Pokud má kočka pouze 3 kg doporučila bych kšíry pro koťata případně o velikosti XS.
Osobně mám pro kocoury postoj s nožičkami. (výhodou tohohle postoje je ovladatelnost kocoura). Pro staršího mám velikost S, pro mladšího XS. (oba už jsou dospělí) Zatím tento používám nejčastěji a jsou na ně nejvíce zvyklí.
Další postoj, který mám je obyčejný pro kočky - ale, ten je mladšímu trochu velký - váhu 4,2 kg. (ale zase v něm má více volnosti). Na obalu píší, že je to pro kočky s obvodem 30 cm, ale i tak je mu velký - naštěstí malý příjde vždy na zavolání a nesnaží se z postoje dostat, ale kdyby chtěl myslím, že by se vyvlíkl.
Důležité je změřit obvod krku a trupu, aby se kočce povedlo vybrat postoj co nejvíce na míru.
Tedy já se přiznám, že u Igina jsem byla jako kometa, odvezla jsem ho k veterináři, abych se dozvěděla, že mu vypadl mléčný zub - nyní má krásný špičák (holt chyby prvomajitele)
U Kliminka jsem to ani nezaznamenala - asi je všechny spolknul.
Já mám vždycky ten přírodní - nemám ráda příchutě. Navíc ho mám tak dvakrát do týdne k snídaní, to přežijí - zase jim nedávám šunku tam už je toho víc.
Já klukům mléko nedávám. Mladšímu někdy koupím jogurt od yoggies (tedy pokud jdu na návštěvu de nemocnice - ale nejsem blázen, abych běhala na druhou stranu města kocourovi pro jogurt) - ale ve výsledku toho sní tak ⅓
Jinak u kluků trochu hřeším - dávám jim Almette, vždycky očistím nůž poté co si dodělám snídaní a nechám je to dolízat. (oba to mají rádi, a naštěstí jim vůbec nevadí)
Pokud někdo chce kočku, od které požaduje určité vlastnosti - tak jedině kočka od chovatele. A podle mého by byla lepší Burmilla, která je mazlivější (je to nádherné plemeno a mnohem více kontaktní než britská kočka.)
A výběr kotěte opravdu je velmi důležitý - mám dva, starší kocour (silný introvert a k cizím dost odtažitý - ale jinak je to paničky mamánek), ale mladší kocour je velmi kontaktní a každému by nejraději vlezl do zadku (topenář, byl velmi nadšený ze společnosti malého). Navíc malý vychází s každým ať kocour nebo člověk.
Osobně jsem se poučila, že nemá smysl zkoušet desítku granulí - i když vyhraje v DTestu. Já krmím Joserou, (pouze Sensi - ostatní příchutě nemají rádi). Pokud musím použít gastrogranule tak používám Specific nebo Concept. (ale už jsem je dlouho nepoužila).
Zkoušení konzerv jsem omezila - nyní už se držím dvou značek - Piper, a Conceptu Gastro. Pak ještě kupuji tuňaka Cosmu a Schesir
Ale nyní už je ze 60% držím na mase, a světe div se problémy ustaly. Už měsíc bez jakýchkoliv problémů - kocouři mají pevnou stolici, nezvrací.
Tak tedy opravdu jsem o problémech s ledvinami u bengálů neslyšela - možná by bylo nejlepší se obrátit na chovatele bengálů třeba by řekl něco více.
Základní kniha, která se podle mého věnuje bengálům a je opravdu skvělá (tedy nepopisuje pouze vzhled a vznik rasy, ale i zdravotní problémy)
Bengalen - die goldenen Katzen od Claudia Rohner
Pak je na trhu ještě kniha od Susanne Herzog - Bengal Katzenpflege, ale podle obsahu - se těmito problémy ani nezabývá, jelikož jimi netrpí (ale zatím jí nemám dočtenou).
Tedy bengálové by problémy s ledvinami mít neměli. Tedy geneticky může mít problémy se srdcem (ale většina chovatelů své chovné jedince testuje).
A s těmi kapsičkami, bych počkala - především, aby jste si nezpůsobila další problémy. (myslím průjem).
Asi bych zkusila ještě další názor - dle všeho základní problémy bengálů jsou Gastro (velmi jednoduše se posere, a často se drobné problémy rozvinou v zánět a větší náchylnost k parazitům) a pak genetické problémy se srdcem, ale to si každý zájemce ověří při koupi.
Entero gel je lepší dát půl lžičky a ušetřit si případne problémy než se pak snažit případný průjem zastavit. A podávání enterogelu pravidelně je bezpečné bez nežádoucích účinků jak uvádí výrobce i po konzultaci s veterinářem . Jinak do konzerv přidávám probiotika.
Ano, dneska už neplakal a nebyl stále na klíně. A dneska se mi ani v autě neposral. Čekám jaká bude stolice, jelikož včera toho moc neměl.
Naštěstí mi už dneska snědl kapsičku s králíkem, a ráno se milostivě nechal nakrmit granulemi.
Furt přemýšlím, kde jsem udělala chybu - jelikož Klimi má stolici v pořádku, jediný rozdíl je ten, že Igin je pomocníček v kuchyni, kdo ví co zase sežral.
Ano, problém je, že kluci měli ten tritrichomasis a tím jsem si rozhodila celé zažívání a vyvoláva pravidelné průjmy, jelikož se mi stále nedaří obnovit tu mikrofloru. Pokud mají kluci pouze průjem, většinou to řeším Aptusem a Fortiflorou.
Opravdu jediný problém s touto rasou je jejich citlivé zažívání - probírala jsem to i s několika chovateli a ty mi to potvrdili, že zažívání bengálů se nesmí rozhodit jinak je to běh na dlouhou trať.
Já jsem jela na veterinu především kvůli průjmu. A je to má první kočka tak mám strach abych něco nezanedbla jelikož kočka nesmí zůstat bez jídla. Upřímně Igin má průjem už ve středu měl řidší stolici tak jsem mu dala půlku aptusu. V pátek už vůbec nezral a nyní žere pouze kuře nic víc a vodnatý průjem má stále. Je to pět dní a prášky proti průjmu vůbec nezabraly jako bych mu nic nedala
Navíc nechtěl ani krevety po který v normálním případě nezná bratra.
Tak jsme dnes byli na pohotovosti v Lbc. Tedy jsme dostali antibiotika a poslali jsme trus na rozbor. Giardie ani cpv to není včera jsem udělala domácí test. Zítra musíme opět a úterý též. Opravdu nechápu co by to mohlo být ji to samé co Klimi a ten je ok. Teplotu nemá dehydratovy není břicho na pohmak čisté. Jinak mě velmi překvapily příznivé ceny.