Aktuálně: 1 909 inzerátů282 977 diskuzních příspěvků20 165 uživatelů

Příspěvky uživatele

Horsana

Horsana
Horsana 12.06.2023, 12:34:12 xxx.xxx.40.140
JanaJanaJanaJana:

....jinak tohle mne dneska pobavilo :D 

  • ');" onmouseout="UnTip();">

😄👍

Horsana
Horsana 12.06.2023, 12:33:15 xxx.xxx.40.140
Milada:

No právě nechci dělat ve vesnici dusno ale budu muset. Kdyby se něco stalo budu si to vyčítat a nikdo pak nepřijde a nepřízná se. Chystám vyvěsit tyto cedulky. 

  • ');" onmouseout="UnTip();">

To nefunguje, na ceduľkách musí byť, že kone ohrozujú zdravie tých ľudí.

Horsana
Horsana 12.06.2023, 12:31:51 xxx.xxx.40.140

Nepomôže vôbec nič.

Teda, fotky odtrhnutých prstov by možno pomohli.

Inak nepomôže vôbec nič.

 

Losica a sušienky....toto mi príde ako veľmi málo pravdepodobné, pretože keby ste videli, čo niekedy navozia do lesa poľovníci...a zver to žerie, normálne toastový chleba a melóny a prikusuje k tomu dyne a zemiaky z minulej zimy a jablká...Aj keď neviem, v akom výbeho losica bola, ak mala minimum pastvy, tak jasne, že požerie kde čo.

A aj preto si myslím, že rôzne mini ZOO a ZOO kútiky sú peklo a nijako im nefandím, unudené zvieratá, ktorých jediným rozptýlením je somrovať žrádlo...a ešte tam väčšinou držia poníky a somáre...mno...za mňa si za tieto extempóre môžu prevádzakovatelia sami, už z podstaty veci, že ku gravidnej losici majú prístup ľudia...je to ich zodpovednosť, ľudia sú blbí a budú takí už navždy.

Horsana
Horsana 12.06.2023, 12:22:39 xxx.xxx.40.140

Pokiaľ je na tom kôň tak zle, tak žiadne fyzio!

Kľud a ak je na boxe, tak ho nejako zabaviť, dosť sena, kosená tráva, dobré krmivo- ak chudne a celý je biedny, potrebuje kvalitný príkrm

Vyzerá asi zle, že?

Na klinike vám dali k nemu lekársku správu, predpokladám, hoďte ju sem, chodia sem veti, mrkneme na to.

A foto, reálne, samozrejme bez sedla.

Horsana
Horsana 12.06.2023, 12:18:38 xxx.xxx.40.140
Mortisak:

Ano, využila jsem Genomii. Jsou tam 4 druhy výsledků - negativní, hraniční, pozitivní (pakomárec, řepka - a zrovna tento rok ji má hned vedle výběhu sad-face) a vysoce pozitivní (tam nám vyšel drnavec). 


Tiež máme repku vedľa výbehu tento rok, nadšená nie som, ale už ju tam myslím mali...

Horsana
Horsana 12.06.2023, 12:16:27 xxx.xxx.40.140

Iste, liečba, ktorá tlmí príznaky existuje.

A alergia sa dá aj testovat, zviera ako súčasť liečby môže absolvovať imunoterapiu.

Uľaviť môže aj maska so sieťkou na nos.

Horsana
Horsana 08.06.2023, 15:45:22 xxx.xxx.40.140
zofre:

No  nějak si možná vzpomínám,  možná jsem kdesi četla, že ty  fjordhucule byli povahově kapku problematické..fjordi ne /Birlad a Sirocco, myslím?/, hucule ne/  ale ty křižovatky ano, ale je to dávno  a určitě to přetluče epigenetika a pozitifka!:-).


To nič, keď bude vymýšľať, uberiem jej selén :D

Horsana
Horsana 08.06.2023, 14:49:15 xxx.xxx.40.140
Buggyra:

Nebudu nic importovat, nebudu nic importovat, nebudu nic importovat. monkey


Ale kľudne, ale vyšetriť a preliečiť.

Inak nám tu o pár rokov budú kone hynúť tak, ako hynú na babeziózu psy.

Žijem v ohnisku psej babeziózy a viem, o čom hovorím a aj tak sa nájdu ľudia, ktorí proste psa neošetria proti kliešťom. Lebo netreba, lebo chémia...tak mŕtvolka je asi lepšia, alebo potom už neviem.

No nič, balím na hory, snáď mi pri búrke nespadne na hlavu strom :D

Horsana
Horsana 08.06.2023, 14:45:47 xxx.xxx.40.140

Hmm, tú Liberty Dressage mám u seba v hlave ako cirkusové vystúpenie a to ja nemusím, ona tá spolupráca je často krát hodne potencovaná bičom a kadečím iným...

Stretávala som sa v živote prevažne s koňmi vyradenými, odpísanými, psychicky zničenými, chorými, čo ušli hrobárovi z lopaty a áno, s tými koňmi sme žili denno denne a áno, ten vzťah mal iné kvality, úplne, úplne iné.

