Aktuálně: 4 978 inzerátů173 959 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

BARF moderní způsob nebo reklamní trik?

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 27.03.2024, 21:11:58 xxx.xxx.62.247
Sarah01:

Jenže granule pes taky nestráví tak, jako barf, hovňousy z granulí jsou obrovský, nejmíň 3x takový jak z barfu. Prostě mně přijde, že to tím psem jen projde. Mně všichni psi na barfu výrazně zlepšili kondici. Samozřejmě svůj podíl na tom má i plavání a celkový pohyb. Ovoce a zelenina jako vláknina podle mě špatně není. Lidi to jedí taky, proč by nemohli psi.


A to by mě zajímalo! Ty “experimenty”!😄

Kuky má naprosto ukázkové a málo smrduté experimenty, žere hlavně syrové maso.

Elsa má ukázkové, ale velmi smrduté experimenty a je téměř výhradně granulová!

A Fido je na tom podobně jako Elsa, ale žere všehochuť - syrové maso, kapsičky i granule.

A teď babo raď!😄

Jako že každá z mých koček má jiné chuťové preference a jejich hovňajze jsou poněkud odlišné.

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 27.03.2024, 21:16:30 xxx.xxx.62.247
balu:

A pak jsou psi, u kterých je člověk rád, že vůbec něco sežerou. Ta naše princezna dá kolikrát přednost před syrovým masem granulím. Dostane maso, čichne k misce jako kdyby to bylo jedovaté a jde na granule. Druhý den to stejné maso zhltne s chutí a chce přidat. A to je maso v lidské kvalitě, jiné nekupujeme. 

Piškoty vůbec nežere, ale občas si dá žloukové věnečky z lidlu, občas oplatek, sušenky, perníčky, vánoční cukroví, buchty, ovocný táč,… ale ne vždycky a nikdy dopředu nevíme, jestli to zrovna v ten okamžik bude žrát. 

Tvaroh, tavený sýr, tvrdý sýr, syrové i vařené vajíčko a tak podobně, má zařazené do stejného režimu jako to sladké z předchozího odstavce. 

Není to jednoduché. 


Jo jo, takovej byl Floky = nežravec.

Jenže tam spoustu škody napáchala teta. Když si vzpomenu, jak jej krmila lžičkou, tak…🤔👎

A do toho přes plot krmila sousedovic psa. Šílené nešvary.

Naali
Naali (73 příspěvků) 28.03.2024, 08:44:25 xxx:xxx.5191:80cb
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 27.03.2024, 12:38:15

“Nevím, esi v jiných zemích tohle provozují krmiči - barfshopy. Konzervy určitě, sušené, ale takhle vozit mražené maso, nevim. Určitě jsou takové ty moderní porcičky, to vim. Musim vypátrat.”

Jo, třeba tady ve Finsku se normálně mražené maso pro psy prodává. Jak mleté tak nemleté. Vždy to pejskové závidím, protože pro lidi se tady srdíčka, krky, kuřecí žaludky, vepřová kolena neprodávají. A křídla jen v létě když se griluje 🙂. Vím že na husky farmě kupují nějaký obr balík masa za dobrou cenu, ale nevím co v tom je. Mají napsáno že krmí to plus granule. Možná to zkusíme s kamarádem koupit napůl. Já kupuju jinde a mají tam toho spoustu: jehněčí, telecí, kuřecí, krůtí, hovězí, vepřové, sobí, losí, jezerní ryba, losos, srdíčka, žaludky, vepřové srdce, kuřecí a krůtí krky, křídla, hovězí játra, dršťky, žebra, kosti všeho druhu. Vše mražené. Výběr velký a nebála bych se to sníst sama. No a na okus pak sušené koleno, sušené uši, sušené všechno, fakt věci co by mě ani nenapadly. Ale maso je tady drahé, jak pro lidi tak pro zvířata. V průměru 6 eur za kilo, to psí, to člověčí víc.

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 28.03.2024, 09:00:41 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Naali z 28.03.2024, 08:44:25

Ja mam info od kamosky z USA. Tam barfshopy nejedou, vsichni frcej v granulich.
USA je pry hodne postavena na “vyhodach”. Ani ne tak v cene, jako v pohodli … tzn, ze si radeji koupej uz hotove ale drazsi, nez aby se s tim pidlali sami. Mysleno v lidskem, proste tam frcej takovy ty zabaleny hotovky a mrazeny jen “soupni do mikrovlnky” apod. Nejen v jidle, ale obecne ve vsem. 

Z toho usuzuju, ze i kdyby tam nejaky barf shop byl, bude na principu namichanych porcicek jidla a zatavenych do plastu. 

Kamoska micha grancle a maso, maso bere bud z klasickeho kramu kdyz maji akci, nebo farmy co ji da soused zbytky. Pry se hrozne divil ze to chce davat psovi … 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 28.03.2024, 09:15:53 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 27.03.2024, 16:20:14

přiznám se poctivě, jak kdy- někdy to koupíme - teda hlavně páníček. ale není nad domácí. už mám koupenýho spoustu mlíka, puding, tvaroh…… bábrdle bude tančit čardáš! 😀

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 28.03.2024, 09:21:56 xxx.xxx.226.6
anonymní:

Tahle diskuze na mě působí poněkud morbidně, obludně a zvrhle. Protože když čtu, co všechno v naší blahobytně-pospolné společnosti dostane  do tlamy pes, je mi z toho trochu enviromentálně ouzko. I trochu nevolno.

Všechny možné a nemožné druhy mas a poživatin. Mně tam teda ani tak nechybí  pribiňáček ,jako holoubátko, ústřice a lanýž. Ale věřím, že i toto psovi někdo podstrojí.

