Aktuálně: 4 665 inzerátů177 742 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
Agnes1
Agnes1 (49 příspěvků) 24.11.2023, 08:35:57 xxx:xxx.367e:6230
impact:

Já bych se na základě svých zkušeností rozhodla asi takto. Jen do toho píchat a dělat biopsii mi přijde zbytečný. Píšete, že se to malinko zvětšilo, takže to tak jako tak půjde ven. Tak bych to prostě nechala vyříznout plus kastrace a pak by se vidělo. Spousta zkušených operatérů i vidí při samotné operaci, co to je za nádor a je schopno se podle toho rovnou zařídit. 😉 

Je blbý to, že je to velký plemeno, kde je ten strašák inkontinence prostě větší. U nás se jedná o prcky, takže kdyby bylo na starý kolena nejhůř, dostane dětskou plínku a nazdar. Starat se o inkontinentního hovíka by moc velká lambáda nebyla. Ach jo.


Impact Myslím, že tento názor je nejrozumnější, souzním s ním, i Kometa uvádí podobné. Při rtg,sonu,krvi, budu hovořit s mladou veterinářkou, nevím 35, uvidím, jaký názor bude mít. Operaci provede můj dvorní vet, stará se nám o všechnu zvířenu, může mu být maxi 45,nevím. Nakonec se to stejně udělá tak, jak se rozhodnu já sama. Zajímají mne ale názory a zkušenosti ostatních. 

Agnes1
Agnes1 (49 příspěvků) 21.11.2023, 19:41:05 xxx:xxx.3d40:f379

Impact vím, že jste zkušená chovatelka asi navrhnu vaše řešení, přistoupíme ke kastraci a nechám odebrat jen část lišty. 
Brát vzorek a když bude negativní nic s tím nedělat mi bylo řeceno, že u fen se může lehce zvrhnout i nezhoubný nádor. 4.12. Jdeme na rtg sono krev tak navrhnu toto řešení a uvidím co doktor 

Agnes1
Agnes1 (49 příspěvků) 21.11.2023, 15:03:32 xxx.xxx.112.73
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 21.11.2023, 14:26:30

Pročítala jsem internet, jen bulka odebrat je pro jistotu málo. Čekat se nevyplatí,mohou se vytvořit rychle metastázy. Kloním se pomalu k tomu vzít jen část lišty a provést kastraci.

To Kometa, ano píše se to, že malé dávky to jsou a tak. Ale jsou to estrogeny. Co nejméně léků je nejlepší. 

Jistě tu všichni chápete, jak miluji svou fenu. Je to člen naší rodiny a chci pro ni to nejlepší řešení. 

Proto prosím o vaše zkušenosti. Děkuji. 

Agnes1
Agnes1 (49 příspěvků) 21.11.2023, 11:48:30 xxx:xxx.4c5c:1303

Incurin Účinky typicky přisuzované estrogenům, jako zduření vulvy, zduření mléčných žláz a / nebo atraktivita pro samce a zvracení, byly zaznamenány při nejvyšší doporučované dávce na fenu, tj. při 2 mg. Vyskytují se s četností přibližně 5–9 %. Tyto účinky odezní po snížení dávky. Ve vzácných případech se objevilo vaginální krvácení. Ve velmi vzácných případech byl také pozorován rozvoj alopecie (ztráta srsti). 

Nežádoucí účinky Propalin Sirupu

V průběhu polních klinických studií, řídká stolice, průjem kapaliny, snížení chuti k jídlu, arytmie a kolaps byly hlášeny v některých psů. Léčba pokračovala v závislosti na závažnosti nežádoucího účinku pozorovaného.
Sympatomimetika mohou produkovat široké spektrum účinků, z nichž většina napodobuje výsledky nadměrné stimulace sympatického nervového systému (např účinek na srdeční frekvenci a krevní tlak).
Závratě a neklid byly také občas hlášeny. Přecitlivělost se může objevit ve velmi vzácných případech



 

Agnes1
Agnes1 (49 příspěvků) 21.11.2023, 08:34:59 xxx:xxx.4c5c:1303

Díky za názor. Už jsme jednu hovawartku měli, bez PP, kastrovali jsme po prvním hárání, inkontineci měla cca od deseti let, brala tabletky, ale srst cca od čtyř let příšernou. Jakoby jen hustou delší podsadu. Nic se s tím nedalo dělat, nakonec jsme ji na jaře stříhali cca na dva cm. Pak jakoby se styděla, láska moje. Museli jsme jí nechat odejít za duhu v jedenácti a půl, měla rakovinu plic, zřejmě i hlasivek či hrtanu, ke konci štěkala tenkým hláskem. 

