Aktuálně: 4 632 inzerátů177 804 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
orionka
orionka (531 příspěvků) 29.06.2023, 06:16:04 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele ŽeNo z 29.06.2023, 05:42:23

Asi to bude tím, že Češi jsou nejvíce hraví. Je to stejné i v jiných oblastech zábavy. Horská kola - např., elektrokola.....jistá hra - geocaching se to jmenuje, nejvíc pokladů na počet obyvatel, nejrozsáhlejší síť turist. cest, nejlepší značení. A asi i jiné statistiky. Snad je to pozůstatek minulého režimu, kdy se lidi nemohli realizovat v podnikání, ve vydělávání, ve vybrané práci - tak se realizovali v zábavě, včetně chalupaření - další český fenomém.

orionka
orionka (531 příspěvků) 29.06.2023, 06:08:44 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 29.06.2023, 03:59:24

Tak to už mě napadlo několikrát. Jaké on má krytí. Párkrát jsem se domnívala, že je v bezpečném zahraničí ( co to dnes je? ), ale byl párkrát v rozhovoru jasně v ČR.

Srovnejte : Kratochvíl, Skála.

Zvláštní povolenka, aby dokazoval "svobodu slova"? Zvláštní povolenka, aby udržoval lidi ve strachu? Odváděl pozornost od jiného?

 Fakt je, že on bere politiky u nás "po hubě" jedním šmahem, na nikom nenechá nit suchou.

orionka
orionka (531 příspěvků) 28.06.2023, 17:38:46 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 28.06.2023, 15:40:31

Tak řekněte "popel" a to je tak asi všechno, co můžete udělat. 

Tam, jako všude jinde, musí samy. A my a USA se svými děly a bombami na tom nic nezměníme. A určitě o naše děla a bomby nestojí.

orionka
orionka (531 příspěvků) 28.06.2023, 14:59:27 xxx.xxx.82.160
assil:

Ne, uznávám, že u nás nikdo nemůže chodit nahý, ale to skoro nikde na světě, ale může se každý rozhodnout, jestli bude chodit polonahý a nebo navlečený a k tomu rozhodnutí má alesoň nějaké základní znalosti.

Tam ty ženy žádnou takovouhle volbu nemají, v ničem.


A co je nám ( vám ) do toho? Žádají vás (nás) o radu?

Možná, že kdyby měly chodit polonahé, tak jak to vidíme na našich ulicích, bylo by jim to víc nepříjemné, než jejich "kukly".

Ono to má taky druhou stranu - možná by nechtěly, aby jejich muž okukoval polonahou sousedku. Já to nevím, ale vy taky ne.

orionka
orionka (531 příspěvků) 28.06.2023, 14:54:08 xxx.xxx.82.160

Nebyla jsem v muslimských zemích...a to ani v resortu.

Jen jsem na škole poznala dost Syřanů. Nevím, jak chodili doma, ale když přišli studovat do ČR, byli to krásní voňaví kluci v bílých košilích, kteří se zcela přizpůsobili. A jestli praktikovali islám, tak rozhodně ne tak, aby si vynucovali nějaké ohledy. 

A hlavně : Evropa i USA mají dost svých problémů doma. Těmi by se měli doma zabývat a ne strkat nos do cizích zemí a řešit problémy tam.

Ale je jednodušší kritizovat sousedku, že nemá umytá okna a doma se brodit ve sr..čkách, než si uklidit vlastní chlív. Je jednodušší poukazovat na problémy tu v Číně, tu v Barmě. Ono to nestojí žádné úsilí, stačí mlátit hu.bou.

 

orionka
orionka (531 příspěvků) 26.06.2023, 19:36:38 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele KatyQ z 26.06.2023, 18:10:03

Nejen tam, to je v celé Evropě. Přečtěte si Pelikána. Rapotačka dávala odkaz.

orionka
orionka (531 příspěvků) 26.06.2023, 17:42:44 xxx.xxx.82.160
Zrzavci:

No je ale fajn, že se zadavatelka alespoň ptá v zájmu fenky a nenamrská to, jako jiní. To zase je moc dobře, jde jí především o fenu samotnou. 

