Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
Arbora
Arbora (357 příspěvků) 13.02.2024, 13:41:12 xxx.xxx.131.14

Zákon ale nie je o dohadovaní. Polícia môže vymáhať iba to, čo je jasne podložené. Nemôže špekulovať nad tým, či zvýšim hodnotu koňa tým, že absolvuje pár súťaží, alebo ho odveziem niekam na pastvinu, mením ustajnenie, idem na tréning.  

Priznám sa, že mám zjadenú Európu s koňmi celkom dosť, ale nestretla som sa s tým, že by kohokoľvek zaujímalo čokoľvek iné, než papiere od auta. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 13.02.2024, 12:05:52 xxx.xxx.131.14

"že ten převoz není v rámci ekonomické nebo obchodní činnosti"

To ale musí byť niekde v zákone definovaná ekonomická a obchodná činnosť, aby sme sa mohli baviť o tom, či to je, alebo nie je. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 12.02.2024, 10:45:29 xxx.xxx.131.14

Pardón, netuším o koho ide, ale chápem správne, že osoba, ktorá vlastní asi 5 rokov jedného psa, napísala knihu a vedie výcvik? Ani som ten rozhovor nezvládla prečítať ďalej ako do polovice, dávno som nečítala podobné hlúposti. Zobrať psovi vodu len preto, že ho potrebujem mať zavretého v klietke a tam si ju vylieva…Nechápem. A zrejme ma moja skoro 10-ročná fena zachvíľu asi zožerie, alebo čo, lebo nielen, že chodí 80% času navoľno, ale dokonca chodím tam, kam chce ona. A kam nechce, tak nejdeme. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 12.02.2024, 09:19:09 xxx.xxx.131.14

Prevoz na Slovensko, odkiaľ, kam? Prevoz sa účtuje za km, takže to je dosť zásadná informácia.  Môžete si obvolať prepravcov a opýtať sa na ceny a podmienky. https://sluzby.bazos.sk/inzeraty/preprava-koni/

(neviem, či to platí všeobecne, ale minimálne naša okresná veterinárna správa nevie absolútne nič o preprave, ani o TRACES…)

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 08.02.2024, 12:54:05 xxx.xxx.27.99
Horsana:

Njn ☹️

Na pitve som kázala študentom, nech to odfaklia celé, ako narezali miesto, kde idú šľachy, zo šľachovej pošvy v takých dosť veľkých kusoch začalo frckať niečo, čo vyzeralo ako jablkové pyré.

Ktoré som mala ten ceň na desiatu 🤮


Zrovna obedujem 🙃

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 07.02.2024, 09:29:36 xxx.xxx.27.99

Niekde hlbšie v diskusii je link na článok, kde presne takto polícia postupovala proti priekupníkom, zozbierala ľudí, ktorí od nich kúpili psov. Asi sa to dá, keď niekto chce. A ľudia, ktorí tu nakúpili, existujú. 

“Že to tam nebylo úplně v pořádku nasvědčují i svědectví lidí, kteří od ní v minulosti pořídili štěně” 
http://www.psimagazin.cz/news/428/15/urad-rozhodl-o-vraceni-22-jorksiru

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 07.02.2024, 09:19:37 xxx.xxx.27.99
Sarah01:

To byla ironie, že jo? Protože to musel být smrad a kdo tam byl na kontrole, tak to musel fest cítit. Mně stačilo mých 11 štěňat každý ráno, smrad, o kterým moje děti pochybovaly, že se dá do půl roku eliminovat.


Tak Leithan obhajovala pani, že mala chov v poriadku, len došlo k situácii, že sa nevedela pár dní postarať. A toto, aj v prípade, že by mali pod sebou psy úplne čisto, mi nepríde ako normálne, ale zjavne mám iné nároky. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 07.02.2024, 09:03:48 xxx.xxx.27.99

To je fakt hnus, nemáš foto v postoji? Lebo z toho mála, čo je vidieť, to takmer nie je poznať, že sa vnútri deje niečo tak strašné.  Resp. teda nieč také, pri čom si povieš, ježišmária, odpadáva jej noha. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 07.02.2024, 08:46:52 xxx.xxx.27.99

Tak si vravím, ak psy neboli označené, nemali čip, ani žiadne iné identifikačné známky, ako dokazovala pani, že sú jej? 

