Aktuálně: 4 632 inzerátů177 804 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
orionka
orionka (531 příspěvků) 10.12.2023, 19:22:00 xxx.xxx.64.54

Ale jistě, pokud se to zvíře zraní tak, že by v přírodě nepřežilo

Z fotek je zřejmé, že je to bílý tygr. Žádný by v přírodě nepřežil. Ani s drápy, ani bez nich.

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.12.2023, 19:20:04 xxx.xxx.64.54
Doron:

Já bych tipovala, že tygřice byla flaškáč a drápy jí odstranili už jako kotěti , protože ona ta předčasně odstavená koťata pak celý život “ šlapou”, což je dost nepříjemný i u kočky .

Hezký zákrok to není , ale zase mě to to tak nepobuřuje vzhledem k tomu, co zažívají hospodářská zvířata je to nic . A já jejich maso kupuju a dávám ho svým psům. 

Teď tý tygřici ublížili znova , musí být chuděra úplně ztracená . 


S největší pravděpodobností o společnost druhé tygřice vůbec nestojí. Jestli se u Vémoly měla dobře a pochybením byly papíry……

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.12.2023, 19:15:23 xxx.xxx.64.54

A pak v ZOO - v některých - usoudili, že vlastně : mají chovat domácí mazlíky? Není to divoké zvíře. Zahrady dostaly jiné poslání - zachraňovat divočinu. Bílí tygři byli jen na efekt. A najednou byl převis koťat. A tak se objevili překupníci a koťata se dostala ledaskam - třeba i k Vémolovi.

Otázka je, jestli jí v Německu bude líp. Jestli by neměla radši za kámoše Vémolu, než druhou tygřici. Jestli jí úřednický šiml víc neublížil, než pomohl. Spolu s Vémolou potrestali i tygřici ( asi ).

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.12.2023, 19:09:59 xxx.xxx.64.54

Vémolova tygřice : 

Tato bílá forma tygra indického byla v minulosti uměle vyšlechtěna v Indii, kde se vyskytují klasicky zbarvení tygři indičtí. V roce 1951 lovci v přírodě odchytili světle zbarvené mládě, které se dostalo do soukromé sbírky maharadži z Révy. Odchycené mládě byl samec a maharadža jej pojmenoval Mohan. Maharadžovi se zalíbilo světlé zbarvení srsti, a tak se rozhodl uměle vyšlechtit bílého tygra. V dospělosti zplodil Mohan několik mláďat s nepříbuznou klasicky zbarvenou samicí Begum. Někteří jejich potomci měli světleji zbarvenou srst. Jedním z nich byla tygřice Radha, se kterou Mohan zplodil čtyři bílá mláďata. Tak započal chov této šelmy, která se vyskytuje pouze v chovech v lidské péči, nikoliv ve volné přírodě. Potomci Mohana pak putovali v 60. letech do Evropy i za oceán do dalších institucí, zoologických zahrad a soukromých chovů.

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.12.2023, 14:05:57 xxx.xxx.64.54

Vémola se ve zveřejněném videu také nechal slyšet, že zvěrolékaři jeho tygřici převezli do Německa nelegálně. „Když si ji odvážely, ani si ode mě nevyzvedly očkovací papíry a ostatní dokumentaci. V podstatě ji přes hranice převážely nelegálně bez jakékoliv dokumentace,“ prohlásil. 

Ale tady novináře idnesu omlouvá, že Vémola to asi říkal tvrdě !

orionka
orionka (531 příspěvků) 07.12.2023, 20:45:04 xxx.xxx.64.54

 Polednice

 Řehoní se dítko drze, učitelce v bledou líc, ať se jenom úča vzteká, ví, že vlastně nesmí nic! Učitelce v hlavě hučí, chvějí se jí kolena, když tu v umučené lebce bleskne veršík Erbena. "Pojď si proň, ty Polednice, pojď, vem si ho, upíra!" 

Když tu dveře ztichlé třídy, kostlivý hnát otvírá.... Pod plachetkou - však to známe - příšera se zjeví tu, dříve rozjívené děti náhle stojí v zákrytu. "Dej sem dítě!" zaburácí, "volala jsi, tady jsem!" 

"Volala jsem. Pročpak dítě? Víš co? Radši mě si vem! Ty si sbalíš děsné dítko - horší přijdou do školy - a mne za zmizení žáka odbor školství osolí. 

Mě si vezmi, Polednice, konečně tak najdu klid! Kolegyně potvrdí ti, jak je těžké takhle žít. Ať se kde chce co chce šustne, kdo je vinen ze všech zel? Kdo je volán jako pucflek? Zcela jistě učitel! 

Když si páťák místo džusu dá pořádný rumu lok, na koho se ukazuje? Zanedbal to PEDAGOG! 

Když se dívka zfetovaná vrhá z okna jako cvok, v ruce láhev od čikuli... kdo je vinen? PEDAGOG! 

Když mládenci skotačiví vhodí chodce v říční tok, kdopak za to zvěrstvo může? Jen a pouze PEDAGOG! 

Že děťátko v třetí třídě pohačá si druhý rok, kdopak mu měl IQ zvýšit? Kdo to nezvlád´? PEDAGOG!

 Tak to vidíš, Polednice, škoda mluvit, hanba klít, proto radši mě si vezmi, ať mám jednou pro vždy klid." 

