Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
Arbora
Arbora (357 příspěvků) 28.11.2023, 12:20:48 xxx.xxx.203.51

A potrebujete ich dekovať kvôli čomu? Na základe toho by som vyberala gramáž. Viaceré ustajnenia typu 12/12 kone von ani nepúšťajú, keď nie je je dobré počasie. -10 a sucho koňom vôbec nevadí, pokiaľ majú k dispozícii seno, horšie je to v zlom počasí, ale aj to zdravé kone s prístupom ku krmivu zvládnu bez ujmy.  

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 28.11.2023, 11:15:45 xxx.xxx.203.51

Hypoteticky: u vtákov mi to príde logické, vzhľadom na ich tráviacu sústavu a svalnaté žalúdky, tam tie nestráviteľné časti kremelíny môžu mať antiparazitické účinky. U koní neviem, myslím, že im to iba prejde tráviacim traktom bez nejakého valného efektu. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 27.11.2023, 15:53:43 xxx.xxx.203.33
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 27.11.2023, 15:38:16

Klub je zlý, pp chov je zlý. Ale to, že si dal niekto tú prácu a vyšlachtil plemeno, sledoval línie, selektoval exteriér a povahu, to všetko, čo vám teraz vyhovuje u vašeho plemena... To všetko pod záštitou nejakého klubu, s evidenciou. Nie je vám blbé na tie isté organizácie nadávať a haniť? Bez nich by ste plemeno pravdepodobne nemali a krížili by ste krížence. 

(škoda, že sa nedá ísť so psom na inú výstavu, k  inému rozhodcovi a chudáci chovatelia musia chovať bezPP, to je fakt nepríjemné, no. )

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 27.11.2023, 08:44:13 xxx.xxx.203.51
Jana H.:

Nechci rozdmýchat nějakou přestřelku ale proč jsou bráni kříženci či psi bez papírů jako něco špatného, podřadného. Přece každý tvor má právo na život a navíc dnešní super prošlechtěná plemena žijí snad poloviční dobu než kříženci. Takový kříženec netrpí tolik na nemoci a dožije se mnohem vyššího věku. Jaké výhody má tedy pes s PP? Zatím vím že je mnohem dražší a žije mnohem kratší dobu, takže nechápu.

Podle některých vědců je dokonce kříženec označován jako super plemeno a měl by být považován za samostatné plemeno.


Takový kříženec netrpí tolik na nemoci a dožije se mnohem vyššího věku.

jasne, poďte to povedať tomu môjmu krížencovi, ktorý má od piatich rokov artrózu v kolene a titanovú platničku po urvanom väze, zrasty na chrbtici, šelest na srdci a polycystické ochorenie ľadvín, je po operácii a má jednu polofunkčnú ľadvinu. Má deväť, desiatich sa pravdepodobne nedožije. Predošlý kríženec uhynul na nádor na osrdcovníku, mal osem. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 24.11.2023, 13:28:20 xxx.xxx.165.71

Buggyra, hlavne tam napíšte koľko z toho sú poníci, lebo dva balíky na mesiac sú tak cca. 150 kg mesačne na "osobu", to aj pri 10 kg denne vychádza na pol mesiaca. Zdá sa mi dosť  málo kŕmiť z dvoch balíkov 4 kone mesiac. To mi zožerú dva kone ako nič. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 23.11.2023, 15:42:07 xxx.xxx.203.51

A určitě by mi vadilo platit za koně 140 KVH, co mu stačí 10 kg sena v zimě v mrazu a je jak dělová koule, stejně jako za koně, co toho sežere 3x tolik, a že takový jsou + půl kýble ovsa k tomu.

Poníci a žriebätá mávajú často nejakú cenovú úľavu. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 23.11.2023, 12:34:21 xxx.xxx.203.51

Najlepšie sa vyúčtuje kôň v ustajnení (cca. 6 000 kč mesačne), s full servisom, tj. základné krmivo, vitmin, seno+podstieľka. K tomu už len á 6-8 týždňov strúhanie (cca 800), očkovanie, odčervenie. Relatívne zdravý, nejazdený, bezúdržbový (len blbosti navyše, ktoré kupujem podľa nálady. To je fakt hrubý základ.

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 22.11.2023, 13:55:24 xxx.xxx.203.51
efe:

Tohle na mě dnes vyskočilo na FB, vzpomněla jsem si hned na vás… Btw. jak jste na tom??

https://www.tierphysio-hattingen.de/post/librela-beransa-wundermittel-oder-bevorstehendes-desaster


Tak čo si budeme, aj paralen a ibalgin majú vedľajšie účinky, s 10 % výskytom a ľudia to zobú denne bez mihnutia oka. 
Texty, ktoré sú bez zdrojov, navyše s informáciami typu “Obwohl es oft keinen Beweis dafür gibt, dass diese Nebenwirkungen mit Librela in Verbindung stehen, gibt es viele anekdotische Erfahrungen mit unerwünschten Symptomen nach Librela/Berensa-Injektionen.” to ma úplne zo stoličky nedvíha. 

