Ano, ano, dlahu ma teraz vysoku uz, ale je to junak 💪
Ano, ano, dlahu ma teraz vysoku uz, ale je to junak 💪
Zoranko horuckuje. A bude tak 2 mesiace este, tipujem, zila je na prd.
Nepoznali by ste to na nom, beha, skace, uplne mu drbe a Leonka ma ruju, hoci tentokrat sa neolizuju, takze si dava cestne kola sam vo vybehu. Leona sa pasie, picus beha…
Od rana bol priserny tlak a upek, taky fakt ze nenormalny a zrazu pritiahli mraky a v Jablonove zacalo nie ze prsat, ale chcat a v momente vsetko plavalo, z kopcov sa valili prudy vody a prsi dotetaz.
Ale ten chcanec, to bol brutal, 1000 L nadoba je uz do ¾ plna. Sasrak toto!
Rysavy mamrd mi v bude rozmrdal kilo krystaloveho cukru, cukor je uplne, ale ze uplne vsade. Ako hormonalne nevyrovnana osoba ked mi to zavrze pod nohami, tak by som vrazdila…
Hluche monstrum uz je tu…
Zdravim vsetkych pracujucich!
Ja som po PN vhupla rovno do 24ky, jednodnove zrieba s takou inguinalnou herniou, ze to svet nevidel a k tomu este ma urvaty extenzor.
A zije, ten Satan! Je to svina shagyaarabska, matka kopala, hryzla, no ovos 4 x denne z nej urobil pritulneho tvora.
Potom kobyla pred porodom, sfina porodila dalsiu noc, ked uz mala kameru na boxe, zapla som rovno na porod.
Uf.
Uz by som rada sedela na pozemku a pozerala na zapad slnka…
Hlucha macka sa nastahovala na strom a oblazuje ma tym, ze ked sa naje, tak tam obsmrda. Len Foxa sa boji, preto zije na strome.
Fox je v strese, nieco na neho muselo zhora zautocit, vsetko jedlo si berie do hustiny a furt pozera hore.
Vymenil srst, je malililinkyyyy.
Leona neostala zrebna, tak co uz, pojde uz ku mbe buduci tyzden. Mam z toho strasny stres, ze co ti moji kokoti na to povedia…ona je tak zlata kobyla, uplny poklad.
A mam prvu cuketku, malicku, ha!
Zeny, dakujem ❤️
Zda sa, ze sa to zlepsuje, ale tych prvych 7 dni bolo velmi zlych.
Ja sa bezne nabijam spankom, no toto bolo…akesi obdobie temna.
Je mozne, ze som sa zlozila po celom semestri, Zorankovi, Leone a tak dalej.
Ale aspon uz sa nebudim skoro rano, hehe, nespavost si mozem skrtnut z repertoara.
Nonak-njn, vidim to na cyklosporinovy implantat casom. Zila sa mu samozrejme zapalila a to mal Seldingera, nie obyc kanylu.
Imunitne na tom vzdy bol divne. Ale veselo nici studentov nadalej, takze…
Nah…ked neobsluhujem zver, tak spim.
Nerobim nic ine, len spim. Keby ma z lezania nebolel chrbat, tak prosto budem iba spat.
Nonak ma mesacku, uveitida sa vratila, teraz ma 40 °C horucku, vybrali mu kanylu, ci to nie je z toho.
Neha sa schvatila, asi z Cushinga a z nebratia liekov, ktore teda musim davat v detskej vyzive a to uteka a nespolupracuje, Gustav to sleduje a s hrozou odo mna boci…su len na sene, pastvu nemam, dorastla len burina po tych dazdoch a hornu setrim, ked pride Leona.
Ale, troosku som culejsia, ved uz aj idem do prace v sobotu, potom 1.6. na gyndu…
Neverim, ze niekto zisti, co mi je.
Spava nemoc, hmm…
Vy ako, drahe zeny, zdrave, cule?
Aceton nie, no, schudla som par kil, tazko sa je, ked je cloveku na zvracanie…
Inzulinom? Ci nejaka ina radost?
Ved aj mna raz budu 😉
Chceka som Foxovi podat Bravecto, samozrejme lahodku najvacsiu, pecenovy syr zahrabal, esteze som do toho nic nedala…
Hm, tak krvne testy ukazali, ze mam takmer perzistentnu hypoglykemiu, velmi sa tesim na to, co je pricinou, dobre iste nic…
Teraz, ked ma unavi len ked rano otvorim oci neznasam kopce este viac.
