Aktuálně: 1 908 inzerátů282 967 diskuzních příspěvků20 165 uživatelů

Příspěvky uživatele

Horsana

Horsana
Horsana 06.05.2026, 11:26:57 xxx.xxx.234.97

Ja poznam ludi, co realne v horach pasu, jedni teda o nejake ovce prisli, ale to su horali, nemali z toho hystericky zachvat, platia si bacu odvtedy. 

To len media a zelena lobby z toho robi show, ze nam vsetkym ide o zivot.

Ja nepoznam nikoho, fakt nikoho, kto sa realne stretol s utokom vlkov a pos#al sa z toho, max mykli plecom a bud sa lokalite vyhli, alebo zmenili sposob pasenia.

Ze vlci behaju po mestach a dedinach, omg, no strasne, odporucam niekedy navstivit Horny Smokovec, alebo Tatransku Lomnicu. 

Alebo Volovske vrchy, ktore sa tak nevolaju nahodou, zeano.

Tam toho uvidite a skutocne som si nevsimla, ze by sa tam ludia bali vychadzat z domu a jedli sedativa, lebo Boze moj, zas videli vlka ist cez cestu…

Chjo🙄

Horsana
Horsana 06.05.2026, 11:16:37 xxx.xxx.234.97
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesakm z 28.04.2026, 12:29:08

Ja by som sa chcela opytat, ze ako kurna u nas a v Polsku prezilo ovciarstvo a salasnictvo tolkie starocia bez trojmetrovych plotov v horach a na holiach, s bacom a par honelnikmi.

Toto jedno keby mi niekto vysvetlil, by som bola velmi rada.

Lebo je to len a len o pouzivani normalneho tozumu a tvrdej drine.

Chces chovat ovce? 

Nuz, zatvaraj ich na noc a pas s pastierom a so psami.

Nezabezpecis toto, nuz smola velika.

Pohodlnost a elektricke oplotky zial storocne tradicie stavaju na hlavu.

Horsana
Horsana 06.05.2026, 11:00:17 xxx.xxx.234.97

Ako osoba, ktora byvala a pracovala v klastore, vyznamne suhlasim.

Stretla som tak na ture v Tatrach panka, uplne nahodou, hladala som kdesi pod Bielym plesom cigy v batohu a zapocula som, ze nejake panie sa mu prihovorili, ze pan Zamkovsky.

To ma zaujalo, lebo je Zamkovskeho chata, myslela som si, ze je z toho rodu, alebo take nieco.

Ale ked panie odisli, tradicne asocialne som sla dalej, ale nejako sme sa stretli na uzkom chodniku a pan sa pozdravil a dal sa do reci. Mal uzasny hlas a tak vobec, moj typ, hehe a hoci nepovedal kde pracuje, jasne deklaroval, ze byva sam na chate Plesnivec a ze si prisiel oddychnut od prace, kde kolegovia nechapu jeho lasku k horam a kde su len same intrigy a ohovaracky a tak.

Myslela som si, ze je to ucitel..

A on to bol otec Michal Zamkovsky, absolutna legenda, pre isty typ veriacich a mladych ludi.

Potom mi doslo, ze to bol TEN otec Michal, o ktorom doslova zalubene mleli moje veriace kamosky na prelome puberty a velmi som ich chapala, po 15 rokoch…

Horsana
Horsana 06.05.2026, 10:47:20 xxx.xxx.234.97
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 06.05.2026, 10:42:43

Ceece, 10 dni je nic, to uz si skoooro free 💪

Horsana
Horsana 06.05.2026, 10:42:37 xxx.xxx.234.97
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 06.05.2026, 10:09:06

Jj, tak nejak to bude…plus asi su miesta, kde su nejake energeticke toky silnejsie, ktovie.

Koniec koncov bola som v Medugorii, snad sa to tak pise a tam sa diali veci, no…

A praca s energiami sa da trenovat, no ale to by clovek nesmel byt pohlteny kazdodennym zivotom, atd.

Zas poznam aj ludi, co z vdaky dali postavit kriz, giganticky kriz, no aj tak to potom s nimi uplne nedopadlo.

Horsana
Horsana 06.05.2026, 10:38:01 xxx.xxx.234.97
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 06.05.2026, 09:36:25

Hm, tak to u nas by babky takeho farara ubili a este by na neho zavolali TV Joj…

Horsana
Horsana 06.05.2026, 09:20:10 xxx.xxx.234.97
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 06.05.2026, 07:54:24

To je krasne, fakt nadherne, tesim sa ❤️

K tym kaplnkam a krizom…su miesta…no, napisem inokedy, ale…niekedy sa deju veci, ked clovek tak nejak uprimne poziada…a deju sa veci. Veci nemozne, skoro…

Kedy mozno hovorit o zazraku, o tom rozmyslam uz par dni, hmm. A netyka sa to koni, ani zdravia, proste veci, co clovek chce, potrebuje…teda, aj kone v tom hraju rolu, ale…

Mozno retaz udalosti je zazrak, ale ze sa zretazia akurat po modlitbe, hmm…hmm…

No a potom si este clovek s tym, co si vyprosil musi poradit, samozrejme 🤔

Horsana
Horsana 05.05.2026, 17:07:20 xxx.xxx.234.111

Leona uplne ozila, eehm, tiez uplne nehladuje a zacala plznut, tak tie prachy za krv vrazim do ryzoviek teraz, som sa rozhodla.

