Aktuálně: 4 793 inzerátů175 904 diskuzních příspěvků17 774 uživatelů

BARF moderní způsob nebo reklamní trik?

megi-the-pes
megi-the-pes (2252 příspěvků) 27.03.2024, 09:17:22 xxx.xxx.124.255
Sarah01:

Jenže granule pes taky nestráví tak, jako barf, hovňousy z granulí jsou obrovský, nejmíň 3x takový jak z barfu. Prostě mně přijde, že to tím psem jen projde. Mně všichni psi na barfu výrazně zlepšili kondici. Samozřejmě svůj podíl na tom má i plavání a celkový pohyb. Ovoce a zelenina jako vláknina podle mě špatně není. Lidi to jedí taky, proč by nemohli psi.


Dáváte jenom čistě maso a kosti, k tomu zeleninu, ovoce? Kolik asi to je z té dávky? 
Nebo kromě zelovocu je tam nějaká další příloha?
 

Koukněte na název knížky p. Novosádové - BARF…
Ale složení KD od ní přece není syrová strava, jen zelovoc tam taky nepíše, říká 20 30 % příloh a k tomu doplňky, oleje, vitaminy.
To totiž taky není vyprávění o BARF.
BARF je syrová strava. Když krmím metodou BARF, krmím kompletní syrovou kořist.
To dostává Megi. Ale často mi sežere sušenky, takže…

Ve skutečnosti krmí BARF jen hrstka lidí. Takže Igor, co se mu tady smějete, má pravdu. (V tom, že granule jsou kvalitnější, ne, samozřejmě.)

megi-the-pes
megi-the-pes (2252 příspěvků) 27.03.2024, 09:24:48 xxx.xxx.124.255

Bones & raw food, biologically appropriate Raw Food. Nikde tam nevidím šanci pro rýži, brambory a vitaminy v lahvičkách.
Debatu o dršťkách jsme už taky měli… Ono by to šlo, kdybych měla zdroj čerstvých prasátek a kuřátek, která se krmila travičkou. Kuřátka mám… ale nezabiju, jsou to moje štěkanátka. Leda až budeme hynout hlady, to Megi povím - jdi si na BARF.

Sarah01
Sarah01 (1613 příspěvků) 27.03.2024, 09:29:03 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 27.03.2024, 09:17:22

Nedávám to přesně na procenta, řídím se podle každýho jednotlivýho psa, jak mu to nejvíc vyhovuje, někomu přidám víc masa, někomu víc zeleniny, někomu míň kostí, prostě i tak, aby i ty hovňousy měly normální konzistenci. Určitě to není 30% a myslím, že ani 20. Přidávám ovesný vločky (rýži ne), bylinky, občas ty doplňky, ne každý den. Takže pokud je BARF striktně podle knížky, tak u mě to není barf, je to prostě přirozená strava. Jinak sušenky taky dostávají, občas piškot, rohlík, sušený ucho třeba, prostě různě, na co mají chuť. Na granule většinou moc chuť nemají. Sežerou je, když vidí, že nic jinýho nedostanou. 🙂 Ale to člověk taky, když má prázdnou ledničku a je v ní jen plato vajec. 🙂

Sarah01
Sarah01 (1613 příspěvků) 27.03.2024, 09:50:24 xxx.xxx.11.197
megi-the-pes:

Prej “jen”. 😀 Vajco je nejvíc využitelné žrádlo, nic lepšího nikdo neobjevil. Teda Návštěvníci…


Myslela jsem to tak, že si nemůžu nic jinýho vybrat. Protože fakt v poslední době mně tam zůstávají jen ty vajíčka. 😄 Aspoň něco. Samozřejmě vejce jsou v pohodě. I když vegani by mě sežrali. 

balu
balu (1591 příspěvků) 27.03.2024, 09:51:53 xxx.xxx.152.98

A pak jsou psi, u kterých je člověk rád, že vůbec něco sežerou. Ta naše princezna dá kolikrát přednost před syrovým masem granulím. Dostane maso, čichne k misce jako kdyby to bylo jedovaté a jde na granule. Druhý den to stejné maso zhltne s chutí a chce přidat. A to je maso v lidské kvalitě, jiné nekupujeme. 

Piškoty vůbec nežere, ale občas si dá žloukové věnečky z lidlu, občas oplatek, sušenky, perníčky, vánoční cukroví, buchty, ovocný táč,… ale ne vždycky a nikdy dopředu nevíme, jestli to zrovna v ten okamžik bude žrát. 

Tvaroh, tavený sýr, tvrdý sýr, syrové i vařené vajíčko a tak podobně, má zařazené do stejného režimu jako to sladké z předchozího odstavce. 

