Aktuálně: 4 693 inzerátů176 838 diskuzních příspěvků17 786 uživatelů
Horsana
Horsana (644 příspěvků) 28.02.2024, 11:33:28 xxx.xxx.40.140
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 27.02.2024, 12:57:08

Krmiči??

No, nejakí turisti tam asi vylezú, ale tam nie sú značené cesty, ani možnosť parkovať autá. Ja som tému krmičov nikdy neriešila, popravde, ani keď som mala kone vedľa turistického a náučného chodníka, ktorý viedol na chatu, kam vyšiel každý. Na planiny si ľudia berú najmä vodu a jedlo pre seba, tam je najbližšia chata 3 hodiny svižnej chôdze a voda je iba v napájadlách pre dobytok.

Mrkva a jablká mi nevadili.

Prítomnosť noričky je istota, že sa ani k hypotetickému krmivu nedostane nikto iný.

To je trochu iný typ turistiky, než papučiarsky, takže neviem, čím by tie kone kŕmili, ja by som im rožok nehodila, lebo proste potom by som nemala pre seba a na planinu je to krutý strmák. 

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 27.02.2024, 11:08:48 xxx.xxx.40.140

Tak hlavne žiadny dudlík, ale pitie z misky, žriebä sa to naučí veľmi rýchlo.

Pokiaľ si cuclo trochu mledziva, tak očakávajte problémy. Dostalo plazmu? 

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 27.02.2024, 11:05:40 xxx.xxx.40.140
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 26.02.2024, 12:51:11

Jj, voda tam je, aj spevnená prístupová cesta. Ako je to síce posledná chata pod planinou na tej ceste, ale cesta tam vedie, aj zospodu, no lepší prístup je zhora. O zvláštnostiach spodnej cesty sa ešte zmienim aj fotografiou, jedna jej vetva totiž vedie do tunela, ktorý vedie pod železničnú trať a cestu a tým tunelom odteká aj voda z prameňa, ktorý je pod pozemkom, je to taký zvláštny úkaz, v tuneli sú staré mačacie hlavy a keď ním človek prejde, je v obci.

Dole v obci je aj starosta, ktorý je myšlienkou prítomnosti koní úplne nadšený a už mi líčil cezhraničnú spoluprácu a koňoturistiku, a koňoturistiku spojenú s vínnou turistikou mno, tak ešte asi bude treba prikúpiť nejaké kone 😀

Ale tiež že mi požičia ľudí a stroje, tak to je prístup, s ktorým som sa ešte nestretla, väčšinou kone vadia, atď.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 24.02.2024, 14:01:55 xxx.xxx.40.140
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 24.02.2024, 13:46:06

Keď obdržím LV a dám si na bránku svoju kladku 😀

Aj by som sem nahrala fotky tej cesty, ale nejdú mi načítať, toto je z bazosa, ale fotené pri obhliadke, keď som tam bola ja a nejak som veľmi nemala o čom rozmýšľať.

Spodná polka vinice, bohužiaľ biele, pôjde úplne preč, alebo to proste kone nejako obžerú a proste to zahynie a tá horná, neviem, no, s viničom som úplne nerátala, ale vraj kým ho ešte okopávali, tak tam sadili paradajky a vraj boli skvelé.

Obrázek Obrázek Obrázek
Horsana
Horsana (644 příspěvků) 24.02.2024, 13:39:56 xxx.xxx.40.140

No, ženy drahé, tak už to prišlo.

Včera som zaplatila zálohu za pozemok s malou búdičkou a vinicou (džízs, vie niekto niečo o viniči? ) a budúci týždeň sa snáď stanem jeho majiteľkou.

Žiadna šialená rozloha, necelého pol hektárika, ale BEZ SUSEDOV, mimo dedinu, pod svahmi krasovej planiny Horný Vrch. Njn, takže nakoniec Slovenský Kras.

Na planiny sa vždy ide do kopca, aj pozemok je svahovitý, ale má aj pár rovných miest, hore a dole 😀.

Som pološialená, v noci nespím a staviam prístrešky, stajne a záhradné domčeky…mno, tiež občas myslím na úbohé koníky, či pri pohľade na cestu, ktorou sa z pozemku ide na planinu si neľahnú na chrbát a neotrčia kopýtka k nebu, hehehe, staroveká cesta je tam totiž vysekaná do vápenca…ale potom už je to po lese a na planinách je tráva, fakt 😀 

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 17.02.2024, 13:14:37 xxx.xxx.40.140

Ja v tieto dni len čo začujem slovo žrebčín, tak mám extrémne silný záchvat zúrivosti, dve zaslúžilé matky skončili teraz u nás, v stave, ktorý sa dokonca aj mne ťažko popisuje.

Bodaj by to tam celé zhorelo do tla, hlavne miesta, kde sa pohybujú ľudia, čo sú za toto zodpovední. Aj z ich kokotským dvorným veterinárom.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 17.02.2024, 13:06:05 xxx.xxx.40.140

Nenávidím parazity, vždy ma fascinovali, lebo som videla, čo dokážu a teraz mi zabili Hůričku a ja sa im budem mstiť ako budem vládať 🌩️💣😠

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 17.02.2024, 13:03:01 xxx.xxx.40.140

Zdravím, v poslednej dobe som zahltená fotkami parazitov, roupi vedú a ja si myslím, že na foto sú oni, no chýba mierka, aké boli cca veľké? 

Ak ste aj mali škrkavky, alebo roupi, pomôže fenbendazol v dávke 10 mg/kg- bacha, tu sa robí prepočet, Panacur je ciachovaný na dávku 7,5 mg. Kúra 5 dní, potom ja ortodoxne dávam Equest Pramox a kontrola a očista okolia ritnej oblasti. Dávala som bežne aj Noromectin do rekta na ten šiesty deň. 

Teraz proste z koní lezie všetko, väčšinou ale už po cielenom odčervení, no mechanicky sa čistia boxy, dezinfikujú, atď. S pastvou roupi väčšinou zmiznú a objavia sa zase až v jesennom prechodnom období.

Akurát ropi koňovi až tak nevadia, skôr ale osídlia slabšieho jedince, zvláštne je, že sú to veľmi často kone s ortopedickými problémami. Žiaden si nikdy chvost neškrabal, to sa tak tradovalo od dôb, kedy sa odčervovali injekčným ivermektínom ,plevami a cesnakom.

Mimochodom, podávali sa proti roupom cesnakové klyzmy do rekta.

V tom odčervovaní sa urobilo strašne veľa chýb, ľudia, a žiaľ ani veti tomu nerozumejú a pasty sa aplikovali úplne živelne, nezmyselne, poddávkovávali sa, atď.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 13.02.2024, 09:54:39 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele anekapace z 12.02.2024, 21:23:32

Anooooo, chcéééém, aj kravky, aj všetkoooooo 😀

A zdravíííím, ako sa vám darí? 

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 12.02.2024, 20:44:39 xxx.xxx.40.140

Hm, tak mi prišli pasy od detičiek dnes, Líška je zapísaná ako plavka, akurát že ju prekrstili na Liska a Dar má zapísané, že je tmavý ryšiak, ehm, well….ČOŽE? 😲😔