Aktuálně: 4 977 inzerátů173 991 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

BARF moderní způsob nebo reklamní trik?

Anonymní (neregistrovaný) 23.01.2024, 07:10:59 xxx.xxx.33.110

Jak se na to nahlížíte? Reklamu to má velkou, dokonce jsem objevila v obchodě i dvě knihy na toto téma, je to hit. Ale odborníci varují že negativa převažují nad pozitivy:

Kosti uvíznuté v jícnu, salmonela (s nebezpečím přenosu na lidi) nebo specifické onemocnění štítné žlázy (hypertyreóza).

Krmí tu někdo jenom Barf?

Obrázek Obrázek
Sarah01
Sarah01 (1511 příspěvků) 23.01.2024, 07:17:39 xxx.xxx.11.197

O žádné reklamě nevím, nikdo mně to nenutil, barf krmím už víc než 3 roky a jsem spokojená. A víc známých z mého okolí. Psi jsou v daleko lepší kondici, než byli na granulích, odpad je minimální, zácpa nebo průjmy nejsou. Ona to žádná novinka není, když nebyly granule, tak se krmilo čím asi.

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 23.01.2024, 07:27:21 xxx.xxx.213.168

Reklama na přirozenou stravu? Hit? 😀  Ty jo…víte, kolik jsem už objevila v obchodech knih já na různá témata? Nikdo mi neřekl, že to jsou všechno vlastně reklamní hity 😀 .

A čím se podle vás krmilo dřív, když granule nebyly? 

Spíš to vypadá, že se tu někdo snaží schválně rozpoutat diskuzi… ale pobavilo mě to takhle k ránu 😀…

megi-the-pes
megi-the-pes (2207 příspěvků) 23.01.2024, 07:56:41 xxx.xxx.124.17

Knížka z 2011, to máme skoro 13 let. No a to jste ještě neobjevila tu třetí…

Na jednu stranu je to fakt - psy jsme tak krmili vždy.
Ale neříkali jsme tomu BARF.
A na té moderní vlně té cizokrajné zkratky se veze pěkná řádka barfshopů, která mi kuře prodá za dvojnásobek oproti kuřeti z běžného krámu.
A všecky ty barfshopy žijí, takže tam páníčci nakupují. 

Dřív se tak krmilo (syrové a čerstvé), protože to jinak nešlo… dnes, protože je to moderní. 🙂

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.01.2024, 08:53:14 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 23.01.2024, 07:56:41

Dřív se tak krmilo (syrové a čerstvé), protože to jinak nešlo… dnes, protože je to moderní.

Přesně vystiženo. Nikdy jsem nekrmila barfem, krmím prostě syrovým masem. U prvního psa teda vařeným, tehdy se to vařilo. My jsme fakt na palici tvorové, nejdřív s velkou slávou granule, teď s velkou slávou návrat k masu, ale pojmenujeme to barf, aby to mělo větší švuňk. Připomíná mi to “obchoďák”  v mým bývalým bydlišti. Postavili za komára krabici, pojmenovali ji OVUS a vymalovali žluto-zeleně. co tam bylo za komára nevím, za nás tam byl Albert, počta a vjétnamec. Přejmenovali to na Shopping Point 😀 😀 😀 😀  Tak takhle je to s barfem. Úplně stejně 😀

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 23.01.2024, 08:58:33 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 23.01.2024, 07:10:59

Jak uz je psano vejs … neni to vydobytek moderni doby, moderni je na tom jen ta zkratka.

Krmim masem pres deset let. Pozitiva jednoznacne prevazuji nad negativy. Srst ukazkova, kondice spickova, odpad minimalni, vyleceno nekolik dlouhodobych neduhu. Na mase jsem mela a mam i stenata, seniory, aktivne pracujici jedince, dietare (ledviny, jatra), kardiaky, psy s citlivym zazivanim, psy tyrane, … vsichni prospivaji skvele. 

Jako jedinou modni vlnu vnimam asi snahu nekterych lidi cpat do misky kde co. Ja zeleninu resim drstkama a v lete “co si kdo nasbira”, v zime mi obcas ukradnou jablko kdyz ho jim ja, nebo mrkev kdyz ji davam morcatum. Ale nejak nevidim duvod spat psum do misky mango a podobny 😀

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.01.2024, 09:04:01 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 23.01.2024, 08:58:33

Přesně tak. přijde mi, že už se to fakt přehání a překombinovává.  vč. různých doplňků, ke kterým zdejší pes neměl šanci se nikdy dřív dostat.

