Aktuálně: 4 938 inzerátů174 286 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
mojsu
mojsu (11 příspěvků) 06.04.2024, 20:20:56 xxx:xxx.b70c:2578
Odpověď na příspěvek uživatele mojsu z 01.04.2024, 08:49:57

vracím se ještě ke svému postu - začala jsem socializovat, kontrolovaně a není to tak zlé, jak se ze začátku zdálo. dnes například s dobře vycvičenou/vychovanou fenkou kamaráda. nejdřív nával energie, pak jej k ní přivést s povoleným vodítkem, oňufával, vrtěl ocáskem a najednou proti ní vyletěl hnusně.. tak to tedy chlapče ne. vrátit se o krok zpátky, oňufat zadky, a pak společná procházka. a nakonec to bylo ok, ještě i společná cesta mhd. je to hlavička chytrá. 

mojsu
mojsu (11 příspěvků) 01.04.2024, 08:49:57 xxx.xxx.115.55
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 31.03.2024, 21:09:33

opravit původní post mi už nejde, tak alespoň  tady: má to být na toho našeho hafana. jednak je to kříženec, a též má za sebou evidentně špatné zkušenosti. máme předjednanou výcvikářku - instruktorku pro výchovu (nebo jak se to v dnešní době jmenuje). mazlík je to je náramný, a zatím s lidmi, které již poznal, je v pohodě. jezdíme pravidelně na chatu, plavání v řece jej dokáže dobře zaměstnat, totéž společné objevování přírody. nejlepší pes je unavený pes 🙂

uvidím, jak to bude dále, když s ním budeme makat. není už nejmladší, a zároveň doufám, že pokroky budou. on se hodně snaží.

mojsu
mojsu (11 příspěvků) 31.03.2024, 09:49:05 xxx.xxx.182.195
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 31.03.2024, 09:26:44

zkušenosti s diagnostikou u nás, kdy se struvity následně potvrdily, přepisuji info z dokumentace:

- sono +  vyšetření moči kompletní (nejlépe ranní moč ne více jak 2 hodiny od odběru) + hematologie + biochemie

- následně vet informoval o tom, jaký přesně typ diety (označení granulí od několika výrobců) má pes mít, protože je jich dost. kupovat od něj jsme je nemuseli, dají se objednávat z eshopů. a bylo třeba nejdříve vyzkoušet dvoje, než mu ty druhé sedly.

ještě k té moči - odebírala jsem do misky a následně přelila do nádobky (pes byl fiflena). v rámci mililitrů to odhadnout nedokážu,  odhadem tak do zkumavky obsahem je ideál (zbytek stejně vylejou).

mojsu
mojsu (11 příspěvků) 31.03.2024, 09:31:57 xxx.xxx.182.195
Odpověď na příspěvek uživatele Renča z 30.03.2024, 08:32:46

teď jsme z útulku adoptovali voříška, který má v sobě border teriéra hodně a je to znát. do útulku se dostal od rodiny s dětmi, protože byl “problémový”, informace byly takové, že je i pokousal.  není to rodinný pes, je dost energický, a miluje práci. potřebuje zaměstnat, umí být ostrý. není pro začátečníky. s fenami jak s kterou, psy nemusí, umí po některých intenzivně startovat (a vysloveně alergický je na buldočky). 

maká se s ním skvěle, je velmi spolupracující, voda to je jeho, hlídá když má, lovec. není to žádný "medvídek", i když tak vypadá. pro aktivní lidi dobrá volba. 

mojsu
mojsu (11 příspěvků) 30.03.2024, 08:42:10 xxx.xxx.115.55
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 29.03.2024, 10:39:15

Zkusím zavolat do Troji. nevím, jak to mají městské/veřejnosprávní útulky s byrokracií (balení je již otevřené), no zeptat se můžu 🙂

mojsu
mojsu (11 příspěvků) 29.03.2024, 10:28:52 xxx:xxx.976:c212

Zkusím se poptat tady: 

chtěl by někdo 9kg psích granulí - dieta na močové ústrojí/nadváha: Hill"s Prescription Diet c/d Multicare Urinary + Metabolic Weight (původně 12 kg) Balení je otevřeno a do obsahu namixováno trošičku Hills C/D dietních granulí - kombinovali jsme tyhle dvoje a ještě zbytek zůstal i s původním balením, necelé 1kg, možno odvézt též. Multicare Urinary + Metabolic Weight kupovány 9. 2. 2024 na zoohitu, doklad mám. standard c/d kupovány minulý rok. 

