Aktuálně: 4 625 inzerátů177 889 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
orionka
orionka (531 příspěvků) 03.12.2023, 16:06:41 xxx.xxx.64.54

Další nominant je Alexandr Mitrofanov za tuto “úžasnou” radu ministru vnitra V. R. :

͝    “Problém nevidím v nedostatečném informování, ale v kvalitě obyvatelstva. Co ale podle mě udělat lze, je přitvrzení v nezpochybnitelných situacích (typu akce na Václaváku či u úřadu vlády), a především jasné označení části populace za ohrožení demokracie, nikoli výzvy k jednotě, která nikdy nebude dosažena. Patologická sedlina bobtná, jenom když cítí, že nebude potrestána”

orionka
orionka (531 příspěvků) 03.12.2023, 15:46:53 xxx.xxx.64.54

Jeden citát z časopisu TO :

Soutěž O Zlatá ústa Urválkova :

Nominant : Bývalý velvyslanec ČR ve Francii Petr Janyška : Za následující upozornění na temné rejdy v diskusním pořadu DVTV, který si dovolil pozvat do studia režiséra Jiřího Stracha͝ : “Otázka je, proč DVTV, kdysi tak slušný pořad, zve takové lidi z okraje společnosti. Honba za sledovaností za úplně každou cenu? Za úplně každou? Uvědomují si, že takhle napomáhají šíření toho nejhoršího? Chtějí být nástěnkou extrému?”

orionka
orionka (531 příspěvků) 02.12.2023, 16:25:02 xxx.xxx.64.54

“i když by v praxi byly velmi šikovné.”

A nezavírají si tím cestu na VŠ, kde narazí na matiku ( třeba aplikovanou) hned v 1. ročníku?

orionka
orionka (531 příspěvků) 02.12.2023, 16:17:54 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Mně už je asi jedno, že to napíšu veřejně. Náš ústav upadá, i proto dala kolegyně výpověď. Dozvěděli jsme se, že máme do 14 dní vystěhovat celý náš ústav - dvě patra (+ jsme měli krásnou terasu). Od zač. semestru jsme věděli, že přijdeme o naše učebny, které nám záviděla půlka kampusu. A teď šok - vystěhování i nás - akademiků. Rozstrkají nás tak různě po kampusu. Já brala jako asi poslední výhodu, že jsem 30 let měla svoji vlastní pracovnu. Toto skončilo, respektive asi 4 protežovaní budou opět sami. Já, jako nejdéle působící na ústavu, ne. Navíc se ukázalo, že o stěhování osoba xy věděla půl roku dopředu. Nemám slov a beru to jako totální neúctu ke svým zaměstnancům. Závidím své kolegyni (odvahu), že dokázala udělat tak rychlý a razantní krok a že k poslednímu dni v listopadu tu výpověď dala.


Další brněnská VŠ v úpadku ? Jak se to tak stane ?   34 let po…..Zkostnatělí profesoři z minulého režimu dosloužili, školy by se měly rozvíjet a zkvalitňovat. (Není od vás dáma s černým sešitkem?) Příliš politiky a málo odbornosti? 

Nejdelší působení kdekoliv bohužel není výhoda ( platí obecně - nechci se vás dotknout ! ), spíš naopak. Takový člověk se stává inventářem. A potom - vy  jste “boomer”, na to jsem někde narazila, že se tak říká padesátníkům ( od boom porodnosti za Husáka ). Někde je pěkný rozhovor s režisérem Stachem i na tohle téma. Budu vám držet palce. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 02.12.2023, 16:07:15 xxx.xxx.64.54
kometa:

Proč? Znám spoustu chytrých a šikovných lidí, kteří maturitu z matematiky nemají.


Já zas znám spoustu takových, co ji mají a je jim k….ničemu. Ale stejně jsem pro maturitu z matiky, snad mimo umělecké školy. Kvůli logickému myšlení - třeba. Zase naše matika a dnešní - nedá se srovnávat.

orionka
orionka (531 příspěvků) 02.12.2023, 16:02:38 xxx.xxx.64.54
kometa:

Maturita z matematiky není povinná. Na SOŠ Už dlouho. A přesto se studenti na VŠ dostanou. A úspěšně dokončí.


