Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Třetí víčko

kometa
kometa (5005 příspěvků) 12.02.2024, 10:01:53 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 12.02.2024, 09:54:49

Já dočetla. Mám pochvalu?🙂

Ale vážně - něco pronajmout je za mě (skoro) pořád kontrolovat a řešit - tohle nefunguje, tohle někdo rozbil nebo ukradl, lidi jsou různí a pořád si na něco stěžují. A máte akorát další stres.

Hospoda, aby byla výdělečná, potřebuje zákazníky. A těm něco nabídnout. Jako, přes sezónu by asi nebyl problém, ale kdo do toho půjde? Vidím u nás na vsi, kolik se už v ní vystřídalo nájemců.

Saga
Saga (464 příspěvků) 12.02.2024, 10:19:23 xxx.xxx.167.183

Hurá, hurá, mám pochvalu😀!

Co záda zádíčka Buggyro? Jsem na Vás o víkendu myslela, jako že jste tak činorodá a furt na něčem makáte, tak jsem si říkala, že když jste teďkonc po té Dornovce v oslabení, že Vás jako trumfnu prací😄! No, heh…jsem to nějak nezvládla asi. V sobotu to ještě šlo, dopolko bylo moc pěkně, tak jsem vygruntovala stáje po týdnu, nachystala holkám odpolední žranici, poklidila výběh, zavřela je, no a pak? Pak se jako obvykle zatáhlo, u nás je furt zataženo a každou chvíli prší, už mě to dost solidně deptá tedy, ale přesto jsem využila nasyslených pilin od souseda, za pomocí mužské tažné síly (páč já jsem po Dornovce, že jo) jsme odstranili všechny rohože, pěkně upravili terén, dosypali, vrátili rohože, a protože mám nějaké rezervní rohože a na neděli zasejc hlásili nějakej chcavec, tak jsme položili i ty rezervní, aby to pěkné bylo. Pak už byla skorem tma, tže jsem s koňma zase udělala kulový, ale ještě jsem stihla vyžehlit dvě pračky a něco pokuchtit. Pak jsem se se sklenicí vína zřítila na gauč a pak už to prostě nějak nešlo. Bohužel rosničky se nespletly, tže jsem minimálně půlku neděle byla silně prudná, protože venku se nedalo nic dělat, natož něco konstruktivního🤮! No tak jsem sice uklidila barák, dala prát cejchy, abych zase měla co žehlit, ale nějak to prostě postrádalo elán. Ty dvě humusačky z výběhu vyhrály první cenu v tom, kdo bude nejvíc mokrej, protože schovat se prostě nepůjdou, že jo, tže jsem se držela na vzdálenost vodítka, abych na TO nedej Bože nesáhla a celkově mě to nějak nebavilo. Už bych ten déšť ukončila, ale tam nahoře na to mají zjevně jiný názor.

Co se ale podařilo, tedy už v týdnu, byla kastrace kocourka! Bylo to tak tak, už na něj lezlo jaro, ale stihli jsme to! A hlavně, MVDr přijela k nám domů, kulky mu ufikla u mě v kuchyni, čímž mi ušetřila mrtě času, a kocour za pár hodin ani nevěděl, že mu něco chybí! 😄Lítá jak šus a hlavně, že už se nemůže pomnožit!😄

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 12.02.2024, 10:20:52 xxx.xxx.198.226

Však ta hospoda stačí přes sezonu. V zimě kdo by tam na baráku taky co dělal, to leda třeba o víkendech, aby se tam zatopilo a tak. Dalo by se k tomu nabídnout něco dál, jako třeba ve dvoře udělat zabijačku, nějakou vesnickou zábavu, dožínky, něco na dušičky, nějaký masopust v předjaří, velikonoční akci, předvánoční akci, víc netřeba 🙂

kometa
kometa (5005 příspěvků) 12.02.2024, 10:26:30 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 12.02.2024, 10:20:52

Jasně. Ale teď někoho takového sehnat - člověka na rodičovské, aktivního nudícího se důchodce, studenty? Což není nereálné, ale zase další starosti. 

Asi jsem v tomhle ohledu pesimista. Po osmi letech vedení jezdeckého klubu. Ale ten musel šlapat celoročně, což bylo horší.

