokiaľ to sponzoruje vodňanské kura a ku každej knihe je 10 kilo hydiny zdarma, tak to asi bude reklamný trik. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 21.01.2024, 18:16:08 xxx:xxx.fcd4:dba2
Lantal:

A musí to být vždycky výchovou? Jinak hodný kůň nikdy nekousne když je třeba zahnaný do ouzkých ?


Čo si pod tým predstavujete? Prečo by sa takto niekto choval ku koňom? 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 19.01.2024, 08:47:50 xxx.xxx.164.117
Leithian:

A kdyz maj volne zijici zvirata bourku parlrat do roka nad hlavou? Zakazem? Nebo hony? Probuh… trochu soudnosti.

Jsem zastance ohnostroju ale leccos sejri i me. 

Regulace na “2dny v roce” celkem par hodin mi prijde jako velmi rozumny kompromis. Na tu chvili si zvire nedokaze uhlidat jen troglodyt.


Možno to bude tým, že búrka je lokálna záležitosť, zvieratá sú pripravené - lebo zmena tlaku, vietor, atď. Kdežto odpalovaniu delobuchov nič také nepredchádza a odohráva sa v akúkoľvek dennú/nočnú dobu. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 13.01.2024, 19:10:27 xxx.xxx.227.78

Určite by som dala minimálne boty, alebo nalepila nejaku ochrannú vrstvu. Seno by som pokojne máčala, to trochu uberie tie cukry. Aj keď v mrazoch to nie je úplne praktické. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 12.01.2024, 11:14:13 xxx.xxx.199.111
Heduš14:

U nás je nejhorší kulhaní když dlouho leží a pak vstane čím víc chodí tím méně kulhá. Zásuvkový test byl negativní koleno prostě drží. Vaz bude jenom natržený a pravděpodobně tam je i zánět po lécích se mu vždycky uleví. Na noze už má dost ochablou svalovinu jak si odlehčuje. Příští týden zkusím jinou ortopedii. V Brodě kde jsme byly dělají jenom TPLO a náhradu vazu. Dokonce ani nemáme klidový režim, nohu máme posilovat aby se zpevnily postranní vazy a svaly že by to mohlo pomoci a nemusel by na operaci. Pes bude mít teď lednu 11let.


U mojej feny to bolo podobné, odlahčovala nohu po dlhom ležaní. Pri pohybe takmer bez krívania. Ale, tiež ovčiak, tam to bude aj o hlave, že bežím, nevnímam bolesť. Každopádne, väz mala asi iba natrhnutý, robil jej TPLO doktor Kuncl - teraz pracuje na klinike v Klánoviciach. Keby som nevedela, že má v nohe titán, tak nič nepoznať. Jedno leto mala nejaké problémy, to sa pri rtg zistilo, že jej kosť odmieta tie šróby v nohe. Hrozilo, že budú musieť ísť von, ale mala asi mesiac kľudový režim a upokojilo sa to. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 12.01.2024, 09:40:46 xxx.xxx.199.111
Anonymní:

17-letý kůň za 375 000 Kč? It is OK?

https://www.equiinzert.cz/inzerat/prodam-drezurniho-kone-2006


Myslím, že kôň, ktorý prevedie dieťa a juniora spoľahlivo stupňom ST by v zahraničí mohol stáť aj dvojnásobok. 

17-ročný kôň, o ktorého bolo dobre postarané nie je žiadny starec nad hrobom. Bežne v najvyšších súťažiach kone v tomto veku dosahujú vrchol kariéry. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 11.01.2024, 12:17:46 xxx.xxx.164.117
Horsana:

Fíha a kde, kde?

