Aktuálně: 4 852 inzerátů175 001 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
orionka
orionka (531 příspěvků) 15.12.2023, 19:25:31 xxx.xxx.64.54
Zrzavci:

RONJO - MÁM VZKÁZAT OD MEGÍ, ŽE KDYŽ TO TE´D OBJEDNÁTE, STIHNEME TO, NEBOJTE, UDĚLEJTE OBJEDNÁVKU DNESKA, ZAPLAŤTE DO A DEJTE SI DORUČENÍ BALÍKOVNOU. A STIHNE SE TO, MÁME NA TO TÝDEN, KDYŽ TO BUDE V BOXU, MŮŽETE TO KLIDNĚ I NA ŠTĚDRÁKA VYZVEDNOUT. HONEM, HONEM, NECHCI, ABY KVŮLI KNÍŽCE JSTE BYLA SMUTNÁ.

MEGÍ O TOM VÍ, ZACHRÁNÍ VÁS.


Když ji nechci do Vánoc, bude i po Vánocích ? K Vánocům mi stačí ponožky 🙂)

orionka
orionka (531 příspěvků) 15.12.2023, 19:03:19 xxx.xxx.64.54
orionka:

Někde kolem mě běžela informace, že premier učinil raut pro spřátelené novináře ta pouhých 370 000. Určitě rozbil prasátko. Ale vlastně i v něm měl za ty roky v politice veřejné peníze.


Ještě k tomu dodám : “Oky” není můj favorit.

orionka
orionka (531 příspěvků) 15.12.2023, 19:01:41 xxx.xxx.64.54
Rapotačka:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cerv-nase-spasa-Maso-1x-tydne-mleko-z-velblouda-CT-bouchla-divaka-do-bricha-747501


nečetla jsem to celé - dlouhé. Ale tahle věta mě zaujala :

„Oxid uhličitý, nechvalně známý CO2,“ Proč nechvalně známý? Pán neví, co je fotosyntéza? Že je k těm rostliným bílkovinám zapotřebí ? A asi i pro ty červy - přeneseně, zase přes rostliny. Nebo kecám ?

Asi na vánočních trzích, někde jsem kolem stánku s hmyzem k sežrání běžela. Docela měl zákazníky. “Tohle máte něco nového, to jsme ještě neměli, to bych ochutnala…….”

orionka
orionka (531 příspěvků) 15.12.2023, 18:56:40 xxx.xxx.64.54
Anonymní:

A v současný vládě je někdo kdo veřejný penize nevyužívá?


Někde kolem mě běžela informace, že premier učinil raut pro spřátelené novináře ta pouhých 370 000. Určitě rozbil prasátko. Ale vlastně i v něm měl za ty roky v politice veřejné peníze.

orionka
orionka (531 příspěvků) 14.12.2023, 11:00:52 xxx.xxx.64.54
Trickyvoo:

Jo tohle je masakr. Já osobně docela hůř snáším kakáme, papáme a podobně. Můj táta si z toho dělal legraci a když šel se psem, tak nám pak doma hlásil “3x jsme kakali” a podobně. Ovšem zmíněné zdrobněliny v článku v drtivé většině neznám a to jsem taky, co by čerstá těhotná a pak matka, měla potřebu si vyměňovat zkušenosti s jinými matkami a většina slov se teda před cca 5 lety nepoužívala.


Reaguji na ten odkaz, který jsem v rámci prokrastinace přečetla. Je to v podstatě kecáníčko o hovínečku.

Jinak já jsem ta šťastná generace, která neměla internet a v tv byl dopoledne Hospodářský magazín. Takže když jsme ráno vyvařily, vymáchaly a pověsily plíny, vyrazily jsme do parku k pískovišti a zatímco se děti mydlily lopatkama, všechno jsme probraly z oka do oka a intimnosti jsme vynechávaly. Také jsme neměly žádné testy s čárkama a inkriminované dny jsme očekávaly s úskostí zcela opačnou. A chlap doma očekával normální stravu, aspoň rajskou nebo karbanátky.

Jak píšu - šťastná generace.

orionka
orionka (531 příspěvků) 14.12.2023, 10:33:11 xxx.xxx.64.54
Daja:

Dobré ránko 😉,

Leithian šiby ryby? Tohle mě napadlo když jsem si přečetla Váš příspěvek, my o voze a vy o koze, bla, bla a bla🤐.

Dája🖐️


“Má pravdu, předsedo” - to je citát, ne vy.

Lidské pokolení-jeden pokrytec vedle druhého. Všude a ve všem.

