Aktuálně: 4 959 inzerátů174 205 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

BARF moderní způsob nebo reklamní trik?

Verun
Verun (721 příspěvků) 23.01.2024, 12:55:57 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 23.01.2024, 12:46:19

to byl podotek a předpoklad, že jich musí chovat víc, když jsou schopni zajistit krmení třeba na jeden měsíc, jeden králík by to asi nezachránil 😉 doba výkrmu cca 4-6 měsíců ? tak přece nezkrmí svůj výkrm jen  psovi. musí  zbýt i pro ně. já mám prostě představivost, vy né? 

buldok (neregistrovaný) 23.01.2024, 12:59:05 xxx:xxx.6014:dac3
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 23.01.2024, 12:50:49

Když jsem byl kluk, máma měla v maximu kolem 100 králíků, hodně na prodej, aby splatili barák. Je to hodně zpátky. K tomu prase, kačeny a občas brojlery. Kluci už byli na hřišti a já musel po škole na další dvoukolák trávy. Sestra je po ní. Králíků má,  jak se která okotí, do 50. Chce omezovat. 

Omlouvám se za odbočení diskuze.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.01.2024, 12:59:58 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 23.01.2024, 12:55:57

Mám. proto si dovedu představit, že mu sestra pro jeho psa nedá šit, když ten pes má zdravotní problém.

Verun
Verun (721 příspěvků) 23.01.2024, 13:05:40 xxx.xxx.220.12

kupuju od kolegyně  1,5 kilové za 250,(příbuzní mají právě těch cca 100 kusů, na krmení se raději neptám)  pes dostane hlavy(i když já je ráda ), ocásek, takovou tu břišní zástěrku, a jinak králičí vývar nemá chybu…no už zase žerem. 

keriton
keriton (468 příspěvků) 23.01.2024, 13:07:11 xxx.xxx.80.121

Jinak k té eliminační dietě, veterinář dermatolog mi sdělil, že v případě barfu se musí vybrat typ bílkoviny, se kterou se pes doposud nesetkal. Takže třeba ten králík, pokud ho doteď nikdy neměl. A jedna příloha, nic dalšího do toho nemíchat, na pamlsky jedině opět to konkrétní maso, dietu držet striktně 8 týdnů. 
Po sečtení případných nákladů na takhle striktní barf-eliminačku (a to jsme pořád jen u králíka) mi přišla granulová eliminačka stejně nákladná nebo levnější. Ale jsem jen teoretik, my eliminační dietu zatím nedělali.

Krevní testy na potravinovou alergii jsou dle doktora nespolehlivé. Testy na alergii na prostředí jsou OK, ale mají smysl až po vyločení potravinové alergie.

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 23.01.2024, 13:07:45 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele buldok z 23.01.2024, 12:59:05

Hele ja se vratim zpet k tematu.

Pokud mate moznost domacich kraliku, vzala bych psisko na eliminacku na nich. Pac i domaci kralik krmenej granclema je porad lepsi, nez kureci konzerva od Falca, pac to kure je povetsinou z velkochovu a travicku nevidelo ani nakreslenou. A i to velkochovany kure na tomu bude porad jeste lip, nez nejakej kus kdo vi jakyho proteinu nacpanej do lisu a upecenej na maximum ;)

Jinak me tada napada ze kure byva nejcastejsim alergenem a ve vasem popisu mi prijde, ze kure nebo jeho soucastky mate vic jak pulku krmny davky. Ale to jen tak odhaduju …

Verun
Verun (721 příspěvků) 23.01.2024, 13:14:29 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 23.01.2024, 12:59:58

A myslíte že dieta ve špitále, kde je třeba ten králík je z šit králíka nebo po venkovsku krmeného?🤭 není to jedno, to byla poznámka pro představivost, že i domácí králík z vesnice nemusí být to, co se očekává a i to co se očekává nemusí být to pravé(kokcidioza)

buldok (neregistrovaný) 23.01.2024, 13:15:28 xxx:xxx.df90:e354
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 23.01.2024, 13:07:11

