Aktuálně: 5 143 inzerátů172 451 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
orionka
orionka (531 příspěvků) 18.01.2024, 19:30:19 xxx.xxx.64.54
N:

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-ukrajina-rusko-nato-valka-obrana-scenar-severoatlanticka-aliance.A240115_091428_zahranicni_dt

Tak pětikoalice už leští “kanady”.😀 Hrdinně se jistě přihlásí jako první a konečně přejde od slov k činům.😀 Hlavně ať si prosím nepoletou světové strany a omylem nezdrhnou na západ.😀 


Manévry, které budou simulovat pozemní válku s Ruskem, se budou odehrávat v Německu, Polsku a trojici pobaltských států, podotkl britský list The Daily Telegraph.

Fakt to tady smrdí ! Stačí, aby jim něco “ulítlo” a lítáme v tom naplno! Brrrr.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-nato-ohlasilo-nejvetsi-manevry-od-konce-studene-valky-40457801#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest240_dop_cizich_clanku_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

orionka
orionka (531 příspěvků) 18.01.2024, 19:18:59 xxx.xxx.64.54
Buggyra:

To je přece nesmysl, že když někdo spáchá vědomě a plánovaně trestný čin, tak se to bude pak posuzovat podle toho, jak moc velkou škodu napáchal. Snad pokud je to kvalifikováno jako znásilnění, má to mít nějakou dolní hranici sazby, ne? Pokud je tedy splněna skutková podstata, vůbec by se nemělo řešit, jaký následek byl nebo nebyl, začínalo by se na minimální sazbě (a až tedy podle rozsahu následků pak se pohybovat v té sazbě třeba). 

Sazba za znásilnění je odnětí svobody na šest měsíců až pět let. Jsem se teď dočetla. No to je teda pecka.

Wikipedie: "Posun hranic trestní sazby I přes pevně stanovené hranice trestní sazby - u každé skutkové podstaty se však od nich soud může při ukládání trestu odchýlit a trest mimořádně uložit pod spodní hranicí nebo i nad horní hranicí trestní sazby. Zvýšení trestu je vždy omezeno, v případě snížení jen v některých případech. Snížení pak přichází do úvahy tehdy, pokud: [2] 
by vzhledem k okolnostem případu nebo poměrům pachatele byla zákonná výměra nepřiměřeně přísná 
pachatel nakonec napomohl trestnému činu zabránit nebo jde o tzv. spolupracujícího obviněného 
pachatel jednal v právním omylu, kterého se mohl vyvarovat, nebo zcela nenaplnil podmínky tzv. okolností vylučujících protiprávnost 
pachatel jednal ve stavu zmenšené příčetnosti, kterou si ale nepřivodil vlivem návykové látky, a je mu zároveň uloženo ochranné léčení 

Naopak zvýšit trestní sazby lze, jestliže:[3] 
pachatel znovu spáchal zvlášť závažný zločin 
jde u úhrnného trestu o vícečinný souběh většího počtu trestných činů 
pachatel byl členem organizované zločinecké skupiny"

A teď je otázka, zda se soudkyně měla přiklonit spíš k variantě “trest nepřiměřeně přísný vzhledem k okolnostem případu” a nebo k variantě “souběh většího počtu trestných činů”. Ehm ehm. Jestlipak by nešlo udělat o tom referendum.

Kdyby byli povinní ve vězení pracovat, argumenty se starostí o rodinu by neexistovaly. Propustila bych ho při starosti o rodinu jedině, kdyby daroval někomu z rodiny obě ledviny. A vykastrovaného.


Nechápu, opakovaně, nezletilou svěřenou osobu !!! Je jasná horní sazba !

orionka
orionka (531 příspěvků) 18.01.2024, 19:17:53 xxx.xxx.64.54

Jako první a nejjednodušší věc : Do všech tříd klíč ode dveří v zaplombované schránce, postupně rozbití skla napojit na alarm.

orionka
orionka (531 příspěvků) 15.01.2024, 11:52:27 xxx.xxx.64.54

Pozorný majitel feny zaregistruje změnu na děloze a včasným zákrokem (odstraněním dělohy) pyometře předejde, nebo zasáhne včas, než dojde k fatálním problémům.Kastruje-li se fena ve vyšším dospělém věku, na část možných negativních dopadů nedojde. Když bude majitel dodržovat stejný životní styl, jako před kastrací, nedojde ani k psychické změně, ani k tloustnutí. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 15.01.2024, 10:46:51 xxx.xxx.64.54

K tomu odstoupení : To by Jurečka musel nejdřív navrhnout sebe na odvolání a pak se nechat prezidentem odvolat. Takže ten jehon návrh, že uvažuje o rezignaci, to byla jen taková komedie.

orionka
orionka (531 příspěvků) 15.01.2024, 10:44:33 xxx.xxx.64.54

R ( Rakušan) už hodinu po střelbě přesvědčoval v televizi, že vše proběhlo v pořádku, bez chyb…jak to mohl bez nějaké analýzy vědět?