Saga
Saga (464 příspěvků) 12.02.2024, 10:33:27 xxx.xxx.167.183

Ad pronájem u Fíkovnice. Myslím, že tohle hrozně závisí na člověku a jeho povaze. Já za sebe mohu říct, že i když bych měla co pronajmout, jakože nemám, nikdy bych do toho nešla. Protože mě by z těch nájemníků regulérně piclo. Člověk nikdy neví na koho narazí, může to být i v klidu, ale mám obavy, že to je dnes spíš výjimka😔. Jak píše Kometa výše, pro mě by to byl jen další stres, ale uznávám, že spoustu lidí má na to jiný pohled. A co se týče hospody na venkově? Pokud bych měla soudit podle lokality, kde žiju já, tak hospoda na vsi/polosamotě je mrtvý projekt. U nás byly léta páně nevim kolik (někdy za první republiky) hostince celkem tři. Dva padly s kolektivizací, zůstala obecní hospoda, která se sice stěhovala po domech a cca od 80 tých let je ukotvena na jednom místě, ale v současnosti do ní, krom pár věčně opitých dědků, nikdo nechodí. Ještě tak před deseti lety tam chodili i místní mladí, jenže ti se pak postupně oženili/vdaly, založili rodiny a na tohle už prostě nemají peníze a čas. Točí se tam jen pivo a k jídlu tak max. levný soletky, jinak nic, prostě typická venkovská čtvrtá cenová. O tohle nikdo nemá zájem, chodí tam furt ti samí štamgasti ve věku 60+ v počtu do deseti kusů, otevřeno je út-so a celej tenhle cirkus dotuje město. Momentálně se zvažuje úplné zavření. 

Saga
Saga (464 příspěvků) 12.02.2024, 10:38:23 xxx.xxx.167.183

Marně tak přemýšlím, když bych měla takovýhle majetek, že sama nevím, co bych s tím dělala? Pokud bych tam trvale nežila, což jsem pochopila, že Fíkovnice tam trvale není, nejspíš bych to ořvala a prodala. Protože pro samotnou ženskou to nedává smysl. Oprava našeho hauzu mi bohatě stačila a to jsme to stihli do Covidu, kdy byly ještě normální ceny. Teď? Děkuju, nechci!

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 12.02.2024, 11:19:58 xxx.xxx.198.226

Sago, já jsem vůbec z té dornovkářky nestihla vytáhnout nějaké zhodnocení - my kámošíme, a tak jsme se bavily o jejích kolezích, o zvířatech, o dítěti, o koních… no konec 😀 Ale vím, že mi na páteři rovnala jen asi dva obratle a jen o ždibíček, minule to tam rvala že mě to až pálilo, a teď jen tak pomasírovala, takže paráda 🙂 Myslím si, že mnohem lepší. Zkusím se jí zeptat na nějaké postřehy přes fejsbůk - ale musí na to najít čas, chi chi 🙂

Rovnala mi hodně tu křivou pánev, to si myslím rovnala úplně stejně jako prve, a říkala, že takhle pravou kyčel výš než levou má hodně lidí, většina že je takhle křivá (asi že většina jsou taky praváci, to dá rozum). A já si říkala, že je to zajímavé, a asi i z toho důvodu jsem v těch bazarových sedlech neměla nikdy problém se porovnat, protože zřejmě byla křivá od těch všech lidí (a od nasedání, to křiví sedlo úplně stejně), takže mi nepřišlo nikdy, že bych na koni seděla křivě… Takže to na mě vyskočilo až s fungl novým sedlem, no. (no a taky samozřejmě u těch starých klasicky vytahaný nalézací třmen na levé straně, i když jsme přehazovali a já jsem si taky řemeny dírkovala podle svého pocitu a ne absolutně podle toho, aby byly stejné… na novém sedle jsem si dala i nové řemeny) Hádám většina jezdecké populace v CZ se o své křivosti třeba nikdy nedozví 😀 Nicméně mi ukázala, jak si mohu tu kyčel porovnat sama i mezi ošetřeními a to plánuji tak jednou za 14 dní zkusit, nějak si to naplánovat, abych pak měla aspoň den dva pohov potom, aby si to postupně sedalo do správné polohy… Ještě to s ní zkonzultuji, abych to nějak nepokonila. - včera jsem si to tak prohlížela v zrcadle, a přijde mi, že mi tu kyčel hodila ještě trochu níž než levou, asi aby to mělo větší efekt? A nebo jsem to tak rozchodila, že se to tak usadilo, zeptám se, zajímá mě to.

