Aktuálně: 4 802 inzerátů176 197 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů
Bona11
Bona11 (6 příspěvků) 30.01.2024, 07:32:36 xxx.xxx.47.121

Zdravím, jdu ke zkušenějším pro radu. Máme tříletého kocoura ( český mix, z útulku ) polodomácího- většinou spí doma, ale chodí každodenně ven ( bydlíme kus za vesnicí, v polích a loukách). Stravuje se doma - granule, 2 x denně kapsička, trochu bílého jogurtu, trochu mléka - kupuji bezlaktózové, a neustále má k dispozici misku s vodou. Nikdy jsme ho ale neviděli pít, i když je venku fakt hnusně a on se většinu dne proválí v křesle u krbu, k misce s vodou nejde. Máme ještě 2 čistě venkovní kočky - ty mají v buňce své zázemí s krmením a vodou a ty vídám pít poměrně často. Nemůže mít kocour v budoucnu problém s ledvinami ? Není potřeba tekutiny doplňovat nějak jinak ? Četla jsem, že kočky pochází z Afriky a mají přirozeně  menší potřebu pít, na druhou stranu jsem od známých  slyšela o kocourech co v brzkém věku odešli na ledviny . Děkuji za rady.

Bona11
Bona11 (6 příspěvků) 29.11.2023, 07:00:28 xxx.xxx.47.121

Ještě se vrátím k těm suchým mrazům - mám právě v živé paměti ( a je to zhruba 30 let ), kdy zhruba na 14 dní padli noční teploty k -24 st. ( bydleli jsme tenkrát pod Brdy ) , koníci se po ránu klepali a my šily deky ze strarých spacáků abychom na ně měly co dát, běžně k dostání deky moc nebyly a kdo ji měl dovezenou z Německa byl král. A většina odborných článků říká že do -10 netřeba řešit a pak je dobré koni pomoct. Samozřejmě přidávám seno, o to nic, jen bych se nerada dočkala problémů ze zády ve stáří. Takže spíš mi jde o tyto extrémní teploty co je dobré mít po ruce abych pomohla a neuškodila. Běžně po práci hodím odpocku a po dopocení sundám, mají k dispozici přes den přístřešek a na noc jdou do boxů, takže v běžném marastu je neřeším.

Bona11
Bona11 (6 příspěvků) 28.11.2023, 14:06:13 xxx.xxx.47.121

V podstatě jsem chtěla dekovat jen kvůli svému lepšímu spaní 🙂. Kobči jsou všechny v dobré kondici, tak se nato asi vyprdnu 🙂

Bona11
Bona11 (6 příspěvků) 28.11.2023, 11:48:32 xxx.xxx.47.121

Zdravím, vím že na fauně bylo k tomuto tématu napsáno mnoho, nicméně zakládám zde znovu. Jakou gramáž deky byste doporučili pro tepl. kobylky 8,14, 23 let v režimu 12/12.

Na noc lehký, kvalitně zavětrovaný nezateplený venkovní box s velkou vrstvou slámy, přes den přístřešek chráněný ze tří stran, se senem. Všechny kobylky jsou v dobré kondici, dobře nasrstěné, neholené. Nejstarší dostává deku 300gr pokud teploty padnou  v noci pod nulu, ty dvě mladší krom odpocek zatím dekované nebyly, ale uvažuji právě o pořízení dek, pokud by šla teplota k -10st a níž. Je dle vašeho názoru deka s 300gramáží dostatečná, nebo byste doporučili větší, případně menší ? Děkuji,