Horsana
Horsana 08.06.2023, 13:43:06 xxx.xxx.40.140

JanaJanaJanaJana:

 ale jakmile o sobě zapochybuji, přebírá vedení


A tak tomu zas rozumiem.

Mno, stádo, to má Garoník rovnako, ale všimla som si, že sa to občas mení.

A nejak sa mi nechcelo s ním na tom pracovať, keď boli vhodnejšie podmienky, lebo..no, to sa tiež ťažko vysvetľuje frown

 

Horsana
Horsana 08.06.2023, 13:32:29 xxx.xxx.40.140
kometa:

Bílí koně mají spíš melanomy, nebo ne?


Jj, biely kôň NIKDY.

Po veľkonočnej pitve keď som videla, čo dokázal s konským vnútrom malígny melanóm...strašné niečo. 

Dobrovoľne by som do bieleho koňa nikdy nešla. Ja som nikdy nemala s pigmentovanými problém, Mucula bol strakáč a jediný nemal fotosenzitívnu reakciu, pričom aj zvyšok mal iba umiernenú-pár chrást a to kvôli jetelu na pastvine, keď prešli na zimnú, zmizlo to bez liečby za 3 dni.

Horsana
Horsana 08.06.2023, 13:28:12 xxx.xxx.40.140

A tak po nejakom čase, asi po ďalších 3 rokoch sa prihlásil vtedy už bývalý majiteľ, že či môže ísť do terénu, veľmi som nechcela, ale zase som si povedala, že kobyla ho celý život nenávidí a že mu mooožno niečo vyvedie.

V tej dobe už sme nemali žiadny problém, vonku na ohlávke, na vazáku, no problem. 

A tak prišiel, hneď pýtal uzdečku, že on na ohlávke nepôjde a tuším som jej dala uzdečku a išla po sedlo a kobyla sa natiahla po niečom a on ju hneď rycol v hube a tresol ju rukou po tvári.

Skoro som odpadla, aj som mu povedala, že nie je doma pri svojich hajtrách a že tu na to nie sme zvykutí a ani si na to zvykať nebudeme a že nech si rozmyslí, či niekam ide, lebo že vonku nedobrovoľne vystúpi. A on mi začal trepať niečo o rešpekte, no reku, o tom ty môžeš akurát tak snívať a blbo kecať.

Skrátim to, asi o hodinu sa vrátil, krívajúci a celý od blata, kobyla ho vyexpedovala zo sedla rovno do mláky, pričom prvý pokus usedel, no kobyla zaryla hlavou do zeme a naštiepila si rezák.

Škoda, že si nezlomil obe ruky.

Jediý dôvod, prečo som mu dovolila ísť na Flóre bol ten, že mal u nás kobylu, ktorá ešte nebola pripravená na terén, kde by sa cválalo  atď. takže v snahe neborku pošetriť išiel na Flóre, lebo proste bol odhodlaný jazdiť v ten deň za každú cenu.

Horsana
Horsana 08.06.2023, 13:15:51 xxx.xxx.40.140

Tak ja som nemala kontakt s Flórou, než som si ju kúpila X rokov, ona vtedy nebola moja, dokonca som jazdila inú kobylu a kamoška Flóru, mali ale jedného majiteľa a vlastne sme sa starali o tie kone spolu. Fungovali na myšlienku, majiteľovi nie, ale to je obrk...

Fakt nedokážem spočítať, koľko rokov som Flóru ani len nevidela, no minimálne 3 roky. A viem, kto ju mal v rukách aj čo s ňou prevádzali, kedy už ľudí sťahovala zo sedla za nohu a ľahala si s nimi.

Tak som ju aj kúpila, za mäsovú cenu...

Absolútne nie je mojim zámerom koňovi šéfovať. Má to byť dobrovoľná spolupráca a má to baviť oboch. A človek musí mať v hlave upratané. Ale to sa ľahšie hovorí a píše, ako sa stane.

Jediné validné meradlo vzťahu je pre mňa to, čo urobí kôň vo voľnosti. A voľnosťou myslím aj fakt, že nemá na sebe ani ohlávku.

Horsana
Horsana 08.06.2023, 12:27:03 xxx.xxx.40.140
Jesie:

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/169943563/valach.php

Tenhle inzerát je pro mě jak z jiného světa...jen mi z toho vychází,že péče je už náročná,tak se ho potřebují zbavit...Neprobírala se Rolinka už kdysi na ifauně?

A ještě ta cena.... 40 tis !!!


Horší je ten biedny poník, či cob, čo je tam v jednom zábere, ten by si veru zaslúžil pergolid...omg...strašné.

Horsana
Horsana 08.06.2023, 12:21:30 xxx.xxx.40.140

Pomoooc, zase nakazený lusitano, v tom prvom príspevku....to je infeknčý materiál, bleah, nemôžem sa na nich inak pozerať....