Aktuálně: 4 756 inzerátů176 481 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů
Arbora
Arbora (307 příspěvků) 07.02.2024, 09:03:48 xxx.xxx.27.99

To je fakt hnus, nemáš foto v postoji? Lebo z toho mála, čo je vidieť, to takmer nie je poznať, že sa vnútri deje niečo tak strašné.  Resp. teda nieč také, pri čom si povieš, ježišmária, odpadáva jej noha. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 07.02.2024, 08:46:52 xxx.xxx.27.99

Tak si vravím, ak psy neboli označené, nemali čip, ani žiadne iné identifikačné známky, ako dokazovala pani, že sú jej? 

A druhá otázka, 47 psov, to už je obrat pri predaji v stovkách tisícov ročne, to nikoho z daňového úradu nezaujímali jej príjmy a výdaje? Chápem, že týranie je len taká blbosť pre štátne orgány, ale daňové úniky by predsa mali niekoho zaujímať. (možno sa pletiem a mala všetko v poriadku)

Ešte pre istotu vkladám foto z odberu psov, prostredie normálne na život, akurát niekto neupratoval pár dní.  Normálna slušná chovateľka a tu sa jej len krivdí. 

Obrázek Obrázek
Arbora
Arbora (307 příspěvků) 06.02.2024, 08:37:54 xxx.xxx.27.99
Jaden:

Děkuji za rekace. Operaci už máme domluvenou. Ještě jsem byla s fenkou na vyšetření na kardiologii. Je jí 9 let, tak jsem z té operace nervózní. Jinak je aktivní a ani teď nemá větší problém s běháním, musíme jí krotit, aby nedělala kraviny. Je malá a lehká (3,5kg), což je podle veterináře výhoda.


Moja fena bola operovaná s ľahkým šelestom a polycystickými ľadvinami, rekonvalescencia po operácii prebehla fakt dobre - ale, naozaj som dodržiavala obmedzenie pohybu a nejaký čas trávila v klietke. Po zahojení už nie je nutné psa obmedzovať, pretože pri tplo v podstate rozrežú kosť a nanovo ju spoja tými šróbkami. Keď sa to zrastie, tak je noha ako nová - a tie šróby ani nie sú potrebné. Na nejaký full time šport by to asi nebolo, ale na bežné užívanie života myslím bez problémov. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 05.02.2024, 14:20:12 xxx.xxx.27.99
Leithian:

Ale my to nevedeli! Ze je v nemocnici. Nikdo z jejich kamaradu to nevedel. 


Takže keď pani zistila, že nemá nikoho na starostlivosť o psov, žiadne konktaty na kamarátov nemala, spoľahla sa, že to vyrieši za ňu nikto druhý. Ale keď bolo treba predať psov, už mala kontakty na kopec ochotných kamarátov. 
Netrvdím, že ste to mali vedieť, ale neprišlo vám to ani trochu divné, že nejakému chovateľovi odoberú zvieratá v zlom stave a vy idete a odveziete mu ich naspať? Ani na chvíľu vám nenapadlo, že to pani možno fakt nezvláda (aj keď to predtým dajme tomu nejako zvládala) a tým psom bude niekde inde lepšie?

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 05.02.2024, 12:40:59 xxx.xxx.27.99

Škoda, že pani nemala na svete žiadnych kamarátov, keď potrebovala akútne starostlivosť o tých 47 psov. A našli sa, až keď ich bolo treba vziať z útulku a následne speňažiť. 

Vŕta mi v hlave jedna vec, či ten synátor nezavolal KVS kvôli tomu, ako tie psy vyzerali, nie kvôli tomu, že sa nevedel/nechcel posrarať. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 05.02.2024, 09:46:01 xxx.xxx.27.99

Mám psa po TPLO a zaťažujem úplne normálne, ako má zrovna chuť. Držať ju na 3km denne a na vodítku, za týždeň by sa zbláznila a ja s ňou. Je ale fakt nutné dôkladne zrehabilitovať a naozaj dodržiavať všetky obmedzenia po operácii. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 05.02.2024, 08:29:21 xxx.xxx.27.99