(Pochopitelně přítomní z “chovu” se vyjímají 🙂)

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.12.2023, 18:15:36 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Přesně tak, máme to právě doma všichni podobně a jsme zvyklí spoléhat se sami na sebe. 

Jinak nechápu, proč se orionka naváží zrovna do mě, cituju její příspěvek, který reagoval na mě: “Ha,ha. Jen, co vám řeknou “ to jsou taky lidi, jen malý, taky mají nárok na svůj názor ” A čtyřletá vám řekne “hračky? uklidit?, já ne, to paní” - myšlena paní na úklid. Naštěstí to není moje rodina, já mám vnoučata velká a vychovaná téměř normálně.”

Osobně se neznáme a já bych si taky netroufla hodnotit, jak má tady kdo vychované děti nebo vnoučata. Sama se domnívám, že svoje děti jsem taky vychovala slušně a že ve stejném duchu budou oni vychovávat i ty svoje.


Pardon, to jste špatně pochopila, to nebylo navážení. To bylo jen lehké pošťouchnutí, jak to taky dneska mladí vedou. Vůbec si to neberte osobně.  Věřím, že máte děti dobře vychované. Jen někdy platí “člověk míní, pánbůh mění”. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.12.2023, 18:00:08 xxx.xxx.64.54
janaa:

Hlasuju za strom s bankovkama. Vysadím jich na zahradě alej,jen musím dávat bacha,aby je nesklidily bloncky jako všechno😀


Aha, babky už jsou namalované. Tak ještě ty bankovky.

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.12.2023, 16:54:40 xxx.xxx.64.54
drvodelkafialova:

https://cnn.iprima.cz/ridic-natocil-jineho-sofera-jak-venci-psa-za-autem-tyrani-zvirat-zuri-ochranci-419758

Jako samozřejmě se to nemá a je to nebezpečný, ale musím se přiznat, že mě to trochu pobavilo. 😄

Snad majiteli medializace postačí k tomu, aby s tím přestal.


No jo, Liberecko ! Tam se dějí věci. V Liberci už skvělá E.N. venčila svou skvělou Briginu z auta. Ale jela pomaleji a Briga běhala po chodníku.  Zase - na lyžích, když už Brigina nemohla, hodila ji Eva do batohu. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.12.2023, 16:44:26 xxx.xxx.64.54
assil:

Možná některé úlevy spíš ublíží. Bude jim je někdo poskytovat celý život?

No ale o tom to je, ty děti jsou odmalička středobodem světa a hlavně matka je obskakuje, nezažijou žádný neúspěch ani povinnosti a pak najednou přijdou do školy, kde je všechno jinak a ještě se tam střetnou se sobě podobnými. A končí to diagnozami.

Dříve to tak nebylo, v každé třídě byl možná tak jeden dva sígři a jeden dva pětkaři, ti by možná byli na diagnozu, ale zbytek byl “normální”, dneska ti normální jsou spíš výjimkou.

Já ty děti lituju, ony za to nemůžou a nejspíš to s sebou potáhnout celý život.


Citaci jsem vybrala náhodně. Nejdřív jsem myslela na Veselé okénko, pak mi přišlo, že to k dětem bude pasovat víc !

Obrázek
orionka
orionka (531 příspěvků) 13.12.2023, 09:04:42 xxx.xxx.64.54
Anonymní:

Dnešní děti vyměnily drogy za závislost na technologiích, ukázal průzkum


Jen kousek z odkazu nahoře:

„My nemáme zrovna peněz nazbyt, proto jsem hodně těžko nesl, když se syn trápil a cítil se jako outsider, protože ostatní spolužáci měli mnohem lepší zařízení než on. Je velmi bystrý, rychle se učí, nemá potíže se školou, přesto se do ní netěšil. Za hlavní hodnotu v jeho třídě se považovalo, kdo má nejnovější iPhone,“ vypráví Ondřej Tichý. „Neměl jsem přesnou představu, co dělat, ale když jsem tohle téma otevřel na třídní schůzce a chtěl vědět, jestli by nestálo za to spojit síly a s dalšími rodiči třeba v tom, že bychom děti drželi od mobilů dál, nebo jim je třeba nepovolovali nosit do školy, část rodičů se vůči mně postavila silně odmítavě. A smutné bylo, že ti, co souhlasili se mnou, raději mlčeli, nebo se připojili k těm hlasitým.“ 

A  jdu, sic si budu mylet, že jsem závislá 🙂

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.12.2023, 08:36:02 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Jako firemní úklid nebo u vozíčkáře to chápu, ale u běžné rodiny to není obvyklé. Spíš mají paní na úklid podnikatelé.


