Aktuálně: 4 319 inzerátů190 580 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Jak se vám venčí?

Vahine
Vahine (664 příspěvků) 03.09.2023, 13:46:23 xxx.xxx.179.11

Vydali jsme se vlakem, metrem a busem do Unhoště a na bývalé mlýny. Po stopách předků mlynářů, kteří zde žili…příjemně a zároveň silně se mne ta historie dotkla a navíc je tam krásně!

Potkali jsme na lesní poměrně úzké cestě taky dogouše a párek ČSO, všichni pohromadě s dvěma pánečky. No vyváděli, stavěli se a chtěli bělouše sežrat a pánečci měli co držet. Bělouš ani nevrknul, no není sebevrah.

1. Historický dům, památkově chráněný, kde se rodili moji předci v průběhu 18.století, brána se na foto nevešla

2. Zrekonstruovaný mlýn, nyní pivovar a působiště předka začátek 18.století

atd. cestou po stopách starých mlýnů 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vahine
Vahine (664 příspěvků) 03.09.2023, 15:09:56 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 02.09.2023, 20:05:01

Z Yody vedle Vás a na tom křesílečku mi spadla brada 😲 je to teda obřík. 👍 To máte co krmit tedy. Není vyšší než byl Night? Co ta prostata, zlepšilo se zdraví, hormony se zklidnily?

Xerxova
Xerxova (936 příspěvků) 03.09.2023, 16:01:59 xxx.xxx.235.200
Vahine:

Z Yody vedle Vás a na tom křesílečku mi spadla brada 😲 je to teda obřík. 👍 To máte co krmit tedy. Není vyšší než byl Night? Co ta prostata, zlepšilo se zdraví, hormony se zklidnily?


Yoda je výrazně menší, než byl Night. Ta fotka “vedle mě” v lese je hra optiky - jsem o kus dál a tedy on vypadá větší. Líp je velikost vidět třeba na té fotce s chrty.

Křeslo je jeho oblíbené - často sedává na područce, ale umí si sednout i “správně”. Co krmit máme - ale to je doufám jasné všem, co by dogu zvažovali. I když teď, když dorostl, tak to není až tak hrozné, bylo mnohem hůř…

Na kontrolní sono prostaty jdeme na začátku ledna, zatím ani léčba plně nenaběhla - náběh trvá měsíc, a implantát s hormony má aplikovaný něco málo přes 14 dní. Známky zánětu po ATB ustaly, to je o.k. Jinak se chlapec tváří stále stejně praštěně 🙂

Vahine
Vahine (664 příspěvků) 03.09.2023, 17:55:47 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 03.09.2023, 16:01:59

Tak to je fajn, že se Yoda cítí  dobře. 🍀

S fotkou- aha, to mne nenapadlo, že je to optický klam.

Vaše fotky jsou vždycky boží.

Rezzzy
Rezzzy (404 příspěvků) 03.09.2023, 21:17:53 xxx.xxx.15.85

Ja jsem se dnes venčila na první, seznamovací lekcí na cvičáku, bez psa, ten má klidový režim po operaci kýly, ale aspoň jsem si tam mohla poňuňat asi 90kg Kavkazského dědečka, paní říkala, že to je největší kus, co kdy měli. 

Xerxova
Xerxova (936 příspěvků) 04.09.2023, 16:55:33 xxx.xxx.235.200
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.09.2023, 12:18:55

dělat si legraci z našeho malého chudáčka… 😉 Má tam svoje kanapátko (staré dvoukřeslo)… u stejného stolku. Tam může sedět i polehávat. Když se cpe do křesla…  Máme i širší křesílka - ale ty nejsou u stolu a mohl by o něco přijít. Ale tam je zase podstatně fotogeničtější, s pradědou mu to sluší. Leze si tam sám, nerad sedá na zemi - dle hesla sedím vysoko, vidím daleko

Obrázek
Terven
Terven (103 příspěvků) 04.09.2023, 20:35:53 xxx.xxx.110.191
sutrik:

Včera jsme se zúčastnily Dogtrekkingových hrátek v Českém ráji. Bonnie neudělala trpasličím pinčům ostudu. I když jí je 11,5 měsíců, zvládly jsme 17 km za 3,5 hodiny a pinčí fousek k tomu. Ratloraptor mě hodně překvapil. Čekala jsem v nejlepším o hodinu více na trati, furt čichání a zastavování. Ale má závodní srdce. Startovalo se intervalově. Minutu po startu jsme šly do prvního kopce. Když viděla psy před sebou, natáhla vodítko a zabrala. I když jsme šly už samy, neměla velké tendence očichávat vše jako jindy na krátkém vodítku, ale šla dopředu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jako, jasně…trpasličí pinč neudělá ostudu nikdy v ničem 👍 Jakýkoliv dálkoplazení se psem je můj sen, bohužel jsme mírně omezený neturistickou Vikinou. Ale beru to tak, jak říkala herečka Eva Holubová - nepřeceňovat, co nemáme…nepodceňovat, co máme🥰

Dneska jsme měly intenzivní noseworkovej trénink, šikovný byly obě. Vikina bodovala, ale trochu jsme ji potrápili dohledáváním  vzorků kolem kopřiv a ostružin. Skončilo to tím, že skákala o třech, což nebylo jistý, jestli je osina v pacce anebo luxace pately🤔…nicméně po pauze v autě už byly všechny tlapy ok. 

Pinčová Čikina taky ostudu neudělala, nicméně její úplně první zkouška, která nás čeká ve čtvrtek, bude tak jako tak loterie 🙏

eena
eena (181 příspěvků) 05.09.2023, 13:08:59 xxx.xxx.231.241

My sme mali na prázdninách raketu “REMI” a došla k nám na lúky venčiť aj neter svojho šeltiáka Obiho - sme mysleli, že on je raketa, ale na REMI sa nechytal. Naša medvedica s kľudom angličana na nich dohliadala a statočne dohladávala loptičku, ktorú tí dvaja statočne strácali v tráve. Na odmenu nakoniec už všetci pekne spôsobne čakali ☺

Obrázek
Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 06.09.2023, 13:45:13 xxx.xxx.11.197

Většinu fotek teď dávám na FB, ale někteří tam nechodíte, tak to dám i sem, je to z minulého pátku z Hradce nad Moravicí, v okolních lesích bylo dost vlhko, tak se nám Julinka zase vybarvila. 😂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 06.09.2023, 14:11:10 xxx.xxx.198.226

To je dobře, že dáváte i sem, já na fejsbůku nikoho odtud nemám, a pobudu tam denně jestli hodinu tak hodně, takže ani není šance si to nějak prohlížet 🙂 Máte to tam krásné, včetně Jůlinky - děkuji!

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 06.09.2023, 17:51:23 xxx.xxx.162.253

Tak sem ještě dám fotky z výstav, docela jsme teď s Cherry bodovaly, na první fotce je Krajský vítěz ve Zbraslavi u Brna a na druhé je CAC, res. CACIB v Polsku (česky vlastně nevím, ale Google to vysvětlí 😁)

Edit: takže naopak.

Obrázek Obrázek
Doron
Doron (2200 příspěvků) 06.09.2023, 19:50:17 xxx.xxx.15.241
Sarah01:

Tak sem ještě dám fotky z výstav, docela jsme teď s Cherry bodovaly, na první fotce je Krajský vítěz ve Zbraslavi u Brna a na druhé je CAC, res. CACIB v Polsku (česky vlastně nevím, ale Google to vysvětlí 😁)

Edit: takže naopak.

Obrázek Obrázek

Jste moc krásné a máte stejnou barvu 😊!

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 07.09.2023, 10:32:44 xxx.xxx.11.197
Zrzavci:

🙂

Obrázek

Přesně tak, je navýsost spokojená. 😊

Příště ji musím vyfotit ještě v době, kdy vylezla z toho rygolu. Ona je totiž věrná pověsti GR jako polomáčených, akorát většina jich to bere horizontálně, ale ona vertikálně, je jak jing-jang, levá strana černá, pravá světlá. 😂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.