Aktuálně: 4 886 inzerátů174 996 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 18:57:48 xxx.xxx.82.160

A ještě jednu....ta je už úplně stupidní. Školní výlet, děti 9 let. S nimi jeden z tatínků, měl tam i svoji dcerku. Večer šel děti zkontrolovat, přikryl tu svoji a přikryl i tu vedle. Ta se svěřila rodičům, že byl u postele a sahal na ni. Rodiče z toho udělali velkou aferu. Měl dost kliku, že v zaměstnání neměl s dětmi nic společného, nemohl být v zaměstnání postižený. Ale vyšetřování a tahanice kolem toho byly docela dlouho. Je to už dávno, ty devítileté děti už jsou dospělé. Dnes by ho možná zavřeli a dceru mu odebrali. 

Dopadne to tak, že nikdo nebude chtít s dětmi pracovat, protože jednou nohou v kriminále stále.

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 18:51:19 xxx.xxx.82.160

A ještě jedna historka. Dva kamarádi, vychovatelé na intru. Chlapecký intr, jedno patro holky. Patro se při večerce na noc zamykalo. Vychovatel byl pěkný mladý "kluk". A chovanka ho před večerkou chodila uhánět, nebyl vůl, aby si s ní něco začal, tak si to vymyslela. Vyhodili je oba-ty vychovatele. Studentku ne.

 

 

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 18:46:46 xxx.xxx.82.160

Taky jsem zažila takový "pokus". Taky jsem si za něj mohla víceméně sama. Na baru ( pití jsme si zásadně platily ). Přidali se k nám docela zajímaví "kluci". Když jsme zjistily, že jsou to šífáci -

"jéé na šífu jsme ještě nebyly, vemte nás na šíf". A šlo se na šíf. Nebyly jsme úplně blbé a nemínily jsme na šíf dojít. Když jim to došlo, trochu s námi otloukali zeď.....Jel kolem taxik, Péťo zastav. A odvezl nás domů. Byly jsme potvory a skoro jsme na to v té ulici ku přístavu dojely.

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 18:41:19 xxx.xxx.82.160

Nečetla jsem tu vaši diskuzi celou, ale.......

Když se vrátím k Ferrimu a slečnám. Jestliže slečna celý večer s pánem chlastá, pak s ním odejde na pokoj v hotelu ( nebo domů )......Ne, nemyslím, že pak si musí nechat všechno líbit, ale kdyby nechtěla, tak udělá takový povyk....v hotelovém pokoji....i kdyby ho měla kopnout do rozkroku a vykopnout zamčené dveře. Nebylo to v černém lese a nedržel jí u hlavy pistoli. A nebylo jí 13, ale byla dospělá. Ne si za půl roku vzpomenout, že ji vlastně znásilnil, protože ona říkala nééé. 

Kamarádka jela stopem. Ve chvíli, kdy ještě byli v civilizaci a pán jí sáhnul na koleno, žádala okamžité zastavení..."ale, ale děvenko, přece nebude tak zle, to jsi taková citlivka" Než odjeli z civilizace, když projížděli vesnicí, rozbila mu okno u auta. Zastavil a vykopnul ji z auta.

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 15:01:36 xxx.xxx.82.160

My přece víme, kde se to stalo, jak to tam vypadá a taky víme, 

Jak to tam tedy vypadá? Je Bystrc Romská čtvrť, jak zmiňovala S.

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 14:45:54 xxx.xxx.82.160

@Fíkovnice : Proč si myslím, že bude hůř? Právě proto, že Romská komunita taky nemá k násilí daleko. A tak se tam ty dvě ( mentálně podobné ? ) komunity budou bít. A vy dávejte pozor

( vy Brňáci ), abyste se k něčemu nepřimotali !

Jen dovětek : Zdá se vám normální, jít se dívat na ohňostroj s nožem, kterým lze vraždit ?

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 14:05:18 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 13.06.2023, 13:57:22

To nebylo v žádné "jejich čtvrti", to bylo ( aspoň podle medií jsem to tak pochopila ) na zastávce MHD cestou na přehradu na ohňostroj. Všude policejní posily a dost lidí. Proto útočníka taky během 5 minut  (asi - já jim to neměřila ) měli. Bystrc se to tam jmenuje? To snad není cikánská čtvrť. Ale brňák nejsem.

Poslední vražda, kterou v Brně pamatuju, byla na Lesné. A mám pocit ( velmi nejasný ), že vraždil cizinec - rozhodně ne UA ! Je to už hodně let ( 25?).

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 13:49:40 xxx.xxx.82.160

@assil : první selhání medií bylo, že psala "cizinec z východu". Měli napsat rovnou.....

Nevšimla jsem si, že by média vytvářela dojem, že je to jediná vražda za 20 let. Někde jsem i viděla doloženou statistiku. 

Neměla jsem moc času....ale o žádnou bitku nešlo, policie tam byla do 5 minut a útočníka zadržela. Policajtů tam bylo něurekom, chystala se velká akce. 

@ balu :Je mi líto, že máte s cikány špatné zkušenosti, ale můžu vás ujistit, že bude hůř.

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 13:40:17 xxx.xxx.82.160

Ještě se přidám k těm znásilněním.

Kamarádku v mladých letech znásilnil - bylo to u parkoviště, za křovím, 50 m od rozsícených oken. Na krku měla nůž a zlomil jí obě ruce. Ani nešpítla. Nešla z hospody, šla z odpolední směny. Bylo to asi 200 m od vrátnice firmy. To bylo znásilnění.

To, co předvádí slečny od Ferriho......( i když moc to nesleduju, mávla jsem nad tím rukou )

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 13:35:16 xxx.xxx.82.160

Pár dní tu nejsem....a tady to jede :

Ale fakt mohly předcházet nehezké provokace...