Polednice hlavu skloní, slza z oka skane jí. Šeptá: "Nejsem kompetentní, zanech marných nadějí." Na pozdrav svým strašným hnátem učitelce zakývá, chápe už, proč pro tu ženu není příliš děsivá…

orionka
orionka (531 příspěvků) 06.12.2023, 08:37:39 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Se už ani neumí podepsat.


Jestli je to ten, jehož jméno se nesmí vyslovit…..tak je nesnesitelný ( dlouho jsem hledala slušný výraz ), ale bohužel má pravdu :

Vaše volby v ČR bohužel už nic neovlivní a zemětřesení v EU je nevyhnutelné. 

A s prezidentem, který nabídne tu zrušení práva veta, tu darování Moravy Lichtnštejnům,…… s vládou, pro kterou je nejdůležitější  “velká domů” (z “malá domů”) a piškotek a podrbání za ouškem. S Německem plném migrantů, a v krizi, za zády. A z druhé strany Ukrajina……

Obrázek
orionka
orionka (531 příspěvků) 05.12.2023, 20:02:02 xxx.xxx.64.54

Ráno mě opět sužují neurčité pochybnosti. Jak je to se sportem a jeho prospěšností lidskému zdraví, jeho činorodosti a dlouhověkosti. Ukázalo se, že: 1. Vynálezce běžeckého pásu zemřel ve věku 54 let ... 2. Vynálezce gymnastiky zemřel ve věku 57 let ... 3. Mistr světa v kulturistice zemřel ve věku 41 let … 4. Miroslav Tyrš spoluzakladatel Sokola zemřel ve věku 51 let 5. Jindřich Fügner spoluzakladatel Sokola zemřel ve věku 43 let 6. James Fuller Fixx propagoval běhání a zemřel na infarkt při běhání ve věku 52 let ... – ale: 7. Vynálezce značky Nutella zemřel ve věku 88 let .... 8. Výrobce cigaret Winston zemřel ve věku 102 let ... 9. Objevitel opia zemřel při zemětřesení ve věku 116 let ... 10. Vynálezce koňaku Hennessy zemřel ve věku 98 let .... A pak jsem si vzpomněl na fanatického milovníka doutníků a koňaku, který se dožil 90 let, sira Winstona Leonarda Spencera Churchilla a jeho větu: „Za svou dlouhověkost vděčím sportu. Nikdy jsem ho neprovozoval!“

orionka
orionka (531 příspěvků) 05.12.2023, 09:59:40 xxx.xxx.64.54
Zrzavci:

Nadávám sprostě, kdykoliv mi myšlenka zaběhne jejím směrem. vzala bych násadu od lopaty a pracky jim zpřerážela.


Také mám takové tendence. Zvlášť když snad už je demodex léčitelný, a oni to nechají dojít……

orionka
orionka (531 příspěvků) 04.12.2023, 20:47:53 xxx.xxx.64.54
kometa:

Musel by to nahlásit na veterinární zprávu. Si myslím. Sám o sobě cizí majetek zadržet nemůže.


Tak možná majitelé řekli “uspat”. A to veterinář asi nemusí, když je šance na uzdravení.

orionka
orionka (531 příspěvků) 04.12.2023, 20:40:36 xxx.xxx.64.54

Taky jsem to měla za zasneženou stráň. Když střecha, mohla by to být ta straka. A nebo andílek, malý a neposlušný. Třeba se teprv učil lítat. A vy mu do cesty postavíte střechu !

orionka
orionka (531 příspěvků) 03.12.2023, 20:15:40 xxx.xxx.64.54
Ronja s motejlem:

Prosííím, bylo tu vlákno o pelíškách, matracích, nevíte někdo, jak se to jmenovalo? Vyhledávám, ale nenacházím (nevím, jestli mi to jen nezlobí).

Huž asi měsíc vybíráme pelech a pořád ho nemáme, Ježíšek se blíží. Dneska už jsme skončili 

https://www.dolcehafana.cz/ortopedicka-matrace-pro-psa-seda/

zatím dumáme, hrabe nám a místo objednání vymýšlíme nový názvy. Pejslin Klein, Vrrcci, Psior…

Máte s touhle značkou někdo zkušenost? Je to blbost? Já jen vím, že chci pro psa ortopedickou matraci bez drtě, ale nevím, co je fakt funkční a co jen rádoby.

Díky.


Psi vždycky měli radši “hnízdečko”, aby si mohli třeba opřít záda. Z té hladké matrace bude psu padat hlava na jednu a nohy na druhou stranu. Jedině ji nasunout do vypolstrované ohrádky. Škoda, že Zrzavci peče cukroví, ona by to nakreslila.

orionka
orionka (531 příspěvků) 03.12.2023, 19:53:24 xxx.xxx.64.54
balu:

Já to číst nebudu. Ale tady mi to připadalo jako jen takové výkřiky.


Je to totéž, co bylo v tom časopise, je to “výkřik”, post z Twitru. O Janyškovi jsem slyšela (četla ) prvně, režizéra Stracha mám ráda, podle mě umí a on ho nazve okrajem společnosti. To mě tedy naštval. Na okraji společnosti vidím libereckého bezdomovce z autobusáku.