Aktuálně: 1 908 inzerátů282 970 diskuzních příspěvků20 165 uživatelů

Příspěvky uživatele

Horsana

Horsana
Horsana 09.05.2026, 09:03:40 xxx.xxx.234.216

Ludia, teraz vazne.

Ok, ceska krajina a tradicia je ina, nez SR.

Ale to mi vazne chcete tvrdit, ze vlci tak tazko decimuju ceske chovy, malochovy, barsake chovy hospodarskych zvierat?? 

Alebo to je len ze sa vratili a videli ich tu a tam a teraz pride vlcia apokalypsa, na ktoru sa caka, ale este uplne nenastala?

Ci je to tym, ze v CR vlci fakt neboli? Ziadni?

To si Slovak asi nevie uplne predstavit, to pripustam, u nas velke selmy vzdy boli. 

Horsana
Horsana 09.05.2026, 08:56:08 xxx.xxx.234.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 07.05.2026, 12:33:32

Tak veru.

Hm, Fox vyzera biedne a dost kriva na pravu prednu.

Biedak.

Vcera som pustila kon na hodku na travu medzi zahrady, netusim, co tam pojedli, no vratili sa odtial zdecimovani, Neha uplne spotena (bolo 20:00), aj sa valala, Liska hrabala, Gustava vyplo…

Vyzeraju ok teraz.

Dala som Liske sladovy kvet, podla ocakavania to znechutene odvrhla, zato Garonikovi kupodivu chutilo.

Vcera spadli 4 kvapky, dnes je pod mrakom, aj to sa rata.

Obrázek
Horsana
Horsana 08.05.2026, 12:14:52 xxx.xxx.234.150
»
Odpověď na příspěvek uživatele Janae z 08.05.2026, 11:14:46

Jj, to je velka pravda.

U nas tradicia je a prezila, nastastie. 

Ja teda jahnacinu a baraninu a cokolvek z tejto sorty zboznujem, len ceny v obchodoch su dost vysoke.

A ked niekto zabija, to sa v momente rozchyta.

Horsana
Horsana 08.05.2026, 10:02:51 xxx.xxx.234.150
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesakm z 07.05.2026, 20:50:55

To pastieri a polovnici robia dodnes.

Tiez zabijaju vlcata, ak najdu brloh, tak, ako to vzdy robili a robit budu.

Dnes, s fotopascami a dronmi no problem.

Zas si to tu nemalujme, ze nie a ze sa u nas nelovi vlk, aj medvede mimo vynimky, len ja som za 10 rokov videla takto 3 zastrelene vlky a z v podstate upytliaceneho medveda ex jedol gulas.

Aj sa z neho patricne zosral.

V cirkevnych, ci vojenskych lesoch sa deju veci, ktore sa nikdy nedostanu von.

Tak, ako sa nepoluje s nocnym videnim, termom, nevnadi sa v intravilane, a tak dalej a tak dalej.

Horsana
Horsana 08.05.2026, 09:50:00 xxx.xxx.234.150
»
Odpověď na příspěvek uživatele Janea z 08.05.2026, 08:56:59

U nas velke chovatelske subjekty su, okrem super mliekovych plemien sa pasu tradicnym sposobom.

Zisk robia velkonocne, niekedy aj vianocne jahnata na export, u mliecnych tradicne produkty.

A zalepia to dotacie, lebo co na holiach ineho, ako vypas.

Domaci chovatelia rusia drobnochovy z dovodu jebania susedmi, statnou spravou a plemenarmi a preto, ze zistili, ze to je praca. A ze ovce becia.

Kozy rusia po tom, co dva tri krat ujdu a znicia susedom zahony. 

Akurat mam 4 ovce zajednane, znami sa rozhodli to zrusit, lebo maju dost nasej milovanej statnej spravy, rusia to po rokoch.

O jahnata zaujem je, pred Velkou Nocou nakupuju ti, co im to chuti, alebo na jar kupia, na jesen zabiju.

Ale to je SR.

Horsana
Horsana 07.05.2026, 12:18:14 xxx.xxx.49.13
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 07.05.2026, 12:05:10

Zoran prisiel v den, kedy mi koncila PNka.

A Zoran hlavne chcel, nieco v nom chcelo, okolnosti, majitel, bola som oddychnuta a bolo to pre mna skoro ako de ja vu, uz sme raz tak o jedneho kona bojovali a to som sa este musela vadit aj s kolegami, s celym svetom o neho.

Vybojovali sme to, navzdory vsetkemu. 

On ma naucil tak vela, ze som len zodvihla tu pochoden a odniesla o kus dalej.

Kazdy takyto kon je len pocta jednemu malemu kinskemu valaskovi, volal sa Maskale, alebo Masky, na Ifaune som ho volala Lysenko.

Aach jo.

Horsana
Horsana 07.05.2026, 12:09:01 xxx.xxx.49.13
»
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 07.05.2026, 11:08:55

Na jedny Dusicky som sa rozhodla ist s rodinou na cintorin.

Pamatam si, ake to bolo nadherne, pri krizi horeli snad tisice sviecok, bola tam zvlastna, carovna atmosfera.

