Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
Arbora
Arbora (357 příspěvků) 01.02.2024, 12:45:00 xxx.xxx.27.99

Ozuby sa používajú najčastejšie na ľad a zjazdený sneh, prípadne na asfalt, aby sa nebrúsili príliš rýchlo podkovy. Na zimné vychádzky sa mi zdajú zbytočné a vo voľnom pohybe aj dosť nebezpečné pre kone.  Do snehových podmienok sa používajú tzv. vyhadzováky pod podkovy. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 01.02.2024, 10:19:57 xxx.xxx.27.99
Zrzavci:

No a domácky jí můžou říkat třeba Marmeládička /když má v tom základu JAM  🙂 /

Tohle je ještě dobrá varianta, co občas lidi dokážou vymyslet u psů za rádobyveselosti do rodokmenu!! (u koní nevím)


Pri tých menách si vždy vybavím dostihy, v ktorých sa stretli Honem Honem, Tomba la Bomba a Elce Pelce.  http://www.dostihyjc.cz/index.php?page=5&id_dostih=1272

Väčšcinu dostihových koní chovaných v ČR si chovajú majitelia pre vlastné potreby, takže si to pomenuvávajú pre seba. Expert na mená býval p. Ševčík, ten šiel čisto českou cestou, takže odchoval trabárs Malú morskú vílu,  Princa Bajaju, Tasmánskeho čerta, Divú Báru a mnohé iné. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 30.01.2024, 09:09:47 xxx.xxx.27.99

Problém to nie je, ale väčšinou je to za poplatok. A pokiaľ neplánujete nejakú športovú kariéru, tak je to aj zbytočné, doma si koňa môžete nazývať ako chcete. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 29.01.2024, 10:32:47 xxx.xxx.131.15
Zírám:

Koukejte jak to chodí ve Francii!!!! Klece do kterých bych neuzavřela ani pár slepic. Myslíte že takové zvěrstvo je k vidění i u nás? A to je legální? Žádný zákon nestanoví minimální prostor pro plemena? 

Obrázek

Možno by to chcelo fotku z FR a nie z amerického útulku, keď chcete zdesené reakcie?

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 29.01.2024, 08:07:33 xxx.xxx.131.15
Kačlehy:

Prosím o informace, jak to chodí u umělé inseminace klisny. Když budu v budoucnu vyžadovat inseminaci arabem je nějaká spermabanka, kde jsou plemena uložena a inseminátor k nim má přístup nebo si musím najít hřebce?


Môžete sa pozrieť, čo je uchovnené a k dispozícii v inseminácii v ČR (zoznam registrovaných plemenníkov bude na webe aschk.cz, kedysi fungoval ACHPAK, ale nejako sa mi nedarí dostať sa na ich web), alebo si môžete nájsť ľubovoľného žrebca kdekoľvek na svete, kúpite si semeno a samotnú insemináciu si dohodnete s technikom (veterinárom).  

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 26.01.2024, 08:05:49 xxx.xxx.27.99

Mňa to teda vôbec nevzrušilo, mám odjazdené v drezúrke dosť  a nielen špacíry, kone v pohode, prechádzali veterinami aj na vyšších stupňoch medzinárodnej vytrvalosti, pravidelne kontrolované fyzio, nebudem sa z toho rúcať. Zvlášť, keď vidím, s čím všetkým kone behajú a behajú úspešne a nie zrovna pomaly. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 25.01.2024, 10:39:14 xxx.xxx.27.99

Vylozene neco co podporuje ledviny a jejich cinnost. Jednoslovny nazev a tusim bylo na zacatku nebo nekde ve slove pismeno F … ale za to ruku do ohne nedam 😀

nebola to tá pronefra? 

Zvyknem to striedať, neviem, či sa môže podávať oboje naraz, musím sa spýtať. Každopádne, fena s jednou ľadvinou, polycystickou, dnes mi prišli výsledky krvi, krea 150, čo je stále fajn, v rámci možností. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 25.01.2024, 08:50:34 xxx.xxx.27.99

To je zvláštne, koľko ľudí má doma vystavené lebky s parohami, vypchaté vtáky, líšky, chodia v kožuchoch, v kožených topánkach, deti sa vodia na poľovnícke výstavy, kde sú takmer výlučne mŕtve zvieratá, ale mŕtva kočka je niečo strašné. Každopádne, z hľadiska marketingu brilantný ťah, takú reklamu zadarmo asi nečakali.

