Aktuálně: 4 684 inzerátů176 733 diskuzních příspěvků17 783 uživatelů
Horsana
Horsana (644 příspěvků) 04.04.2024, 14:09:08 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 04.04.2024, 13:55:33

Mno, takto som na tom bola s tou siedmou detskou chorobou, tri týždne som bola chorá, sopľavá, dýchavičná…potom sa mi vyhádzali fľaky a na záver, ako bonus, svrbivá vyrážka , ktorá už ustúpila, ale stále úplne nezmizla, aspoň tá slezina už sa mi stiahla, lebo to len bolo peklo.

Dvoje ATB - zbytočne, keďže je to vírus, no ale kto to mohol tušiť…Je toho vraj toho roku plno.

Neboli ste s deťmi, nejakými, niekedy? 

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 04.04.2024, 14:05:02 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 04.04.2024, 10:29:21

Tak aspoň niekde bola zima, to je fajn a prepadnutie po kolená je nič 😀

No, áno, ono sa tie mestečká a dediny vzmáhajú, ale ani Revúca už nie je taká diera, nad ktorou sa aj vrany otáčali, už nejaký čas, hlavne je úplne nová cesta z Revúcej na Muráň a aj z Rimavskej do Utekáča, vlastne až na Sihlu, odniesla ju totiž povodeň, tak to museli prerábať, úplná paráda, novučičký asfalt všade, žiadne polmetrové výtlky.

Ak chcete zažiť instant depku, odporúčam Utekáč a Kokavu nad Rimavicou. Lazy nad Kokavou sú krásne, ale tam sa čas zastavil v minulom storočí.

Juh som pochopila akože Komárno a tak 😀

No, žila som pri Lučenci skoro rok, okolité dediny niektoré ok, niektoré, hlavne tie s prevahou Rómov horšie, ľudia sú tam zvláštni, aj zvláštne hovoria, ale mne to nevadilo, len mi to, čistokrvnej odchovankyni východu, trhalo uši 😀

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 04.04.2024, 10:17:19 xxx.xxx.51.17

Nikdy som nedávala nič iné, iba Rambo masky, jazdili sme v nich aj v noci, v lese, tma tmúca a kone perfektne šlapali a doviezli nás domov, my sme si nevideli ani ruku pred tvárou.

Majú dobrú obruč a vydržali veky. Inú masku, než s výstužou by som na koňa nedala, už som videla toľko rôznych zápalov kvôli tesnému kontaktu sieťoviny s riasami, že ďakujem, neprosím, ale veľa ľudí to koňom dáva a spoko.

Masku som si vždy samozrejme natiahla na hlavu.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 04.04.2024, 10:11:21 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 04.04.2024, 09:27:18

U nás nič, na Kojšovke obdeň sneží, ale hneď to zlezie dolu, sneh nie je ani v najužších dolinách a na hrebeni tiež nie je, u nás zúri jar.

Noo, ekonomický rozdiel akože v prospech koho, východu? Lebo východ je považovaný za zaostalý, chudobný a spustnutý 😀

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 03.04.2024, 11:37:09 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 03.04.2024, 11:12:38

Táto bola dysmaturná, teda narodená v termíne, ale mala znaky prematurity, ako z knižky, chodila po sponkových kĺboch kvôli laxite šliach,  visiace uši, vypuklé čelo, matka ju odvrhla, zohnala som náhradnú matku, prijala ju, ale chodila piť aj k vlastnej, ktorú sme držali…spala som pri nej celé leto…njn….

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 03.04.2024, 11:05:20 xxx.xxx.51.17

Obdobie okolo Veľkej Noci vždy stojí za hovno.

A kobyla, ktorú som vypiplala z dysmaturného zdochliaka napriek všetkým prekážkam, oslepne, vlastne už je slepá, jedno oko nemá a na druhom má odchlípenú sietnicu a kataraktu. Bude mať v máji 20 rokov…20 rokov a pamätám si to, ako by to bolo včera…chjo 😢

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 02.04.2024, 10:21:23 xxx.xxx.40.140
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 01.04.2024, 14:32:20

Anoo 😀

Nuž, kým včera bolo leto, dnes máme opäť jeseň, hnus.

