Aktuálně: 4 632 inzerátů177 804 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
orionka
orionka (531 příspěvků) 03.07.2023, 12:04:33 xxx.xxx.82.160
Honza K.:

Tak jsme se známou o víkendu dumali. Proč je chov ovcí výsadou horských oblastí aspoň u nás v ČR to platí. Přitom velmoci chovu jako Rumunsko jsou nízko položené tak kde se u nás zakotvila taková věc?


Nevím, kde všude se v Rumunsku chovají ovce, jen že Rumunsko je zem výrazně horská.

https://mapy.cz/s/rapolecabo 

orionka
orionka (531 příspěvků) 03.07.2023, 11:05:44 xxx.xxx.82.160
honzapm:

Tak jsme se na západě snažili připravit na bouřky a tornádo, pokud to vůbec lze. A teď nezbývá, než čekat. Za květen a červen napršelo jen 12 mm celkem, což nás opět činí nejsušší oblastí v zemi, je to teda opravdu svízelné. 

Růže kvetou a voní. Unikly po několika letech populační explozi listokazů, ale o přízeň nouzi nemají. - Pink Robin, Red Robin, Alchymista a Celsiana. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Mám stejnou ?

Obrázek Obrázek Obrázek
orionka
orionka (531 příspěvků) 02.07.2023, 20:51:10 xxx.xxx.82.160

v komoře (bez pavouků)

Mám s vražděním pavouků problém. Když vidím jak zběsile před vysavačem utíkají….tak je prostě nevysaju. Jen mě štve, jak všechno obalují do pavučin, a že vlezou všude. Třesavky speciálně. Zlatí pokoutníci. 

Kdyby je sršeň chtěla vychytat……nestěžovala bych si.

orionka
orionka (531 příspěvků) 02.07.2023, 20:47:05 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 02.07.2023, 20:04:13

Jestli to mají jako včely, tak si novou matku vykrmí a vychovají 🙂. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 02.07.2023, 19:54:19 xxx.xxx.82.160

Zalétává u nás do podkrovního pokoje otevřenými okny sršeň. Je možné, že tam lítá lovit pavouky ? Sídlí tam hodně třesavek.

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 11:23:00 xxx.xxx.82.160
JanaJanaJanaJana:

Můj rodiný příslušník dělá ovocnáře v jedom sadu u HK. Tam je to třeba ten případ, kdy sady ruší. Ten důvod je ten, že jsme zavaleni levnými jablky z Polska a prostě jim nedokážeme konkurovat....i když jsme v jablkách soběstační, Poláci jsou podstatně větší producent a obecně je tam levněji (čili nižsí náklady na produkci vč. pracovní síly, přestože se tam mocně zdražovalo všechno také) a mohou si zbylou úrodu dovolit prodat daleko více pod cenou než my Češi. U nás se i na tento obor strašně zvýšily náklady - všichni víme proč.


Když jedu z Liberce do Turnova a vidím tam po sadech hromady shrabaných jablek, a položené uschlé jabloně.... Neměl je kdo sklidit, tak je taky ruší. Jak je to možné? Nejsou lidi na práci a přitom plné úřady žadatelů?

Nemám tušení, co s těmi pozemky bude. Prodají je developerům a budou tam (muslimská) sídliště? 

A lidi z nich budou jezdit pracovat do Prahy? Taková protichůdná prohlášení : "Lidi si musí zvyknout, že za prací budou dojíždět !"  X  "Musíme omezit osobní dopravu!"

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 11:11:42 xxx.xxx.82.160

Často se tu omílali naši uprchlíci po 68. Mám spolužačku, která se vydala s přítelem do Kanady.

Nikdo je s penězi šmahem do ulic nevypustil. Za bránu, komise....Vy jste dva, mladí chytří, vzdělaní, jazyk umíte = tady máte do začátku (určitou sumu ) a starejte se ! Nic dalšího nedostanete. Starali se a jsou tam dodnes.

Jiní šli do táborů, dokud se nenaučili jazyk a nikdo se tam s nimi nemazal, učili se a pracovali.

Jiný můj spolužák, středoškolák s maturitou, se znalostí jazyka, šel kácet stromy do kanadských lesů a žil v táboře dřevorubců. Aby se uživil a vydělal si na letenku zpátky do Evropy.

Mohla bych psát dál, jsme emigrantská generace.

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 10:59:11 xxx.xxx.82.160

Už docela dávno někde řekl Vl. Tlustý : Jsme vlak, který jede do tunelu. V prvních vagonech lidi vidí, že je zle. Ty zadní jsou v pohodě. Zatím jedou na sluníčku. Zatím dobrý !!

Jen mi do toho nějak nezapadá mašinfíra. Ten vlak jede bez strojvůdce, ten asi zas letí. 

(A jako vtip : Prý je za tím láska. Někde běhá sestříhaný videjko Fiala + Leyenová.)

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 10:45:20 xxx.xxx.82.160

Víte třeba jenom, jaký emisní spad má ve výsledku FVE? 

To já, stejně jako většina nemám tušení, že vůbec nějaký má. Já si jen (možná) umím představit, jak energeticky a surovinově musí být náročná výroba těch panelů, jak to zabírá (i) zemědělskou půdu. Jak to kontaminuje nemám tušení.

 

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 10:41:03 xxx.xxx.82.160

Které zákony chce, ty vláda může změnit, které nechce, nemůže.

Jejich platy jsou jen drobné proti valorizaci církevních restitucí. Tu nesnížili. A teď chystají snížení platů státních zaměstnanců. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 10:34:19 xxx.xxx.82.160

Takhle řečené je to hodně trapné, xenofobní, hejt, jak se moderně říká.