Lokace Praha. Nechci za ně nic. případně klidně písněte, pokud by se hodily přímo nějakému útulku, co má hafinu na takové dietě. Třeba někomu pomohou. 

(zbyly po mém hafinovi, který bohužel nedávno odešel)

Obrázek
mojsu
mojsu (11 příspěvků) 26.03.2024, 19:18:33 xxx:xxx.7060:9d59
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 07.03.2024, 14:58:39

…pes na vyčerpání osobních rezerv a přitom nejlepší. nedávno mi odešel (zdravotní komplikace se selháváním srdce po 14. roku života, už to dál nešlo) ten můj - mix foxteriér/malamut, nesocializovaný, brán v cca ½ roce přes útulek, polodivokej, téméř nemazlivej mrzout do konce života a zároveň neskutečně oddaný. takovej ten kousek, co můžete nechat klidně čekat chvilku před obchodem, protože to nikdo nechce, v okolí se ví, že to umí být sviňák. 

on mne naučil tolik, co nic jiného v životě. ty nervy.  nedávat na falešné pocity dokonalé práce. dýchat spolu je mnohem více než mazlení a život vedle sebe. odhodit vztahovačnost a lidský pohled a začít vidět i jeho svět. to se nedá popsat, to se dá jen prožít.

mojsu
mojsu (11 příspěvků) 15.02.2024, 10:54:02 xxx.xxx.60.185

Dva zážitky z praxe (není to doporučení), které zabránily provedení útoku (zakousnutí). U prvního psa (samec tibetské dogy), který utekl ze zahrady a šel po mém, zafungovaly čerstvě nalakované nehty (kdysi jsem si je lakovala), kdy dostal do očí ještě nezaschnutý sajrajt. U druhého psa, nějakého křížence bulla, pomohla cigareta, kterou jsem právě držela v ruce a skočila mu na čumáku. Ani na jedno nejsem hrdá, dělala jsem v tu chvíli nějak to, co jsem mohla. Jak pak oba psi následně dopadli, netuším, venku jsem je pak už nepotkala.

mojsu
mojsu (11 příspěvků) 03.12.2023, 12:55:41 xxx.xxx.208.245
megi-the-pes:

Nevím škodlivost, ale vím, co 100% funguje a stačí jednou za rok… Cytrol forte. Nenechává fleky na stěnách a nábytku a balení stojí směšné peníze. Však oni nám to zatrhnou. 😀
Jeden sáček do mnoha litrů vody a dát do rozprašovače. Zvířata mají být jeden den z dosahu.
A pak existoval takový žlutý roztok, dávalo se pár ml na nějaké litry vody, dřív se tím i psi koupali, má to, myslím, jen veterinář. Začíná na N, dál nevím. Cena 5 ml tak dvacet korun?
edit.: Neostomosan (když jsou blechy, tak já mám noční můry, takže prostě takto)


děkuji za info. nakonec jsme i čistili koberce, úplná bojová mise 🙂

mojsu
mojsu (11 příspěvků) 29.09.2023, 08:36:30 xxx:xxx.2775:705d

Zdravím vespolek,

a zejména gardu přesunutou z ifauny 🙂 Vyčerpali jsme zlaté zásoby lybar diffusilu (účinná složka permethrin, 175ml, cca 65 CZK) na čistku prostor, který byl nahrazen nově od SC Johnson, 100 ml, cca 120 CZK.

Byla zde v diskuzi zmíněna složka Isoxazolin, jako méně “škodlivá”. Existuje nějaký sprej, jako náhrada, který toto obsahuje, případně jinou účinnou látku? Johnsonu za shrinkflation platit nemíním…

Budu ráda za tipy.