No a víte co, to odpoledne po rovnání jsem šla s brigádníkem jen obejít domů delší cestou, a po cestě mě tak neskutečně rozbolela šlapka od pravé nohy! Asi tím, jak jsem měla najednou tu nohu “delší” (🎵mám jednu nohu dlouhou! 🎶), chi chi 🙂 Tak jsem úplně zůstala čučet.

No a od neděle dopo mě bolí levé rameno. Včera jsem si na noc na něj dala BoT bederní chránič, nějak jsem to napasovala, a ráno MNOHEM lepší. Snad jsem si je jen přeležela.

Ale koně mi pochválila (!), jednak přibral (juchů, chlubfotka dole, už se mu silueta na stehnech nezužuje, má je pěkně rovná směrem dolů 🙂) a za druhé on se jí stavěl po dobu celého ošetření do drezurního postoje na všechny čtyři, říkala, že takhle rovně stát ho ještě za ty roky neviděla, tak prý kdo mi jezdí - no jsem říkala, že nikdo, páč na to nemám čas 🙄 A že ať se nebojí, jen co jezdit začnu (sezona klepe na dveře), tak toho koně zase zkřivím k obrazu svému, aby bylo co rovnat 😂

Obrázek
Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 12.02.2024, 11:22:06 xxx.xxx.198.226
kometa:

Jasně. Ale teď někoho takového sehnat - člověka na rodičovské, aktivního nudícího se důchodce, studenty? Což není nereálné, ale zase další starosti. 

Asi jsem v tomhle ohledu pesimista. Po osmi letech vedení jezdeckého klubu. Ale ten musel šlapat celoročně, což bylo horší.


Já právě myslím, že ten (inv.) důchodce může být dobrá trefa. Však kdo nalévá v takových těch stáncích u fotbalových hřišť… Nám dělá na koupališti v budce leta důchodcovský pár. A nebo někdo, kdo shání zrovna takovou sezonní práci, tady si taky zrovna u toho koupaliště najímá budku každý rok nějaký nadšenec, co tam prodává párky, pizzu z mrazáku, ledňáčky a limču 🙂 To, co tyhle lidi zpravidla pálí nejvíc, je nájemné…

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 12.02.2024, 11:31:12 xxx.xxx.198.226

když jste teďkonc po té Dornovce v oslabení, že Vás jako trumfnu prací
Já jsem se, oslabena dornovkou, postavila ruče k barelu na pálení bordelu a pálila jsem nějaké odpadní dřevo a makal za mě brigádník. Obstaral koně, nasekal řepu, nakrájel jablka, dopoledne jsem stihla ještě před ošetřením vymístovat slepice, opravit hřad, vyprášit kurník křemelinou. Brigádník vyčistil výběh od větví a ještě posbíral nějaké na cestě a uchránili jsme společně jeden oplůtek před zničením kmenem, který nám visí nad ohradou. Kmen budu muset sanovat motorovkou, až budu uschopněna. Pak také rozebral nějaké rozpadlé kavalety, z kterých kříže využiji na budoucí kavalety, ale bidla jdou na spálení. A já jsem také pracovala hlavou, vymyslela jsem, kam budeme pokračovat s vyvážením hnoje, když jsme naplnili kapacitu současného místa - snad holky budou souhlasit 🙂
 

Jinak si na práce u koní musím sepsat úkolníček, abych si je začala pomalu systematicky připravovat, když čekám brigádníka, a ne, že se tam objevíme a najednou nevím, co bychom dělali. Musím mít zrevidované ocelové úhelníky, hřebíky, vruty, nabitou aku na nářadí a tak. Tenhle brigádník je nějaký výkonný…

Saga
Saga (464 příspěvků) 12.02.2024, 12:11:22 xxx.xxx.167.183

Tak to mě těší, že to takhle dobře dopadlo👍! Já měla taky jen dva obratle mimo. A to jsem vlastně úplně zapomněla napsat, baňky mi dělá taky, na některých místech v poho, no a někde je to teda pěkná soda, ale pomáhá to! Já teda nevím, jak to dělám, ale jsem rovná, v oblasti kyčlí. Už přes 3 roky je nebylo potřeba rovnat, za což jsem nesmírně vděčná. A s těmi sedly - no, na tom něco bude! Já měla za svůj život jen 4 ang. sedla (vlastní) a jeden půjčený western. První nové, tam problém nebyl. Další dvě jeté a ještě k tomu sedlané na totální sud, mno…nic moc. Teď mám od loňska ORX, ale to je křeslo, které jsem do té doby nepoznala! Jako rozdíl jsem poznala nejen já, ale i kobyla, která se na sedlo od té doby vyloženě těší a moje zadnice jakbysmet. Přes třmen jsem nikdy nikam nenasedala, protože jsem měla to velké štěstí, že jsem byla ve svých začátcích v rukách zkušenějších a tohle bylo první, co mi zakázali, tže když na to nejsem schopná vyskočit, použiju vyvýšené místo, a nebo jdu po svých. Třmenové řemeny mám furt ty samé zakoupené někdy v r. 2007 a pořád vypadají jako nové a jsou stejně dlouhé👍.