Je to pro mne těžké rozhodování. 

Agnes1
Agnes1 (49 příspěvků) 21.11.2023, 08:12:04 xxx:xxx.4c5c:1303

Souseda má už třetího psa v pořadí. Všichni bez rozdílu hodně a hlasitě štěkali. 🙂 denní procházky a aktivity jsou samozřejmé. 

Agnes1
Agnes1 (49 příspěvků) 21.11.2023, 08:05:25 xxx:xxx.4c5c:1303

Prosím o názory. Mám osmiletou fenu hovawart. Cca rok má pod bradavkou na třetím hrudním cecíku na pravé mléčné liště bulku cca velikosti čočky.Nyní po hárání cca malý hrášek. Je naplánované vyšetření rtg plic, sono břicha, odběr krve a odběr mléčné lišty. Stále váhám, zda i nechat provést kastraci. Obávám se intkontinence a špatné srsti. Fena váží cca 35 kilo. Jeví se zdravá. Netrpí na falešky. Měla jednou štěnata, je chovná s PP. V osmi letech chovnost končí o to nejde. Vím, že na inkontinenci jsou tablety,ale ty mají také vedlejší účinky. Zatím se kloním k možnosti odběru lišty bez dalšího,histologie, sledovat druhou lištu,při jakémkoliv výskytu odebrat druhou lištu i kastrace. Díky za náměty, rady, zkušenosti. 

Agnes1
Agnes1 (49 příspěvků) 19.11.2023, 14:10:34 xxx:xxx.befa:4574
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 19.11.2023, 11:58:41

Možnost mazání vlastních příspěvků může časem vést k nežádoucí nesrozumitelnosti diskuzí. Ztráta posloupnosti, nepřehlednost až nesmyslnost. 

Agnes1
Agnes1 (49 příspěvků) 16.11.2023, 19:51:55 xxx:xxx.7bed:bb9c

Dneska se dá v PC programech upravit vše .Udělá se snímek zdravého jedince a do snímku se napíšou jména psa s dysplazií (byli jsme na třech rentgenech a koukal jsem na veterináře jak tam dopisujou jména mého psa)hlavni je uchovnit .Je jim úplně jedno co bude s tím pejskem….

Projel jsem X genací (ne jen 3)v rodokmenu na working dog a vše čistý.Jen jsem chtěl říct (můj názor),že se můžou poslat snímky na posouzení jinýho psa (který je čistý),než který je rentgenovaný….

Jak si prosím toto prakticky představujete u jedince s PP, kterého se chystá majitel uchovnit? K tomu jsou přesně stanovené postupy, jak a kdo může provést, hodnotit RTG a kdo a na základě jakého podkladu může hodnocení zapsat do průkazu původu daného jedince. 

Agnes1
Agnes1 (49 příspěvků) 13.11.2023, 20:19:25 xxx:xxx.94a0:4f6

Jaké plemeno ovcí chováte? My přikrmujeme jen pár týdnů před porody a pár týdnů po nich. Oves, nejlepší je mačkaný. Pokud jsou , tak dáváme jablka. Zimují v sadu, takže tam bývá zbylé ovoce. Chováme křížence masných plemen. 

Agnes1
Agnes1 (49 příspěvků) 08.06.2023, 19:48:44 xxx.xxx.0.1
honzapm:

Nevím, co tu bylo a nebylo.

Jen prostě napíšu, jak vznikl Malochov.

Pár lidí na Ovce kozy na iF jsme se shodli, že jsme na iF

závislí. Že prostě není zdravé tolik času trávit na netu na iF.