Do toho svagor hovori, ze no, buduci rok tu budete zapalovat sviecku mne, byvala ma prekliala (ona paktovala s temnymi silami a mala aj akehosi guru), lebo som ziskal deti do opatery. Bavili sme sa na tom.

O rok  sa vsetci  zabili v aute, na Mikulasa.

Nuz…

Osudy mas ludi riadi nieco ine, ale s energiou sa pracovat da.

Horsana
Horsana 07.05.2026, 12:00:25 xxx.xxx.49.13
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 07.05.2026, 09:44:41

Herr Gustaffson akurat lizal sol 😂

Horsana
Horsana 07.05.2026, 09:25:24 xxx.xxx.234.196
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 07.05.2026, 08:11:36

Tak Gustava prezradilo to ruzovucke prirodzenie, chichi, umyte a olupane 😂

Neha sa tvarila, ze nic, no ked som jej dvihla chvost, tak som videla, ze “nitkuje”, takze to bolo jasne.

Horsana
Horsana 06.05.2026, 21:21:21 xxx.xxx.234.97
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 06.05.2026, 18:21:17

Rado sa stalo 😛

Horsana
Horsana 06.05.2026, 21:20:44 xxx.xxx.234.97
»
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 06.05.2026, 18:22:29

Noooo….trosinku aj ano.

Trosku.

Horsana
Horsana 06.05.2026, 18:08:36 xxx.xxx.234.97

Ubohe koniky sa vratili domov vyrazne pochudnute a vzhladom na Gustavovo ruzovucke prirodzenie bolo jasne, ze pani Neha neobisla nasucho.

Njn, je to tu ako v Cernych Baronech momentalne, vsetci tuna je*u.

Pozriem na hnoj, tam Jaster s Jasterovou a on mal v papuli jej chvost, akoze uz mu neodide, krasavica.

To som este nevidela, take cosi.

Horsana
Horsana 06.05.2026, 15:44:57 xxx.xxx.234.97
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 06.05.2026, 14:34:05

To su riadni valibuci, to Gustavos je minishetty oproti nim.

Ale ze im to skace, parada 👏

Horsana
Horsana 06.05.2026, 15:44:02 xxx.xxx.234.97
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 06.05.2026, 14:14:28

Noo, je z Plesivca a jeho mama vraj ma iste schopnosti, comu verim, lebo strigoni a tak.

Tak on je tak temne sialeny, temnejsie, no.

A doniesol mi jeden plesnivy balik, chjo, on ho nepredava, to je taky barter medzi nami, plati to a aj mi to dovaza, doteraz dobre, len uz nacali iny sennik v Exate…

A ze nic nestiha dnes, tak mu to bolo jedno, co mu nalozili…ale to by mu bolo jedno aj keby to bolo pre jeho zvierata, asi.

SHMU vyhlasilo, ze SR dazd obide a vychod zvlast…snad nie.

Horsana
Horsana 06.05.2026, 14:00:57 xxx.xxx.234.97
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 06.05.2026, 13:20:44

Je to hrdy ponyskovsky bojovnik 😛

Ja som 50 km od Kosic, Jablonov nad Turnou-planina Horny Vrch a dost dlho mi trvalo, kym mi doslo, kto je Ventusky 😂

Nie, to je typek…dlhy pribeh. Je sialeny, ale inak, nez ja. A rodak z Plesivca, tam len su energie…ale nezhodne z mojimi, heh, hoci s nim si rozumiem.

Horsana
Horsana 06.05.2026, 13:05:52 xxx.xxx.234.97
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 06.05.2026, 12:49:26

Eeeemmm, tak nejak. 

Preto obcas vyzeraju, ze dlho zurovali a ubohy Gustavicek, ktory tieto hratky zacina, obcas vyzera, ze lahne a umrie od unavy, sa tu deju veci asi, ked tu nie som.

To, ze sa hraju spolahlivo poznam podla toho, ze ma Garon ohryzene pery od tej malej flakatej pirane…

Vidim mraky. Mraky!!

To som nevidela 2 mesiace, woooow!

A na stoziari trtkaju postolky 😂

Typek so senom meska iba 4 hodiny, pohoda 💪

Horsana
Horsana 06.05.2026, 12:19:33 xxx.xxx.234.97

Hmm, dala som Garonikovi masku, vydrzala mu na hlave rekordne dve hodiny.

Liske konci ruja, uz kazdemu lezie na nervy, len pisti a ujuka…

Zrazu z hornej pastviny strasny dupot kopyt, ponicie skreky, reku preboha, co sa tam deje a to Liska cvala hore dole, vyzera ako arab, aj tak fuci a Gustav s Garonom sa tam hraju na zrebcov a nahanaju sa a chodia po zadnych a tak vobec, zabijaju nudu na tej chudobnej trave. Neha v klude oddychuje v tieni, lebo ma rozum, ale ti traja kkti, to je sebranka🙄

Mozem sa ja divit, ze toho tolko zozeru a nie su obezni, nah. 

Konecne zaslo slnko, ale uz som zozehnuta, tfuj.