Aktuálně: 4 874 inzerátů175 147 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Jak se vám venčí?

balu
balu (1565 příspěvků) 23.04.2024, 07:46:22 xxx.xxx.152.98
»
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 23.04.2024, 07:09:58

Jo, ale to upozornění míří na ty majitele, kteří mají neposlušného psa, který má velký akční rádius a mohl by tak zvířata vyrušit v jejich úkrytu, ústraní. Není to přece první a jediné varování. Pobíhající psi na volno mohou být nebezpeční téměř všem mláďatům v lese, v lukách a polích. 

Když po vás půjde divočák tak psa odepnete nebo pustíte vodítko, myslím, že zcela instinktivně. 

impact
impact (412 příspěvků) 23.04.2024, 07:55:56 xxx.xxx.1.97
balu:

Jo, ale to upozornění míří na ty majitele, kteří mají neposlušného psa, který má velký akční rádius a mohl by tak zvířata vyrušit v jejich úkrytu, ústraní. Není to přece první a jediné varování. Pobíhající psi na volno mohou být nebezpeční téměř všem mláďatům v lese, v lukách a polích. 

Když po vás půjde divočák tak psa odepnete nebo pustíte vodítko, myslím, že zcela instinktivně. 


Já bych byla třeba s uvázaným Kevinem namydlená. On by šel na stopro po praseti a než bych se já  vysukovala z toho zápřahu… 🤐 Jako mám v náprsní kapse kudlu, ale otázka je, jestli by mi k něčemu byla.

balu
balu (1565 příspěvků) 23.04.2024, 08:14:17 xxx.xxx.152.98
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 23.04.2024, 07:55:56

Asi je na místě se zamyslet, jak by šlo psy v případě potřeby rychle odepnout. Jestli někde někam nepřidat karabinku…

janaa
janaa (383 příspěvků) 23.04.2024, 08:27:44 xxx:xxx.5b71:edbd

Holky, to chce klid, Aluska měla obrovskou smůlu,moc držím pesanovi palce. Ale opravdu není běžné a normální,že po vás kdekoli vystřelí prase,ani ta bachyně ne,když jdete po cestě a psi s vámi. V životě se mi to stalo dvakrát, jednou to byl kňour,kterého jsme nevědomky zahnali do úzkých, neměl kam utéct,jen přes nás, jednou bachna,když jsme se dostali mezi ní a selata, ano jagoš byl kouslej,protože do ní samozřejmě šel, ale jak jsem začala řvát, tak bachna taky zdrhla. Je to prostě obrovská smůla, mohla mít špatnou zkušenost,být nemocná atd., nicméně pravděpodobnost,že vám psa sejme na procházce kdekoli jinej pes je daleko,daleko větší

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 23.04.2024, 08:33:06 xxx.xxx.226.6

Sakra, koukám, že tady došlo na mou noční můru!!! Držím palce moc, aby se dědoušek rychle pospravil, brouček malej!!  Mám z tohodle právě strach teď i větší kvůli bábrdlíně a jím noženkám, neutekla by taky. 

jako já vím, že se to může stát i v Prahé, však je to tak tři roky zpátky, kdy jsem z tramvaje očumovala u Motolskýho krematoria bachnu s mladejma. Pásla se na plácku pod hotelem :o . A že jak píše Janaa je to malá pravděpodobnost, ale je ☹️

efe
efe (1070 příspěvků) 23.04.2024, 09:46:57 xxx.xxx.199.5
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 23.04.2024, 08:33:53

Nožky zatím pořád stejný, tzn. hubeňoučký, ztěžka se zvedající, ale nebolící 😉

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 23.04.2024, 09:50:38 xxx.xxx.226.6

Nu tak hurá, hlavně, že jí to nebolí, ona se dá do formičky, Bubrdle to taky zvládla a to byl jinčí ročník. Pak s námi běhala po Krkonoších ještě ve 13 letech.

hmn
hmn (1041 příspěvků) 23.04.2024, 10:43:21 xxx.xxx.59.65

něco se děje

byly jsme na dopolední a ona ŠLA 😲😲😲

pak to trošku spravila závěrem, klasický šprajc, ale stejně jsem z toho celá rozhozená……😇😎