Není to jednoduché. 

janaa
janaa (385 příspěvků) 27.03.2024, 10:26:22 xxx:xxx.ad9f:73e0
Nepřihlášená Zrzavci:

Přesně. Igora nechte. Aspoň zbude víc masa pro moje psy 😀

Nikdy jsem nekrmila BARFem, nikdy. Páč krmím odjakživa maso 🙂 . U prvního psa hlavně vařený (jen pak byl chvíli kvůli nutné dietě na granulích) , u dalších, kde jsem to už měla v rukou čistě já, syrovým - komplet, tedy vč. vnitřností, kostí a dalšího. 

obě útulkové bábrdle krmené původně v útulku granclema doznaly po přechodu na maso značného vylepšení. 

Pes je masožravec, tudíž pro něj, milý Igore, bude vždy maso-pokud pes nemá nějakou dietu apod - tou výrazně lepší volbou, než jsou králičí bobky zvané granule. 


To bacha jako,nepomlouvej králičí bobky,ty jsou mňamka a přirozený😂

Sarah01
Sarah01 (1613 příspěvků) 27.03.2024, 10:46:33 xxx.xxx.11.197
Buggyra:

Lidi to jedí taky, proč by nemohli psi.

Tohle je chybný argument. Já vím, že to padlo jen tak mezi řečí, ale tak jen pro jistotu.


Tak beru to podle toho, že pes člověka provází už kdysi od pravěku, některý prameny uvádějí až 100 tisíc let. A předpokládám, že člověk mu taky občas to, co jedl sám. A myslím si, že to bylo i ovoce, co si někde utrhl. Nebo i něco jinýho. 

Nepřihlášená Zrzavci (neregistrovaný) 27.03.2024, 11:03:45 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 27.03.2024, 10:26:22

pravda 😀, no ale vypadá to tak! A to nejen před požitím, ale taky bohužel po požití a to i po velmi dlouhé době. Zatímco pokud se mi pes  pozvrací po požití masa - nehovořím o tom, že si tam to maso blbě naskládá, tak ho prostě jen krátce po požití  vyskladní, sežere znovu a lépe - tak  tam to maso není, protože je prostě strávené, zatímco, když se poblije po požití granulí, tak ta granule opustí žaludek v nezměněném stavu i PO NĚKOLIKA HODINÁCH a to mi normální úplně nepřijde.  ale jako ať si každý krmí jak chce, mu do toho nemluvím. Včera jsem vyskládala 130 kg masa a byla to v podstatě jediná náročnější činnost s krmením spojená. Ale kdybych objednávala granule pro tři čokle na tři měsíce, taky bych nějakou aktivitu musela při jejich uskladnění vyvinout.  Nevím jaké jsou dneska ceny granulí, protože se o to nezajímám, ale vycházelo mi to dřív i levnějš, než celý granule. 

Anonymní (neregistrovaný) 27.03.2024, 11:15:01 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 27.03.2024, 11:08:25

za hovězí maso svalovinu, dršťky, kuřata, skelety, játra, krůtí, lososa nějakýho, hovězí s chrupavkou  a tak to bylo tentokrát (sem dostala slevu za velký objem) 6.706. děleno 130 kilama všeho dohromady = padesát dva za kilo, když se to zprůměruje.  

Nepřihlášená Zrzavci (neregistrovaný) 27.03.2024, 11:16:26 xxx.xxx.226.6
Anonymní:

za hovězí maso svalovinu, dršťky, kuřata, skelety, játra, krůtí, lososa nějakýho, hovězí s chrupavkou  a tak to bylo tentokrát (sem dostala slevu za velký objem) 6.706. děleno 130 kilama všeho dohromady = padesát dva za kilo, když se to zprůměruje.  


To sem já 🙂

Arosek
Arosek (265 příspěvků) 27.03.2024, 11:29:06 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Nepřihlášená Zrzavci z 27.03.2024, 11:16:26

Jo, taky mi to vychazi levneji nez grancle. 
Kure, kruta, treska, losos, hovezi, veprove, kachna, zverina (vetsinou vlastni zdroje), losos, kralik, teleci, drstky, plice, ledviny, jatra, veminko - jak mletiny tak kusovky, kridla, skelety, krky, … Jsem na cca 50 kc/kg. Cca 180 kg na mesic.

Otik a jeho dieta to trochu prodrazuje, ale i tak … 
Kdyz bych vzala grancle, tak Otik jaterni dieta,  Saggi neco pro stredni plemena, Duda asi seniorka, Meruna nevim, mozna standart, Fretka s Primitivem nejaky zatezovky, kavosi cosi pro maly plemena. Takze vymyslet uskladneni minimalne 5-6 ruznych pytlu a platit radove kolem dvojky za jeden pytel neceho, co vlastne ani nevim co v tom je. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2252 příspěvků) 27.03.2024, 11:34:19 xxx.xxx.124.255

To jde. 