Je to celý fakt divný, jaký božstvo se tady ze psů dělá. Vím, i to už tady bylo, ale jak mám psy ráda, mám z toho divný pocity.


Morbidně proto, že psu kupuju maso? že dostane mrkev, kořenovou zeleninu, bylinky,  jablko, zelí, hrušku, řepu- tedy to co jíme my? A sem tam toho pribiňáka? A že když si dám banán, tak se rozdělím? 

Kdybych mohla cizím dětem, který neznám a kterým platím obědy místo jejich rodičů, který si radši koupí cígo, kafe, pívo, než aby jim zaplatili obědy, koupit toho banána a pribiňáka, tak věřte, že jim ho ráda koupím a dám, jenže to nejde, tak aspoň přes ty obědy supluju jejich sobecký rodiče. Tohle, tohle je morbidní - že jsou rodiče, který na svoje děti kašlou a části společnosti je to fučik a nezabývá se tím, aby se to nějak řešilo (což chápu, že by asi nebylo ani krapítek jednoduchý) a části společnosti ne a tak se snaží těm dětem pomáhat aspoň takhle.  To je morbidní, že dítě nemůže ve škole jít ani na blbej oběd. 

kometa
kometa (4173 příspěvků) 28.03.2024, 09:23:21 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 27.03.2024, 21:11:58

A teď babo raď!

Mladší kocour je hlavně na mase a má malé, nesmrduté bobky jednou za 2 dny. Starší je na dietě = kapsičky a má větší, smrdutější bobky skoro každý den.

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 28.03.2024, 09:31:05 xxx.xxx.62.247
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 28.03.2024, 09:23:21

V tom případě je to podobné Kukačce. Ten je téměř výhradně na mase, kadí denně, ale skoro nesmrdí. Tudíž opravdu i stran experimentů vychází syrové maso nejlépe!👍

Sardullah
Sardullah (960 příspěvků) 28.03.2024, 09:55:42 xxx.xxx.189.104
Zrzavci:

Morbidně proto, že psu kupuju maso? že dostane mrkev, kořenovou zeleninu, bylinky,  jablko, zelí, hrušku, řepu- tedy to co jíme my? A sem tam toho pribiňáka? A že když si dám banán, tak se rozdělím? 

Kdybych mohla cizím dětem, který neznám a kterým platím obědy místo jejich rodičů, který si radši koupí cígo, kafe, pívo, než aby jim zaplatili obědy, koupit toho banána a pribiňáka, tak věřte, že jim ho ráda koupím a dám, jenže to nejde, tak aspoň přes ty obědy supluju jejich sobecký rodiče. Tohle, tohle je morbidní - že jsou rodiče, který na svoje děti kašlou a části společnosti je to fučik a nezabývá se tím, aby se to nějak řešilo (což chápu, že by asi nebylo ani krapítek jednoduchý) a části společnosti ne a tak se snaží těm dětem pomáhat aspoň takhle.  To je morbidní, že dítě nemůže ve škole jít ani na blbej oběd. 


Co je morbidní….to, že když se moji psi ofrňujou nad jídlem, tak hudruju a  říkám jim ze strandy “víte, co by za to děti v Africe daly, jenže vy nevíte samou roztažeností, co byste do tý huby daly”…jenže když se nad tím člověk zamyslí, tak to není jen nějaká vtipná hláška z filmu, je to smutnej fakt.  

A ano…nebudu se tady zabývat Afrikou…prostě nejsem bůh, abych zachránila celý svět a nakrmila všechny hladovějící. Ale smutný je právě to, že někteří rodičové si neodepřou svoje požitky…cigára, alkohol, možná i automaty, ale dětem ty obědy nezaplatí…jako já si říkám “kurňa, jak je to možný” já mám jen “blbý čokli”, taky zrovna nemám růžové finanční období, ale to si raději utrhnu od držky, ale pesani musí dostat svoje, oni za to nemůžou….tak jak je možný, že já si od držky utrhnu a požitky zkoriguju na minimum, jen aby moji psi měli v krmení zachovaný ten nej standard, co zvládnu uplatit…jako klasika pesani k večeři kilo hovězí klišky a my tousty nebo těstoviny s vejcem apod….jak je možný, že tohle někdo neudělá kvůli dítěti. Jako určitě jsou rodiny, který jsou finančně totál v zadeli a už nemají, kde ušetřit, ale povětšinou vidím ten druhý případ…doprčic, některý lidi by fakticky neměli mít děti…

 Ale nebudu se rozčilovat…tohle do tohoto tématu nepatří.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 28.03.2024, 10:08:50 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 28.03.2024, 09:55:42

který jsou finančně totál v zadeli a už nemají, kde ušetřit,

No a to ještě  -zpravidla to je často matka samoživitelka - tu pomoc nechce (rodiče musí dát souhlas s tím financováním) , protože je jí stydno, nechce, aby se o ní říkalo, že jsou takový chudáci, tak pak dítě třeba říká, že mu ty obědy nechutnají a někde sedí a cpe se v lepším případku suchým rohlíkem. A bohužel nejde jen o to jídlo samotné, ale též o to, že je pak mimo sociální kontakt - páč vzpomeňme si, jak to asi v tý jídelně probíhá, že jo 😀 , co se tam páchá, co se tam děje, děti se druží, hádaj, blbnou…….a ono sedí někde zcela mimo. Tak tohle je pro mě morbidní a ne to, že svého psa živým jako psa ne suchejma bobkama jako línej Emeričan. mimochodem to mě nepřekvapuje, že oni to tam takhle mají, oni to totiž takto opravdu nastavený  mají. Ale to je mi fučík, to ať si dělají jak chtějí.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.