Aktuálně: 4 886 inzerátů174 965 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
orionka
orionka (531 příspěvků) 11.01.2024, 23:42:10 xxx.xxx.64.54

Dá se to nacvičit

S naší fenou to “nacvičovala” v paneláku sousedka. Škrábala na dveře, “myšička” a pak si stěžovala, že pes štěká. :-)

Střeďák hlídá, ani se to moc učit nemusí. Nevýhodou je, že hlídá všude, kde se psovod usadí. A když je příliš rušno, neodpočine si. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 11.01.2024, 23:32:49 xxx.xxx.64.54
Doron:

Vařené maso jo, ale vařené kosti ne, ony se jinak štěpí .


Ano, vařené kosti mají jinou strukturu než syrové. Ale menší pes může okusovat klouby velké kosti, protože kost nerozkousne, pod dozorem. A z divočáka bych syrové nedala. (Naši  psi dostali třeba kost z vařeného kolena. Když zlikvidovali chrupavku, kost jsem jim sebrala. A třeba packu s prsty bych jim nedala ani syrovou, prsty -a obratle -nemám ráda. )

orionka
orionka (531 příspěvků) 11.01.2024, 23:19:17 xxx.xxx.64.54

Střední knírač bude hlídat. Za zavřenými dveřmi bytu bude štěkat, takže si obyčejný zloděj vybere radši jiný objekt. Ale zloděje, který jde cíleně k vám, nevyprovodí, odhodlaný zloděj ho zlikviduje. Totéž bude platit i o zahradě. Odradí svým štěkotem, pravděpodobně na narušitele i vystartuje, pravděpodobně i kousne, ale zase jeho útok nebude pro odhodlaného narušitele fatální. Takže bude působit spíš jako alarm a zasáhnout budete muset vy. Svými cca 20 kily útočníka nesrazí, i když jeho útok bude dost razantní. Když bude bránit vás ( dospělý pes ), nenechá útočníka dostat se k vám, když ten bude mít jen klacek, nenechá se trefit. Zažila jsem. Ale ten dotyčný byl jen “obleza”, který mě obtěžoval a chtěl okrást. Kdyby mě chtěl zlikvidovat, zlikvidoval by mě i psa. Když jsem šla, i potmě, např. lesem, měla jsem jistotu, že 50m okolo nikdo není. Věděl by o něm a ohlásil. Střeďák je skvělý pes, nezraďte ho, buďte spravedlivý, má velkého pamatováka. Na cvičák bych nespěchala, spíš do školičky - na hravý socializační “cvičák” mezi štěňata. A pak na dobrý cvičák, ať vám ho nezkazí. Jinak souhlas s Lupusem. Šusta je dobrý. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 11.01.2024, 18:11:57 xxx.xxx.64.54

Znala jsem boxerku. Byla doma, když je v paneláku vykradli. Normálně lehala na křesle, měla ráda míček. Jestli ho zloději podala a on jí ho hodil…..to nikdo neví. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 11.01.2024, 17:57:50 xxx.xxx.64.54

https://www.pracomat.cz/poradna/pro-pracujici/228-platy-statnich-zamestnancu.html#plat_tab_list_2019

*15. a 16. platová třída pouze pro akademické pracovníky státních vysokých škol podle zákona o vysokých školách.

Podle toho dovětku by tabulka měla platit i pro státní vysoké školy. Ale třeba je tam galimatyáš - slušně napsáno - a každý si tam dělá, co chce. To, že jsou tam odměny různé chápu, ale ten základ by měl být ze zákona…….

orionka
orionka (531 příspěvků) 11.01.2024, 17:48:42 xxx.xxx.64.54

Dnes mám velmi pozitivní zprávu : Byla jsem na zahradě a po silnici jel autobus. Co to jede? To je ten v 16.15 ? Byl to ten v 16.15 a bylo ještě světlo. No, není to nádhera ?

orionka
orionka (531 příspěvků) 11.01.2024, 11:41:36 xxx.xxx.64.54

Pro Fíkovnici : Já nevím, jestli se neopakuju :

Základem je, jestli jste zaměstnaná na pracovní poměr na dobu neurčitou, či na nějakou dohodu, např. o pracovní činnosti. Pedagog na státní vysoké škole je státní zaměstnanec a je odměňován podle tabulek a to podle pracovního zařazení ( t.j. prováděné práce ), podle vzdělání a podle praxe. Tabulkový plat může být navýšen, ale nemůže být nižší. Tabulky lze nalézt třeba na stránce pracomat. cz. Vaše “přes 20 000” odpovídá někde v tabulce 5., či 6., zatímco byste měla být zařazena 13., či 14. Pokud jste akademický pracovník ( nerozumím tomuto pojmu ), tak dokonce 15. či 16., přičemž 16. je nejvyšší základní platové zařazení. Jestli jste v odměňování podhodnocena, vykašlete se na přímou nadřízenou a usilujte o správné ohodnocení vaší práce. A to asi! budete muset do vyšších pater, než k té své nadřízené.

Třeba mě někdo opraví, že je to úplně jinak, že Masaryčka si dělá, co chce. Tabulky na pracomatu jsou i pro rok 2024.

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 21:08:18 xxx.xxx.64.54

Jen, podle mě, byste měl brzdit tady s těmi “ukradenými” fotkami.

Musím se dotyčného zastat ( ať už je to kdo chce ). On ani nenaznačil, že by ten arsenál vlastnil, ani že by věděl, kde se nachází. Že si nemyslíte, že jsou to moji psi 🙂)

Obrázek
orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 20:59:55 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Ano, o matce jsem psala jako o další oběti na jiném serveru, tuším hned druhý den. Přišla o dva své blízké a do konce svých dní bude žít s pocitem, že její dítě/její krev je nejhorším masovým vrahem v historii naší republiky. Neuměla bych s tím žít.