Aj u vás bolo toľko piesku zo Sahary? U nás to bol úplný brutál, tentokrát som ho nemala iba na aute, ale aj v nose, hrdle, očiach, zastieral obzor, slnko…divné.

Vyklíčila mi tráva, ha! Pravda, na experimentálnom 1 metri štvorcovom a rozhodne nie rovnomerne, ale je tam. 

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 01.04.2024, 13:22:43 xxx.xxx.40.140

Mám prepeličky, vo štvrtok som si po ne bola, predtým na veľký nákup a čo mi zabudli pribaliť k nákupu? Infralampu.

Zistila som to, až keď bol obchod zavretý a ja 50 km od mesta. Takže dostali termofory a proste…chjaj, celé sviatky som strávila paranoidným sledovaním a zahrievaním prepeličiek, ktoré volám cimuky, podľa výrobcu klietok Cimuka.

Myslím, že mi z toho už trošku hrabe, ale keď oni sú takééééé zlatéééé, ňuňuňuňu, malé cimučky, ťuťuťu 🥰

Musím sa priznať, že z pôvodných 20 je ich iba 19, lebo v piatok som na jednu zrejme položila termofor…neviem, našla som potom pod ním už len pána Placku, čo ma úprimne mrzí.

Nad chatičkou sú dve malé terásky a potom kopa hliny a kameňov, zrejme čo vyhrabali z vinice, ktovie, každopádne ideálny biotop pre jašterice. Myslela som, že tam tomu šéfuje Pán Zelený, hbitý kúsok jašterice zelenej, no ako som tak sedela a skúmala vo výbehu cimuky, ktoré som vyložila von na slnko a trávu, (občas som vzhliadla ku starému pňu, kde mali nasypané hrdziaky), vyliezlo s hlbín zeme 40 cm monštrum a uprene sa na mňa dívalo. Dlho. Tipla som to na starú samicu, ktorá sa stále dívala. 

Jašterica niečo chcela a ja som veľmi dobre vedela čo. Tak som sa dvihla, zbehla dve terásky, vyrýpla zo zeme tučnú dážďovku a jemne podhodila pani Varanovej, ktorá ju do seba na 18. pokus nasúkala. Potom sa zatiahlo, tak sa pani stiahla odkiaľ prišla, no ešte hodný čas na mňa vykúkala spomedzi kameňov. 

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 01.04.2024, 13:04:31 xxx.xxx.40.140
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 01.04.2024, 10:29:49

Tak to je celkom nuda, ja si nepamätám iv aplikáciu, alebo sondáž, či nasadení blbej fajky u minihorsov bez pohľadu z očí do očí 😀

Odčerviť sa mi mne zverených podarilo, lebo  sa asi tak rozhodli. 

V zime som videla, ako dal miniappa na zem dospelého chlapa “40 rokov pri koňoch”.

Ale inak sú to zlatíčka 🙂

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 27.03.2024, 17:59:40 xxx.xxx.40.140
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 27.03.2024, 12:14:50

Vďaka za vyčerpávajúce info!

Myslela som koly, do ktorých sa dajú izolátory a páska, alebo skôr lanko.

No vyberali a posúvali sme koly okolo vinice a šlo to vybrať, i zatĺcť, boli v zemi tak 40 cm (môj odhad, možno zlý).

No, mám dole dve terasovité rovné plochy -sú ale vedľa seba, nie nad sebou a stále sa neviem rozhodnúť, čo, kde a ako…a chcem ešte kamerunské ovce, tiež niekde musia byť, ale tie asi budú bývať hore, tam ešte musím zbudovať niečo…aspoň, že nebudú potrebovať výšku 3 metre, heh.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 27.03.2024, 17:55:52 xxx.xxx.40.140

Njn, jar prišla veľmi skoro.

Piraňa sa zahojí a nič jej nebude, taký honácky drsoň musí niečo vydržať!

Ja už nemôžem ďalej odkladať Flórine zuby, takže po sviatkoch…nah…neteším sa, zároveň v apríli čakajú zuby aj Garončíka a Noričku, detičkám by sa zišli korektúry, ale iba decentné, lebo by im na kamenistom povrchu mohli odpadnúť kopýtka 😀

A ešte Dara čaká kastrácia. Na čo sa tiež neteším ☹️

Na psoch vidím, že starnú, celú zimu sa váľali po gaučoch, tak nemajú kondičku a do krpálov, kam chodím ich nevezmem, to sa Fifa tvári, že som jej zničila život , neznáša hustý podrast a keď fúka vietor…hádže tak nechutné ksichty, že ma tým vždy odradí 😀

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 27.03.2024, 11:26:18 xxx.xxx.51.17

Ahojte, síííím, viete mi sem hodiť niečo pre inšpiráciu?

