Aktuálně: 4 872 inzerátů175 132 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Jak se vám venčí?

Aluška (neregistrovaný) 22.04.2024, 14:58:14 xxx.xxx.200.75
Doron:

Taky jsem moc ráda ! Zaplať pánbůh! 🙏♥️

A jak k tomu útoku vlastně došlo ?  Psi tu bachyni vyhnali ? Nebo jste se prostě potkali?

Ta bachna byla dospělá ?

A jak se psi chovali?

Moc se omlouvám, vím, že je bolestný na to vzpomínat, ale ptám se, aby člověk věděl, co má čekat..

Mám tři velký psy a myslím , že by takový setkání mohlo dopadnout hůř , prase by je mohlo pokládat za větší ohrožení .

Muselo to bejt šílený.😞


Šli jsme zrovna spořádaně po lesní pěšině, kudy chodíme každý den. Vyběhla z roští po straně cesty. Mladý jsem tam neviděla, takže nemůžu s určitostí tvrdit, jestli to byla bachna, nebo třeba zraněnej kanec, fakt nevím, napřed šla na Mirečka, letěla tím směrem Mijunka, ona se otočila po ní a uviděla i mě a pustila se naším směrem, Mirďa utekl,já mazala taky pryč a už jsem se neohlížela, víc nevím….. Idorek už hodně špatně slyší, moc si čuchat na cestě a třeba jí nebo ho neslyšel, fakt nevím. Naštěstí psi utíkali taky, asi až na toho dědulu……

Sardullah
Sardullah (991 příspěvků) 22.04.2024, 15:20:21 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 22.04.2024, 14:54:29

Tak to je teda hustý… zlomený nohy i pánev… no chudák, co ten si musel vytrpět…

Aluška (neregistrovaný) 22.04.2024, 15:33:05 xxx.xxx.168.20
Sardullah:

Tak to je teda hustý… zlomený nohy i pánev… no chudák, co ten si musel vytrpět…


No, proto nechápu osud, že mu ještě takhle naložil, už toho zkusil dost….

Xerxova
Xerxova (778 příspěvků) 22.04.2024, 15:39:45 xxx:xxx.680b:217f
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 22.04.2024, 15:33:05

chudák - držte se, bude to těžké pro něj i pro vás. Ale je to jezevčík - tudíž to zvládne. Musí.

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 22.04.2024, 15:54:16 xxx.xxx.59.164
Aluška:

No, proto nechápu osud, že mu ještě takhle naložil, už toho zkusil dost….


😟 šmankote, ten má ještě před sebou boj a Vy s ním👀 žasnu, jako pan doktor…jak dokázal běhat s neléčenými zlomeninami. A ta kůže, že musí pryč…ach jo, držte se všichni!!!  Bude to drsný boj! Ale už teď věřím na zázraky 🌷

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 22.04.2024, 15:58:36 xxx.xxx.59.164
Aluška:

No, proto nechápu osud, že mu ještě takhle naložil, už toho zkusil dost….


Můžu trochu přispět? Nebylo by to tady poprvé, vlastně potřetí, teda počtvrté- na Toníčka jsem trochu  zapomněla 😉…kdyžtak napište prosím účet

Aluška (neregistrovaný) 22.04.2024, 17:07:38 xxx.xxx.168.20
Vahine:

Můžu trochu přispět? Nebylo by to tady poprvé, vlastně potřetí, teda počtvrté- na Toníčka jsem trochu  zapomněla 😉…kdyžtak napište prosím účet


Vahine děkuji, finančně jsem víc než dobře, třeba bude potřeba někde jinde, ale děkuji, jste hodná 🙂

Aluška (neregistrovaný) 22.04.2024, 18:14:00 xxx.xxx.168.20
Vahine:

Omlouvám se, že jsem to na Vás tak vypálila…jsem hrrr 🤦‍♀️


Já jsem se neurazila, to vůbec, naopak mě to potěšilo, moc všem děkuju za slovní podporu a účast, jsem psychicky v pr……dneska jsme šli na procházku kolem rybníka, bylo mi zle strachy, za každým zašustěním jsem viděla divočáka…

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 22.04.2024, 18:37:54 xxx.xxx.61.221
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 21.04.2024, 20:25:32

Ronjo, u nás - v centru Brna, nebo možná trošku na periferii, byl otráven shiba-inu, dvouletý. Co se to s lidmi děje??😢

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 22.04.2024, 18:39:52 xxx.xxx.61.221
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 22.04.2024, 18:14:00

Aluško, já Vás strašně lituji! Vás asi ještě víc než ty pesany. A strašně moc Vám přeji, ať se z té hrůzy všichni nějak oklepete!🍀

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 22.04.2024, 18:46:12 xxx.xxx.61.221
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 22.04.2024, 14:54:29

Ježkovy voči!

A já si říkala, když jste psala, že to zapáchá, že to asi nebude dobrý…😢

Kéž se pesáček brzy uzdraví a hlavně také, abyste to všichni nějak psychicky zvládli a ustáli!!! 