No, toto je taká blbá situácia, ktorú by som asi tiež riešila jednou dobre mierenou. Ale myslím, že problém je to stádo, máte to tam vyrované, utrasené? Nejaké bitky, alebo tak? Možno by stačilo koňa uviazať tak, že by na stádo videl a nenechávať ho tak dlho. Možno by stačilo prihrať niečo na zub- seno, alebo niečo zaujímavé, chutné, čo bežne nemá. A nech sa zabaví s tým žrádlom. Pokiaľ sa to ale nejako nestupňuje - tým myslím, že nezačne byť kôň na nervy, netočí sa, nevypína, asi by som to nejako nehrotila. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 01.02.2024, 12:46:22 xxx.xxx.27.99
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 01.02.2024, 10:22:28

Tú už odchoval niekto predtým, ale mal Princeznú Arabelu.

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 01.02.2024, 12:45:00 xxx.xxx.27.99

Ozuby sa používajú najčastejšie na ľad a zjazdený sneh, prípadne na asfalt, aby sa nebrúsili príliš rýchlo podkovy. Na zimné vychádzky sa mi zdajú zbytočné a vo voľnom pohybe aj dosť nebezpečné pre kone.  Do snehových podmienok sa používajú tzv. vyhadzováky pod podkovy. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 01.02.2024, 10:19:57 xxx.xxx.27.99
Zrzavci:

No a domácky jí můžou říkat třeba Marmeládička /když má v tom základu JAM  🙂 /

Tohle je ještě dobrá varianta, co občas lidi dokážou vymyslet u psů za rádobyveselosti do rodokmenu!! (u koní nevím)


Pri tých menách si vždy vybavím dostihy, v ktorých sa stretli Honem Honem, Tomba la Bomba a Elce Pelce.  http://www.dostihyjc.cz/index.php?page=5&id_dostih=1272

Väčšcinu dostihových koní chovaných v ČR si chovajú majitelia pre vlastné potreby, takže si to pomenuvávajú pre seba. Expert na mená býval p. Ševčík, ten šiel čisto českou cestou, takže odchoval trabárs Malú morskú vílu,  Princa Bajaju, Tasmánskeho čerta, Divú Báru a mnohé iné. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 30.01.2024, 09:09:47 xxx.xxx.27.99

Problém to nie je, ale väčšinou je to za poplatok. A pokiaľ neplánujete nejakú športovú kariéru, tak je to aj zbytočné, doma si koňa môžete nazývať ako chcete. 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 29.01.2024, 10:32:47 xxx.xxx.131.15
Zírám:

Koukejte jak to chodí ve Francii!!!! Klece do kterých bych neuzavřela ani pár slepic. Myslíte že takové zvěrstvo je k vidění i u nás? A to je legální? Žádný zákon nestanoví minimální prostor pro plemena? 

Obrázek

Možno by to chcelo fotku z FR a nie z amerického útulku, keď chcete zdesené reakcie?

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 29.01.2024, 08:07:33 xxx.xxx.131.15
Kačlehy:

Prosím o informace, jak to chodí u umělé inseminace klisny. Když budu v budoucnu vyžadovat inseminaci arabem je nějaká spermabanka, kde jsou plemena uložena a inseminátor k nim má přístup nebo si musím najít hřebce?


Môžete sa pozrieť, čo je uchovnené a k dispozícii v inseminácii v ČR (zoznam registrovaných plemenníkov bude na webe aschk.cz, kedysi fungoval ACHPAK, ale nejako sa mi nedarí dostať sa na ich web), alebo si môžete nájsť ľubovoľného žrebca kdekoľvek na svete, kúpite si semeno a samotnú insemináciu si dohodnete s technikom (veterinárom).  

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 26.01.2024, 08:05:49 xxx.xxx.27.99

Mňa to teda vôbec nevzrušilo, mám odjazdené v drezúrke dosť  a nielen špacíry, kone v pohode, prechádzali veterinami aj na vyšších stupňoch medzinárodnej vytrvalosti, pravidelne kontrolované fyzio, nebudem sa z toho rúcať. Zvlášť, keď vidím, s čím všetkým kone behajú a behajú úspešne a nie zrovna pomaly.