Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Jak se vám venčí?

Doron
Doron (2200 příspěvků) 08.09.2023, 21:45:17 xxx.xxx.162.126

Tak já už třetí den nevenčím 😔. Postihla mě nějaká hnusná viróza. A to máme na hlídání ještě Doroušovu maminku… Psi jsou na zahradě docela akční, vyhrajou si naštěstí spolu, ještě že máme tu  její návštěvu.

Musím vám napsat, co se teď stalo 🙂. Na Vltavě na parníku obrovskej ohňostroj, vzbudil mě z mrákotnýho spánku , obloha barevná, hluk velikej. Dorouš se svojí mámou v pohodě, ale přišel ke  mně Guča, kterýmu s přibývajícím věkem začínají rachejtle vadit. Já rozespalá, s teplotou, a nevidím Frama  ! Hledám po domě, kde se asi ten chudáček vylekaná schovává, a pak ho najdu na balkoně, jak spí na zádech osvětlenej tím ohňostrojem 🤣.

Tak nevím, jestli na něj mám být hrdá, nebo si dělat starosti 😅.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 08.09.2023, 22:04:07 xxx.xxx.162.253

Takže foto z dnešního výletu, opět nezklamala a při těch kalužích, co teď v lesích jsou, se to nedá uhlídat. Takže už neřvu a po návratu k autu hledám nejbližší rybník. 😂

Obrázek
Doron
Doron (2200 příspěvků) 08.09.2023, 22:14:00 xxx.xxx.162.126
Sarah01:

Takže foto z dnešního výletu, opět nezklamala a při těch kalužích, co teď v lesích jsou, se to nedá uhlídat. Takže už neřvu a po návratu k autu hledám nejbližší rybník. 😂

Obrázek

🤣🤣🤣🤣🤣👍

Vahine
Vahine (664 příspěvků) 08.09.2023, 22:38:01 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 08.09.2023, 21:45:17

Framík je teda velký kliďas 😉

Doron, nemáte covid? On už zase řádí, tak ať si nenakazíte celou rodinu…🤷‍♀️

Doron
Doron (2200 příspěvků) 08.09.2023, 23:27:16 xxx.xxx.162.126
Vahine:

Framík je teda velký kliďas 😉

Doron, nemáte covid? On už zase řádí, tak ať si nenakazíte celou rodinu…🤷‍♀️


Jj, myslím, že mám covid. Ale co už pořád 😅. Držím se dál a odmítla jsem hlídat roční vnučku, aby to ode mne nechytla.

Stejně to dostanou všichni, malý děti jsou strašný bacilonosiči..

Nasadila jsem si přes protesty mojí lékařky antibiotika, cítím, že virová infekce se na plicích změnila v bakteriální..

Framík je opravdu ryzí flegmatik, nikdy jsem takovýho pejska neměla. Je naprosto vyrovnanej, ovšem trochu pomalejší, nevím, jestli bych s ním ve sportovce uspěla ( uspěju) 😅. Dneska po něm skočil kohout a reakce taky nula nula nic, stál jako skála 🤣. Ale je inteligentní, ta jeho povaha je mi hodně příjemná. No, a poslouchá jenom mě, povely ostatních, jsou jen bzučením mouchy v jeho uších 😂.

Vahine
Vahine (664 příspěvků) 09.09.2023, 13:32:43 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 08.09.2023, 23:27:16

Tak se Doron brzy uzdravte, ať Vám ty ATB teda zaberou 🌷zdravíme z dnešní procházky okolo jízdárny, kdy se jeden zvědavec přišel přes plot podívat a taky potřeboval pohladit 😃

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 09.09.2023, 16:46:15 xxx.xxx.62.98
Buggyra:

To je dobře, že dáváte i sem, já na fejsbůku nikoho odtud nemám, a pobudu tam denně jestli hodinu tak hodně, takže ani není šance si to nějak prohlížet 🙂 Máte to tam krásné, včetně Jůlinky - děkuji!


Jéé, ale já bych Vás celkem ráda na FB měla (chodím tam teda ještě mnohem míň než Vy). Byla byste pro?

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 09.09.2023, 16:48:11 xxx.xxx.62.98
Doron:

Jj, myslím, že mám covid. Ale co už pořád 😅. Držím se dál a odmítla jsem hlídat roční vnučku, aby to ode mne nechytla.

Stejně to dostanou všichni, malý děti jsou strašný bacilonosiči..

Nasadila jsem si přes protesty mojí lékařky antibiotika, cítím, že virová infekce se na plicích změnila v bakteriální..

Framík je opravdu ryzí flegmatik, nikdy jsem takovýho pejska neměla. Je naprosto vyrovnanej, ovšem trochu pomalejší, nevím, jestli bych s ním ve sportovce uspěla ( uspěju) 😅. Dneska po něm skočil kohout a reakce taky nula nula nic, stál jako skála 🤣. Ale je inteligentní, ta jeho povaha je mi hodně příjemná. No, a poslouchá jenom mě, povely ostatních, jsou jen bzučením mouchy v jeho uších 😂.


Co to čtu? Já toto vlákno navštěvuji minimálně…

Ulo, uzdravuj se (mi)!🌷 Víš, že se Tě chystám přepadnout…?😉

A ATB, pokud cítíš, že máš bakt. infekci DCD, to je OK. Co máš nasazeno??

