Aktuálně: 6 468 inzerátů160 556 diskuzních příspěvků17 555 uživatelů
Arbora
Arbora (265 příspěvků) 18.11.2023, 09:36:10 xxx:xxx.4d21:39bc

Skúste sk útulky. Nerobia scény, v zmluve síce niečo o kastrácii mám, ale kastrovala podľa seba, psa až asi v jeho 7 rokoch. Oboch psov som si brala z Piešťan, psa teda už asi 15 rokov dozadu, zaplatila som len adopčný poplatok, žiadne vyšetrovanie a vypočúvanie. Fenu mám deviaty rok a prebehlo to približne rovnako. No a hlavne, psov, vďaka osadám, je tam fakt milión. 

Arbora
Arbora (265 příspěvků) 16.11.2023, 10:27:48 xxx.xxx.165.71

Podmienky uchovnenia  GR: 
1/ Pes musí absolvovat minimálně dvě výstavy s nejhorším umístěním velmi dobrá. Tyto výstavy musí být jedna vyššího typu (mezinárodní, národní, klubová, speciální) a druhá stačí oblastní. 2/ Od roku 2001 je také podmínkou chovnosti Ověření vlohových vlastností psa, nebo vyšší zkouška (PZ, SVP…) 3/ Také musíte s Vaším miláčkem absolvovat rentgen displazie kyčelních kloubů s nejhůře ohodnoceným 2/2. Tento rentgen se provádí v celkové narkóze, proto psa před vyšetřením nekrmte. Je zde předepsán minimální věk 12 měsíců. Nemusíte mít obavy, není to bolestivé ani riskantní vyšetření. 4/ Minimální věk pak pro zapsání do chovu po splnění všech podmínek je 18 měsíců.

Nemyslím, že je to niečo neuveriteľne zložité, dosť často sa toto spojenie používa pre zvýšenie ceny predávaných psov, akože sú niečo extra..

Arbora
Arbora (265 příspěvků) 16.11.2023, 09:37:25 xxx.xxx.165.71

Myslím, že to bola Vattunka, ktorá má fjordy a robí s nimi vytrvalosť, a ak si dobre pamätám, tiež holí(šporťáky)  celoročne. 
Z mojich  skúseností tá zimná zima veľmi nevadí, horšie je potom to obdobie, keď už je cez deň teplejšie, tam je to fakt už o diskomforte pracujúceho koňa v zimnej srsti. Ale to sa bavím o intenzívne pracujúcich koňoch, nejaký hobby kôň to zvládne bez, prípadne s nejakým menším strihom. 

Arbora
Arbora (265 příspěvků) 01.11.2023, 14:47:35 xxx.xxx.235.117

Takto spätne, keď viem, aké prúsery z toho mohli byť, som fakt rada za to, že to bolo len bez účinku. Raz som videla vykadiť dospelého koňa niečo asi 30cm dlhé. 

Spomínam na dobu okolo milénia (čiže tiež už 20 rokov, panebože), takže väčšina z tých zvierat už nežije z logických dôvodov. 

Arbora
Arbora (265 příspěvků) 01.11.2023, 12:50:18 xxx.xxx.235.117

Pán doktor nám roky takto odčervoval dostiháky, do svalu, desiatky koní, viackárt ročne. Mimo nejakých boľavých krkov (čo je ale celkom časté pri pichaní čohokoľvek, ak kôň  nedrží), fakt žiadne komplikácie. 
Ale, mali sme typy, ktoré boli vyložene kolikové (možno 2-3 kusy), žiadne extra vážne koliky, väčšinu rozchodil novasul, ak vôbec. U tých som spätne presvedčená, že boli fakt začervení. 

Arbora
Arbora (265 příspěvků) 29.10.2023, 14:56:05 xxx.xxx.228.11

A vyriešila by som to blato okolo sena čo najskôr, jednak tam prichádzate o kopec sena, druhak to nie je nič estetické, komfortné a ani úplne hygienické. 

Arbora
Arbora (265 příspěvků) 28.10.2023, 09:21:43 xxx.xxx.227.97

To je jedna z možností. Ďalšia z možností je, že sa tam kone necitia bezpečne, alebo im tam niečo vadí a prístrešok nevyužívajú. 

Arbora
Arbora (265 příspěvků) 26.10.2023, 14:15:00 xxx.xxx.131.101
Horsana:

Tak samozrejme Arbora sa o klusákoch dozvie všetko 🙂

Len neviem, či sa tešíme, že majiteľ dal kobyle šancu, alebo hejtíme, že ju má na žriebätá 😀

Ani ja neviem.