Navíc, ona asi jediná mohla postřehnout, že se se synem něco děje. Co na tom, že byl dospělý. Pořád ještě žil doma a ne 300 km daleko. Možná otec se snažil zabránit nejhoršímu.

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 19:31:01 xxx.xxx.64.54
Xerxova:

na Zatopeňáku jsme učili bruslit mládě, v lednu 1990… Ale to je fakt maličký - to mi radost neudělá…


Spíš jsem myslela jen kontrolu, jestli je zamrzlý. Taky jsem si užívala na přehradě - nyní vypuštěné. Vám by se líbilo na Holandských kanálech ( nakonec, nebyli jste tam ?), ale prý už důkladně zamrzají málokdy. Slyšela jsem vyprávět : závody na kanálech - cosi jako Jizerská padesátka, jenže na bruslích. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 18:22:30 xxx.xxx.64.54
Xerxova:

není, já se taky šla sklouznout… a jen se modlila, aby mě rovnováha nezklamala a neudělala jsem veliké ŽUCH… bych jim tu asfaltku mohla rozbít 😄

ehmmm - nevíte někde o hezky zamrzlé přírodní ledové ploše?? Máme rádi bruslení a mám pocit, že osvědčená místa (Mácháč, Břehyně) zamrzlé nejsou. Že bychom se dojeli někam sklouznout, než to zapadá ??


Zapomněla jsem vodičku za vašimi humny - Zatopeňák ?

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 18:20:31 xxx.xxx.64.54
Xerxova:

není, já se taky šla sklouznout… a jen se modlila, aby mě rovnováha nezklamala a neudělala jsem veliké ŽUCH… bych jim tu asfaltku mohla rozbít 😄

ehmmm - nevíte někde o hezky zamrzlé přírodní ledové ploše?? Máme rádi bruslení a mám pocit, že osvědčená místa (Mácháč, Břehyně) zamrzlé nejsou. Že bychom se dojeli někam sklouznout, než to zapadá ??


Volila bych menší a mělčí vody. Což rybníček v zámeckém parku v Mimoni - a kroužit kolem ostrůvku ?🙂. Efe je odtamtud ? ( Já si nic nepamatuju )

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 16:38:20 xxx.xxx.64.54

“abych mohla dál věřit, že mě ten systém ochrání a že se tohle už nikdy nestane”.

Nevěřte neochrání. Bohužel, bude víc takových případů a přidají se k nim i opravdu teroristické činy ( pravím já katastrofista a bývalá černá kronika), protože společnost je nemocná násilím a nenávistí. A to nechodím na žádné soc. sítě ! Stačí si přečíst článek Mitrofanova ( na Seznamu, na Novinkách ?), který je plný jedu, zášti, nenávisti, kterou plive kolem sebe a pak třeba kouknout do diskuze pod článek. A mít to v hlavě trochu pomíchané, setrvávat na “střílečkách” na internetu celé dny a noci…….i to pak může být spouštěčem.

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 16:27:33 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Je ale zvláštní jedna věc. Opakovaně jsem četla, že měl BAP neboli bipolárku neboli maniodepresivní psychózu. A ta mi nesedí na dlouhodobé plánování vraždění. Na to mi sedí spíš nějaká porucha osobnosti - např. schizoidní s antisociálním potenciálem…

Samozřejmě je možná kombinace obojího, ale vraždění (+ dlouhodobé plánování) bych tedy přičítala rozhodně spíše té PO.


Tak tyhle informace šly mimo mě. Domnívala jsem se, že byl “magor utajený”. Jestli se léčil a vědělo se to o něm ( a je to tak, jak je nám to předkládáno ), pak vidím veliké selhání společnosti i rodiny. A stejně si myslím, že i u nemocného musí být nějaký spouštěč, chcete-li motiv.

např. schizoidní s antisociálním potenciálem… Podle všeho až do Klánovic žil jako absolutní vzorňák. Chudák matka…..

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 16:18:04 xxx.xxx.64.54
megi-the-pes:

Dám kocourka, co žere mašličky z dárečků. A granulky. Moc dobré. 
A jednu myš. Mrtvou. Takže tomu kočkovi nemůžu ani vynadat, že se zase pokouší sežrat mašličku. 


Kocourka beru, myš nechci, sama mám dost. Nejhorší jsou ty, co ještě stačí zalézt, než si zdechnou. Ale už mám poměrně vycvičený čuchometr a nacházím dost spolehlivě. Jen dostat se tam, kam se myš dostane bez problémů…..není to vždycky snadné.

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 15:24:04 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Ty otázky mám, protože bych chtěla, aby se tohle nestalo, abych mohla pochopit, co se stalo, abych mohla dál věřit, že mě ten systém ochrání a že se tohle už nikdy nestane.

Jak už psáno výš, systém není schopen Vás ochránit, nemá na to kapacitu. Proto si lidi pořizují ZP a zbraně na obranu. Protože než policie přijede, tak může být po všem. A bude se to stávat, ne že ne.

Jinak tedy až dnes jsem zaznamenala kauzu Jurečka. Vůbec nejsem v obraze.


Na Jurečkově ministerstvu se juchalo, zatím co doktoři ještě operovali ! Na “rautu” za cca 400 000,-- Práce a sociálních věcí. Co kdyby těch 400 000 odnesli dětem “pod stromeček”. Ta souhra náhod to jen dorazila - nepřerušili !!!