Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Jak se vám venčí?

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 01.09.2023, 14:06:53 xxx.xxx.119.6

Včera bylo nádherně, sluníčko ale žádný vedro.

Den předtím jsem zjistila, že po dlouhý dlouhý době, je to u nás klošů prostý, takže les a průzkum hub - ani prašivka.

Jdeme dál, slyším jekot, z dálky pozorujeme tlupu. Zmizí nám z dohledu a my pokračujeme.

N

Dojdeme k lesní cestě, na který sedí tlupa. 15 -  20 děcek. Pěkně naproti sobě, vezmu si psisko k sobě a bereme to jako slalom, občas někdo zvedne hlavu, nikdo neskrčí nohy, psisko nohy přeskakuje, 2x slyším “dobrý den”

Dojdeme na konec, jedno děcko se zeptá, jestli si může psa pohladit. Může. Nechápu, ale ze zbytku tlupy, kterou jsme PRÁVĚ přeskákali se ozve “ jé pejsek, já si ho chci taky pohladit.” 

Děcka hladí, pes olizuje a pokračujeme.

Odpočinek a romantika na oblíbený lavičce. Horní část louky sekaj, boží vůně čerstvě posekaný trávy a zválený mateřídoušky - Manufactura má toaletku  LOUKA, ale dostala jsem k narozkám pamlsovník, takže nevím, jestli vůně odpovídá přítomný realitě.

Přehopsáme před traktorem, zastavíme kousek od takovýho zarostlýho remízku. Pes si asi 5 metrů ode mně čmuchá myšodíry, já se kochám výhledem, pod námi jde pán se psem - pes na stopovačce.

Z remízku najednou vyběhnou 3 srny a ZAJÍC, ten se vyhejbá  srně a běží tím pádem k psovi a JÁ…v hlavě mi během pikominipidisekundy proběhne  - “ zakřič STŮJ,  a do pr…, to je v háji a ještě před lidma a hlavně, že ku.va máš šňůru v ruce.” Pod náma ten pán, co kouká a za náma traktor.

“STŮJ” jsem nestihla, pes si prostě sám sednul, zajíc  před ním to stočil a běžel na druhou stranu, Chloupek se otočil na mě, podíval se zpět na zvěř - na mě a já se probrala. 

Chválila jsem ho, měla slzy v očích, záda zpocený a trochu se mi třásly kolena. Protože jsem dostala XL pamlsovník, dostal moc moc mlsek.

Fakt jsem se bála, že tohle nedá, srny v poho, zajíc normálně taky v poho, ale zajíc, co běží opravdu k němu a fakt to bylo na těsno…5 měsíců skoro nevenčení, i když myslím, že trénujeme - opakujeme…prostě, bála jsem se…měli jsme před lety velký problémy u zvěře.

Jsem na něj neskutečně pyšná!

 A je to ode mně malicherný, ale jsem  typ, co se pořád podceňuje, když nás ten týpek se psem pozoroval - trochu jsem narostla….bez nějakejch mega účinků, myslím, ale jo, dobře mi to udělalo.

 Ale hlavně, že mám skvělýho psa? Je úplně nejvíc!

Obrázek Obrázek
keriton
keriton (521 příspěvků) 01.09.2023, 14:18:17 xxx.xxx.80.134
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 01.09.2023, 14:06:53

Luxusní, no doufám, že se k takovýmu výkonu taky někdy dohrabeme! Zatím si pes vysloužil akorát návrat delší šňůry, už chodil se zkrácenou… Jak se ochladilo, tak mu to nějak začalo najednou běhat. A taky si tuhle na večerní vycházku vykoledoval krátký vodítko. 

Samozřejmě efekt okamžitý, není co vychovávat, on se přece chová zásadně pouze a jen slušně a nikdá v životě by ho nenapadlo porušovat nějaká pravidla.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 01.09.2023, 15:23:52 xxx.xxx.119.6

Keriton,

Vy ale máte Finna kolik, půl roku? A takový mega práce za sebou, a už od začátku to psisko chválíte  a makáte dál a jste prostě tým. Tohle já obdivuju. A to je jasný, že to spolu dáte.

Já jsem husa, co v hlavě musí furt něco řešit a nadělám tím víc škody než užitku. Přitom taky vím, že je to neskutečný zlato, třeba teď trénujem zuby a on je úplně natěšenej na práci a já se pak takhle rozklepu…

keriton
keriton (521 příspěvků) 01.09.2023, 17:54:19 xxx.xxx.80.134
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 01.09.2023, 15:23:52

Taky to fakt ale máme z velký části zadarmo 🙂 to se pak o to snáze maká 🙂 

Jinak začínám mít pocit, že pro Finna bude snazší přivolání od zvěře než zastavení a v klidu koukání. Že jak je v nervech, tak radši poletí zpět na přivolání a trochu tím ventiluje energii.