Mohli by na drevené stĺpiky slúžiť napríklad aj krásne hrubé liesky? Lebo tie bujnejú úplne všade a sú zázračne rovné a fakt hrubé, nemá niekto skúsenosť?

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 27.03.2024, 11:23:22 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele bassrock z 27.03.2024, 10:14:27

Chúdiatko Piraňka, ale tak to sa zahojí, zrehabilitujete a môžete vyraziť znovu von!

A ako sa jej to stalo, preboha? To jej rupol skrížený väz?

My tu divé svine nemáme, všetky vybil mor, držia sa v okolí niektorých sídlisk a tak občas chodia po meste, minule sme tu mali bobra, ťapkal si po chodníku 😀

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 27.03.2024, 11:20:49 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 27.03.2024, 09:53:14

No, Ždiar úplne pri Starej Ľubovni nie je, ale ak ste boli v penzióne Kamzík, tak je to rovnaký Ždiar, než kam chodím ja, lebo v tom penzióne som tiež bola pred 10 rokmi😀 

Ždiar je blízko poľských hraníc, leží medzi Belianskymi Tatrami a Spišskou Magurou, ale nie je odtiaľ autom ďaleko ani na Dunajec- to už sú Pieniny a milujem to tam.

Tatry sú krásne, ale mimo hlavnú sezónu a ešte lepšie sú poľské Tatry.

Ale ja už teraz uprednostňujem túlačky neznačene po zvieracích chodníčkoch, viac ma to baví a nevadí mi ani prudký kopec.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 27.03.2024, 09:37:48 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 27.03.2024, 06:13:59

Jj, to sú krovky z takých tých modrých, lesklých koprofágnych chrobákov.

A v jednom je zrno. Záchod nesmrdí nijak zvlášť, nesmrdí skoro vôbec.

Ale jedno miesto v lese príšerne páchne, ale fakt že brutálne, našla som jeden plácek, kde evidentne močia a aj trusom značkujú rôzne druhy zvierat, nijako som za nimi nezaostala a nechala tam aj ja svoju značku 😀

Končí rysia ruja, sú tam skaly, možno rys, lebo jelení pach to úplne nie je a hlavne jeleň takto príšerne nesmrdí, našla som jaskyňu, lenže potom som uvidela tú kostru a volala mi kamoška a proste išla som inokadiaľ a vracala som sa po tme, možno dnes to preskúmam, tie skaly sú fascinujúce, pracovne to volám Skalné mesto.

Vrátila som sa po tme, počula som, že nejaký zver ide hore do svahu a že tam niekde čaká, zišla som ku chate a vtedy začal brechať, čo oceňujem, lebo keby na mňa nečakane brechol v tej tme, asi by som si tam vytkla členok, heh.

Vybrechával zo 20 minút, potom prešiel na lúku.

A potom sa niekde z hora raz ozvalo “Vrrrrrgrau”, iba raz a všetky psy v dedine začali vyť a štekať, tak ktovie, možno fakt je tam aj rys, lenže tomu ten záchod nepatrí.

No, uvidíme.

Tiež by ma zaujímalo, čo sa odohralo, že je tam v strede lúky ten chumáč chlpov. A viac nič.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 26.03.2024, 12:05:42 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 26.03.2024, 11:03:42

Priamo v Snine sú u MVDr. Juška v Minizoo dva zubre, chromý Matúš a snáď už tam je aj zubrica. Jemu chodia v pravidelných intervaloch aj GPS súradnice, takže ti vie povedať, kde je zubor pri Hostoviciach 😉

No a v okolí Sniny samozrejme vodná nádrž Starina- neznačene z vysídlenej obce Dara, len hodný kus je asfaltka, na jej konci stovky zubrích stôp, ide sa proti prúdu rovnomenného potoka, potom neznačene kam chcete, stačí pozrieť mapy.cz 😀