Na jednej strane strane to, že sa rôzne šróbujú tie kone je skvelé, časom to určite bude dostupnejšie aj tu na východe (aj keď päť šróbov a jeden titán na psovi ma stál 40 aj s rhb, nechcem vedieť čo stojí kôň), na druhej strane, nemám žiadnu skúsenosť, neviem ako kone fungujú, či sú schopné bezbolestného života (pes zatiaľ je), na tretej strane, keď sa nebude veda vyvíjať, nebudú dostupné ďalšie možnosti, na štvrtej strane, trápiť zvieratá za účelom vedeckého pokroku, a môžem takto pokračovať celý deň…

Arbora
Arbora (265 příspěvků) 26.10.2023, 13:21:11 xxx.xxx.131.101
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 26.10.2023, 11:39:07

Dala jedno žriebä 2021, so žrebcom, ktorý pripúšťa za privátnu sumu (teda iba obmedzený počet kobýl, ktoré prejdú výberom), 2022  dala žriebä s nejakým priemerným žrebcom. Stále v majetku stajne, pod ktorou bola aktávna počas dostihovej kariéry, majiteľ je zároveň aj chovateľ žriebät. 

Arbora
Arbora (265 příspěvků) 24.10.2023, 08:59:22 xxx.xxx.131.25
Neverend:

Arborko doufám že alespoň vy jste ještě normální a nebudete to brát jako útok .Pamatujete si ještě na toho koníka s tou zlomeninou nohy na Ifauně? Jak tam jedna diskutující dodával ty rtg snímky jak to hezky srostlo a nakonec koník chodil a neznamenalo to pro něho automaticky smrt? Všichni tehdy vč. Horsanky ( které si jinak vážím) tvrdili jak to nejde a podobně. Koník samozřejmě v závěsu, ale jak vidno někdy se to dá a záleží jen na financích,obětavosti majitele a schopnostech veterináře.🙂 

Myslíš tú chuderu dvojročnú kladrubáčku, ktorú majiteľka liečila bylinkami? Tá je isto šťastná, že ju zachránili. 

Aktuálne info, 16 šróbov a nepomohlo, ak by zase chcel tvrdiť XY, že zlomené nohy sa utrácajú zo špásu. 
"He fractured his off-fore leg, for which he had to have 16 screws inserted. Everything seemed to be going well, but he put so much pressure on his near-fore when he stood on it that it was unsustainable. He was put down humanely at NEH, where the surgeons have been outstanding." https://www.bloodhorse.com/horse-racing/articles/272835/desert-crown-euthanized-after-suffering-setback 

Ja som ten posledný človek, ktorý by si chcle malovať nejaké dúhové obrázky o tom, že kone v športe (všeobecne, v akomkoľvek) sa majú nejako extra výnimočne. Majú sa presne tak, ako to považuje za bežné a normálne. Môžme s tým súhlasiť, alebo nie, ale to je tak všetko, čo sa s tým dá robiť. A tým myslím, akékoľvek držanie koňa, od hobíka doma v záhrade v blate, cez špacíráka 24/7 v boxe, po atlétov. 

Arbora
Arbora (265 příspěvků) 23.10.2023, 08:12:25 xxx.xxx.131.25
Loupáček:

Přicházím s žádostí o radu 🙂 kolik unese na hřeběte A.klusák? A kdyby zněla třeba odpověď 120 kg (nevím) mohou to být dva jezdci v této hmotnosti? (70+50 kg). Samozřejmě bez sedel, dva zasebou.

Na prototyp amerického klusáka by som neposadila ani jedného jazdca, nieto dvoch. Otázka je, aký ma pevný chrbát, ako naviazané bedrá, aký má dlhý trup. Aj tak by som to ale nerobila, bez sedla sa váha nerozkladá, ale tlačí na jedno miesto, v tomto prípade na dve. Jednorázovo povoziť dieťa s dospelákom na pár minút, prečo nie.  Robiť to pravidelne, na dlhší časový úsek, s dvomi ľuďmi nad 50 kg, to by som určite nerobila.