Masem krmím už sto let -resp. když to vezmu čistě jen syrovým, tak dvacku - první pes jak říkám, by na vařeném. zbytečně, ale tehdy to tak bylo a já navíc nebyla úplně dospělá.  Každopádně přechod na syrové maso prospěl i útulářkám, který do té doby byly krmené min . v útulku granulema. První fenka z útulku, když k nám přišla produkovala tak šílenej a zelenej odpad, že jsem si říkala vzhledem k věku, že možná asi dost průser, no a když jsem jí hópla na maso , tak naprosto v pohodě. ji jsem tehdy ještě převáděla postupně, tu současnou jsem tak začla krmit rovnou.

kometa
kometa (4176 příspěvků) 23.01.2024, 09:12:01 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Jak se na to nahlížíte? Reklamu to má velkou, dokonce jsem objevila v obchodě i dvě knihy na toto téma, je to hit. Ale odborníci varují že negativa převažují nad pozitivy:

Kosti uvíznuté v jícnu, salmonela (s nebezpečím přenosu na lidi) nebo specifické onemocnění štítné žlázy (hypertyreóza).

Krmí tu někdo jenom Barf?

Obrázek Obrázek

Ale odborníci varují že negativa převažují nad pozitivy

Já jako odborník barfuji i rybičky. Asi tak.

eena
eena (176 příspěvků) 23.01.2024, 09:18:20 xxx.xxx.231.241

No aj ja som v dobe mladosti kŕmila mäsom - vareným lebo tak sa to vtedy robilo - ešte sa pridávali ovsené vločky, mrkva a pod. Mäso sa chodilo kupovať do núteného výseku ☺ Mne to príde, že dnes ozaj stačí niečo staré pohaniť - vymyslieť xy dôvodov (hlavne vedecky to pomenovať) prečo to bolo úplne na prd a potom to isté prebaliť do iného obalu - zas vymyslieť xy dôvodov prečo je toto to pravé orchové a najsuper extra dobré a začať to predávať hlavne drahšie a už to ide. Ja teda fakt už neskáčem na žiadne výmysly - eko, bio, raw, u psov BARF a pod. Snažím sa riadiť vlastným uvážením a intuíciou - proste nebudem sa cpať niečím čo mi absolútne nechutí len preto, že to niekto vyhlasuje za zdravé ( ono x-krát za život som už zažila, že po istej dobe to zas potom bolo to najhoršie z najhoršieho napr. vajcia) a tak sa staviam aj k výžive našej domácej fauny - proste všetko s mierou a podľa momentálnej dostupnosti. Na druhú stranu zas musím priznať, že sme ako rodina v produkcii potravín dosť sebestační - tak používam eko bio bez toho aby som to riešila. 

balu
balu (1531 příspěvků) 23.01.2024, 09:18:57 xxx.xxx.152.98

Dřív - vařené maso (nejlíp z nuceného výseku) se zeleninou -  vývar, do něj příloha - ovesné vločky (povařit), rohlíky, někdy i chleba (i když se nemá dávat, ale tehdy jsme to tak neřešili), těstoviny, zbytky rýže, těstovin, brambor, knedlíků a Roboran (jediný dopolněk pro psy krom Pangaminu). Občas syrové maso, kosti, často celá vepřová nožka. Na klouby se vařily vepřové nožky, uši, rypáčky.

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 23.01.2024, 09:39:38 xxx.xxx.205.61
Anonymní:

Jak se na to nahlížíte? Reklamu to má velkou, dokonce jsem objevila v obchodě i dvě knihy na toto téma, je to hit. Ale odborníci varují že negativa převažují nad pozitivy:

Kosti uvíznuté v jícnu, salmonela (s nebezpečím přenosu na lidi) nebo specifické onemocnění štítné žlázy (hypertyreóza).

Krmí tu někdo jenom Barf?

Obrázek Obrázek

OMG. Jste tak mladá a naivní ? Nebo jen “neinformovaná”?

Nebo jen “roztleskávačka” ?

Je naprosto přirozené, krmit psa přirozeně a  NE spečeninou čehosi záhadného, chem ošetřeného…

Použít rozum je  obtížné ?

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 23.01.2024, 09:51:28 xxx.xxx.131.15
Anonymní:

Jak se na to nahlížíte? Reklamu to má velkou, dokonce jsem objevila v obchodě i dvě knihy na toto téma, je to hit. Ale odborníci varují že negativa převažují nad pozitivy:

Kosti uvíznuté v jícnu, salmonela (s nebezpečím přenosu na lidi) nebo specifické onemocnění štítné žlázy (hypertyreóza).

Krmí tu někdo jenom Barf?