Rovnako aj rady typu na artrózu používať homeopatiu, sorryjako, to pre mňa nie je cesta. V závažných prípadoch nesteroidy, tie sú asi bez vedľajších účinkov.
Beriem to tak, že pes bude buďto kripel v depresii a uhynie z nudy a nešťastia, alebo mu možno skrátim librelou (čo trebárs pre mňa už je naozaj jedno, má odhadom tak pol roka), prípadne tými nesteroidmi a opiátmi, zato bude pohyblivý a bez bolestí až do svojho konca. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 22.11.2023, 09:34:07 xxx.xxx.203.51

Iná možnosť je kúpiť sedlo, ktoré mu bude sedieť. Niečo málo sa podložkou vyriešiť dá, ale určite nie sedlo, ktoré leží na kohútiku. Skôr, či neskôr si otlačíte koňa tak, že sa na neho pol roka neposadíte. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 18.11.2023, 09:36:10 xxx:xxx.4d21:39bc

Skúste sk útulky. Nerobia scény, v zmluve síce niečo o kastrácii mám, ale kastrovala podľa seba, psa až asi v jeho 7 rokoch. Oboch psov som si brala z Piešťan, psa teda už asi 15 rokov dozadu, zaplatila som len adopčný poplatok, žiadne vyšetrovanie a vypočúvanie. Fenu mám deviaty rok a prebehlo to približne rovnako. No a hlavne, psov, vďaka osadám, je tam fakt milión. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 16.11.2023, 10:27:48 xxx.xxx.165.71

Podmienky uchovnenia  GR: 
1/ Pes musí absolvovat minimálně dvě výstavy s nejhorším umístěním velmi dobrá. Tyto výstavy musí být jedna vyššího typu (mezinárodní, národní, klubová, speciální) a druhá stačí oblastní. 2/ Od roku 2001 je také podmínkou chovnosti Ověření vlohových vlastností psa, nebo vyšší zkouška (PZ, SVP…) 3/ Také musíte s Vaším miláčkem absolvovat rentgen displazie kyčelních kloubů s nejhůře ohodnoceným 2/2. Tento rentgen se provádí v celkové narkóze, proto psa před vyšetřením nekrmte. Je zde předepsán minimální věk 12 měsíců. Nemusíte mít obavy, není to bolestivé ani riskantní vyšetření. 4/ Minimální věk pak pro zapsání do chovu po splnění všech podmínek je 18 měsíců.
 

Nemyslím, že je to niečo neuveriteľne zložité, dosť často sa toto spojenie používa pre zvýšenie ceny predávaných psov, akože sú niečo extra..

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 16.11.2023, 09:37:25 xxx.xxx.165.71

Myslím, že to bola Vattunka, ktorá má fjordy a robí s nimi vytrvalosť, a ak si dobre pamätám, tiež holí(šporťáky)  celoročne. 
Z mojich  skúseností tá zimná zima veľmi nevadí, horšie je potom to obdobie, keď už je cez deň teplejšie, tam je to fakt už o diskomforte pracujúceho koňa v zimnej srsti. Ale to sa bavím o intenzívne pracujúcich koňoch, nejaký hobby kôň to zvládne bez, prípadne s nejakým menším strihom. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 01.11.2023, 14:47:35 xxx.xxx.235.117

Takto spätne, keď viem, aké prúsery z toho mohli byť, som fakt rada za to, že to bolo len bez účinku. Raz som videla vykadiť dospelého koňa niečo asi 30cm dlhé. 

Spomínam na dobu okolo milénia (čiže tiež už 20 rokov, panebože), takže väčšina z tých zvierat už nežije z logických dôvodov. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 01.11.2023, 12:50:18 xxx.xxx.235.117

Pán doktor nám roky takto odčervoval dostiháky, do svalu, desiatky koní, viackárt ročne. Mimo nejakých boľavých krkov (čo je ale celkom časté pri pichaní čohokoľvek, ak kôň  nedrží), fakt žiadne komplikácie. 
Ale, mali sme typy, ktoré boli vyložene kolikové (možno 2-3 kusy), žiadne extra vážne koliky, väčšinu rozchodil novasul, ak vôbec. U tých som spätne presvedčená, že boli fakt začervení. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 29.10.2023, 14:56:05 xxx.xxx.228.11

A vyriešila by som to blato okolo sena čo najskôr, jednak tam prichádzate o kopec sena, druhak to nie je nič estetické, komfortné a ani úplne hygienické. 

Arbora
Arbora (357 příspěvků) 28.10.2023, 09:21:43 xxx.xxx.227.97

To je jedna z možností. Ďalšia z možností je, že sa tam kone necitia bezpečne, alebo im tam niečo vadí a prístrešok nevyužívajú.