Xerxova
Xerxova (936 příspěvků) 02.09.2023, 20:02:24 xxx.xxx.235.200

nejprve výlet minulou neděli - až za hranice s Polskem (nákupy se nekonaly, hledali jsme ruiny věže Wieża Wilhelma). Cestou jsme stírali rosu na kolejích (od roku 1945 uzavřená trať, kudy dnes vede značka… ), viděli zbytky románského kostela (vypálili již Husité) v Jindřichovicích a taky hladový buk u Dětřichovce či netradiční havlovskou lavičku mezi poli

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Rezzzy
Rezzzy (404 příspěvků) 02.09.2023, 20:14:43 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 02.09.2023, 20:05:01

Chudák malý týraný, ani pořádně křeslo mu nedopřejí.

Jinak ty fotky z Polska, nádhera, hned bych tam jela, mám ráda taková místa 

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (209 příspěvků) 02.09.2023, 20:34:51 xxx.xxx.149.167
Xerxova:

chrty nežereme… zatím… (náhodné setkání ve čtvrtek za humny)

Obrázek

Krása, vždycky do té doby, dokud nepotkáme německou dogu si myslím, že mám velký psy. 🙈 On ten černý dnešní taky asi chrty nežere, ale je zvyklý shlížet na všechny zvrchu a najednou narazil na rohu na něco, co mu koukalo z očí do očí.

hmn
hmn (1117 příspěvků) 03.09.2023, 07:41:50 xxx.xxx.49.50

nám se venčí dobře……venčím medvěda probírajícího se ze zimního spánku, vydru, skokana, divoké prasátko, divokého mustanga…psa ve výběru nemám 😄😎😈

acher
acher (746 příspěvků) 03.09.2023, 10:41:17 xxx.xxx.222.196

Dnes mě Alan potěšil.Po delší době jsme šli po silnici a kupodivu nezapomněl,ikdyž je navolno,že má chodit po krajnici,nemá přebíhat na druhou stranu a  když se vrací na zavolání má jít po kraji a né prostředkem.Že by se nám už poděs zklidńoval?Silnici lemuje spouta krásně červených obalených hlohů.

Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (374 příspěvků) 03.09.2023, 11:22:14 xxx.xxx.70.86

Včera jsme se zúčastnily Dogtrekkingových hrátek v Českém ráji. Bonnie neudělala trpasličím pinčům ostudu. I když jí je 11,5 měsíců, zvládly jsme 17 km za 3,5 hodiny a pinčí fousek k tomu. Ratloraptor mě hodně překvapil. Čekala jsem v nejlepším o hodinu více na trati, furt čichání a zastavování. Ale má závodní srdce. Startovalo se intervalově. Minutu po startu jsme šly do prvního kopce. Když viděla psy před sebou, natáhla vodítko a zabrala. I když jsme šly už samy, neměla velké tendence očichávat vše jako jindy na krátkém vodítku, ale šla dopředu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Doron
Doron (2200 příspěvků) 03.09.2023, 11:41:58 xxx.xxx.162.126
acher:

Dnes mě Alan potěšil.Po delší době jsme šli po silnici a kupodivu nezapomněl,ikdyž je navolno,že má chodit po krajnici,nemá přebíhat na druhou stranu a  když se vrací na zavolání má jít po kraji a né prostředkem.Že by se nám už poděs zklidńoval?Silnici lemuje spouta krásně červených obalených hlohů.

Obrázek Obrázek

Alánek je prostě  inteligent 😊.

A ty hlohy mě vzaly za srdce... Mívali jsme starý hloh na zahradě, naši ho pak nechali porazit. Často si na něj vzpomenu, byl to takový strom s duší..

Doron
Doron (2200 příspěvků) 03.09.2023, 11:43:42 xxx.xxx.162.126
hmn:

nám se venčí dobře……venčím medvěda probírajícího se ze zimního spánku, vydru, skokana, divoké prasátko, divokého mustanga…psa ve výběru nemám 😄😎😈


No, ale žádné to zvířátko nám nikdy nevyfotíte 😔.

acher
acher (746 příspěvků) 03.09.2023, 11:48:30 xxx.xxx.222.196
Doron:

Alánek je prostě  inteligent 😊.

A ty hlohy mě vzaly za srdce... Mívali jsme starý hloh na zahradě, naši ho pak nechali porazit. Často si na něj vzpomenu, byl to takový strom s duší..


Ano pdle této silnice je hlohů spousta.Na jaře krásně kvetou několika barvami a voní, teď jsou krásně červený,obalený bobulemi a v zimě je na nich spousta ptáků.

Jo inteligent,vždyť už mu je 3,5 roku,to už by si mohl něco z toho všeho učení pamatovat a taky to používat.😛


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.