Vsetky krasne miesta su tu od nadmorskej vysky 900 mnm, planiny tak 700 +.
Tfuj.
Ano, panoramata super.
Ale inak….
Blahozelam, verim, ze to bolo skvele rozhodnutie ❤️👏
Toto ma tiez zarazilo, tam mam rodinu a veru si pamatam nejake kopceky.
A rovina je fajn, tuzim po nej vzdy, ked musim do mojich odpornych kopcov, tuzim po placke, po puste, jde je naozaj rovina vsade, vsade, vsadeeee 👍
Hmmm, to ma mrzi….tolko stvorakov je veeelmi super.
Kamoska kaslala skoro 3 mesiace, nakoniec to bola psychosomatika, ale tak tu otestovali na vsetko…
CRP je nic, co RTG? Teplota bola?
No tak ale co to je, toto??
Co nejaky ten lekar, RTG, stery, vytery, ATB a podobne zivotne radosti, nie je na nich uz cas?
Lurdy, jednoznacne!
Ked totiz kobyly prepnu z programu Ludry 😂
Potom je zas vesmir v rovnovahe, s Nehou diskutujeme o vsehomire a Liska je najinteligentnejsia kobyla pod slnkom.
Musim podotknut, ze domov sa vratili sami, prezieravo som nechala branku otvorenu.
Ano, ked som ich zahnala do sadu, poobzerala susedovo vinarstvo, vyskriabala sa k svojmu pozemku, dala si klobuk, suche gate, zapila Lexaurin kavou a vzala vazaky, takto ma privitali v ulicke priatelstva, ze oni niiiiic, ze to su milasiky. Garon s Gustavom dokonca prisli somrovat a Garonika som musela skrabkat, lebo on je ubohy chudacik.
A ked sa mu to zdalo malo, ukradol mi gumicku z vlasov a do umytych, vonavych a vyzehlenych mi naslintal.
Potom sa zas vratili ku trati, lebo to kazdy uzna, ze tam proste chuti najlepsie!!
Ano, susedia v tom istu rolu zohrali, vybrala som sa totiz ku konom ako spravny pacient v niecom ako pyzamku a drahomilovane koniky zo susedskej ulicky priatelstva zamierili rovno ku trati, pretoze kam uz inam, zeano. S Nehou na cele a ze ta klopila zatacku dolu…
Kobyly sice prezieravo dostali ohlavky, ale ja som nemala vazak, ani snurku, ani len tu blbu podprdu a tak som za privalu milych slov “viedla" malu i velku v jablonovskom upeku hore kopcom, co mi znacne asymetricky rozhojdalo moje mimooriadne poklesle kozy, najma ked Liska nahle zastala.
Prisaham, ze som si natiahla vsetky brusne svaly, sikme, rovne, priecne a ktovie ake este, lebo som nemohla dovolit, aby Liska zistila, ze sa moze cloveku vytrhnut a ujst.
Nevytrhla, snad len okrem mojich ramennych klbov, ale co sa obcas prihodi zenam v mojom veku a stave, ked prilis zapoja brusny lis?
Nooo, ano, kde tu im unikne moc. I stalo sa.
Cely tento vyjav na suseda tak mocne zaposobil, ze ma okamzite pozval na vino!
A teraz som sa dozvedela, ze na trati je vyluka, lebo (zatial marne) vytahuju tu vykolajenu lokomotivu spred x mesiacov.
Chjo…
Zmizol mi prispevok.
Neznasam kone.
Fakt.
A ze sa tvaria nevinne, to je klam.
Kedze som predvcerom zaspala na zachode, rozhodla som sa vyhladat mudru, vzala mi krvisku a uvidime.
Niekde zacat musim, ze. A som PN a idem spinkaat 🤭
Od posledneho vazenia Zoran pribral 100 kg, ha 💪
😂
Jj, je to super, neviem si predstavit kupat Gustava…
Wow, kefir mam rada, umi to aj L- kefir?
A musi to byt kefir, co tak kysane podmasli? To je moj milasek najvacsi.
Melatonin na mna nezabera vobec.
Nespavost mi vzdy zhorsila operacia, forma PTSD, njn.