Aktuálně: 4 706 inzerátů176 910 diskuzních příspěvků17 789 uživatelů
ančovička
ančovička (873 příspěvků) 07.07.2023, 06:58:54 xxx.xxx.122.2
Kokon:

Mám tyto, asi jsou to teda pižmovky protože mají být na chov, aspoň mi to tvrdili! Foto není moje ale z chovu že kterého je mám.

Obrázek

Krásné pizmovky, ale tyto jsou na chov ještě mladé…jestli mate starší a kačer se snaží kačenky pojímat, s líhnutím bych počkala do jara..kačenka snáší asi měsíc..20-25 vajec +-, na vejcích sedí 35 dní..do zimy není dobré mladé lihnout,jsou velice choulostivé na chlad, počkejte na jaro🙂

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 06.07.2023, 19:30:07 xxx.xxx.122.2
Doron:

Kuřátka nechodí za kvočnou?


To je divné,měla by za ni běhat,ale jestli jim uteče, těžko ji najdou ..já nejsem pro vypuštění maličkých kuřátek, byť s kvočnou,navolno a mezi ostatní slepice už vůbec ne..

Karolino, kuratka seberte a nahradni kvocna budete Vy…dejte je do přiměřeně velké krabice,na dno igelit, papír a trochu podrdtylky..stačí drobné seno..plus misku s vodou a krmnou směs K1..kupují Energys.. a vezměte domů 😀..plus lpu , žárovku =teplo..ráno kuřata můžete vypusti t ven,ale do ohrádky..jinak o ne přijdete..

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 06.07.2023, 09:15:00 xxx.xxx.26.204

“husokachna” je komerční označení krizence pizmovky a pekingské kachny..tedy mularda.. neplodní…možná máte pizmovky..pošlete fotky..

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 05.07.2023, 14:41:36 xxx.xxx.26.204

Na pekáči jednohubka😀..jedna kačenka,jedna porce..ale na plzáky fungují..sice už indiány nechovám,mám misto nich pižmovky, které na podzim,po sklizni ,vypouštim po cele zahradě a také posbírají,co se dá..

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 03.07.2023, 22:01:41 xxx.xxx.26.204
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 29.01.2017, 16:51:25

Starý příspěvek…ale pani nepíše,čím kachny krmí..dvouletá kachna opakovaně padne na nohy?.. špatné krmeni..

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 02.07.2023, 07:58:37 xxx.xxx.26.204

Ten kurnik slepicím nemůže vyhovovat, natož, že by měly “,luxus”..naopak ..na tom  obrázku jsou do té ohrádky pro morčata a boudičky pro pejska,naaranžováno nekolik slepic a kohoutů různych plemen, prakticky se tam nemuzou vejit..jinak vše už vam bylo vysvetleno….umíte si v tomto představit život slepic v zimě?..

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 30.06.2023, 18:48:12 xxx.xxx.26.204

"díru pro výběh zakryjte, jde jim dovnitř zima...kurata výběh nepotřebují,jsou moc malá,potřebují stálé teplo a krmení směs K1..zakryjte krabici i zvrchu, stačí ručník,karton,ale s otvory pro vzduch,apod.,ať jim neutíká všechno teplo..

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 30.06.2023, 16:45:07 xxx.xxx.26.204
zvedavec:

To musia poradiť chovatelia oboch druhov kačiek, nájdu sa tu aj takí?


😀snad poradím... nejdřív jsem chovala kachny pekingské..velice rychle rostly..při dobrém krmení to není nic zvláštního..asi po dvou měsících,když jim dozrálo peří, jsme je zabíjeli..maso výborné,ale dost sádla..přišly na řadu kachny ruánské..také veliké, těžké a krásné kachny..ale podobně..od té doby chováme jen bílé pizmovky..kachna pižmová..kačeři mivaji 5kilo,vykuchaní mají  přes 4 kg a tuku minimálně, samé dobré maso,trochu podobné husímu...ale rostou déle.zabijime ve 4-5ti měsících..

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 30.06.2023, 14:49:22 xxx.xxx.26.204
Zdenda:

dobrý den jakou barvu maji malá kačata ruánek???? Koupil jsem kačata ruánek a jsou žlutá,neměla by být tmavá strakatá?Prodejce mě ujistil že to ruánky jsou,ale já bych řek ,že jsem koupil zajíce v pytli co vy na to


..a ještě..prohlížela jsem "bazoš"..v inzerci někdo nabízí mladé kachny ,"ruánské" meruňkové(pro mě novinka) 😀..jsou nádherné,trochu jako saské, ale velké..👍...takže všechno je možné..na pekáči to nepoznáte 😀

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 30.06.2023, 14:35:44 xxx.xxx.26.204
Zdenda:

dobrý den jakou barvu maji malá kačata ruánek???? Koupil jsem kačata ruánek a jsou žlutá,neměla by být tmavá strakatá?Prodejce mě ujistil že to ruánky jsou,ale já bych řek ,že jsem koupil zajíce v pytli co vy na to