Mimochodom, viete čo hovorili o impresionistoch v ich začiatkoch realisti? Že obrazy vyzerajú ako keby po nich prebehlo stádo divých svíň. Dnes má hodnotu jeden Monet minimálne 100 miliónov dolárov. A možno by pri tých pobúreniach z “dnešného umenia” nebolo fajt zabrdnúť trochu do histórie, do Antiky, do Rímskej ríše. Možno vás prekvapí, čo všetko tu už bolo dávno predtým, ako sa ľudia začali nudiť. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 25.01.2024, 08:38:51 xxx.xxx.27.99

Mě šlo o tu odpovědnost, když pojedu ven , mimo areál a kobyla mě vysype, a vběhne před auto za mega, nedej bože se u toho řidič zraní, zemře(ušlý zisk pro rodinu a.t.d. )

To mám práve poistené cez Uniqu na SK, možno majú podobný prodkut aj v ČR. Mám tam teda iba škody do 100.000 EUR, ale platím 50 EUR ročne, čo nie je nejaká tragédia. Dá sa samozrejme aj na vyššie škody. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 23.01.2024, 12:33:00 xxx.xxx.131.15

Záleží ako vyzerá to, čo môžu pásť a aké sú to plemená. Niečo ľahko živiteľné bude na starine prospievať, je to v podstate neskosené seno. Možno keby som nemala na výber, kone by vyzerali dobre a po ostatných stránkach by bolo všetko v poriadku (vet. starostlivosť, žiadne zranenia, kone v pohode, upratané výbehy, atď…), tak by som to skúsila. Ale asi nie teraz na zimu. 
Trochu mi to pripomína istú pani, ktorá ešte na ifaune popisovala svoje experimenty v zime bez sena.

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 23.01.2024, 09:51:28 xxx.xxx.131.15
Anonymní:

Jak se na to nahlížíte? Reklamu to má velkou, dokonce jsem objevila v obchodě i dvě knihy na toto téma, je to hit. Ale odborníci varují že negativa převažují nad pozitivy:

Kosti uvíznuté v jícnu, salmonela (s nebezpečím přenosu na lidi) nebo specifické onemocnění štítné žlázy (hypertyreóza).

Krmí tu někdo jenom Barf?

Obrázek Obrázek

Pokiaľ to sponzoruje vodňanské kura a ku každej knihe je 10 kilo hydiny zdarma, tak to asi bude reklamný trik. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 21.01.2024, 18:16:08 xxx:xxx.fcd4:dba2
Lantal:

A musí to být vždycky výchovou? Jinak hodný kůň nikdy nekousne když je třeba zahnaný do ouzkých ?


Čo si pod tým predstavujete? Prečo by sa takto niekto choval ku koňom? 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 19.01.2024, 08:47:50 xxx.xxx.164.117
Leithian:

A kdyz maj volne zijici zvirata bourku parlrat do roka nad hlavou? Zakazem? Nebo hony? Probuh… trochu soudnosti.

Jsem zastance ohnostroju ale leccos sejri i me. 

Regulace na “2dny v roce” celkem par hodin mi prijde jako velmi rozumny kompromis. Na tu chvili si zvire nedokaze uhlidat jen troglodyt.


Možno to bude tým, že búrka je lokálna záležitosť, zvieratá sú pripravené - lebo zmena tlaku, vietor, atď. Kdežto odpalovaniu delobuchov nič také nepredchádza a odohráva sa v akúkoľvek dennú/nočnú dobu. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 13.01.2024, 19:10:27 xxx.xxx.227.78

Určite by som dala minimálne boty, alebo nalepila nejaku ochrannú vrstvu. Seno by som pokojne máčala, to trochu uberie tie cukry. Aj keď v mrazoch to nie je úplne praktické.