Já nejsem chovatel, ale sama za sebe bych asi spíš od toho ustoupila?  V obavách o fenku, jistě záleží na její kondici, a určitě, jsou na druhou stranu starší rodiče známkou toho, že předávají štěňatům zdravý kořínek, ale já bych se bála, ať chov. řád říká cokoliv. 


Jsem stejného názoru. Každá březost a porod je svým způsobem riziko.......

orionka
orionka (531 příspěvků) 20.06.2023, 22:31:31 xxx.xxx.82.160
kometa:

Viz výše.

Pořídila jste si pracovní plemeno, určené k pasení. Když nemá ovce, pase cokoliv jiného.

Zařídila bych se podle rady keriton.

 


Já myslím, že jste se spletla. Ten pejsek má tancovat a ne pást. Pardon.

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 22:52:34 xxx.xxx.82.160

Měla jsem s cestující kočkou moc hezký zážitek. Tedy jen jako divák.

Pán na nádraží měl kočku na vodítku, seděla mu na rameni a lízali spolu zmrzlinu. Jednou pán a jednou kočka !

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 22:42:59 xxx.xxx.82.160
Anonymní:

Jak se cítí naivní dívka plná ideálů, která se nechá uchlácholit k Ferimu, pak při nátlaku si to rozmyslí, a on ji prostě donutí a ** s ní... úplně v pohodě přece, může si za to sama když šla k němu domů.


Nebyla to děcka. Byly to mladé ženy. My jsme proti dnešním, byly úplná telátka. Ale nějaký instinkt byl. Dnes mají sociální sítě, samou sexuální výchovu, mobilní telefony a nevědí si rady? A neumí odejít, když nechtějí ?

Nechápu. Asi jsem nikdy nebyla mladá naivní dívka. Fakt je, že když jsme nestály o intimno, tak jsme se držely v houfu, nebo aspoň ve dvojici, či ve dvojicích.

Ne když šla k němu domů. Když včas neodešla.

Někde v tom článku jsem četla : Na vinně je vždycky agresor. Ano, to je pravda, ale té ženské je to prd platné !

To je asi jako když jsem zarazila před přechodem klučinu - prvňáka. Argumentoval tím, že přece je na přechodu a řidič ho nesmí přejet! 

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 20:50:42 xxx.xxx.82.160
Fikovnice:

https://www.youtube.com/watch?v=X-uhLFz_4W4

Nemáte náhodou na mysli toto? Tedy omlouvám se, neumím asi vložit odkaz. Je to na YT a jmenuje se to To všechno z lásky. Viděla jsem několikrát...velmi smutné... A jestli si dobře pamatuji, tak taková hezká žena z dokumentu se jednoho tyrana zbavila, dalšího si našla...a v závěrečných titulkách pak bylo, že krátký čas po natáčení ta žena spáchala sebevraždu.sad-face


Třeba někdy kouknu. Je to možné.

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 20:48:52 xxx.xxx.82.160
Anonymní:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-ani-neplakala-vylozene-narikala-tinder-rande-skoncilo-znasilnenim-232435#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest220_personal_layout_2_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Kromě jakýchkoli zákonů by měla hlavně probíhat osvěta ve vychově. Stokrát a jednou tydně by mělo být holkám od útlého věku vtloukáno do hlavy, že když jde k chlapovi domů, může se stát, že po ní něco bude chtít (i když na to nemá pravo), že jít někam s úplně cizím chlapem, kde není přehled, může být velké riziko.

Měli bychom mladé dívky učit být na sebe opatrné a tohle mě úplně děsí, že se tak často zas neděje-vidím ve svém okolí.

A ten hajzl z odkazu  by měl být zavřený až zčerná....ale scházet se s cizím člověkem první schůzky někde, kde člověk v případě potřeby nemůže jednoduše zmizet...to mi nejde na rozum.


Také nechci říct, že si za to může sama.....to rozhodně ne, ale k určitému selhání došlo. Nepostřehla jsem, jak byla mladá. Ale přece s takovým štěstím, že jde na první rande by se měla svěřit - matce ( jestli byla ještě doma ), kamarádkám....