Takže jsme se fakt ze srandy jen tak začali shodovat,

že by nám "den bez iF" jedině prospěl a schválně,

kdo by to vydržel (nebo nevydržel).

No a to jsme si psali veřejně. 

A tehdejší majitel, tehdejší admin (co já vím,

třeba stejný jako nyní - podle IQ asi určitě stejný)

to absolutně nepochopil, nepobral.

Tu srandu, nadsázku - jakože fuj, závisláci,

styďme se :). 

Jeden den (asi státní svátek v září nebo říjnu 2018)

jsme si určili, že prostě na iF neklikneme. Že budeme

dělat něco venku atp. No a tehdejší admin to pochopil jako bojkot iF (omg)

a začal nám blokovat profily, příspěvky, mazání,

blokace zpráv. 

Tak se pár lidí rozhodlo a vznikl malochov.cz

Z uplný srandy, nadsázky, lehkosti a závislosti

se stal totální mazací teror. Z jednoho nepochopení.

Tím pádem byla několik let na iF zakázána slovní

spojení malochov, malochovem, malo-chov a různé verze.

Sami jsme si kreslili logo, vybírali titulní fotky a hlasovali

o různých věcech. Pak už jsem tam nechodil, nejvíc mi vadilo,

že když jsem rozkliknul fotku v příspěvku, tak se otevřela celá,

a když jsem ji chtěl zavřít, tak mě to úplně vyhodilo z malochovu,

zavřel jsem celý malochov. Kvůli prostoru to bylo nahraný "někde vedle",

tak takový drobný uživatelský nepohodlí dokáže, že tam člověk nechodil.

Vtipný bylo, že mě potom iFauna přímo soukromě oslovila, abych pro ně psal články a další věci - po tom všem, co nám tam ten jejich nechápavý

admin provedl a jak se k nám choval. Smazal třeba i jen pozdrav Dobrý den. :) 

Takže zavládla moje namyšlenost nebo hrdost nebo smysl pro férovost nebo neodpouštění a nic jsem pro ně nikdy nenapsal. I když nabízeli zajímavé peníze. 

Dost lidí už se nevrátilo. 

A teď už to je vlastně jedno.

Jen ať víte, co bylo před pěti lety a proč byla zakázána některá slova

a proč nás (mě) třeba vůbec nepřekvapil ten přístup iF (blokace, mazání, zakázaná slova, stop zprávám) teď.

Už jsme to zažili ve 2018 s původním majitelem.

No a vznik přezdívky Mastnacek - at je to kompletní.

Většina lidí chová masná plemena - maso, zmasilost.

Ale Jaroslav H., jako plno jiných expertů, chová plemena mastná. four-leaf


Většina z tohoto není pravdivá. Pamět mám stále v pořádku. 

Agnes1
Agnes1 (49 příspěvků) 05.06.2023, 18:48:01 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele zbynek z 05.06.2023, 17:52:49

Ráda bych tu uvedla na pravou míru, že Malochov má majitelku. Malochov od samého počátku patří jeho uživatelům, všem. Mastnáček se věnoval tvorbě a chodu webu, my jsme vytvářeli postupně obsah a tvář Malochovu. Pak jsme si nějak neporozuměli, mastnáček odešel. Někteří z nás uměli s webem, nebo někoho objevili. Na jeho provoz se částečně skládáme , reklamu jsme odmítli, a částečně na něm někteří pracují zdarma. 

Je otevřený všem kdo přicházejí s dobrou vůlí.

 

Agnes1
Agnes1 (49 příspěvků) 03.06.2023, 10:50:50 xxx.xxx.0.1

Poté co jsme vyladili průběh celého ovčího roku, kam , pro nás, patří i odčervení v rozumné míře, chováme křížence masných plemen, s výborným masem, jehnata se dají i dobře prodat, a hlavně zkonzumovat, máme vždy dvě, někdy i tři jehnata na bahnici a žádné uhyny. 

Méně choulostivá k začervení jsou například kamerunky, ovce vřesové a podobná plemena, která nejsou masná. Pro nás nezajímavá.