Aktuálně: 4 876 inzerátů174 842 diskuzních příspěvků17 757 uživatelů
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 03.01.2010, 20:01:28 xxx.xxx.209.183
Ano, je to BSP. Ta povaha je naprosto neuvěřitelná. Četli jsme sice spoustu knížek,ale realitě se to nevyrovná. Byli jsme zvyklí na vlčáky, který u nás poslouchali pouze jednoho člověka,kterýho považovali za vudce smečky a například babička se mohla třeba stavět na hlavu a s nima to nehlo. Pak jsme taky měli dogu,to bylo zlato,ale dožívají se dost nízkého věku. A tohle zlato nás vždycky překvapí. Jinak už od prvního měsíce sežere naprosto všechno-dřevo,listí,hlínu,kameny..ted už se to začíná zlepšovat. Jsou nesmírně učenlivý a věrný. Uvidíme,jak se to bude dál vyvíjet. Jinak začíná i trochu hlídat, idkyž se to nevyžadujeme.
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 17.12.2009, 22:56:27 xxx.xxx.209.183
Také přeji všem šťastné a veselé. A hlavně klidné Vánoce, žádný druh stresu se nevyplatí. A také přeji úspěšné odchovy v novém roce.
Nedá mi to a napíšu o jednom, podle mě, nešvaru, který se s Vánoci v chovatelství vyskytuje. Také jste si všimli inzerátů a jejich Vánočního zaměření? Ara-výborný vánoční dárek, Kakadu-nejkrásnější vánoční dárek, Krajta královská-vánoční sleva (jak vubec někdo může na svoje odchovy použít to slovo), Novofoundlandský pes-super vánoční sleva,..to samé u hlodavců a savců...odběr 24.12, překvapení pod stromeček..atd,atd.. Já teda nevim, ale když to čtu, tak uplně trnu (jak říká moje babička) při představě, co se bude dít po Vánocích. Naprosto miluju všechna zvířata a celá moje rodina má menší nebo větší zkušenosti s terarijními zvířaty, papoušky, psy..a přesto je Vánoční dárek z této oblasti pro mne tím absolutně nejhorším dárkem (a děsím se, že by někoho napadlo mi nějaké zvíře koupit k Vánocům jako překvapení). I pokud je to dárek pro někoho, kdo se teto problematice věnuje, měl by se na výběru dárku podílet sám(pokud už to tedy má být dárek). A rozhodně by to neměl být impulzivní dárek. Psů jsou pak plné útulky a co se děje s papoušky raději nechci vědět...přijde mi to docela líto..
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 23.11.2009, 20:29:19 xxx.xxx.209.183
poštovné někde neřeší podle váhy..prostě ho mají dane..většinou 125kč, cca. Někdo je na tom bitej-objedná si jen 1kg..a někdo vydělá-objedná si 20kg. Ve větších obchodech to bývá opravdu takto dané. V měnších vypočítávají poštovné speciálně pro každou zásilku, to se pak necháte překvapit. Můžete orientačně kouknout na www.cpost.cz Já objedával jen asi 10kg a platil sem myslím těch 125kč.(podstufka). Navíc podstufka prodává krmení přímo na burzách, nestane se, že by nějaké krmivo bylo prošlé, dlouho skladované,atp.
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 23.11.2009, 20:23:02 xxx.xxx.209.183
Já to také dávám do speciální misky, nebo přimíchám přímo do zrní. I papoušci, kteří od puvodního chovatele nejsou zvyklí na nic jiného než zrní je začali přijímat a často si je máči ve vodě, aby změkly.
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 21.11.2009, 20:26:49 xxx.xxx.55.18
Na youtube má také videa rodinka, která má takhle ochočenou aratingu zlatou..a je to naprosto uchvatný..jezděj s ní na výlety, dokonce i k vodopadum, na piknik a normálně lítá a zase si přiletí..
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 10.09.2009, 19:39:32 xxx.xxx.55.18
Tyto zářivky používám, používal v akváriích, paludáriích, teráriích. Pro ptáky si myslím toto nemá cenu, pokud se vám jedná o zářivky se spektrem UVA/UVB, tak toto světlo je účinné do cca 50cm od zdroje..což je v záletech v podstatě nepoužitelné. Zde podle mě stačí obyčejné zářivky. Jinak, dají se sehnat i levnější výrobky než který uvádíte a to se stejným složením světla.
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 05.09.2009, 17:32:49 xxx.xxx.8.130
Tak to je hustý..Papoušci mě chytli teprve asi před třemi lety,ale o chov jiných živočíchů se zajímám od malička,ale o tomhle jsem nikdy neslyšel. Samozřejmě vím o různých esoterických věcech,kivadýlkách atd...ale..no. Jdu to zkusit!.-) Každopádně si ale myslím, že když člověk ví správnou odpověď,tak to i třeba neumyslně ovlivnuje odpověd a nakonec je zde slušná pravděpodobnost, že se trefí, protože máme jen dvě pohlaví.-). Ale jak jsem tady četl o pokusu v krabičkách..zde je každý argument slabý.
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 05.09.2009, 17:14:00 xxx.xxx.8.130
Je to opravdu pap. nádherný. Ve slovenském i francouzském názvosloví je obsaženo slovo Barraband, dříve i v německém. A to na počest francouzského malíře Barrabanda, později se toto přeneslo i do vědeckého pojmenování. Nyní se to již nepoužívá..
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 01.09.2009, 20:58:38 xxx.xxx.55.18
Blahopřeji. Nevím,kde máte klec umístěnou, ale pokud je to v bytě, jak je na tom pyrura s hlučností? Díky.
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 27.08.2009, 13:56:40 xxx.xxx.55.18
Jsou opravdu nádherní. Rudohlaví jsou také velice krásní, už se nemůžu dočkat, až vytvořím takové podmínky,abych si je mohl pořídit.
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 26.08.2009, 20:48:59 xxx.xxx.55.18
Snad Vám někdo odpoví, také by mě odpověď zajímala, protože se o pyrury také začínám zajímat. A budete se divit, ale hodlám si koupit knížku:-). Co se týče diskuzí, přijde mi, že jsou většinou o ujasnění určitých problémů a ve většině případech o konkrétních otázkách, stručných. Vy tady ale chcete odpověď tak širokou, že pochybuju, že Vám někdo odpoví tak, aby Vás uspokojil..to by bylo na knihu nebo na web. Sám se trošku podivuji nad Vaší agresivitou, zvlášť když Orinu znáte zřejmě jen z diskuzí. Sám hledám info kde můžu a když neseženu, skončím u časopisů a u knih..o pyrurách je toho opravdu málo, stejný problém jsem měl např. s papoušíčkama. Ze zatím získaných informací se jediným problémem pro rozšíření pyrur v chovech jeví nutnost přezimovat v plusových teplotách, což pro chovatele zvyklé většinou na austrálii může být problém.. Jelikož jsem Vám také moc nepomohl, těším se na rozčílenou odpověď.
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 22.08.2009, 19:09:35 xxx.xxx.8.130
Přesně tak,měl jsem ho ve voliéře, když jsem do ní vypouštěl nové ptáky, kteří v ní nikdy nebyli a už za půl hodiny ho žrali. Pokud ho mají ve voliéře, nežerou nic jiného. Mám pocit, že semena jsou červená.