Ku podivu na technických středních školách snad nebyla (píšu snad ) maturita z matiky povinná nikdy. Dokonce se neučila ani celé 4 roky. Na vysoké škole potom měli šikovní kluci problém projít přes 1. ročník, právě přes matiku a fyziku. Průmyslováci a měli smůlu. A předběhly je holky z gymplů.

orionka
orionka (531 příspěvků) 02.12.2023, 15:52:36 xxx.xxx.64.54

Já jen k lojovým koulím : přimlouvala bych se za odstranění silonové síťky. Píše se, že zraňuje ptákům ozobí. Píše se toho spousta, ale tomuhle bych věřila. Existují držáky, nebo se dá koule vyndat a namačkat do mrňavého květináče a pověsit dnem nahoru.

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.11.2023, 21:06:05 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 30.11.2023, 20:57:53

A není na to sama. Má tam ekonomku i právníka a určitě někoho dalšího. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.11.2023, 20:16:04 xxx.xxx.82.160
Doron:

Vy jste dobré !👍

Ta vpravo je kamarádova Škumpa, co šla s námi .

Ona je taková hodná holka, že jsem na ni úplně zapomněla! 🤣😅


To jste mě zklamala. Chtěla jsem napsat : 3 psi a jeden vlk to jistí 🙂

orionka
orionka (531 příspěvků) 29.11.2023, 19:56:16 xxx.xxx.82.160
Arbora:

A do tej práce bude používať informácie z anonymného fóra bez zdrojov? 


Echt vědecký přístup. Ale možná je ta práce v páté obecné.

orionka
orionka (531 příspěvků) 29.11.2023, 19:41:22 xxx.xxx.82.160

Jeden student si chtěl v univerzitní jídelně sednout na volné místo vedle profesora, ale ten mu na to odpověděl: – „Labuť nemůže být přítelem svině...“ – „No dobře, tak já teda odletím...“ odpověděl student. Profesora odpověď urazila natolik, že se rozhodl studenta potrápit při zkoušce a tak mu dal ty nejtěžší otázky. Ale student na každou z nich v testu odpověděl výborně, a tak profesor, v touze studenta potopit, mu položil poslední rozhodující otázku: – „Jdete po cestě a najdete dva balíčky. Jeden je plný zlata a ve druhém rozum. Který si vyberete?“ – „Přece balíček se zlatem“ odpověděl udiveně student. – „Ha, tak to já bych si vybral ten druhý!“, reaguje potěšeně profesor. – „No vidíte, pane profesore, každý si vybere to, co mu chybí...“ odpověděl chytře student. Profesor samou zuřivostí popadne studentův test a vepíše do něj: „debil“. Student bez toho, aby se podíval do testu, co mu tam profesor napsal, poděkoval a odešel. Za chvíli se ale vrátil s testem v ruce a říká profesorovi: – „Nezlobte se, pane profesore, vy jste se podepsal, ale zapomněl jste mi napsat známku.

orionka
orionka (531 příspěvků) 29.11.2023, 16:42:36 xxx.xxx.82.160
Xerxova:

možná je to tím, že už moje babička se narodila v předminulém století v deštivém Liberci… ale mám ráda mlhu, déšť, chumelenici… a opravdu nemusím jen vedro. 

Z překrásného podzimu jsme vpadli rovnou do zimy. Miluju první procházku brzy ráno (kolem půl šesté) - nikde nikdo, vločky se pomalu snáší na bílou peřinku, sníh vrže pod tlapkama…  Za chvilku půjdu doplnit krmítka, má se sníh sypat celý den. Jsem doma (za pracovní sobotu), tak si to hezky užijeme…jen tedy poo se stavíme na veterině - Yodu začaly trápit anály a zrovna uděláme kontrolní sono, co dělají cysty… To jsem opravdu zvědavá


Liberec už není to co býval. Na Medarda začlo a poctivě pršelo do konce července. Když jsme bydleli v paneláku, poctivě jsme chodili za každého počasí. Doslova. Psi museli a v partě se to dalo vydržet. Placatice v kapsách…….🙂)

V červenci v Josefáči : mimino ve fusaku a já v zimní bundě.