Aktuálně: 4 319 inzerátů190 583 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Jak se vám venčí?

Daja
Daja (462 příspěvků) 14.09.2023, 05:26:05 xxx.xxx.71.112

Dobrý den 😉,

než jsem doslova dolů tak mě předběhla Skeeve, ale krásně nafoceno . Palec👍 nahoru manželovi a samozřejmě i Vám a kulíškovy.

Dája

Xerxova
Xerxova (936 příspěvků) 14.09.2023, 11:02:26 xxx.xxx.235.200

bylo v Bavorsku krásně. Hádanka první je Walhalla u Řezna. Nechal ji postavit v první polovině devatenáctého století bavorský král Ludvík I. (dědeček toho Ludvíka, jehož jsme na dovolené “stopovali”). Walhalla je podivný památník (starořecký chrám  pojmenovaný dle síně severských bohů) plný soch velkých osobností německého jazyka (třeba Kateřina Veliká a nebo “náš” Valdštejn by se taky našli…)

Hádanka druhá je zámeček Linderhof. Jeden ze tří zámků (a jediný plně dostavěný), které si Ludvík II. nechal pod alpskými velikány ve druhé polovině 19. století vystavět. Hádanka třetí je podivná lovecká chata vysoko v horách na místě Schachen. Dole je standardní lovecká chata, nahoře komnata plná zlata a vodotrysků z pohádek Tisíce a jedné noci. Král to místo miloval - a pohádky miloval taky… Není divu, že přivedl bohaté království bavorské skoro až k bankrotu. Neb vystavěl i hádanku čtvrtou - velký zámek na ostrově uprostřed jezera Chiemsee. Tam se inspiroval Versailles… a místní zrcadlový sál je krásný. Třetí zámek, který stihl za své relativně krátké doby vlády vystavět je hádanka šestá - všem dobře známý zámek Neuschweinstein. Pátá hádanka je Starnberské jezero, kde u zámku Berg se král (už zbavený svéprávnosti) i se svým osobním lékařem utopil.

Yoda zvládal v pohodě. Všude byl atrakcí, byl vzorný. Jasně že na vodítku - ale je zajímavé, že třeba ani na lodi nechtějí košík. A psů bylo všude hodně. Jen tedy nahoře na Schachenu byl jediný - inu kamzík jizerskohorský… (ale cesta byla protivně jednotvárná - široká, upravená konstantně strmě stoupající…až vršek byl krásný). Jediné mínus měla dovolená - za ubytováním se pásly kravky. Krása typicky alpská. Měly zvonce. Krása typicky alpská. Ty mrchy se pásly celou noc a stále hrála šílená zvonkohra 😄

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (473 příspěvků) 14.09.2023, 23:49:18 xxx.xxx.62.63

Nám se nyní venčilo celkem dobře. Malina teď loví vzorňáka a zvládá celkem dobře i občasné vypuštění z vodítka v bezpečné zóně. Jen včera se nám procházka nevyvedla. Šly jsme polem, Malina na volno a najednou výstřel, tak jsem jí přivolala a připnula a když vyběhla na flexině (máme dlouhou), znova výstřel. Oba zněly, jakoby to bylo blízko, tou dobou se už rozprchávalo, tak jsem zavolala muži, ať si pro mě přijede a jela jsem radši domů. Ve válečné zóně a v dešti se mi prostě nelíbilo. No a Malina je asi myslivecký pes, protože jí tyhle zvuky extra nezajímají. Vlastně si nejsem vědma toho, že by střihla ušima, ale hluchá není, když šustnu papírem, stojí hned u mě. 