Tohle jeho vystoupení bylo strašné. 14 mrtvých, ještě houkaly sanitky a on už se chválil! Někde sepsuli toho poslance, jehož dcera tam málem vykrvácela, jak si může poslanec vůbec dovolit pochybovat….

orionka
orionka (531 příspěvků) 15.01.2024, 09:57:20 xxx.xxx.64.54

Vlastně (dle mého mínění ) Šandor, Šlachta a nakonec i Pecina říkají v podstatě totéž. Statečné nasazení lidí v samotném zásahu a chyby ( nedostatky - jestli je v tom rozdíl ) shora. A nejvíc dráždí Rakušan, který má mantru : Všechno bylo nejlepší. Přece uznané chybě se lze příště vyhnout.

Nový zákon o zbraních leží v parlamentu 2 roky, je ve třetím čtení a má platit od roku 2026. A teď se má slátat ve zkráceném řízení nějaká novela stávajícího.

orionka
orionka (531 příspěvků) 15.01.2024, 01:29:11 xxx.xxx.64.54

Ty zasahující policisty chválí absolutně všichni. Jen koordinace a velení je kritizováno. Mně ještě přišlo podivné pobíhání policistů mezi zraněnými a třídění zraněných policejním zdravotníkem, nevím jestli to byl ve skutečnosti lékař. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 15.01.2024, 00:05:06 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Ano! Nevím, zda jste se někdy koukla i do diskuze pod Kajínkovými videi…? Tam se to hemží obdivnými a adorujícími příspěvky. Nechápu…


Kájínkova videa nesleduju, mohlo by se mi udělat špatně. Natož diskuze !

 Nedávno jsem si přečetla Mitrofanova a nahlédla do diskuze. Bylo mi z toho špatně 2 dny. Takový výliv žluče, jedu, nenávisti……divím se, že násilných činů ve společnosti nenávistí a násilím prolezlé není víc !

orionka
orionka (531 příspěvků) 15.01.2024, 00:01:02 xxx.xxx.64.54

Po boji je každý generál.

Po boji může být generál každý. Ale ti horní policajti ( jejich hodnosti neznám) by měli být generálové už před bitvou. Možná by se měli šetřit na honbě za dezoláty a dezinformátory. Před bitvou.

orionka
orionka (531 příspěvků) 14.01.2024, 23:57:06 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

To se asi podívám…teda nemám TV, ale myslím, že 168h je i online (?).

Každopádně si i bez zhlédnutí pořadu myslím, že po bitvě je každý generál. Chyby tam určitě nějaké byly; vždyť to svým způsobem byla premiéra takovéto masové střelby (ano vím - Uh. Brod a Ostrava, ale toto bylo přece jen trochu jiné). Kéž by to byla i derniéra…ale to jsem přílišná optimistka.


Televizi taky nemám, na internetu jsem shlédla Moravce - půl, víc jsem nezvládla.  Právě že ona to premiéra nebyla. Na rozdíl od Uh. Brodu, který byl impulzivní ( snad ), tohle bylo dlouho připravované a opatření, která začla po U. B. nikdo nedotáhl do konce, ba hodně zanedbal. A jde o to, aby to nedopadlo podobně a neskončilo to u keců, jak je všechno dokonalé. A o to snad Šlachtovi jde. Někde jsem zaregistrovala kritiku i od Šandora ( taky Š.), taky komunikaci a velení.

orionka
orionka (531 příspěvků) 14.01.2024, 23:49:03 xxx.xxx.64.54
Irma19:

Jelikož u sebe měl dopis vytištěný a v domě,  kde bydlel, ho našli uložený v počítači, dovoluji si tvrdit, že ta ručně psaná mazanice je podvrh.🙂


Jestli našli v počítači uložený dopis, byť jen podobného znění, pak to jde spíš k tíži policie - co se té komunikace týče. V každé detektivce, na místě činu se jde první po počítačích ! Ten dopis mohli mít už ve chvíli, kdy našli mrtvého otce, “zaminovaný” dům…, potvrzenou souvislost s Klánovicemi. A měli spustit pátrání po nebezpečném zločinci s plným nasazením a ne po sebevrahovi, který nechce zmeškat přednášku.

A podvrhem mazanice souhlasím. Byl to sice psychopat a vrah, ale inteligentní. Bohužel. 