A brigádník zaslouží jedničku s kašpárkem😀. By mě teda zajímalo, kam na ty brigádníky s tou Žínkou chodíte? Já chci taky!😄

Saga
Saga (464 příspěvků) 12.02.2024, 12:55:45 xxx.xxx.167.183

ORX River vegan s opěrkami uši. V Lysé na výstavě KŮŇ jsem si do něj sedla a odmítla opustit krámek😄. Vy jste mě ještě na IF na tahle sedla tak navnadila, že jsme si prostě do Lysé museli udělat výlet a fakt se to vyplatilo! Jako měla jsem z toho strach, celkově, jakože bezkostra, poprvé v životě, já to sice vyzkoušela, ale kobyla ne. Ale pak když jsem to na ní dala a dosedla! OMG! Ten pocit byl absolutně k nezaplacení!😉Vůbec jsem si nepřipadala jako na koni, ale spíš jako na gauči, nehledě na to, že když jsem na kobylu zkoušela obě kostry, co jsem doma měla (po koni typu sud), tak prostě to nebylo ono, tu první jsem darovala do pony klubu, z té mi prostě vyrostla, tu druhou jsme docpali, ale prostě to nebylo ono, ani sedlář nebyl spokojen, řekl, že do začátku možná, ale natrvalo ne, že na IC prostě bezkostra, což mi tvrdily i obě cobařky (velké chovatelky, žádné překupnice), co jsem se s nimi seznámila v rámci hledání a nákupu IC. A nyní vidím, že jsem dobře udělala. Sedlo si krásně sedlo, kupovala jsem ho, když kobyle byly 4 roky a 4 měsíce, teď už neroste, jen mohutní, je to typický proper cob, jak má být, při sedlání stojí jak přibitá, sedlo neřeší, ani mě, když se na ní drápu. Když jsem sedlala anglii, tak to rozhodně takhle v klidu nebylo.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.02.2024, 20:25:02 xxx.xxx.83.185

Ahoj holky, tady se to koní😉Do toho se plést nebudu, takže zkusím jen k tomu, co znám. Od konce…ano, asi amarylis. 

Buggyro ano, stříhám to plotostřihem, nééé, nlžkama by to nezvládnul ani střihoruký Edward😉 Nůžkama(případně pilkou ) vyřežu jen ty, co už přerostly a ztloustly natolik, že to plotostřih nevezme, tak se to musí snížit třeba o 20cm a zase pár let to vydrží netlusté😉

Sago, mého brigádníka by ste nechtěla😛 Ukážu mu: zítra, než přijdu, vykopeš tenhle keř, je to plané, nemá tu co dělat. Ráno se pro jistotu jdu ještě mrknout, čím začal a on stojí u úplně jiného keře jinde😲 Akorát u těch plotů už jsme sehraní. A když nepřijde pod vlivem, umí i vzít za práci. Ale, že by něco opravil či tak něco, to určitě ne. Jsem ráda, že po sobě zvládne zavřít a zamknout branku, uklidit nářadí😉

Dneska jsem byla celý den na cestách, měla jsem zubaře a gyndu(ten rok nějak rychle utekl😏) Zase na chvíli pokoj. Teda ne od zubaře, tam to bude zase roztahané na rok🙄

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 12.02.2024, 20:38:38 xxx.xxx.20.192

já ráno psala a musela jsem odběhnout..a bylo to fuč,než jsem se vrátila..

Raduš a Niki..máte SZ..

Amarylis jsem měla se 4 nádhernými “zvonci”😇

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 12.02.2024, 21:39:29 xxx.xxx.61.213
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 12.02.2024, 09:56:18

V pohodě…potykaly jsme si!🤝

A za všechny nápady a rady jsem vděčná…a v létě Tě čekám na chalupě!!! Teda až porostou houby…😉


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.