Navíc se Malina začala teleportovat. Kouknu, jak leží na gauči, hlavu položenou na předních tlapkách, mrknu do zrcadla, otočím se do chodby a tam leží Malina, hlavou položenou na předních tlapkách…vůbec jsem nezaregistrovala, že by prošla a když jsem se takhle popošla a otočila zas na jiné místo chodby, ona tam zas leží a tu hlavu na předních tlapkách….tak to jsem se už začala smát, jak to dělá, že jí vůbec nevidím přemísťovat…no asi jí přestanu pouštět Star trek 😀

Dneska jsem šla do školy dítěti pro sešit a Malina se mnou. Chodí tam nerada, vypadá to, že prostě nesnaší čekání nebo nevím. Táhla mě pryč, když viděla kam mířím, tak jí říkám : “to jako vážně, ty se bojíš dětí, nebo školy?” A ona se uklidnila a sama míříla k té škole. Tak jsem ráda, že si to nechala vysvětlit 😀

keriton
keriton (521 příspěvků) 15.09.2023, 08:35:44 xxx.xxx.80.147

Trickyvoo, to mi připomíná nedávnou situaci u nás doma. Cosi jsem kutila v kuchyni a něco spadlo na zem, třeba šlupka od mrkve nebo tak něco. Pes to sledoval z povolené vzdálenosti, má zakázáno s motat u linky, jen když ho výslovně pozvu, aby něco uklidil ze země. Ale teď jsem ho nepozvala a kutila jsem dál, pak jsem se vzdálila k ledničce, načež se pes vydal do zakázaného území sebrat tu šlupku. Já pronesla jen “já to jakože nevidím”, ani jsem neměla v úmyslu ho vyhánět, a on se hned otočil a šel zpět na své místo 😀 

Zrzavci
Zrzavci (3271 příspěvků) 15.09.2023, 08:46:47 xxx.xxx.226.6

no asi jí přestanu pouštět Star trek

nebo míň prosecca. pro paničku 😀

Tak jsem ráda, že si to nechala vysvětlit 😀

já děsně miluju, když se s nima takhle dá mluvit

keriton
keriton (521 příspěvků) 15.09.2023, 11:04:38 xxx.xxx.80.147

Musím se podělit, jak ten pes hrozně rád spí… pořád na to musím fascinovaně koukat. Další možnost je přímo na zádech, s rozcapenýma tlapama do všech stran.

Obrázek
Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 15.09.2023, 11:09:36 xxx.xxx.198.226

Taky máme někde ještě nafocenou naši psici, jak leží přesně v této poloze, opřená bokem o stěnu, nohy tedy složené. Ta fotka je ovšem papírová. Lidi se ptali, jestli není špatně vyvolaná, jestli to není focené vzhůru nohama 😀

Anonymní (neregistrovaný) 15.09.2023, 11:19:04 xxx.xxx.119.6

Já se asi musím vyspat, huž asi trpím halucinacema, ale myslím, že jsme na louce vylekali orla mořského.🤔

Měli jsme sakra hezký venčení, je fajn, že teď není extra vedro, ale pořád se dá v trávě zalehnout a kochat se.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 15.09.2023, 11:25:37 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 15.09.2023, 11:04:38

Sakrakrásnej pes a ten lesk🙂

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 15.09.2023, 11:28:40 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 15.09.2023, 11:26:11

Buggyro, letos u nás bída, hrozný sucho bohužel, ale dřívávějc…

Obrázek Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (3271 příspěvků) 15.09.2023, 11:55:17 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 15.09.2023, 11:29:44

vsedněte na kůň a přijeďte k nám. V sobotu přesně tohle, co ukazuje Ronja přinesl z ranního ohařího venčení můj drahý. Přežrala jsem se jich do bezvědomí. Dělala jsem to čistě jen na másle -hlavičky pěkně malý jako jednohubky, velký jsem rozkrojila a z nožiček -pozorte! jsem nakrájela plátky a uďála si je na tom másle jako houbový čipsy! Jen pepř a po vyndání na talíř osoleno. Bože!!

KatyQ
KatyQ (156 příspěvků) 15.09.2023, 12:07:38 xxx:xxx.37fc:8fdf
keriton:

Musím se podělit, jak ten pes hrozně rád spí… pořád na to musím fascinovaně koukat. Další možnost je přímo na zádech, s rozcapenýma tlapama do všech stran.

Obrázek

Jo, není nad polohu ze které člověka bolí celé tělo, když to vidí, ale psík má pohodlíčko.

P.S.: pořídila jsem štěněti pelech, vetbedku a chladící podložku. Nespí ani na jednom, prý je nejlepší ve spánku obklíčit radiátor.

Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.