Ale to nebyl xenofobní hejt proti Ukrajincům, to byl nehejt proti naší vládě. Ukrajinci jen přijímají, co jim naše vláda nabízí a dává. Nebo máte představu, že někdo přijde a řekne, hele mě to nedávejte, já mám dost z domova?

Možná, že jdou na úřad i ti, kteří už tu pracují a pak to posílají - odváží domů, aby tam jejich nestrádali. Ani tomu se nedivím!

Možná, že je tu dost těch, kteří už můžou být doma. Ale co tam? Ani tomu se nedivím. Nedivím se ani tomu, že nebyla nastavena pravidla první měsíc, dva.....Ale rok a půl ? Nevíme kdo tu je, nevíme komu platíme a kolik, nevíme, jak pendlují ?

Nejsem xenofob ani rasista. Necítím zášť ani k cikánům, ani lidem z UA, ale ani k Rusům. Odmítám princip kolektivní viny vůči kterémukoliv národu. Ale jestli to naše vláda nezvládá, tak ať se přestane chválit a odejde do propadliště dějin.

 

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 10:17:39 xxx.xxx.82.160
assil:

No já to asi nepochopila. Důchodcům se přidalo, jsou jediní, kteří nepřišli o peníze ani za covidu ani teď když je stát na mizině. Takže to nebylo nepřesné vyjádření, ale přímo nepravdivé a není to nic jiného než hejt proti Ukrajincům.

 


Dúchodci inflací přišli o ( budu psát x ) % úspor, které už nemůžou nijak nahradit! Zdražením všeho o další část, DPH.....atd. Jste špatný počtář !

A to už nemluvím o způsobu, jakým byli obráni.

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 09:08:32 xxx.xxx.82.160
Sarah01:

A opravdu ta štěňata musíte mít? Já teda nevím, kolik štěňat se rodí z jednoho vrhu u molossů, ale vy chcete jedno a co ta ostatní, na ta zájemce máte? Nevím, no, ale takové to chci po svojí fence štěňátko, protože je výjimečná, mně osobně až tak moc nesedí a přijde mi to sobecký. A občas to ani nedopadne tak, jak by si člověk představoval.


Velký souhlas. Jestli jsem četla dobře, tak fena je v plemeni svou povahou spíš výjimka. Nikde není záruka, že se další povede stejně.

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 09:05:32 xxx.xxx.82.160

Ono i to řešení ( násilné, neprokázané ) pohonů je silně pokrytecké. ( Nevím kolik "škodlivin" vyprodukují 2 zrytečné lety letadlem, oproti mému autíčku, kolik energie - a vypuštěných škodlivin - je spotřebováno na výrobu jedné ( x 1000) baterie do elektroauta.......Krávy v Holandsku- a u nás- "prdí víc, než ty v Brazílii....

Podle mě příliš ideologie na úkor zdravého rozumu a vědeckého přístupu. Přečetla jsem si článek prof. Skleničky pozorně. Jednak těch 0,3 promile opravdu svět nespasí, i kdybychom se nastěhovali do jeskyní. A za druhé - to, co on preferuje, je práce. Zatímco klimapsycho je samé mlácení hubou. A lepení se k asfaltu !

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 08:50:30 xxx.xxx.82.160

Ve smlouvě je, že v případě, že by se na ní chovalo, bychom museli doplatit těch 15k.

Tohoto bych se držela. Nějaké následné "na penězích nezáleží" není rozhodující. Asi to psala v době, když chtěla fenku. Tu bych jí neposlala ! Znáte to : Peníze budou.......Ale štěně je živáček.

A pošlete jí to brzy, než vám to zvalorizuje.

 

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 08:17:17 xxx.xxx.82.160

A jestli někdo dokáže napsat, že průměr mezi 90 a 120 je 45, tak to není terénní praxí, ale absolutní absencí myšlení !

Někdy mám pocit, že se vracíme k indiánům a jejich obrázkovému písmu. Namastí do SMS 5 obrázků a hotovo. Dětičky nestaví z kostek komín, který udělá bác, ale koukají jak poskakují obrázky v mobilu a místo, aby se učily říkanky, tak poslouchají jak ty obrázky dělají . "eehe, áááá, uhuu, jééé " A místo, aby se jim s motorikou ruky rozvíjelo myšlení, tak blbnou.

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 08:09:25 xxx.xxx.82.160

V tomhle případě souhlasím s chvd. Když pominu odbornost, do které jste zabrousili, tak s tím, že se "děti" odnaučily myslet, souhlasím. Asi tak : Proč bych myslela, když mám v kapse chytrý telefon.

A tak na otázku ( asi to byl zeměpis ) "Kde se mluví francouzsky?" v testu, vytáhne holčina (16 ) telefon a naklape dotaz. 

Na to sečíst 3 čísla, vytáhne ( tentokrát veřejnost ) telefon. Ono přece myslet tolik bolí !

orionka
orionka (531 příspěvků) 29.06.2023, 07:25:35 xxx.xxx.82.160

Moc tomu nerozumím, ale zdá se mi, že nemají zmatek jen v mírách, ale i v cenách. Nějak jim tam chybí nuly. No vlastně nula - taková nicka.

Štěňata čivavy s PP se vším včetně europasu za 1000,.. Kč ? To je jen sen. Rozuměj chyba.

orionka
orionka (531 příspěvků) 29.06.2023, 06:18:57 xxx.xxx.82.160

A o vyhovujících podmínkách jinde si nedělejte iluze. Británie - dostihoví chrti např. a celý Balkán, Řecko......toulaví, bezprizorní psi. Každá zem má svá specifika. My bohužel množárny a leckdy podivné útulky.