Dost nepředstavitelné je, že si do školy nanosil celý arsenál zbraní a výbušnin. Někde to tam po určitou dobu ukrýval. Taky mohla celá "filda" vyletět  do vzduchu. ( Jestli je to tedy pravda )

orionka
orionka (531 příspěvků) 14.01.2024, 23:34:49 xxx.xxx.64.54
eva:

Možná se podívejte na čt1 168 hodin - Š. má pravdu, zásah nebyl v pořádku….


168 hodin jsem neviděla, jen dnešního Moravce. Rakušan  tam káže jako kazatel, opakuje v dlouhých výstupech svou mantru dokola, Š. (jako Šlachta) vytýká nespolupráci, nekomunikaci horních pater policie, která nakonec ohrozila i ty zasahující policisty, kteří vlítli do budovy s ohromným nasazením. A  nakonec i to neuzavření a nevyklizení náměstí. Jen se divím, že tam nebylo víc čumilů.

orionka
orionka (531 příspěvků) 14.01.2024, 22:07:13 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Já vím, že to, co koluje, je fake…👎

Ale o tinnitu jsem četla ještě dřív, než toto začlo po sítích kolovat. Samozřejmě těžko říct. Zajímavostí je, že se k celému případu vyjadřoval i Kajínek - poslechla jsem si ho - a udělala si nějaký názor. Ale i on mluvil o tinnitu, odhaduji, že cca o týden dříve, než začal kolovat tady ten podvrh.


Nevím, kde se vzalo to hučení (zvonění )v uších, ale psalo a mluvilo se o tom hned.

Jinak, co se Kájínka týče, vůbec mi nesedí to, jaká se z něj stala celebrita. Omilostnil ho prezident, protože bylo zjištěno, že ve vyšetřování byla pochybení. Ale žádný soud nerozhodl o jeho nevině. Divná doba.

orionka
orionka (531 příspěvků) 14.01.2024, 17:50:31 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Možná vyslídili, já si o novinářích nedělám iluze, ale třeba se úspěšně brání. I když musí to být šílené na psychiku.


Sem tam o ní zprávy pronikly. Byla dokonce místostarostkou Hostouně ( pravil starosta ). Z Hosouně byl už jeden “Klánovický ” vrah. Je možné, že se K. inspiroval?

orionka
orionka (531 příspěvků) 14.01.2024, 17:47:04 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Jinak já četla, že syn měl BAP (bipolárku), navíc měl nějaký šílený tinnitus (šumění, u něj prý spíš zvonění v uších). O tom tinnitu se to psalo na více webech. Jestli mu hráblo z toho, těžko říct. U BAP si chladnokrevné povraždění lidí moc představit neumím. Možná i proto, že mám kamarádku s BAP. Když je v depresi, nefunguje. A když je v mánii, tak je naopak velmi přátelská k lidem, důvěřivá a nakupuje a utrácí (to je velmi typické!). Jednou jí nějaký vykuk prodal “zázračnou skleněnou kouli”, tuším za ni dala 7 tisíc Kč. 😟


Také jsme měli kamaráda stejně postiženého. Deprese se u něj vyznačovala tím, že se nemyl, nebdal o sebe, nestýkal se….potkat ho, jak potkat bezdomovce.

V mánii byl veselý, s každým kamarád a přesně, “kamarádi” ho připravili o peníze, o zařízení bytu……"chceš ledničku?- tak si ji vem"

orionka
orionka (531 příspěvků) 14.01.2024, 16:22:47 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministr-vnitra-vit-rakusan-strelba-filozoficka-fakulta.A240114_103217_domaci_pukk/diskuse

Ach jo, a to jsem dřív Šlachtu celkem uznávala.

Myslím, že nebýt profesionálního zásahu policie, mohlo být mrtvých mnohem mnohem více. Je skoro až s podivem, že ten magor nezabil nikoho na ulici, ale “jen” postřelil.


Tenhle odkaz jsem (zatím ) nepouštěla, ale všichni ( co mají nějaké zkušennosti s bezpečností - diskuze nepočítám ) chválí na maximum zasahující policisty, ale mají výhrady ke komunikaci a řízení. Jeden př. tramvaj najíždějící do náměstí, neuzavření prostoru. Na to by stačil jeden “měšťák”, či PSVB (:-). To video, kde na tramvaj najíždějící do zastávky křičí policista “nezastavuj, jeď, jeď…..” Celé to odpoledne nevypadalo jako dobře řízené od shora. Neříkám já, ale…..Uvnitř budovy pak je opravdu zázrak, že mrtvých nebylo víc. Taky by nebylo na škodu, kdyby policie měla - do budoucna - k dispozici plány budov, aby v nich nebloudila. V dnešní digitalizované době by to neměl být problém.