Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 07.05.2026, 12:33:32
Tak veru.
Hm, Fox vyzera biedne a dost kriva na pravu prednu.
Biedak.
Vcera som pustila kon na hodku na travu medzi zahrady, netusim, co tam pojedli, no vratili sa odtial zdecimovani, Neha uplne spotena (bolo 20:00), aj sa valala, Liska hrabala, Gustava vyplo…
Vyzeraju ok teraz.
Dala som Liske sladovy kvet, podla ocakavania to znechutene odvrhla, zato Garonikovi kupodivu chutilo.
Vcera spadli 4 kvapky, dnes je pod mrakom, aj to sa rata.
Odpověď na příspěvek uživatele lesakm z 07.05.2026, 20:50:55
To pastieri a polovnici robia dodnes.
Tiez zabijaju vlcata, ak najdu brloh, tak, ako to vzdy robili a robit budu.
Dnes, s fotopascami a dronmi no problem.
Zas si to tu nemalujme, ze nie a ze sa u nas nelovi vlk, aj medvede mimo vynimky, len ja som za 10 rokov videla takto 3 zastrelene vlky a z v podstate upytliaceneho medveda ex jedol gulas.
Aj sa z neho patricne zosral.
V cirkevnych, ci vojenskych lesoch sa deju veci, ktore sa nikdy nedostanu von.
Tak, ako sa nepoluje s nocnym videnim, termom, nevnadi sa v intravilane, a tak dalej a tak dalej.
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 07.05.2026, 12:05:10
Zoran prisiel v den, kedy mi koncila PNka.
A Zoran hlavne chcel, nieco v nom chcelo, okolnosti, majitel, bola som oddychnuta a bolo to pre mna skoro ako de ja vu, uz sme raz tak o jedneho kona bojovali a to som sa este musela vadit aj s kolegami, s celym svetom o neho.
Vybojovali sme to, navzdory vsetkemu.
On ma naucil tak vela, ze som len zodvihla tu pochoden a odniesla o kus dalej.
Kazdy takyto kon je len pocta jednemu malemu kinskemu valaskovi, volal sa Maskale, alebo Masky, na Ifaune som ho volala Lysenko.
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 07.05.2026, 11:08:55
Na jedny Dusicky som sa rozhodla ist s rodinou na cintorin.
Pamatam si, ake to bolo nadherne, pri krizi horeli snad tisice sviecok, bola tam zvlastna, carovna atmosfera.
Do toho svagor hovori, ze no, buduci rok tu budete zapalovat sviecku mne, byvala ma prekliala (ona paktovala s temnymi silami a mala aj akehosi guru), lebo som ziskal deti do opatery. Bavili sme sa na tom.
O rok sa vsetci zabili v aute, na Mikulasa.
Nuz…
Osudy mas ludi riadi nieco ine, ale s energiou sa pracovat da.
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 06.05.2026, 14:14:28
Noo, je z Plesivca a jeho mama vraj ma iste schopnosti, comu verim, lebo strigoni a tak.
Tak on je tak temne sialeny, temnejsie, no.
A doniesol mi jeden plesnivy balik, chjo, on ho nepredava, to je taky barter medzi nami, plati to a aj mi to dovaza, doteraz dobre, len uz nacali iny sennik v Exate…
A ze nic nestiha dnes, tak mu to bolo jedno, co mu nalozili…ale to by mu bolo jedno aj keby to bolo pre jeho zvierata, asi.
SHMU vyhlasilo, ze SR dazd obide a vychod zvlast…snad nie.
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 06.05.2026, 12:49:26
Eeeemmm, tak nejak.
Preto obcas vyzeraju, ze dlho zurovali a ubohy Gustavicek, ktory tieto hratky zacina, obcas vyzera, ze lahne a umrie od unavy, sa tu deju veci asi, ked tu nie som.
To, ze sa hraju spolahlivo poznam podla toho, ze ma Garon ohryzene pery od tej malej flakatej pirane…
Hmm, dala som Garonikovi masku, vydrzala mu na hlave rekordne dve hodiny.
Liske konci ruja, uz kazdemu lezie na nervy, len pisti a ujuka…
Zrazu z hornej pastviny strasny dupot kopyt, ponicie skreky, reku preboha, co sa tam deje a to Liska cvala hore dole, vyzera ako arab, aj tak fuci a Gustav s Garonom sa tam hraju na zrebcov a nahanaju sa a chodia po zadnych a tak vobec, zabijaju nudu na tej chudobnej trave. Neha v klude oddychuje v tieni, lebo ma rozum, ale ti traja kkti, to je sebranka🙄
Mozem sa ja divit, ze toho tolko zozeru a nie su obezni, nah.