Už když si s ním psala, měli blízcí vědět, ať už rodiče, nebo ty kamarádky. Někdo měl na to první rande "dohlídnout". Bohužel to byla asi velmi uzavřená osoba.

A vybavit se pepřákem, nebo paralyzerem, by měla být samozřejmost. ( Když jsme byly mladé, nosily jsme aspoň svazek klíčů.)

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 20:24:33 xxx.xxx.82.160
Fikovnice:

Heleďte, ne každý takto reaguje...

Vždyť se i u zvířat bavíme o tzv. freezingu. A já jako dítě na úlek, strach a dokonce jednou na oplzlosti jakéhosi úchyla tím freezingem zareagovala... Naštěstí jen mlel hubou sprostoty... Ale ne každá umí ztropit povyk, kopnout do rozkroku, řvát, bránit se...


Vy zas na mě cizím slovem....A přesně o tom by měla být výchova. Ne vykládat holčičkám, co všechno by jim mohl někdo udělat a kam jim smí a kam nesmí sahat. Vyděsit je? Mnohem účinější ( podle mě ) je, jak se mají chovat, když si myslí, že je něco v nepořádku. Naučit je reagovat a opakovat to s nimi, neboť opakování je....znáte to. Malé naučit křičet, řvát, hulákat a ty starší poslat na karate, či jiné bojové sporty. Zvlášť, když nechodí domů zrovna v poledne, ale mají spoustu večerních aktivit ( když v zimě je tma...). Jo a vyndat sluchátka z uší a sledovat, co se kolem nich děje, vyhnout se hlučné skupině, vědět, kam se lze uchýlit v případě nebezpečí - vrátnice podniků, recepce hotelů......nechodit pustou ulicí po chodníku kolem vchodů do domů, ale prostředkem ulice a mít přehled. Jo a říká se, že při napadení nekřičet "pomóc" - to všichni honem zavřou okna, ale "hoří" - to se všichni vykloní, aby viděli kde.

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 20:11:17 xxx.xxx.82.160
Fikovnice:

"Ale ze nasilne chovani muzu vuci zenam (a ne ze by to spouste zen primo moc vadilo, pokud je to v urcitych mezich)...

Tak toto je síla! Použiju slova Orionky: Chvilku jsem tu nebyla a teda tento názor - nemám slov!!!!thumb-down


Chvd to možná ani nemyslí úplně blbě. Možná to jen neobratně píše. Ony opravdu existují ženy, které "potřebují jednou za týden dostat ( jak to napsat ? ) nařezáno", aby byly spokojené a nemyslely si, že je chlap srab.

Sledovala jsem kdysi nějaký dokument o násilí v rodinách ( Třeštíková ? možná ne ). Když ženu, která od manžela mnohokrát kvůli násilí odcházela, konečně přesvědčili, aby odešla definitivně...co udělala? Našla si partnera, který ji opět mlátil a od toho odejít odmítla. Není to normální, ale je to. Některé ženy potřebují partnera za každou cenu - doslova. Nejhorší je, když mu tolerují i násilí na dětech, zvlášť na dcerách.

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 19:07:29 xxx.xxx.82.160

Osobně se myslím, že informovat dítě je naprosto v pořádku. A nemusí to být 30 minut denně. Prostě přiměřeně věku. Nevarovat vůbec není v dnešní době zrovna dobrej nápad.

Přiměřeně věku. A nejenom vykládat, to může dítě spíš vyděsit. Když byla vnučka malá, bylo to takové ňůně nesmělé, tiché. Tak jsme se učily řvát. Řvát, jako hulákat. Kdyby na tebe někdo cizí mluvil, začni řvát, pořádně nahlas, to je jedno, co ti bude říkat...řvi. A v lese se učila řvát, pořádně nahlas, aby jí to přešlo "do krve". Nekníkej, nahlas a pořádně. Naštěstí to nikdy nepotřebovala. Ale přišlo mi to lepší než nic.