Jen doplním, že jsem kdysi vezla Fločka na chalupu, na sedadle vedle mě, vjeli jsme už do naší dědiny a přes silnici půl metru před kapotou strašný množství pruhovaných prasátek…a za nimi bachyně. A já občas v těch místech Fíkuse už pouštěla…a on doběhl k bráně chalupy.

Divočáci jsou strašně rozmnožení a teda tu hrůzu, co jste zažila, si asi ani neumím představit.😟

bambule
bambule (420 příspěvků) 22.04.2024, 19:07:13 xxx.xxx.73.89

Já dnes našla stopy divočáků cca 300 m od posledních baráků. Vlastně hned za zahradami je polní cesta přes kterou si to vesele trajdali. Myslím na všechny jozefčíky i jejich paničku. 

Sardullah
Sardullah (991 příspěvků) 22.04.2024, 19:41:44 xxx.xxx.8.4

Tak my se právě vrátili z prochajdy a dneska musím říct, že teda počáso super pro všechny… Gině nebylo horko, mě nebyla ani zima ani horko. Nové vodítko vyzkoušeno a bezva… už jsme ho samo domo stihli ušpinit. Jen když jsme se vraceli cestičkou viz poslední  dvě fotky, tak mi teda na duši nebylo moc dobře, neboť vím, že divočáci v této lokalitě jsou a samozřejmě jsem si vzpomněla na jezevčíčky a toho našeho nešťastnýho marůdka… 

Mezi fotkami také detail mojí bílé princezničky, zase potvora objevila bahnitou louži v terénní vlně, kterou jsem neviděla.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Dafi
Dafi (75 příspěvků) 22.04.2024, 20:05:30 xxx.xxx.136.20

Aluško-hrozné,co se vám stalo,je mi to moc líto,ale hlavně,že jste všichni vyvázli,i když ne ze zdravou kůží…

tohle je i moje noční můra…chjo….

chudáček brouček jezevčíček….☹️

držím vám moc,moc palce a moc na vás myslím!!!!!!!!!!!!!!!

Sarah01
Sarah01 (1587 příspěvků) 22.04.2024, 20:06:05 xxx.xxx.162.253
Aluška:

Šli jsme zrovna spořádaně po lesní pěšině, kudy chodíme každý den. Vyběhla z roští po straně cesty. Mladý jsem tam neviděla, takže nemůžu s určitostí tvrdit, jestli to byla bachna, nebo třeba zraněnej kanec, fakt nevím, napřed šla na Mirečka, letěla tím směrem Mijunka, ona se otočila po ní a uviděla i mě a pustila se naším směrem, Mirďa utekl,já mazala taky pryč a už jsem se neohlížela, víc nevím….. Idorek už hodně špatně slyší, moc si čuchat na cestě a třeba jí nebo ho neslyšel, fakt nevím. Naštěstí psi utíkali taky, asi až na toho dědulu……


Jejda, já to všechno čtu až teď. To je ten Idorek, co jste si ho vzali a on potom vyhrával i na výstavách? Tak to je hrozné teda, prcek teda zkusil, moc na vás myslím, ať to všechno dobře dopadne.🍀

Dafi
Dafi (75 příspěvků) 22.04.2024, 20:34:41 xxx.xxx.136.20

nedělní vycházka se psama-zima,deštivo,větrno-z Kryčan od Křížku ke Kozlu,a zpět,pak po hřbitovech,ze psama se byl vždycky někdo projít Dafi si oběhla na zahřátí 2 krát auto🙂jinak skákala po šutrech a pařezech a Žeryk válel sudy v bundičce  listí🙂,díky velmi chladnímu počasí nikde nikdo,takže zbytek rodiny byl spokojený,jinak by patkoviště na hrad Cimburk praskalo ve švech

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
keriton
keriton (479 příspěvků) 23.04.2024, 07:09:58 xxx.xxx.80.20
Sardullah:

Teď na mě vyskočilo na FB … 

Obrázek

No a je to dobré doporučení? 

Popravdě jako laik mám pocit, že pokud je pes ovladatelný a umí chodit na volno, je mu v případě útoku divočáka nejlíp taky na volno. Na vodítku nebo s vodítkem/couračkou má mnohem větší riziko, že se někde zasekne, že praseti nebude moct utéct. A představa, jak zdrhám před divočákem a vleču na vodítku psa, kterej se zdrháním nesouhlasí, no to asi daleko neuteču… 

Kdysi dávno jsem se ptala lidí, co se věnovali lovečině, co teda dělat, když na nás vyběhne divočák. Rada zněla: pustit psa, zdrhat a modlit se.

A jednou jsme s minulým psem potkali v lese selátka. Pěkně to kvičelo. Pěkně hnusně jsem se vyděsila. Bachyně vidět nebyla. Tak jsme se otočili a honem rychle jsme šli stejnou cestou zpět. Pak jsem se tomu místu nějakou dobu vyhýbala. A pak jsem si řekla, že to můžu potkat úplně kdekoliv, tak jsem tam zase začla chodit. Už se to nikdy neopakovalo.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.