Aktuálně: 4 874 inzerátů175 147 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
nomis
nomis (245 příspěvků) 19.04.2012, 20:53:39 xxx.xxx.9.70
Dobrý večer, opravdu musíte být trpělivý . . nerušit je . .na odstranění vajec je ještě čas . .pěkný večer . .
nomis
nomis (245 příspěvků) 12.04.2012, 20:18:30 xxx.xxx.9.70
Dobrý večer, č.1 samec a č.2 samička . . č.3 . .je dost špatně poznat,ale jeví se mi jako sameček . .
nomis
nomis (245 příspěvků) 12.04.2012, 20:14:16 xxx.xxx.9.70
Dobrý večer,myslím si ,že oba jedinci nejsou čistí . .tudíž bych je ani do chovu nezařazoval . .!! Jinak si myslím že jsou to dvě samičky . . Pěkný večer
nomis
nomis (245 příspěvků) 09.04.2012, 17:29:19 xxx.xxx.9.70
Dobrý den, pro Rosely je to malé,samozřejmě že někteří chovatelé v těchto podmínkách odchovávájí,ale na úkor kvality . .Šířka i výška jsou dostačující,ale do délky pokud můžete,tak do udělejte alespon 2,5- 3 m . . .pěkný den . .
nomis
nomis (245 příspěvků) 09.04.2012, 17:24:43 xxx.xxx.9.70
Zdravím Vás,musím se přidat do téhle debaty. Nestačím se divit . .Souhlasím tady s názorama," určitě to není v pohodě" !!! To bych chtěl vidět když od všech párů vylétnou mladé, co se v té voliéře děje!! Osobně mám voliéru 1,8 x 2 x 4 (š,v,d)a mám tam 2 páry korel a 2 páry andul a zdá se mi to mnoho . .tak si nedovedu představit v menší voliérce ještě více párů . .To pak není chov,ale trápení . .nezlobte se na mě . .pěkný den . .
nomis
nomis (245 příspěvků) 22.03.2012, 19:35:38 xxx.xxx.9.70
Dobrý večer, samostatně bych tam korely nedával,dejte k nim andulky,jestli chováte . .a viděl bych to na 2 p.korel a 2p.andulek . .pěkný večer . .
nomis
nomis (245 příspěvků) 21.03.2012, 19:50:59 xxx.xxx.9.70
Dobrý večer,je to z téhle fotečky dost špatně poznat,určitě zpěv je nejjistější,ale domnívám se že to je pár,blíže k nám by mohll být sameček . .
nomis
nomis (245 příspěvků) 19.03.2012, 19:54:02 xxx.xxx.9.70
Dobrý večer, tohle téma se s dovolením týká i mne,loni jsem zakoupil dva páry Alexandrů malých a čekal jsem na čas kdy bude možné je umístit do venkovních voliér. Počasí tohohle víkendu přímo vybízelo umítit ptactvo do venkovních voliér,taky jsem tak učinil,ale s nedělním podvečerem jsem alexy přemístil opět do vnitřních voliér,které sice nejsou vytápěné, ale je tam stálá teplota cca 9-11 stupnů a myslím si ,že jsem udělal velice dobře, dnešní večerní teploty už padají k bodu mrazu . .je už jen 1 stupen . . nad ránem bude hůř. Proto souhlasím s odepisovaly,ještě tak 14 dní a bude dobře i pro Alexy . .hodně ůspěchů . .
