Aktuálně: 4 886 inzerátů174 961 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 15:21:23 xxx.xxx.64.54

“soud rozhodne pro vládu.”

Soud rozhodne pro vládu ! A sním svůj klobouk, jestli jsem vám lhal.

Megí - můžeme se vsadit. Jestli prohraju, týden neotevřu “chov”. Co dáte vy ?

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 10:44:03 xxx.xxx.64.54
Buggyra:

balu: A stává se vám často, že vás rozladí, že si tady může každý napsat, co ho napadne?

Já mám dojem, že kdyby se lidé na nic neptali a nic nezpochybňovali, tak máme Zemi furt placatou.


A vlastně nikoho nenapadáme. Jen se ptáme. 

Dopis….. Policie našla v domě v Hostouni. Pak se objeví (celkem oprávněná ) námitka - proč dopis v domě, který byl komplet nachystaný ( aspoň dvěma způsoby - výbušnina + plyn ) k likvidaci. A tak se objeví nová zpráva, že ho měl vlastně střelec v kapse ! Tak kde? Nebo si někdo, kdo byl úplný magor a ještě mu mimořádně hráblo, pořídí kopii ? Takže podle mě jsou otázky na místě : Všechno to stihnul jeden střelec? Kdo vlastně vraždil v Hostouni ? V Klánovicích ? Psal na Telegramu ? Proč měl na jeden zbroják arsenál, že by s ním vybavil armádu ? Kde na to vzal ? Aha, někdo mu poskytl milionový úvěr ! Studentovi ! Kdo ? Stejně tak ten konec : jak to říkají u toho okna? “Bere zbraň, prostřelil si hlavu”. A pak vyjde zpráva, že si “ustřelil” hlavu brokovnicí ! Takže vlastně jen policie ví, kdo to byl. 

Jak píšu - ani jsem si tu tiskovku neměla pouštět. Je to na bázi “ kdo nevěří, je vůl !”

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 10:27:17 xxx.xxx.64.54

Spoustu zmatků asi nadělají novináři, ale stejně……

Zasáhnout střelce na ochozu ze země bylo velice složité, řekl policista.

Proto novinář F. střílel z budovy naproti. 

Že já jsem to vůbec pouštěla! Kdosi dupe po schodech….V rozhodujícím okamžiku kamera zabírá ruce (policistů ?) u okna (nějakého ) a slyšíme komentář - “dává ruce nad hlavu…atd…..” - bezva film ! To nemá policie lepší záběry, že při tak důležité tiskovce pouští toto ?

Už jen zbývá obvinit oslavovaného novináře F. z neoprávněné střelby. Co tam má nějaký civil co střílet. Možná to byl právě on, který rozhodl, že to střelec ukončil.

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 09:59:12 xxx.xxx.64.54

Já nevím,ale co jsem tam četl,tak o spojení s tím lesem Klánovickém nevěděli v tu dobu.

Hned po střelbě, vyhlásila policie : “Chybělo nám pár hodin a střelbě jsme předešli, zatkli bychom ho jako střelce z Klánovic”

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 09:55:11 xxx.xxx.64.54
balu:

Ano, to už jsem psala. A napsala jsem to znovu, protože i vy píšete pořád dokola o tom, jak to bylo všechno špatně. Nabízí se otázka, proč nepůsobíte v čele policie, když jste tak skvělá odbornice. Odpovím si sama - protože u počítače a po akci je jednoduché být odborníkem. Je to stejné, jako jsou hospody a internet plné trenérů, je-li mistrovství světa v jakémkoliv sportu. Tak teď jsou všude odborníci na práci policie. 


Balu, pardon, ale policie není nedotknutelná ikona. 

Citát ze včerejšího iDnesu: Co se týče použité zbraně, podle Motyky dosud není hotová kompletní balistická expertiza. „Pouze můžu blíže uvést, že podezřelý střílel v Klánovickém lese z jednoho druhu zbraně, která byla totožná se zbraní, která byla nalezena v bydlišti podezřelého v obci Hostouň

Ale už 3 týdny čteme, že je to i vrah z Klánovic.  Nejsem detektiv ani policista, ale to jak policie mlží, vyvolává pochopitelně dohady. Stejně jako představa, že někdo po (pravděpodobné) vraždě otce, pojede do školy na přednášku - výuku. Zdůvodnění rozsáhlé akce v Celetné. (Praha má tak málo policisů, že současně nemohli prohledat i budovu na Palachově ? Podle časové osy mohli do Prahy stáhnout policisty z půlky republiky)

orionka
orionka (531 příspěvků) 07.01.2024, 18:51:19 xxx.xxx.64.54
Ph:

Nez jsme dosli domu, mel na sobe tak 5kg zmrzleho blata navic…

Obrázek

Kam šel chudák rozmrzat. Můj pes v takovémhle stavu ochotně skákal do vany a nechával se omývat vlažnou vodou. Ale byl podstatně menší. I tak potom koupelna ( v paneláku )…….

orionka
orionka (531 příspěvků) 07.01.2024, 18:24:56 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Ještě se zde narovinu a bez vytáček na něco zeptám: Nahrát si rozhovor (bez vědomí druhého) se asi nesmí, že? Opomíjím, že je to nemorální (i když se za to stydím)…ale zda by se event. dalo s nějakými věcmi z EVENT. nahrávky pak operovat…? Někdo mi to tu soukromě radil… Já zatím nevím…


Já bych to nedělala, morální x nemorální, na to bych se vybodla. Co je dnes morální ? Ale nevím, jak je to technicky proveditelné - teoreticky ano, ale prakticky ? A nakonec to, co byste si nahrála ( jak se zaměstnanci zametají ), to není žádné tajemství ( asi ). A pak nevím, co byste si vyvzdorovala a jak byste tam po takové akci vydržela. Bohužel byste to postavila do situace “ šéfová nebo já” a kdo by asi vyhrál ?

Když už, tak viditelně. Položit mobil na stůl s tím - “ já si rozhovor nahraju, aby někdy moje slova a požadavky nemohly být interpretovány jinak”. To by bylo sice odvážné, ale možná na místě.

Ale určitě se objeví další názory.

orionka
orionka (531 příspěvků) 07.01.2024, 13:24:11 xxx.xxx.64.54
Xerxova:

u nás právě svítí sluníčko… teplota je mínus 5,5 a po sněhu ani památky. Dopoledne jsme obešli Jezevčí vrch na okraji Lužických hor - a byla jsem ráda, že jsem Yodovi zabalila kabát… neb vichr mrazivý silný a k tomu občas mrak ledové krupice. Tak šel oblečen - ale to mu vůbec nevadí, kabát mu v trýskání nepřekáží. Vrchol Jezevčáku ojíněn, kaluže zamrzlé -  celé dvě hodiny bylo opravdu nevlídně. I já vytáhla rukavice a nakonec i čelenku - a to se stává výjimečně.

a nepotkali jsme ani nohu, jen pár kopýtek se mihlo v dálce


Jste hrdinové, vy i Yoda. U nás fouká opravdu moc, vlézt tady do kůrovcového lesa, to chce dávku drzosti 🙂) Teploměr na okně ukazuje -5, ale pocitová v tom větru je aspoň -10. Ruce ozábnou i přes rukavice, o uších bez čepice - brrr. A beze sněhu.

orionka
orionka (531 příspěvků) 06.01.2024, 19:53:58 xxx.xxx.64.54
sutrik:

Rok staré, to byl ratloraptor malé štěkanátko, ještě ani ne čtyřměsíční.

Obrázek

Mě by zajímalo to “laso”. Na fotce to vypadá, že je na něm štěňátko uvázané 🙂

orionka
orionka (531 příspěvků) 06.01.2024, 19:49:27 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Raduš, děkuju, ale odpověď jsem psala Orionce - asi se zobrazila až po Tvém příspěvku. Znám repů celkem dost, ale snad žádnému není víc než 30 - 35 let…


To je sice možné ( těch 30-35), ale 50 - to taky není žádné stáří a i v tomhle věku se dají dělat divy - i měnit místo. Brno - takové velkoměsto! Masaryčka tam není jediná VŠ. Veterináři u vás, klidně to zkuste na jiné. Taky je v Brně, myslím, Akademie věd. Zas už možná kecám, ale není minimální mzda 19 800 ? Nebo 18 900 ? A částečný ID ? A k tomu poloviční úvazek. Vezměte si k ruce Betty MacDonaldovou. Kdokoliv může dělat cokoliv, zvláště naše Betty.

orionka
orionka (531 příspěvků) 06.01.2024, 17:44:36 xxx.xxx.64.54
kometa:

Já si nemyslím, že by až tak trpěla samotou

Trpí, akorát to na ni není vidět. Kůň je založením stádové zvíře a dotyčná se dopouští týrání.