Kone tam síce budú iba do jari, no proste priečne klady na ohrade praskajú a kone, pochopiteľne, že najmä moje, sa túlajú po okolí, pretože proste je to super, keby sa aspoň pásli, majú na čom, ale nie, furt vylezú na tú cestu…


je to produkt UNIQA, práve na škody spôsobené tretej osobe.  https://poisteniekoni.sk/

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 11.01.2024, 11:13:44 xxx.xxx.164.117

No, po poslednej - a zatiaľ našťastie jedinej, prechádzke na ceste (bohužiaľ hlavnej, s intenzívnou kamiónovou dopravou) som utekala poisťovať. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 09.01.2024, 08:26:56 xxx.xxx.131.15
JanaJanaJanaJana:

Jinak - pokud nejste trol, mám trochu podezření - tak zde trocha teorie:

https://equichannel.cz/clanky/vystroj-jezdce-a-kone/aby-udidlo-zbytecne-nebolelo

https://equichannel.cz/clanky/vystroj-jezdce-a-kone/aby-udidlo-zbytecne-nebolelo-ii

Pokud koni rvete za hubu, z jakéhokoli důvodu - bolí ho to. Řada koní jde proti bolesti - obzvlášť ty citlivější, jako je A1/1 - právě zrychlením. I zde může být jeden ze zásadních důvodů, proč Vám kůň odjíždí pod zadkem.


Ešte doplním, že to zdrhanie pre bolesťou nemusí byť iba z huby, ale aj z iných častí tela. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 08.01.2024, 15:31:56 xxx.xxx.131.15
Ronja s motejlem:

Mají nějaký bio paštiky pro psy, možná bych to měla napsat takhle “bio” ???

Taky jsem je občas brala do lízací podložky, psovi chutnaly, neměl trávicí problémy. Někdy jsem tady nebo ještě na fauně psala, že nekrmím psa shity. Musím to vzít zpět, jen za poslední rok vyzkoušel věci, ke kterým bych mu kdysi nedovolila ani čichnout🙈. 


Bio znamená, že to bolo vypestované/vychované a spracované v súlade s nejakou bio normou, takže tie úvodzovky si môžete pokojne odpustiť. Producenti vecí v bio kvalite podliehaju o dosť prísnejším kontrolám a veľmi ľahko môžu stratiť štempel bio kvality a veľmi ťažko sa k tomu následne dostávajú späť.  

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 08.01.2024, 08:53:16 xxx.xxx.131.15

Záleží od podložia a hlavne od toho, koľko viete investovať. Pokiaľ nebudete robiť drenáže a podložie, zasypávať jemným štrkom, asi je to skoro škoda dávať plastové rohože. Je fakt, že v menej exponovaných miestach výbehu máme “na barbara” hodené iba tak na zem a zasypané štrkom. Tým, že ich nevyužívajú kone (skôr ľudia) nejako intenzívne, tak celkom držia. Vchod ale býva dosť exponovaným miestom. Možno by som zvážila záťažové koberce, aspoň ako núdzovku, videla som aj umelý trávnik.  A keď to na jar vyschne,môžete sa pustiť do nejakého trvalejšieho riešnia. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 05.01.2024, 14:19:32 xxx.xxx.164.117
balu:

Že jo! Měli by obeslat všechna tam žijící zvířata doporučeným dopisem, aby se stáhla někam dál od obývané oblasti a turistických cest, že na ně budou pořádat hon a datum honu. 


Určite by stačila aj smska. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 05.01.2024, 12:07:02 xxx.xxx.164.117
drvodelkafialova:

https://www.prahain.cz/zivot-ve-meste/lesni-straz-v-predni-kopanine-volne-pobihajici-psy-odstrelime-16321.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=0&dop_vert_id=int1&dop_req_id=K8RN30ha2tu-202401050940&dop_id=25238131

Nevím, jestli někdo v téhle oblasti bydlíte, ale radši pozor.


Pardon my french, ale robiť hony v husto obývaných oblastiach, v lesoch, ktoré sú celé značené ako turistická/cyklocesta, je podľa mňa fakt p*čovina. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 02.01.2024, 08:17:25 xxx.xxx.131.15

To vám asi nikto nepovie, či si zvykne bez problémov, alebo bude blbnúť už navždy. Môže sa stať, že v novom stáde zapadne, ustáli sa a bude v pohode. Zvlášť, ak bude mať k sebe vo výbehu ďalších parťákov. Ak je to klasická komerčná stajňa, kde sú nejaké kone stále prítomné, tak by nemusel byť v takom strese. Ale asi by som upozornila na to, že má tendencie byť závislý a môže blbnúť, aby ho zbytočne nestresovali napríklad pri vyvádzaní do výbehu a z výbehu.