nomis
nomis (245 příspěvků) 12.03.2012, 19:43:38 xxx.xxx.9.70
Dobrý večer,omlouvám se ,že se vměšuji do Vašeho psaní,ale musím s Vámi plně souhlasit,co se týče kvality ptáků a hlavně jejich zdrav.stavu a ty přepravky ,to ani nemluvím. Řeknu Vám,že už pěkně dlouho jsem v Přerově nekoupil žádného ptáčka. Moc mě zaráží v jakém stavu tam ptáky prodávají,počínaje andulkama a končeje penantama a horákama . .Byl jsem na burze a sháněl jsem samičku Alexandra malého-lutino,jelikož jsem doprodával nějakou drobot, tak jsem se postavil ke stolům a čekal jsem,přišel pán,vybalil ptactvo a já se nestačil divit!! Měl andulky a penanty ve společné kleci,to by nevadilo,ale velikost penantů mě opravdu zarazila,byli jen o malinko větší než andulky . . .normálně jsem to neuměl rozdýchat,co všechno lidi dokážou!!! . .Proto nakupuji jen u chovatelů a jezdím si k nim osobně,alespon vím na čem jsem . .pěkný večer . .
nomis
nomis (245 příspěvků) 03.03.2012, 19:32:47 xxx.xxx.9.70
Dobrý večer,to se určitě nesnesou . .Mám jen přes zimu spolu dva páry a mezi samci je to boj . .nedoporučoval bych to! . .pěkný večer
nomis
nomis (245 příspěvků) 27.02.2012, 19:52:23 xxx.xxx.9.70
Dobrý večer,samozřejmě,že každý z nás má jinou zkušenost. Je dost složité v dnešní době odchovat křepelky přírodní cestou. Na burzách vidím jak moc neprodejné jsou křepelky,ale bohudík já jsem nikdy s prodejem neměl(nemyslím tím výkup!) Po diskusích s jinými chovately jsme dospěli ke stejné teorii,a to i souvisí pak s prodejem. Nikdo nechce uměle odchované křepelky čínské . .no snad jen někdo kdo se nechá neznalostí nabulíkovat( stejně jak jsem dopadl před 2 roky i já), ale dnes už jsem obezřetnější a vidím jak jsou někteří " ůdajní " chovatelé vychytralí, mám je vytipované a dávám si na ně pozor. Ale myslím si že křepelky jsou nedoceněné . .je nádhera vidět jak za sebou pár vodí malé čmeláčky . .pěkný večer a hodně ůspěchů . .
nomis
nomis (245 příspěvků) 26.02.2012, 19:01:50 xxx.xxx.9.70
Dobrý večer,určitě bych udělal každou voliéru zvlášt,učitě to v budoucnu oceníte. Nemluvě o chovu Alexandrů,Rosel , Korel a andulek . .Každý druh potřebuje své.Předám Vám zkušenost,kterou jsem převzal a je super .. Vždy druhy jako korely,andulky chovejte v lichých párech . .nikdy v sudých a vůbec už né ve dvou párech,neustále mezi sebou soupeří a hašteří se . .Já jsem tak učinil a měl jsem po problémech . .Hodně ůspěchů . .
nomis
nomis (245 příspěvků) 26.02.2012, 18:44:29 xxx.xxx.9.70
Dobrý večer, asi Vás zklamu,ale dobrotu to dělat určitě nebude, hlavně v době hnízdění. Mluvím z vlastní zkušenosti,jelikož chovám všechny uvedené druhy a nikdy bych je k sobě nedal,vidím jak se napadají přes pletivo, každý si brání své . .Proto je chovám v párech ,kde má každý svou voliéru. Na zimu schvávám jen neofémy,které mám pohromadě a i tehdy mezi samci panuje jakési napětí . .. Letos jsem je dal po párech i do zimoviště a je klid . .Přeji mnoho ůspěchů
nomis
nomis (245 příspěvků) 26.02.2012, 09:00:38 xxx.xxx.9.70
Dobrý den, moc Vás nepotěším. Tohle dělají křepelky, které jsou uměle odchované,sám mám taky jeden pár doma. .Druhý normálně odchovává,takže to umím porovnat. Když jsem je kupoval, tak prodávající se dušoval,že jsou odchované přírodně, nyní vím že né. Slepička co je uměle ochovaná snáší vajíčka na vícero míst a neusedá na hnízdo . . Pěkný den . .