Aktuálně: 4 626 inzerátů177 864 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
orionka
orionka (531 příspěvků) 01.08.2023, 18:20:32 xxx.xxx.82.160

Oni už i odborníci - psychologové varují. Vyrůstají nám generace blbců, tedy inteligence klesá. Rozvoj mozku pokračoval spolu s rozvojem motoriky. Dnes děti nekreslí, nestaví, nemontují, nepřemýšlí. Básničky se neučí.

V ruce mobil, v uchu sluchátko ( každému trčí tyčka z ucha), neví co se děje okolo nich. Ale jsou děsně “chytří”.

Když jsem poslouchla vyprávění, jak komunikují s učiteli - tedy vlastně nekomunikují…..My jsme říkali učitelkám “souško” - dnes neoslovují vůbec. Znalosti se prověřují testy, zaškrtávají.

Říct, nebo napsat, smysluplnou větu je problém. Navíc i tělesně jsou “saláti”. Nechtěla bych vidět jejich nohy, záda až jim bude 40. Vozík ?

Polovina z nich je vyžraná - doslova. Ta druhá půlka podvyživená. Nakonec jsou podvyživené i ty vyžrané.

Sledovala jsem ve vlaku holčinu, cca 20. Normálně pneumatiku v pase, přes kalhoty, na ní leželo něco ( asi prsa ). Bylo mi jí líto. Vlak se rozjel - bageta, pytlík s nějakými pochutinami, pytlík s koláčky z nádraží. Za ½ hodiny, než jsem vystupovala, nezavřela pusu ani na minutu. A samé hnusy. Taková hezká holka by to byla ! 

Nějak jsem se rozjela.  

orionka
orionka (531 příspěvků) 01.08.2023, 17:48:26 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.08.2023, 13:13:40

Už i brambory pěstuji, všici se mi smějí, že to nevyroste, ale už to má asi 25 nad zemí… co je pod zemí, ovšem nevím. 😀

Někde jsem četla : pěstuje brambory v trávě, celé léto všechnu posekanou trávu kupí na “políčko”, asi spíš záhonek, aspoň do 20 cm a na jaře do toho sadí brambory. Asi tady na “chovu”. Jen už to nemůžu najít.

orionka
orionka (531 příspěvků) 01.08.2023, 17:24:19 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Ivus z 01.08.2023, 12:32:43

Vidím, že jste si slova lidí jako Robejšek, Cílek a pod. vzala k srdci ! 😊

orionka
orionka (531 příspěvků) 01.08.2023, 10:29:40 xxx.xxx.82.160

Bohužel, dneska si spousta lidí myslí, že nad ně není, že si můžou dovolit všechno a tak si totéž myslí i o svém psu. 

Nevím, z čeho ten pocit nadřazenosti plyne. Z toho, že máme demokracii a tak je vše dovoleno? Z toho už se snad lidi mohli za 30 let probrat. Nebo už je to generace, nebo jen bublina, která je tak vychovaná? Že nad ně není ?

orionka
orionka (531 příspěvků) 01.08.2023, 09:39:55 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele strapaty z 01.08.2023, 09:36:26

Je to možné všude - skoro. Jen nesmí být majitel líný pohnout se a pes musí mít aspoň přibližné přivolání. A taky je dobré, volit jiný čas, než v 16 hod., kdy venčí všichni. Vyrazit v 5,30 a pes může pobíhat a nepotká ani nohu.

(Směrováno na Mirouše a jemu podobné )

orionka
orionka (531 příspěvků) 01.08.2023, 09:36:37 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.08.2023, 09:26:44

Asi to hodně majitelů bere jako šikamu a ubližování. Poslední dobou je nějaká móda - pes bez náhubku. Jezdím HD hodně. Malí, velcí i ti největší.

Možná je to jen těmi vedry. Uvidíme na podzim, jestli tenhle trend bude setrvalý.

orionka
orionka (531 příspěvků) 31.07.2023, 20:43:35 xxx.xxx.82.160

Jestli vám není 15, tak byste na sobě měl začít pracovat.

Nakonec je štěstí, že máte yorka a ne kteréhokoliv bulla.To byste byl nebezpečný. Takhle jste bohužel nebezpečný hlavně svému psu.

Kdybyste napsal jméno toho velkého města, kde žijete, možná bychom vám poradili lokalitu, kde nepotkáte živáčka a dá se tam dojet MHD. Není třeba trvat na 500m dlouhé cestě. Tam opravdu nevyběháte ani toho yorka.

Ještě dodám - organizovaná chůze na vodítku, pár cviků a unaví se víc, než neukázněným pobíháním za cizími psy. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 31.07.2023, 20:20:28 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 31.07.2023, 16:11:32

Dost složité. Na videích to vypadá tak, že pes to má vlastně vrozené a umí to nějak sám do sebe. Ale tak to není. Ani pes, který má vlohy v pořádku, pást neumí.

Kupte si Radko Loučka - Paseme se psem ( se to myslím jmenuje )

edit : tak ne paseme, ale pasení :

 https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/paseni-se-psem-sport-prace-i-zabava-nejen-pro-kazdou-borderku-4017417

orionka
orionka (531 příspěvků) 31.07.2023, 20:12:44 xxx.xxx.82.160

Australák je, podle mě, lepší než bordera. Není takový “magor”, je víc ovčák - ve smyslu hlídá, brání. Ale to může být někdy na obtíž.

Úžasní psi. Jasně, ne všichni.

Obrázek
orionka
orionka (531 příspěvků) 31.07.2023, 20:01:36 xxx.xxx.82.160

Já vím, že i někteří Pražáci jezdí, ale moc jich není, protože to je spíš jako zážitkový výlet, finančně se to takovou dálku nevyplatí.

I kdyby to bylo jen 10 lidí ze sta, tak jde přece o princip. Jak může někdo zodpovědný z vedení státu poslat lidi nakupovat k sousedům !

Nakupuji běžněji v supáčích, ale 1x za týden si dojdu u nás na vsi aspoň pro pár věcí do krámku - v podstatě abych ho podpořila, aby nám ho nezavřeli, aby nezkrachoval, zatím se drží a ani to není Vietnamec, ale místní paní. Co bych si počala, když mě chytí mlsná a do města daleko. Jo, je tam všechno trochu dražší.

orionka
orionka (531 příspěvků) 31.07.2023, 19:26:08 xxx.xxx.82.160

Kdybyste společný prostor měli využívat déle, asi bych paní poslala s jejím agresivním psem pryč.

Ale jestli se máte jen minout a jít každý na jinou stranu, pak bych si psa na tu chvilku uvázala. Nemůžete totiž vědět, že protijdoucí osoba svého psa zvládne. Když vás upozorní, že její pes je agresivní, asi by bylo dobré, psa si uvázat, případně se vyhnout. To není o tom, že agresivnímu psu ustoupíte, ale chráníte tím psa svého. Tu chvilku omezení určitě zvládne.

Co se týká přibíhání k cizímu psu, to by nemělo být nikdy, bez domluvy s majitelem. Jeho pes může být nevychovyný cholerik, ale také nemocný pes se špatnou zkušeností. A zase nevychovaný cholerik se dostane do afektu, může se vytrhnout, utrhnout, může se otočit proti svému vodiči ( nemusí ho venčit majitel ). Nemocný pes se může otočit proti vašemu psu takovou silou, že si ublíží. Nic z toho by se v ideální společnosti stávat nemělo, ale bohužel společnost není ideální a stává se leccos. Vy máte mít na mysli především bezpečnost svého malého psa a ta nespočívá v tom, že se otočí a jde pryč.