Vono taklenc… kilo masa je pro mého psa na dva dny, když beru, že dvě procenta. Kilo granulí na tři dny i víc. 
Tyjo, budu se muset podívat v PL, esi mají mrazáky ve zverimexu. Dost mě zajímá kvalita, když maso pro lidi dávaj za směšný ceny. To musí bejt pro psy nějakej humus.
 

Nepřihlášená Zrzavci (neregistrovaný) 27.03.2024, 11:35:12 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 27.03.2024, 11:29:06

co vlastne ani nevim co v tom je.

No a to je pro mě další podstatnej rozdíl, o to víc dneska, protože prostě jsem došla do stádia, že šidej a šmelej fšicí a nedá se věřit ničemu, každej si může napsat na obal, co chce.  Jo, je to nespravedlivý vůči těm poctivým, ale prostě tak to nějak vnímám, tuhle dobu. Papír snese prostě všechno. 

Takže tady vidím co jim dávám. A ač ano - není to bio maso v top kvalitě, ale je to min. stejná vstupní surovina, kterou dají oni do těch bobků a proženou jí vysokou teplotou a následně chemicky obohatí o to, co prve zabili výrobním procesem. A to jsem ještě optimistická s tou kvalitou, kterou tam dávají. Když vezmu to supr hovězí v kouskách, co beru ty čtyřkilovky, tak nevěřím, že to stejné jde do bobků. Kdybych nebyla až tak líná na tu logistiku, můžu vzít osmikilový bloky a budu to mít ještě levnější, ale tím že se staví a práce je fakt hodně, tak se mi do toho prostě nechce mlátit sekerou a porcovat to. Možná za čas, ale takhle mi to pro ty tři psy a kocóra přijde jako dobrá cena. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2252 příspěvků) 27.03.2024, 11:39:20 xxx.xxx.124.255

Ale Zrzavcová! 😀 Jasně že do granulí daj to samé, co koupíte v barfshopu, co jiného by tam dali? Co by s těmi zbytky po výrobě pro lidi všici dělali? Pak už je o značce, jakou teplotu a konzervaci použije, to jo. 

Zrzavci
Zrzavci (2885 příspěvků) 27.03.2024, 11:58:48 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 27.03.2024, 11:39:20

No dyk jo, to píšu, že vstupní surovina bude v lepším případku stejná /ale spíš si myslím, že horší, protože se to spíš prodá právě takhle a snáz/,ale - pak to projde procesem a už to není tak živý, jako to bylo a jako to dávám do tej misky já. 

ad ta kvalita do granclí - tam je ta výhoda pro výrobce, že nikdo nevidí v jaké kvalitě to maso dorazí k nim, co tam dají, co semelou a jak dlouho to skladujou, než to zpracujou. Vím jak příšerně to smrdí v Chrášťanech, kde se nějaký grancle vyrábí, když to k nám do tehdejšího bydlení občas zaválo, stálo to za to. No a pokud ten odpad po zpracování pro lidskou konzumaci chtějí prodat ještě jako syrové maso pro psy , musí to mít taky nějakou úroveň, takže to nemůžou skladovat jak kdysi hory kostí pro výrobu magi ve vitaně, nebo kde se to dělalo, kdy s tou horou kostí a odpadu hýbali červi. Takže to podle mého úsudku má i tu kvalitu lepší, než to maso co do granclí dají jako setinovou vstupní surovinu  -(navíc já tam toho lososa v misce vidim, když jim to plesknu. V těch granclích ho bude kolik?). Horší určitě ne, min. stejnou, ale podle mě, jak píšu, to bude výrazně lepší.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 27.03.2024, 12:01:28 xxx.xxx.119.6

Kusový telecí 130, hrubomletý asi 100, kosti 67, chrupky 83, konina 200, lovím teda z hlavy. Hovězí jsem přestala brát, jednou divná konzistence + už je tam na mě moc tuku, dřív to bylo hezký masénko. Jednou se mi podařilo v obchodě (psím) - ne rozvoz, koupit zkažený maso, to měla paní druhý den zábavný. K tomu doprava -  neberu maso do zásoby, tak se nevejdu do limitu. 

Teď jedu maso pro lidi, náhodou jsme narazili  na akce - ne na kuře🙂, tak jsme toho vzali víc. 

Možná koupíme větší mrazák a budeme kupovat ve větším z farem, to vyjde líp, jen jsem nevěděla, co dělat s půlkou býčka, ale zájemci se necházej, tak bychom jeli na půl, snad.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.