Arbora
Arbora (265 příspěvků) 23.10.2023, 08:05:34 xxx.xxx.131.25

Panebože, prečo. Aké zas do prdele utratiť pre pohodlie majiteľa. Mám svojho exdostiháka stále vo vlastnom majetku, a pokiaľ s niečo extrémne nestane, tak u mňa dožije. A nebudete veriť, absolvoval kariéru po zlomenine. Ale, mal sakra šťastie, že to bola zlomenina liečiteľná. Uvedomte si už, raz a navždy, že kone sa neutrácajú po zlomeninách pre pohodlie kohokoľvek, ale preto, že vo väčšine prípadov nie je možná záchrana koňa. A nie je to o peniazoch, ani o pohodlí, ale o tom, že to fyziologicky nie je možné. Už vám to sem napísala veterinárka, ale keď ani toto nestačí, tak ja už vážne neviem. Asi poprosím niekho, aby to napísal na isport, lebo to je zjavne jediný dôveryhodný zdroj. 

Arbora
Arbora (265 příspěvků) 20.10.2023, 14:00:06 xxx.xxx.235.117

Jo, kdyby to prodávajícího mělo poškodit finančně, tak to beru, dodržím. Ale jinak…

Tu by sa možno dala operovať s termínom poškodenie dobrého mena chovateľa, keby to niekto chcel hnať do extrému. Ale myslím, že by vo finále to bolo len o schopnostiach daných advokátov. 

Arbora
Arbora (265 příspěvků) 20.10.2023, 12:17:00 xxx.xxx.235.117
Anonymní:

Muzu mit dotaz? A on neni nejaky figl, jak na tyto ,,nozice,,? Mit psa s papiry a bez uchovneni ho kryt se preci nesmi..jaky je ale postih, ze se ti lide neboji? Na smlouve maji prece sve udaje a vse takze dohledatelne to je🤷‍♀️neco jineho je krizenec x krizenec ale dva papiraci nacerno stenata…..

Postih nie je žiadny, maximálne tak v rámci chovateľského klubu, ale to by museli súbežne množiť PP a bezPP. A nespoliehala by som sa na to, že “rodičia s PP” naozaj znamená rodičia s PP, dosť často to PP znamená očkovací preukaz, alebo tak len predávajúci chcú zvýšiť hodnotu psov. 

Arbora
Arbora (265 příspěvků) 20.10.2023, 10:50:15 xxx.xxx.235.117
Odpověď na příspěvek uživatele XY. z 20.10.2023, 10:27:16

Fakt to vzdajte, vôbec neviete, čo píšete.
Posledná kvalifikácia sa bežala 2.9. a Lukáš sadol prvýkrát do dostihu 10.9. Zranený bol od dubna
Áno, obbhájcu by nesedlal (isto ste všimli, že na ňom nesedel ani nikto ďalší z lokálnej jazdeckej špičky, ale vy viete lepšie, z akého dôvodu), pretože jeho ZAMESTNÁVATEĽ mal v dostihu koňa. 

Arbora
Arbora (265 příspěvků) 20.10.2023, 08:05:16 xxx.xxx.235.117
Anonymní:

Jsem v tomto skeptický. Vždyť v dnešní době snad je povinna komunikace jezdce z trenérem? A pokud příští rok pojede podle pohovoru s Váňou. ,,Další VP bude již bez Taxis příkopu protože to stačí buldozerem porovnat aby to nebylo hrbolatý a po částečném případu opět dorovnat zeminou "

Matuského moc neznám ale když tvrdí že Stuke byl kanón proč jej nejezdil v kvalifikaci ? A sám Velek když měl možnost výběru dál možnost lepšímu koní.  ( Někde proběhlo tohle vyjádření ). Třeba musel Velek plnit jen svoji platnou smlouvu a tímto se to hrálo do autu.

Teď doufám že je to pevný návrat k tématu a Irmi za to patří 👍. A pro ty jiný bude již prym jiné vlákno roztou tady jak houbi po dešti 😉.

Pretože mal zlomené stavce. Ináč by ho, ako stajňový jazdec jazdil, bez ohľadu na výkonnosť. 

Arbora
Arbora (265 příspěvků) 19.10.2023, 16:39:32 xxx.xxx.235.117

Áno, aj nie. Je normálne, že zvieratá si robia na zimu zásoby - a netýka s to iba koní. Ale väčšinou sa netýka iba brucha ale vidieť to na celkovej “blahobytnej” kondícii. Občas to skresľuje aj zimná srsť. Pokiaľ sa zväčšuje iba brucho, môže to byž známka začervenia, prípadne aj nejakej nevhodnej strave (plynatosť, atď). 

Takže jednoznačná odpoveď, bez fotky “pred a po”, bez toho, aby sme vedeli niečo o ich využití koní, o ich kŕmení, zdravotnej anamnéze, atď, sa nedá vôbec povedať, či sú kone, ktoré sa vám nezdajú v poriadku, alebo nie.