Sardullah
Sardullah (993 příspěvků) 23.04.2024, 10:57:50 xxx.xxx.189.104
hmn:

něco se děje

byly jsme na dopolední a ona ŠLA 😲😲😲

pak to trošku spravila závěrem, klasický šprajc, ale stejně jsem z toho celá rozhozená……😇😎


a ona ŠLA 😲😲😲

No tak to teda gratulace…👍…už se blýská na lepší časy 😉

A koukejte sem dát nějakou fotku princezničky….!!!!!!!

Aluška (neregistrovaný) 23.04.2024, 12:02:36 xxx.xxx.200.75

No, prý se teď prasata chovají trochu jinak, už vím o více případech, kdy zaútočila asi bachna na psa co šel po cestě, nebo možná i po lese, ale nehledal, oba drsňáci lovecky vedení, desítky naháněk každý rok. Z fenky zbyla jen hlava. Druhá v lese v poledne, les plný houbařů, oni na cestě, divočák přejel psa, pes přežil. Tam ho třeba i mohli vyplašit nevědomky ti houbaři. Já taky vůbec netušila že se něco takového může stát. Jinak operace  nožky dopadla v pořádku, kůže je pryč celá, asi 10 x 20 cm. Léčí medem, každý den budem jezdit na převazy, není to prý nic co by nezvládli. Horší prý byla doga bez kůže na celé zadní noze a půlce zad a za 4 měsíce byla po medu jako nová.  Bude to holt drahej a sladkej pejsek 🙂

efe
efe (1070 příspěvků) 23.04.2024, 12:43:10 xxx.xxx.199.5
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 23.04.2024, 12:02:36

Aluško já Vám ten med chtěla navrhnout - léčila jsem jím obří ránu na koňský noze, jde to super, chce to ale speciální med, tzv. potencovaný. Sežeňte si u včelaře pravou propolisovou tinkturu a med a míchejte v poměru 1:50. Tou tinkturou se ty enzymy nastartují a hojení je rychlejší.

Pro silnější povahy přidávám foto. 

Obrázek
Aluška (neregistrovaný) 23.04.2024, 13:21:10 xxx.xxx.200.75
efe:

Aluško já Vám ten med chtěla navrhnout - léčila jsem jím obří ránu na koňský noze, jde to super, chce to ale speciální med, tzv. potencovaný. Sežeňte si u včelaře pravou propolisovou tinkturu a med a míchejte v poměru 1:50. Tou tinkturou se ty enzymy nastartují a hojení je rychlejší.

Pro silnější povahy přidávám foto. 

Obrázek

Taky o medu vím, u veta mě to překvapilo a zároveň potěšilo. Zatím se o to budou starat oni, každý den ho chtějí vidět

Sardullah
Sardullah (993 příspěvků) 23.04.2024, 13:52:40 xxx.xxx.189.104

Já tak přemýšlím, když jde člověk nějakým úsekem, jde po cestě, ale ví, že v okolí prasata jsou, tak jestli je lepší hlučet…aby jako prase o mně vědělo a mohlo si někam poodejít a nebo být potichoučku a zbytečně na sebe neupozorňovat. Prostě u těch prasat fakty nevím, jaká je lepší preventivní taktika.

Jako předpokládám, že příměstská prasata jsou na lidi, na psy vlastně zvyklá, což možná na jednu stranu výhoda, poněvadž nemusí hned vše pokládat za nebezpečí a jsou ve větším klidu, na druhou stranu o to víc můžou být oprsklá a místo, aby třeba utekla, tak raději zaženou z jejich pohledu vetřelce.

Chci říct, že fakty nevím, jak se chovat, abych případnému útoku předešla.