Ještě se k tomu vrátím : nejen podnikatelské manželky musí mít “paní na úklid”. Asi byste se divila. Svého času - a už je to pár let - chodívala venčit, známá. A ejhle najednou na procházce 2 psy. “Mladá šla do fitka”, podivila jsem se, tak dodala “ psa dala mě, domů jí přišla uklízečka”. V jiné domácnosti : na hrazdě v pokojíčku visela 14. letá hlavou dolů a pod ní luxovala “paní na úklid”. Další je rodina s tou 4letou, kde uklízí “paní” i hračky. Žadní podnikatelé. Normální rodiny (příjmově, jinak na tom nic normálního nevidím), zdůvodňují to i charitou - ty babky si rády přivydělají. A dodám - možná, aby měly na dárky pro svá zpovykaná vnoučata.

Sarah01 - co vy víte, jak to bude u vašich.

orionka
orionka (531 příspěvků) 12.12.2023, 19:51:13 xxx.xxx.64.54
lupus4:

jj, ale 24 čermáček alias rehek domácí 😉 a je to nezvykle brzy, většinou to vyhlašují až v únoru


To jsem pochopila. Já si nebyla jistá tím uhelníčkem za 2023 ( a nechtělo se mi to hledat )

orionka
orionka (531 příspěvků) 12.12.2023, 18:23:29 xxx.xxx.64.54
Zrzavci:

Jsou tady jistá řešení… kurnik proč to není vidět? musíte kliknout halt pod příspěvkem v levém rohu.

Obrázek

Klikla jsem, dostala jste bod a obrázek nikde. Jestli vy nejste potápěč !

orionka
orionka (531 příspěvků) 12.12.2023, 18:20:29 xxx.xxx.64.54

A teď nevím : pozitivní, nebo negativní …..Sníh je dole, i naše cesta je sjízdná. Ale příkopy, a i moje zahrada, jsou škaredé.

orionka
orionka (531 příspěvků) 12.12.2023, 18:17:25 xxx.xxx.64.54
zbynek:

O rehkovi domácím - pták roku 2024, výjde zítra zde na webu samostatný článek od p. Podpěry.


Na článek se těším. Jsem přesvědčená, že jsem dnes viděla rehka v Liberci, to jsem tedy koukala. Ale bylo to před 7 ráno a jenom osvětlení od lampy. Ale pohyb červeným ocáskem a úklona… Domnívala jsem se, že má odletět a přiletět.

orionka
orionka (531 příspěvků) 12.12.2023, 18:13:06 xxx.xxx.64.54
Quash:

Nejsem kynolog ani zkušený pejskař, ale co jsem zatím viděla, obrany pomáhají paradoxně spíš k ovladatelnosti psa. Hyperaktivní pes vypustí přebytek energie, nejistý pes posílí sebevědomí. Psi, kteří rádi aportují, mají silný kořistnický pud a rádi se přetahují o hračku, jsou nadšení. Obrana je pro ně hra. Figurant je kamarád, který hru umožňuje. Nejde o vedení psa proti člověku. Náš devítiměsíční hovík právě obrany bere jako nejlepší zábavu, báječnou odměnou je ukořistěný pešek nebo poloviční rukáv😀.


To je moderní pojetí obran. Nejsem si jistá, že je to tak všude. Pamatuju  obrany, kde se na kruhovce rozvíjela zloba vůči figurantovi. Měli jsme cvičitele, kterému pes při kruhovce vlítl vinou psovoda do páteře a ten mladý člověk skončil se sešroubovanou páteří v invalidním důchodu. 90. léta. Za starého “dobrého” Svazarmu musel mít zkoušky cvičitel i figurant. Chov i výcvik psů byl jiný od základu. Kdo si je jistý, že to ještě někde nepřetrvává?

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.12.2023, 19:39:40 xxx.xxx.64.54
Ronja s motejlem:

https://www.seznam.cz/komentare/24804691-kdyz-k-nam-bezi-agresivni-pes-meli-bychom-se-otocit-zady-a-roztahnout-na-nej-prsty-radi-cvicitelka

Proč jste mi neřekly (i), že když nás chce zabít pes, stačí se otočit zády? 

Jsem zlá, že jo. No jo.


Neřešila ona už se kdysi na iFauně ? Jako blázen a docela nezodpovědná osoba? Napsala o tom agresivním psu knihu: Bude dobrej. A pak se z ní stala cvičitelka.

Otočte se k opravdu agresívnímu psu zády a on vám natrhne….., nebo taky vykousne ledvinu, nebo překousne páteř.