To je těžké posoudit, existuje kachna ruánská (rouenská) anglická, ty jsem chovala,nádherné veliké tmavě divoce zbarvené..káčata byla hodně tmavá..ale existují ještě kachny ruánské světlé, francouzské..jsou zbarvené, hlavně kačeny, světleji..ale jaká jsou káčata,nevím..třeba se ještě někdo ozve🙂..druhá možnost by byla, že jsou křížené třeba s kachnami pekingskými..možná i s bílými pižmovkami..... pošlete fotky káčátek 😉🦆🦆

 

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 29.06.2023, 16:03:41 xxx.xxx.26.204
Zdenka:

Dobrý den, potřebuji poradit s chovem brojlerů. Kupovala jsem před 5týdny 10 kuřat, staré cca 10dní. Ze začátku jsem je měla na krmné směsi, pak si je převedla na kukuřici. Celý chov (kachny, krůty, kuřata) mi napadly kokcidie, tak jsem přeléčovala Entizolem (dle veterináře). Jedno kuře uhynulo, zbytek v pořádku. Jenomže mi nerostou. Měli by být cca za 2 týdny na porážku, ale jsou jak 14denní. Zaměnila jsem kukuřici za šrot z pšenice, pečivo, dávám zelené, namočenou pšenici - žerou jak vzteklý. Mají holé a jakoby nateklé zadečky. Nemocně nevypadaj. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Děkuji za odpovědi. Zdenka


Kdo vám poradil takový nesmysl,krmit brojlery kukuřicí a pšenicí?.. přečtěte si na guglu nutriční hodnoty a srovnejte je s hodnotami krmné směsi..brojlery je postavený na rychlém růstu,potřebuje spoustu bílkovin,minerálů,atd..při jejich nedostatku to dopadne tak,jak píšete..zacervenim to není..brojleři se chovají stranou od ostatní drůbeže a co nejmíň pohybu.. kupte jim směs příslušnou jejich věku a dorostou.. směsí šrotů nebo celou pšenicí je krmíme týden před zabitím..v 7-8 týdnech mají skoro 5 kg.. žádné pečivo, zelené, zbytky..

 

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 28.06.2023, 08:30:17 xxx.xxx.26.204

Zadušení králíčku v kotišti se mi také stalo,některé samice měly mladé v pořádku, jiné je nesmyslně zakrývaly senem..stále jsem je musela kontrolovat..nakonec jsem kotistě zrušila..mají z nich hnízda slepice..

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 26.06.2023, 17:26:46 xxx.xxx.26.204

Když se  káčata ve vejcích ozývala, normální pokračování procesu líhnutí by bylo proklovaní skořápky a z vejce ven..ale toto vypadá, že kačata asi uhynula..a 30tý den??🤔

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 25.06.2023, 11:54:50 xxx.xxx.26.204

22 týdnů,to je tak na začátku snášky a hodně záleží na tom,čím je krmíte a kolik..ale nemůžete čekat,že jednim dnem začnou snášet všechny najednou..

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 23.06.2023, 20:04:24 xxx.xxx.26.204
Kiry:

Nase kocka privedla na svet 5 kotatek. Uz nekolik dnu maji otevrene oci ale porad se jim dokola zalepuji a vyteka z nich hnis je to normalni? Kotata jsou normalne na pude v sene. Da se pouzit treba lidsky opthalmo framykoin?


Určitě to musíte léčit..je to zánět.. MVDr vám dá příslušné kapky a čím dřív,tím lépe..koťatům se zánětem můzou poškodit oči..

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 23.06.2023, 19:48:20 xxx.xxx.26.204

Jednou mi syn přinesl domů prasátko (prasničku), byla velká jako kočka..gottingenské..nekdo se ho potřeboval zbavit...bylo nám ho lito,tak jsem ho měla v kuchyni🤦🤦😂..prasnička si rychle zvykla,byla přítulná a chutnalo jí..ale..jen vstala a už z ní  teklo.. kaluže 🤦..a potom to druhé 🤦🤦..není to jako štěně,že se to dá stihnout😲...tak šla prasnička do maštale a aby jí nebylo smutno,dostala do kotce kamaráda, velkého králíka..a byli spokojeni oba..🐷🐰....vlastně nejvíc já 😂😂

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 23.06.2023, 19:22:22 xxx.xxx.26.204
acher:

Pokud je samice v dobré kondici,není vyhublá,aby zvládla další březost a péči o mladý,tak ji můžete připustit hned.


No právě..třeba neměla dost mléka pro mladé, nemusela být úplně zdravá..ono si zvíře neřekne, co mu chybí..jestli je mladá,nechala bych ji radši nějaký měsíc odpočinout a nabrat síly...nikdo tu neví,kolikrát samička byla připuštěná, kdy naposled rodila a odchovala mladé, atd..jestli opravdu nebyla vyčerpaná..

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 23.06.2023, 10:33:23 xxx.xxx.26.204
Buggyra:

To je mi jasné, že zanášejí, kráčmery jedny. Ale kam... to budu muset nějak vypátrat. Možná bych si o neděli mohla dát tu práci, a dopoledne tam strávit v činorodém ruchu, a pozorovat...

Já mám hybridí Lohmanky, jsou lehké a běhavé (což ocení člověk zejm. při zahánění do kurníku...). A naštěstí už mám skoro všechny bílé, tak máme o nich s jestřábama dobrý přehled laugh


👍🤣🤣🤣..ale zase je výhoda, že jsou rychlé 😀