Obrázek Obrázek

Pokiaľ to sponzoruje vodňanské kura a ku každej knihe je 10 kilo hydiny zdarma, tak to asi bude reklamný trik. 

buldok (neregistrovaný) 23.01.2024, 10:20:46 xxx:xxx.6014:dac3
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 23.01.2024, 09:39:38

Mám AB, fena, 6 roků. Co ji máme tak má ráno konzervu od Falco a večer BARF. K tomu doplňky (oleje, kelpa, bylinky, …). Žije jídlem. Miluje ovoce. Má dobrou fyzičku, vet nás chválí. Od cca dvou let začala mít problémy s dermatitidou (záněty kůže, prsty u nohou). Zprvu brala Apoquel, nyní druhým rokem Cytopoint. Dávka jí vydrží 6-8 týdnů. Pravidelně čistím vrásky i uši, což naši mladí s jejich vestajem vůbec neznají. Po opakovaných a stále častějších zánětech v uších (kvasinky i bakterie) navrhla minulý týden vet eliminační dietu VetLife Ultrahypo od Farminy na 12 týdnů s tím, že když se stav zlepší, začali bychom s jednodruhovým krmením k vyloučení, co jí vadí. Teď má x druhů mas, kosti, vnitřnosti, z příloh vločky, brambory i rýži. Testy na alergeny nejsou 100%, známý na nich byl s kocourem a je z toho v rozpacích…cena vs výsledek na co by měl kocour háklivý. Takže my možná paradoxně budeme muset díky přešlechtěnosti AB přejít z přirozené stravy na granule. Celým tímto příspěvkem jsem jen chtěl říct, že není jen černá a bílá…

janaa
janaa (382 příspěvků) 23.01.2024, 10:29:28 xxx:xxx.d4c7:e728

Eliminační dieta lze v klidu udělat i na mase. Nebo jak vám řekl vet, dáte na pár týdnů vet granule, a pak,pokud bude stav ok,budete po jednom přidávat bílkoviny. Není důvod mít alergika na granulích, pokud tedy není pes alergický na všechny bílkoviny. Taky mám alergičku na mase. Stejně tak není důvod mít na vet dietě ledvináře, psy s problémy jater….jen to chce víc přemýšlet,počítat

Btw s tématem to úplně nesouvisí.

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 23.01.2024, 10:35:50 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele buldok z 23.01.2024, 10:20:46

Tak to souhlasim. Svet neni cernobily. 

Napriklad - kamaradka par mesicu zpet resila vracene stene. Pry vyrazka na brise, cuba se muze udrbat, hypograncle nezabiraj, maso nezabira, nic nezabira, majitele na prasky, pes na odstrel.

Stacilo vysadit milion a jeden doplnek a dat jen to maso. Bez priloh, bez “manga” … Do dvou dnu bylo po vyrazce i po drbani. V tomhle pripade nejvic skody nadelal lososovy olej. Dalsi doplnky “nutne” pro blaho psa mu k tomu zdatne sekundovali.

Mene je nekdy vice. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2207 příspěvků) 23.01.2024, 10:47:16 xxx.xxx.124.17

Bych chtěla říct, že poslední odvolání (stažení z oběhu) granulí jsou zrovna veterinární granule - hodně přestřelili vit. D. A stává se, že jim tam upadne i jiný protein, než deklaruje obal, tak hodně štěstí, alergici.

A ono to s tématem souvisí. 
Co jedl pes před 100 150 lety, když ta plemena vznikala? 
A co jim strkáme do misky dnes a říkáme tomu BARF?

Psi jsou stavěni na monodietu. Nikdy neměli přístup k padesáti odstínům mas, olejů, bylinek, tabletek. 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.01.2024, 10:49:07 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 23.01.2024, 10:35:50

No přesně, jsem to říkala, bambilijoun zbytečností ke kterým by se tady pes nedostal - řasy, mletý ulity, lososák…………

Supr, že se na to u štěnda přišlo.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.01.2024, 10:50:18 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 23.01.2024, 10:47:16

Bylinky jo! Ty si dokázali obstarat sami, pokud tedy nežili na řetězu u boudy na vydupoaným dvorku, to pak ne. Ale pes si umí správný bylinky najít sám, když může.

megi-the-pes
megi-the-pes (2207 příspěvků) 23.01.2024, 10:51:34 xxx.xxx.124.17
Odpověď na příspěvek uživatele buldok z 23.01.2024, 10:20:46

Jen tak pro zajímavost, teda já su hrozně zvědavá, pardon, která to je konzerva přesně a co tak cca bylo v té večerní dávce BARF? Je to anglický buldok, když mluvíte o vráskách, jo?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.