Děkuju. Zní to logicky, obdobně mluvila naše veterinářka. Tu dietu s granulema dala jako návrh. Jsem s ní moc spokojený. Na to, jak je ta naše chabrus tak do ní necpe za každou cenu kortikoidy, antibiotika a tak. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 23.01.2024, 13:34:39 xxx.xxx.124.17

Když mám králíka, dám králíka. Ale možná by stačilo i vyhodit vše, co už teď dostává, nechat jen jeden zdroj bílkovin. (Bílkovina je i v mrkvi.)

K poznámce, že ten pes má moc masa - čím menší pes, tím víc masa. Přílohu na nic nepotřebuje.

Nechala bych něco “neutrálního”. Rybu, vepře, králíka. Jedno z toho.
Konzervu vyhodit, do toho nevidíme, navíc je to fakt kuře… Občas mě napadá, že za to třeba ani nemůže kuře, ale to, v čem žilo, co jedlo a čím je kontaminované. 
Někdy to lidé říkají - kuře v průmyslovém krmení pes nemůže, domácí ano.
Myslím, že to ani 8 týdnů trvat nemusí; mělo by, ale změna je vidět dřív.
Kvasinky se takto mohou přemnožit, ale někdy stačí i piškot, rohlík, sacharidy, ony se tím živí… měli jsme s tím trable, pak fena dospěla a trable fuč, samy, asi se srovnaly hormony, na jídle to závislé teda nebylo.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.01.2024, 13:38:59 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 23.01.2024, 13:14:29

Já jako nevím, jak šit v nemocniční dietě souvisí s tím, co by dala svému bratru pro jeho nemocného psa jeho sestra, ale budiž. 

Každopádně - to jsem ani nezmiňovala, protože jsem se nechtěla dohadovat - i kdyby to byl tento druh králíka, je to pořád lepší, než granulovaná vet. dieta, kde by k tomuto šitovému masu přidali dalších dvěstěpadesát jiných šitů. každopádně - jak byl pravděpodobnější - jeho sestra dá bratru pro jeho nemocného psa zdravého králíka.  ane jak jste psala:

no, většinou už ani ti králíci nejsou krmeni normálně ale granulema. o trávě seně se jim může zdát(kdo má velkochov na kšeft)

Sardullah
Sardullah (966 příspěvků) 23.01.2024, 13:41:15 xxx.xxx.4.213

Dřív v době předgranulové jsme říkali, že krmíme masem a chodili s kýblu na jatka popř. se někdy zadařilo v nuceném výseku. Dneska říkáme, že barfujeme a maso nám klíďo dovezou až domů.

Spousta lidí krmí granulemi třeba jen z toho důvodu, že je to jednoduchý… krmit masem je prý složité… prdlajs složitý, to za našich mladých let to bylo složitý… 

Reklam na granule je všude habakuk a pěkně nám tlučou do hlavinek, že jedině tak bude mít pes vyváženou stravu a bude to pro něj to nej…. takže pokud se začne i víc propagovat bard, tak jedině dobře.

Verun
Verun (721 příspěvků) 23.01.2024, 13:45:13 xxx.xxx.220.12

K poznámce, že ten pes má moc masa - čím menší pes, tím víc masa. Přílohu na nic nepotřebuje.

to nebylo striktní, má moc masa, že si to myslím, protože nikde neuváděl pán množství a když napíše konzervu ráno, je to také neurčitý údaj(konzervy jsou různě velké) 

co se krmení týče, někdy mám pocit, že i měníte názor megi, to co jste psala před půl rokem , najednou smetete ze stolu. (obrazně) jasně  poznatky se mění, ale je třeba i uznat, že jsem to dřív dělala jinak, ale takto je to lepší. 

