Aktuálně: 4 886 inzerátů174 965 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
orionka
orionka (531 příspěvků) 01.01.2024, 16:57:09 xxx.xxx.64.54

Vtipné je, že některé instituce mají elektronické vstupenky levnější, než vstupenky koupené na pokladně. Nevím proč, když odbavení té elektronické je složitější a trvá déle, než prodání té papírové.

orionka
orionka (531 příspěvků) 01.01.2024, 16:42:36 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Tak ono má všechno svoje pro a proti a nic se nemá přehánět, že jo. Já mám třeba bankovnictví radši v PC a vadí mně, že ČS už má jen aplikaci do mobilu. Proto plánuju, že za rok, kdy mi končí fixace hypotéky, přejdu jinam. I když mám obavy, že mně možná nabídnou takovou úrokovou sazbu, která se neodmítá. 😀 Měla jsem moc ráda Equabank, to byla banka fakt přívětivá ke klientům, vstřícná. Bohužel ji sežrala Raiffka. Takže teď mám Fio a doufám, že ji majitelé neprodají. 🙏 A taky, že nepřejdou jen čistě na mobilní aplikaci.


ČS je Česká spořitelna ? Stará paní v sousedství má peníze ve spořitelně, chytrý telefon nevlastní, ostatně ani počítač. Když něco potřebuje, tak si tam dojde.

orionka
orionka (531 příspěvků) 01.01.2024, 16:34:49 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Moje mamka dostala loni k narozeninám chytrý telefon, ale bohužel ho neumí a vlastně ani nechce využívat na všechno, co umí. Podle mě je to škoda. Internet nemá a nechce. Takže třeba když si potřebuje zjistit odjezdy autobusů nebo vlaků, jezdí na informace na nádraží. To já si vůbec neumím představit. Tolik času zbytečně promrhanyho a přitom by to byla otázka pár kliknutí. I co se týká zpráv nebo volání a hlavně posílání fotek, zbytečně za všechno musí platit, pokud není někdo přímo u ní a nepošle jí to přes bluetooth. A to je mamka ročník 47, takže přibližně v tom věku, jako ta vaše. Mám pocit, že v době kovidu, jak měla zlomený ten kotník, hrozně mentálně zestárla.


Chytrá maminka nepotřebuje chytrý telefon. A není to ironie !

orionka
orionka (531 příspěvků) 21.12.2023, 13:48:40 xxx.xxx.64.54
Buggyra:

Zajímavé https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/ukrajina-pomoc-penize-valka-obnova-tomas-kopecny_2312211111_pj


Kdyby Západ furt nemazal Ukrajině med kolem huby a neutvrzoval ji v myšlence na vítězství nad jadernou mocností, s jednou z největších armád světa……plané naděje, byl by dávno konec a kolik 100 tis. mužů mohlo žít, pracovat a budovat. Jí vím, že se mnou nebudete souhlasit, ale já to beru přes ty mrtvé a zmrzačené (na obou stranách ) od začátku. A za mořem si stařec mne ruce, padá ze schodů a psovi říká bratře.

orionka
orionka (531 příspěvků) 21.12.2023, 13:37:24 xxx.xxx.64.54
balu:

Jistě. Ale tady je evidentní, že se té původní zaměstnankyně chtějí zbavit. Předpokládám, že za takové situace, s takovým jednáním, tam nebude chtít zůstat. A pak je rozdíl, jestli odejde sama, bez odstupného, nebo s odstupným. A jestli půjde na pracák, tak je také pro ni výhodnější, když půjde podle paragrafu 52, protože podpora se bude poskytovat první dva měsíce 65%, další dva měsíce 55% a další měsíce 45%. Teď je to tak, že se poskytuje podpora až po vyčerpání odstupného, tedy při tříměsíčním odstupném až po třech měsících, ale uvažovalo se o tom, že toto bude zrušeno a bude nárok na podporu od prvního měsíce bez ohledu na odstupné (nevím, jestli to schválili). Pokud půjde sama, bez odstupného, bude podpora poskytována od začátku nároku ve výši 45%. Vždy jsou to procenta z čistého průměrného výdělku. 