Ono jasně…většina těchto setkání třetího druhu proběhne v klidu, prase přeběhne přes cestu a nebo to člověk v klidu otočí a odejde (uteče), ale stát se může cokoliv viz Aluška, tak prostě jestli je vůbec nějaký způsob při pohybu v přírodě, kde člověk nevidí široko daleko a nemá tudíž šanci se prasatům vyhnout, aby prase nevyběhlo…samozřejmě nebudu teď vůbec zmiňovat variantu, kdy pes na volno běhá v nějakém rádiusu kolem nás a může do prasat tzv. vlítnout, ale když prostě jdeme spořádaně po cestě. 

Aluška (neregistrovaný) 23.04.2024, 14:23:29 xxx.xxx.200.75
Sardullah:

Já tak přemýšlím, když jde člověk nějakým úsekem, jde po cestě, ale ví, že v okolí prasata jsou, tak jestli je lepší hlučet…aby jako prase o mně vědělo a mohlo si někam poodejít a nebo být potichoučku a zbytečně na sebe neupozorňovat. Prostě u těch prasat fakty nevím, jaká je lepší preventivní taktika.

Jako předpokládám, že příměstská prasata jsou na lidi, na psy vlastně zvyklá, což možná na jednu stranu výhoda, poněvadž nemusí hned vše pokládat za nebezpečí a jsou ve větším klidu, na druhou stranu o to víc můžou být oprsklá a místo, aby třeba utekla, tak raději zaženou z jejich pohledu vetřelce.

Chci říct, že fakty nevím, jak se chovat, abych případnému útoku předešla.

Ono jasně…většina těchto setkání třetího druhu proběhne v klidu, prase přeběhne přes cestu a nebo to člověk v klidu otočí a odejde (uteče), ale stát se může cokoliv viz Aluška, tak prostě jestli je vůbec nějaký způsob při pohybu v přírodě, kde člověk nevidí široko daleko a nemá tudíž šanci se prasatům vyhnout, aby prase nevyběhlo…samozřejmě nebudu teď vůbec zmiňovat variantu, kdy pes na volno běhá v nějakém rádiusu kolem nás a může do prasat tzv. vlítnout, ale když prostě jdeme spořádaně po cestě. 


To by mě taky zajímalo, o téhle nebo tomhle jsme vůbec netušili, že tam může  být. Jinak já občas smrkám, mám alergii a pesani cinkají známkami na postrojích

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 23.04.2024, 15:19:58 xxx.xxx.119.6

No, já jako velký laik si myslím, že pokud by mělo k útoku dojít, tak k němu dojde i přesto, že jsem támhle někde praskla větvičku. Ale je to podle mě pořád minimum případů, když vezmeme množství prasat a psů. 

Jako někde jsem četla, byl to buď myslivec nebo nějaký ochránce, že dát o sobě vědět, je dobře. Ne nějaký vyřvávání, ale třeba občas zlomit větvičku apod. Tak já občas lámu větvičku, občas zakašlu. Třeba dnes nešel vítr od nás, tak jsem kašlala trochu víc. Vyhýbám se teď takovým těm našim zkratkám, ne úplně používaný cestičky, kde je víc křoví, houští. Ty doporučení se dají najít, je to vesměs jedno a to samý

Xerxova
Xerxova (779 příspěvků) 23.04.2024, 15:44:59 xxx:xxx.cbd7:c337

v přírodě jsme často, a často chodíme brzy ráno. Prasata jsme potkali mnohokrát - a zatím naštěstí stále respekt udržují obě strany. Pokud to jde, měníme směr - ale ne žádný úprk. Pokud se míjíme, zvolníme, než čuníci zmizí. Jen jednou jsem řvala na celý les “prasata, uhněte nám z cesty, potřebujeme už jít… prasáci hněte sebou… próóósííím”  a tak, neb blokovala širokou cestu. Nakonec je to přestalo bavit a šla (obří stádo včetně proužkatých mimin).

Jen jednou jsem se bála při setkání s živým tvorem - a nebyl to vlk, se kterým jsme se setkali v Lužických horách. Byla to navolno se potulující lama. Krotká prý byla - ale když stála na zadních a kopytama mlátila před sebou na úzké polní úvozové cestě, tak mi dobře nebylo. Ale zvládli jsme to - lama, my i tenkrát Night.

na fotkách nějaká ta prasátka

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.