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 09.09.2023, 16:51:18 xxx.xxx.77.88

Byly jsme s kamarádkou a psími puberťačkami na dovolené “vedle” ve Žďárských vrších. Tři měsíce věku navíc oproti první dovolené byly u holek znát.        Chovaly se rozumněji. A piraňa v noci už neštěkala. Zato Ratloraptor měl tendenci v druhé půlce nocí chodit vítat kamarádku, kdykoli se v posteli otočila. 

Povel lehni a zůstaň měl vypadat jinak než u fotky u sochy 🙂 Další fotky jsou z výletu na Devět skal a z Velkého Dářka. Na skalky leze malá sama.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 09.09.2023, 16:53:26 xxx.xxx.62.98
sutrik:

Byly jsme s kamarádkou a psími puberťačkami na dovolené “vedle” ve Žďárských vrších. Tři měsíce věku navíc oproti první dovolené byly u holek znát.        Chovaly se rozumněji. A piraňa v noci už neštěkala. Zato Ratloraptor měl tendenci v druhé půlce nocí chodit vítat kamarádku, kdykoli se v posteli otočila. 

Povel lehni a zůstaň měl vypadat jinak než u fotky u sochy 🙂 Další fotky jsou z výletu na Devět skal a z Velkého Dářka. Na skalky leze malá sama.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ratloraptor je ten můj plížící se oblíbenec?😄

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 09.09.2023, 17:01:28 xxx.xxx.77.88
Fikovnice:

Ratloraptor je ten můj plížící se oblíbenec?😄


Ano 🙂 Ratloraptor plížení moc rád. Bonnie s tím začala už v 5,5 měsících. Asi si nepřečetla, že to pro štěňata není zdravý pohyb. Během dalších dvou měsíců to dotáhla na plazení i až na několik metrů. Jde, jde a najednou sebou plácne a začne se s mohutným vrtěním ocasu plazit.

Doron
Doron (2200 příspěvků) 09.09.2023, 17:07:11 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 09.09.2023, 16:48:11

Jj, jen přijeď, budeme mít fotky ze společného venčení 😊.

Nasadila Amoksiklav, nic jinýho doma neměla, ale bylo mi po tom blbě. Jsem vzteklá a dusím se a kašlem mám už skoro polámaný žebra 😬😅!

Jinak je u nás nádherný počasí , na koupání a já taková lemra☹️.

Xerxova
Xerxova (936 příspěvků) 09.09.2023, 19:04:06 xxx.xxx.235.200

a je tu další sobota. Nejprve fotky Yodislava… pravda, většinou má sice krásné přivolání, ale někdy se bojím, že mě smete. A někdy mě smete…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (936 příspěvků) 09.09.2023, 19:06:38 xxx.xxx.235.200

a teď trocha nepsích - houby netradiční (korálovec je poměrně vzácný) i troška toho sluníčka… Jo a taky, že Černá Nisa umí být temná. A je po dlouhé době naplněná až pookraj

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 09.09.2023, 19:08:57 xxx.xxx.62.98
sutrik:

Ano 🙂 Ratloraptor plížení moc rád. Bonnie s tím začala už v 5,5 měsících. Asi si nepřečetla, že to pro štěňata není zdravý pohyb. Během dalších dvou měsíců to dotáhla na plazení i až na několik metrů. Jde, jde a najednou sebou plácne a začne se s mohutným vrtěním ocasu plazit.


Jj, já si fakt ty videa pouštím, když mám chmury! A plazení kolem kocoura mně stoprocentně vykouzlí úsměv!😀👍

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 09.09.2023, 19:12:20 xxx.xxx.62.98
Doron:

Jj, jen přijeď, budeme mít fotky ze společného venčení 😊.

Nasadila Amoksiklav, nic jinýho doma neměla, ale bylo mi po tom blbě. Jsem vzteklá a dusím se a kašlem mám už skoro polámaný žebra 😬😅!

Jinak je u nás nádherný počasí , na koupání a já taková lemra☹️.


Hele, on se dost na COVID doporučoval klarithromycin (pokud tedy byly indik. ATB). Pravdou je, že má celkem dost interakcí s jinými léky. Já měla u jednoho svého COVIDu klarithromycin a u druhého tuším azithromycin. Prostě něco z makrolidů. 

Ko-amoxicilin (Amoksiklav) mi taky dělá blbě. Ale je dost širokospektrý, no… Hlavně nějak neukonči ATB léčbu v půlce užívání. Resp. aspoň teda sputum na mikru by to chtělo a přenasadit jiné ATB. Drž se!💐

Další věc je, že ATB mají výpadky.

kometa
kometa (5005 příspěvků) 09.09.2023, 19:15:37 xxx.xxx.147.163
Xerxova:

a je tu další sobota. Nejprve fotky Yodislava… pravda, většinou má sice krásné přivolání, ale někdy se bojím, že mě smete. A někdy mě smete…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kolik že váží? Násobeno kinetickou energií… To je jako být zasažen dělovou koulí, ne?🙂

Xerxova
Xerxova (936 příspěvků) 09.09.2023, 19:53:36 xxx.xxx.235.200
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 09.09.2023, 19:15:37

váží někde kolem 75 kilíček. Ale na zem padnu zcela výjimečně - a je v tom většinou nevinně (smeknu se třeba po kořenu a on se ještě opře v blbou chvíli blbým směrem…) Za ty roky jsem zvyklá - hlavně Betka nás vycvičila, že člověk musí být připraven. Vždy připraven 😄. Kosatka dravá byla lovec a děsně se u toho smála. Fakt… Night byl slabý odvar (zase byl děsně vysoký a rád chodil po zadních), Yoda se trošku Betě blíží. Že by taky ty barvy kosatky…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.