Vidím, že se vyznáte. Jak je to s důchodcem. Pracovní poměr na dobu neurčitou. výpověď? Odstupné? Jestli to máte v hlavě. Jinak budu hledat sama. (Ale není to ta paní s obsazenou židlí - to jen nové vedení řádí na více frontách )

orionka
orionka (531 příspěvků) 21.12.2023, 12:27:05 xxx.xxx.64.54
JanaJanaJanaJana:

Fíkovnice, vy musíte mít všechny okolo sebe radši než sama sebe.

Musíte se taky někdy zdravě naštvat a jednat především ve vlastním zájmu. To fakt není špatně.


Ona je otázka, co je pak to “ve vlastním zájmu”.

A k těm SMS od sekretářky - Fíkovnice, aspoň jste se měla zeptat, co se má obrátit proti vám. To je přece vyhrožování. Vy snad děláte něco špatného, neučíte nezkoušíte, prodáváte jedničky…..? - řečnická otázka.

A když do toho zamotám : Prožila jsem značnou část života v minulém režimu, a bohužel musím dodat, že už jsme zpátky.

orionka
orionka (531 příspěvků) 21.12.2023, 10:53:03 xxx.xxx.64.54
Saga:

Orionko, jak je tohle možné? Jako odejít na dovču a najednou nemít místo? Co pracovní smlouva a zákoník práce vůbec? Věřím vám, ale vůbec si to nedovedu představit??


Je to tak. Zatím pan vedoucí chodí a ptá se jí : A co děláte, když přijdete do práce, popište nám to, ať vám můžeme napsat novou pracovní náplň. Čekal, že se naštve a práskne dveřma. Jenže kam? Pracovní smlouva, zákoník práce - skoro bych řekla, nedejte se vysmát. 

Proto jsem to adresovala Fíkovnici. Je to v podstatě podobné ( i když úplně jiné prac. zařazení ). Té paní je 50+, v místě je , co pamatuju cca 10 let. A kam teď? A stěžovat si může, tak na lampárně. Jediné, co může udělat - zveřejnit to, až by se rozhodla odejít. A pak hledat v městě, kde každý zná každého, nové místo s pověstí potížisty ? Doba je zlá. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 21.12.2023, 10:20:30 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Buggyro, už fakt musím pádit zkoušet…ale kde jsou ty recenze???

Já o tomto nevím, že je možné něco takového napsat…hned bych přispěla!


Pro Fíkovnici : Pokud vám to pomůže, tak i na jiných pracovištích to stojí za…. Přišel nový pan vedoucí a ještě než zjistil, kde má “dveře do kanceláře”, začaly se dít věci. Nejdřív nám šáhl na peníze, teď se snaží okrást nás po druhé. Jedna kolegyně odešla na dovolenou a když se vrátila, byla na její židli nová pracovnice a jen se čekalo, že odejde. Zatím neodešla a tak se jí vymýšlí náplň a je třeba na jiných ušetřit. A doba je zlá, tak se mlčí.

orionka
orionka (531 příspěvků) 19.12.2023, 07:56:31 xxx.xxx.64.54

Včera po západu slunce nad námi letěla dvě letadla. Jedno z Londýna do Dubaje. Neseděla jste v něm? Druhé z Hamburku taky někam do tepla. Naskočit nešlo, bylo to moc vysoko.

orionka
orionka (531 příspěvků) 17.12.2023, 11:50:39 xxx.xxx.64.54
Thielli:

Poslední záznam v pátek v Hostivaři. Tma jak v pátek večer v Hostivaři. Lesopark. Ticho. Najednou lidský hlas zašeptá “můžeš”… a letí k nám pes. A k němu z dálky: “von je hodnej”!

A já: “ale moje neni hodná!

….J E Ž I Š M A R J Á !”

🤣


Ještě jste měla dodat : “ A já taky né !”