Koza se nesmí chovat v 1 kuse, t.j. sama ( ze zákona, asi se to i obchází ). Jak je to s koněm ?

orionka
orionka (531 příspěvků) 06.01.2024, 16:21:24 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Btw, řidič…tato profese byla v mých myšlenkách také…

Buď jako TAXI, anebo přívýdělek třeba u Wolta…? Prý lze např. dělat jen víkendy.

Řídím denně, více než 30 let, to by asi problém nebyl.


A což farmaceutická firma a distribuce? Prestiží by to byl asi propad, ale finančně? Dřív k tomu hodně lidí utíkalo, ale to už je dávno a jak je to teď……???Třeba někdo ví.

orionka
orionka (531 příspěvků) 06.01.2024, 16:01:40 xxx.xxx.64.54
Quash:

Svoboda začíná tam kde končí možnost kontroly.

K tomu nevidím úplně snadnou cestu. Protože to není jen o místě, kde se člověk nachází, ale i o tom, čím vším ho má systém druhotně pod kontrolou,  nebo-li o tom, co všechno mu může v případě své “potřeby” diktovat a vzít. Půjdu-li žít kamkoli bez dohledatelného majetku i očekávání, že systém budu využívat, nebo že se o mě jakkoli bude starat, pak ano. Jinak mi to přijde všude prolezlé, jak starý trám červotočem. 

Učarovaly mě Himaláje, život velmi tvrdý, ale opravdový.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Fotky jsou krásné. Ale já, rozmazlenec z Evropy, bych se tam necítila vůbec dobře. Já vím, ti lidi jsou rádi za Evropany, kteří jim tam přiváží……ale stejně. Ale cesta to musela být hodně zajímavá.

orionka
orionka (531 příspěvků) 04.01.2024, 20:51:58 xxx.xxx.64.54

Tak mi přišlo oár úsměvů, tak se s vámi podělím. Taky mi přišel Fialův projev, o ten se s vámi  nepodělím, visí někde na YT.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
orionka
orionka (531 příspěvků) 04.01.2024, 20:41:01 xxx.xxx.64.54
Verun:

Opravdu na Šumavě? koulet kolo do Gmündu ? 🤔co třeba Novohradské Hory?😉


Jezdili jsme na Šumavu pár let. Byli jsme ubytovaní ve Stožci, na Antýglu, na Špičáku, ve Františkově, na Lipně. Jeden rok, jeden den jsme se vydali do Gmundu, kam jsme nedojeli, protože jsme uvízli bez kola na signalce v lesích, a teď máte pravdu, Novohradských hor. Co nás táhlo do Gmundu - nevím. Ani z kterého místa jsme tam jeli. Ta Šumava byla zjednodušení, protože to bylo v době dovolené na Šumavě. Takhle už je to v pořádku ?

orionka
orionka (531 příspěvků) 02.01.2024, 20:59:00 xxx.xxx.64.54
Bobca:

Niki-vidím v dálce Trosky…co to je za zámek?mám něco projeté,ale tenhle nepoznám..🙂


Nejsem tedy Niki…, ale zámek je Hrubá Skála a další fotky okolní skalní město.

orionka
orionka (531 příspěvků) 02.01.2024, 20:30:03 xxx.xxx.64.54
Xerxova:

asi ve čtvrt na devět jsme byli na parkovišti (u letiště) a hned šli na vyhlídku - takže nějak před devátou…

jo a má Yoda černý puntík - provokovalo nás stádo daňků (přešli nám cestu třikrát) a on se zcela pomátl… a pravil, že by šel s nimi poběhat. Měla jsem chvíli co dělat, abych ho udržela… byl vypnut… Ale nakonec mi ruce neurval a vzpamatoval se… Překvapil mě…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na houby jsem se vás chtěla zeptat. Mezi svátky jsme měli jako předkrm penízovky na opečených žemlích 🙂

orionka
orionka (531 příspěvků) 02.01.2024, 20:22:49 xxx.xxx.64.54
lupus4:

já bych všechny "chlapce i dívky" s úmyslnými trestnými činy a recidivisty poslal do lomu s palicí vyrábět štěrk, kde nejsou lomy , tak alespoň na třídírnu odpadu - bez vyjímky, místo počítačových kroužků a posilovny… chceš jíst - tak makej


Já taky. Ale nemusí je při tom stejní plácat rozžhavenou lopatou a štípat rozžhavenými kleštěmi.