Verun
Verun (721 příspěvků) 23.01.2024, 13:54:49 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 23.01.2024, 13:38:59

A megi může napsat, že průmyslově krmené kuře pes nemůže a domácí jo, jinak se osype, a já když podotknu, že i domácí králík, může být průmyslově krmen, je z toho aféra o šitu a nešitu😟, no je mi to jasné. 

Já chápu , když má někdo 100 králíků, že si to nenechá pochcípat na kocidiozu, mor(bude očkovat nebo ne? )  a raději krmí granulema a má to ve stodole, lidi si ale představují, jak králíček chroupe mrkvičku a travičku, já se s tím setkala už na střední u kamarádky, její tatík vet a krmili celý rok jen senem + obilí, žádná tráva …

buldok (neregistrovaný) 23.01.2024, 14:42:22 xxx:xxx.38d:4016
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 23.01.2024, 13:54:49

Děkuju všem za názory. Jak jsem psal, nechám si to ještě projít hlavou. Hromada lidí je tady co se týče výživy psů míle přede mnou, proto ten dotaz. Vet dieta je/bude to poslední. Zdali králík (od ségry) nebo ovce/jehně (od švagra) se uvidí. Ani jedno naše slečna neměla. Trošku mě mrzí, že se tady kvůli mně strhla drobná rozepře. Je to psané písmo a smajlíky to jenom korigují. 

Ta naše potvora je fakt hodně na jídlo. Za kousek šunky, sýra, mandarinky si nechá dělat vše. Šlo by to i bez a poté pochvala, pohlazení atp. Vím. 

PS: Konzerva od Falco co berem má 800 g a nebo 1200 g. Z toho odvažujem.

PPS: Kuřecího má v krmné dávce dlouhodobě hodně. Je to pes s evidentním AFR. To taky zvážím.

acher
acher (657 příspěvků) 23.01.2024, 20:13:46 xxx.xxx.222.196
Verun:

to byl podotek a předpoklad, že jich musí chovat víc, když jsou schopni zajistit krmení třeba na jeden měsíc, jeden králík by to asi nezachránil 😉 doba výkrmu cca 4-6 měsíců ? tak přece nezkrmí svůj výkrm jen  psovi. musí  zbýt i pro ně. já mám prostě představivost, vy né? 


Pokud budete chovat křížence dvou čistokrevných masných plemen,tak je na obilí na váhu 3kg vykrmíte i za 100dní.

acher
acher (657 příspěvků) 23.01.2024, 20:18:20 xxx.xxx.222.196
Verun:

A myslíte že dieta ve špitále, kde je třeba ten králík je z šit králíka nebo po venkovsku krmeného?🤭 není to jedno, to byla poznámka pro představivost, že i domácí králík z vesnice nemusí být to, co se očekává a i to co se očekává nemusí být to pravé(kokcidioza)


Co tím myslíte?Kokcidióza králíka není přenosná na jiný živočišný druh,takže pokud králík nemá jaterní kokcidiózu,kdy jsou znehodnocená játra,ale pes je klidně může,tak střevní kokcidiózu nepoznáte.Jinak své kokcidie má každý živočišný druh.

janaa
janaa (382 příspěvků) 23.01.2024, 21:18:40 xxx:xxx.9674:99e4
lupus4:

zadavatelka se už neobjevila…, ale “roztleskala ” to tu dobře 😉


Je škoda,že se do toho přimotala následná diskuze,protože bude nedohledatelná, a myslím, že pro řadu lidí, co mají dojem,že pes musí být nutně na supertruper vet dietě,by mohla být přínosná

Verun
Verun (721 příspěvků) 23.01.2024, 21:38:03 xxx.xxx.220.12
acher:

Co tím myslíte?Kokcidióza králíka není přenosná na jiný živočišný druh,takže pokud králík nemá jaterní kokcidiózu,kdy jsou znehodnocená játra,ale pes je klidně může,tak střevní kokcidiózu nepoznáte.Jinak své kokcidie má každý živočišný druh.


Jako že zdecimuje chov ne přenosné na lidi.🙄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.