A druhá otázka, 47 psov, to už je obrat pri predaji v stovkách tisícov ročne, to nikoho z daňového úradu nezaujímali jej príjmy a výdaje? Chápem, že týranie je len taká blbosť pre štátne orgány, ale daňové úniky by predsa mali niekoho zaujímať. (možno sa pletiem a mala všetko v poriadku)

Ešte pre istotu vkladám foto z odberu psov, prostredie normálne na život, akurát niekto neupratoval pár dní.  Normálna slušná chovateľka a tu sa jej len krivdí. 

Obrázek Obrázek
Arbora
Arbora (357 příspěvků) 06.02.2024, 08:37:54 xxx.xxx.27.99
Jaden:

Děkuji za rekace. Operaci už máme domluvenou. Ještě jsem byla s fenkou na vyšetření na kardiologii. Je jí 9 let, tak jsem z té operace nervózní. Jinak je aktivní a ani teď nemá větší problém s běháním, musíme jí krotit, aby nedělala kraviny. Je malá a lehká (3,5kg), což je podle veterináře výhoda.


Moja fena bola operovaná s ľahkým šelestom a polycystickými ľadvinami, rekonvalescencia po operácii prebehla fakt dobre - ale, naozaj som dodržiavala obmedzenie pohybu a nejaký čas trávila v klietke. Po zahojení už nie je nutné psa obmedzovať, pretože pri tplo v podstate rozrežú kosť a nanovo ju spoja tými šróbkami. Keď sa to zrastie, tak je noha ako nová - a tie šróby ani nie sú potrebné. Na nejaký full time šport by to asi nebolo, ale na bežné užívanie života myslím bez problémov. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 05.02.2024, 14:20:12 xxx.xxx.27.99
Leithian:

Ale my to nevedeli! Ze je v nemocnici. Nikdo z jejich kamaradu to nevedel. 


Takže keď pani zistila, že nemá nikoho na starostlivosť o psov, žiadne konktaty na kamarátov nemala, spoľahla sa, že to vyrieši za ňu nikto druhý. Ale keď bolo treba predať psov, už mala kontakty na kopec ochotných kamarátov. 
Netrvdím, že ste to mali vedieť, ale neprišlo vám to ani trochu divné, že nejakému chovateľovi odoberú zvieratá v zlom stave a vy idete a odveziete mu ich naspať? Ani na chvíľu vám nenapadlo, že to pani možno fakt nezvláda (aj keď to predtým dajme tomu nejako zvládala) a tým psom bude niekde inde lepšie?

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 05.02.2024, 12:40:59 xxx.xxx.27.99

Škoda, že pani nemala na svete žiadnych kamarátov, keď potrebovala akútne starostlivosť o tých 47 psov. A našli sa, až keď ich bolo treba vziať z útulku a následne speňažiť. 

Vŕta mi v hlave jedna vec, či ten synátor nezavolal KVS kvôli tomu, ako tie psy vyzerali, nie kvôli tomu, že sa nevedel/nechcel posrarať. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 05.02.2024, 09:46:01 xxx.xxx.27.99

Mám psa po TPLO a zaťažujem úplne normálne, ako má zrovna chuť. Držať ju na 3km denne a na vodítku, za týždeň by sa zbláznila a ja s ňou. Je ale fakt nutné dôkladne zrehabilitovať a naozaj dodržiavať všetky obmedzenia po operácii. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 05.02.2024, 08:29:21 xxx.xxx.27.99

No, toto je taká blbá situácia, ktorú by som asi tiež riešila jednou dobre mierenou. Ale myslím, že problém je to stádo, máte to tam vyrované, utrasené? Nejaké bitky, alebo tak? Možno by stačilo koňa uviazať tak, že by na stádo videl a nenechávať ho tak dlho. Možno by stačilo prihrať niečo na zub- seno, alebo niečo zaujímavé, chutné, čo bežne nemá. A nech sa zabaví s tým žrádlom. Pokiaľ sa to ale nejako nestupňuje - tým myslím, že nezačne byť kôň na nervy, netočí sa, nevypína, asi by som to nejako nehrotila. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 01.02.2024, 12:46:22 xxx.xxx.27.99
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 01.02.2024, 10:22:28

Tú už odchoval niekto predtým, ale mal Princeznú Arabelu.