Zase budu za dezoláta. Fíkovnice, jak provokoval? Pouštěl si nahlas muziku? To tak Romové dělají. Řekl mu, že je vůl ( špína, přivandrovalec......dosaďte si cokoliv), ale na verbální "napadení" vytáhnout nůž ? 

Výsledek je jasný - mrtvý Rom.

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.06.2023, 14:13:06 xxx.xxx.82.160
bery25:

dobry den,je ešte použitelny  slepači hnoj zarobeny minuli rok,ma to ešte zmysel hnojit zeleninu,dakujem


Nechci se moc motat do drůbeže ( když ještě nemám ani kuře ), ale co se hnojení týče, snad lepší než čerstvý. A naložit do sudu a nechat vybublat ? ( dělali jsme to tak kdysi s holubím a takové guano- taky leží pár let )

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.06.2023, 14:05:15 xxx.xxx.82.160
Fikovnice:

Tak já si zase jednou naběhla.

Včera nebo kdy jsem si otevřela to video s útokem žraloka na Rusa v Egyptě! Diskuze k pozvracení... Tak jsem tam napsala, že ač ruskou invazi odsuzuji co to jde a doufám, že Putin se bude smažit v pekle, tak že oslavovat žraloka, atp., je neskutečně ubohé. Že zemřel mladý muž, něčí přítel, syn, vnuk... A už jsem je schytávala - mínusy. Snad po desítkách... Člověčenství šlo fakt úplně do pr.... Opakovaně jsem to tam psala, že je mi zle z ruské invaze a jejich prasáren. Ne, prostě jsem se asi dle nich zastala Rusa či co a už to jelo...thumb-down


Je vám líto 1 žralokem sežraného Rusa a těch tisíců padlých a zmrzačených na obou stranách

vám líto není?

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.06.2023, 13:59:40 xxx.xxx.82.160
Rapotačka:

LIDICE

K. Panuška

LIDICE

Co rok vršíme kytice,

kde stávaly dřív Lidice.

Vám se lidé s úctou klaní,

Váš památník hlazen dlaní,

Vám zmučení na smrt jdoucí,

Vám památka nehynoucí.

 

Je to delší - zde jen připomínka .....


Doufám, že už jste se poučila, jak bylo řečeno v Terezíně !

"Odpovědnost za zločiny, které páchali naši předkové, musíme přijmout, a poučit se z nich".

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.06.2023, 13:54:26 xxx.xxx.82.160
Quash:

No, pěkné. Nenávist, to je to, co je cílem...  Pak snadná manipulace k dosažení kýženého.

Historie se stále opakuje. Kdy už lidé budou moudřejší. 

A dokud nebude skutečně nezávisle vyšetřeno,  budou to stále propagandistické řeči vedené stejným dílem z obou stran. Tak se  vede válka.


 Moc dobrý lidi tady jsou, pěkne vychovaný. Chvilku tě milujou, chvilku kamenujou... Jak se jim poručí.

orionka
orionka (531 příspěvků) 04.06.2023, 19:22:17 xxx.xxx.82.160

Xerxova:

a vyrazili jsme na Zebín. Stoupání to není dlouhé - ale je hodně strmé a krásně to smeká. Myslím, že za mokra to musí být sranda. Na lomem na nás koukalo stádečko místních "kamzíků". Kaplička Máří Magdaleny na vrcholku je z roku 1700. Výhledy byly parádní - Trosky, Ještěd, Jičín, Valdice jako na dlani


Stejně jako vy se na Zebín chystám, kdykoliv jedeme okolo. Byli jsme tak kdysi brzy z jara, kopřivy tam nebyly, za to nás tam chytla vánice :-)). Je to malý, ale moc impozantní kopeček. A mám v hlavě někde zasupo, že gologicky zajímavý. Sopka a ještě k tomu vzácná sopečnými nálezy. (Není tu někdo od Jičína - já už si houby pamatuju.) 

orionka
orionka (531 příspěvků) 04.06.2023, 16:58:10 xxx.xxx.82.160

@Acher : Kdepak to žijete? Já včera ráno škrábala auto. Ne, že by potřebovalo podrbat, ale okno bylo jaksi zamrzlé a viděti je potřeba.

orionka
orionka (531 příspěvků) 03.06.2023, 20:46:56 xxx.xxx.82.160

Divoký dravec ne, ale sokolnický ? To je otázka. Mě se psem jednou vyhnal sokolník z příměstské louky : "Běžte si s tím psem jinam, nebo vám ho napadne"

Přiznám se, že jsem nediskutovala a šla, na louce jsme setrvat nechtěli, jen jsme procházeli do lesa. Neměla jsem pidi psa, byl to střeďák. Ale možná sokolník ke...nemluvil pravdu, a měl obavu, aby mu pes ptáka neplašil.

orionka
orionka (531 příspěvků) 02.06.2023, 21:37:09 xxx.xxx.82.160

Naučit psa neštěkat, když i okřiknutí je aspoň něco.....těžká záležitost. Mám známé, ty na večerní venčení stahovali psu tlamu gumičkou. Jen na tu dobu, než prošli domem. Letěl ze schodů a radostně štěkal, o půlnoci to nebylo žádoucí.

Měli jsme dva psy. Nikdy jsme je nenaučili vítat se potichu. Vždycky byl bugr. Takže když se jeden vracel domů večer, muselo setkání proběhnout venku.

orionka
orionka (531 příspěvků) 02.06.2023, 21:23:25 xxx.xxx.82.160

Můj kocour si před týdnem pochutnal na syrovém divočákovi. Omylem, nakrmen nepoučenou osobou. Prý si náramně mlaskal. Přežil :-)