Je cula, ma tie oci ako koralky, heh, uz pochopila, kto rozdava kase. Prave ked som dnes servirovala, zdalo sa mi, ze jej smrdi z papule, na chvilu.

Prvacky potom nuchali, vraj nic necitili, ale este to cekneme🙄

Lebo ich zerie divne. Seno iba jemne vybera, njn, starucha.

Ale rozdiel oproti ubolenej troske z minuleho tyzdna obrovsky.

Horsana
Horsana 05.05.2026, 17:00:39 xxx.xxx.234.111

Akoze, ja by som Zorankovi asi nesvacla, ale mna nehryzie, iba sluzobnictvo.

Nemoze za to, kvoli oku sa s nim iba plazia po tieni, alebo vecer, zerie za dvoch, vajcia v bruchu…

Ale Enjoy aj tak bude 😛

Horsana
Horsana 05.05.2026, 16:57:52 xxx.xxx.234.111
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 05.05.2026, 13:24:33

😂😂

Toto ma velmi pobavilo, hehehe.

Pravda, no 😉

Horsana
Horsana 05.05.2026, 12:43:18 xxx.xxx.234.111
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 05.05.2026, 12:37:40

Jj, dnes pohryzol sluzku, aj dostal po cuni, pojde pekne zas s Enjoyom do vybehu, nech sa zaradi v hierarchii kam patri.

Smrad je to! 

Horsana
Horsana 05.05.2026, 12:41:28 xxx.xxx.234.111

Boze moj, to ked clovek vidi vedla seba tie fotky…

Musela som byt sialena, ze som sa do niecoho takeho pustila. OMG…

A vy tiez, ked ste prispeli, heh…

Uf.  Az mi zle prislo….

Horsana
Horsana 05.05.2026, 08:32:12 xxx.xxx.17.137

Hucule vylinali plecia a krky, zvysok este caka, Gustav ma akusi hnusnu plst a Nehu po Zamrznutych oholim.

Aj Leonu asi, vezmem jej dnes krv na ACTH.

Horsana
Horsana 05.05.2026, 08:30:25 xxx.xxx.17.137
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 04.05.2026, 20:09:10

To je mozne.

Teraz ma jedinu ulohu, priberat. Lonz, behanie, to je vydaj energie, len nech ju premiena na hmotu.

Svaly si musi prizrat, nie pribehat.

To hovorim ako clovek, ktory vie, ze sa to da i u koni, co su v boxe 20 hodin denne.

Horsana
Horsana 05.05.2026, 08:27:13 xxx.xxx.17.137

Vobec by som nesla na jazdiaren.

Normalne vychajdy, krokovky, dlhsie kkusove pasaze, cval neskor.

Telo si pamata, ale aj s hlavou to treba prepojit.

Ja som po 150 rokoch takto sla na vychu na hucule, bez sedla, kobyla super prijazdena, aj v lese si clovek vyskusa pomocky, kobyla 1000 %, ja vyborny pocit, kobyla nenasrana jazdiarnou.

Jazdiaren je too much na zaciatok, pre mna by bola.

A niet nad par vychadzok bez sedla, potom sa v tom sedle clovek hned posklada spravne.

A zalezi od kona, samozrejme.

Horsana
Horsana 04.05.2026, 10:21:33 xxx.xxx.234.58
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 04.05.2026, 09:40:06

On hrozne vyrastol do vysky, na tych videach, to je trpazlik, oproti terajsiemu stavu. A hlava a usi, nosi Florinu XFull masku von. 

Milostivo zerie aj ryzovky uz, tak sa mu na chrbat nieco pramalo prilepilo. Pramalo, ale to je Zoran, tam platia ine zakony, heh.

Seno ale zuje iba ak nie je kasa. Nabadaju ma davat menej kasi, ale touto predstavou velmi trpim, takze zatial kase. A ze ich sakra zerie, muhehe 🤗

Uveitida, neuveitida, robi zle studentom, ti z noveho bloku ho uz poznali ako stojaceho, nemaju taky vztah a tak si z nich robi dobry den 😉

Horsana
Horsana 04.05.2026, 10:15:12 xxx.xxx.234.58
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 04.05.2026, 09:49:26

To sa robi speci testovanie, na Cushinga, alebo ak je typicky priznakovy kon (moja Neha), tak sa rovno da pergolid, vas nie je uplne typicky, ale…ten ubytok hornej linie je markantny u neho. Taky, az prilis.

Ta horna linia sa da jedine prizrat, ja by som nelonzovala, prechajdy su ideal. Ryzovky su fakt top na toto.