Aktuálně: 4 319 inzerátů190 587 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.05.2024, 17:50:21 xxx.xxx.90.145
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 15.05.2024, 17:42:53

Jak neni? Všude píšou, že každá si své obdivovatele najde😉 Víš jak: vašu p…jsem taky neviděl a věřím, že ju máte🤪

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 15.05.2024, 20:37:09 xxx.xxx.177.249
Ronja s motejlem:

Určitě plavala, vždyt jste přeci impulzivní🤣. Nic přestávám krafat nebo nic neudělám - držet palce a nekecat🙂


🤣👍

Ovšem, dámy, jsem absolutně vedle z postřelení Fica!!!👎

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 15.05.2024, 20:47:49 xxx.xxx.64.54
kometa:

Pravda, že zajíc mě taky napadl. Ale třeba i jezevec. Prostě nějaký “hraboš”. 


A nemůže to být obyčejný kocour? Jestli to tedy není okousané, jen rozhrabané a rozválené ?

Odberryho
Odberryho (320 příspěvků) 15.05.2024, 22:20:14 xxx.xxx.115.82

Co se rozhrabaného záhonu týče, tak já byla úplně v šoku, co dokáže obyčejný drozd provést s trávníkem, když tam hledá něco k snědku. To, jak ho dokázal doškubat, se nepovede ani retrívrovi a ohařce, když tam pořádají dostihy. Takže já bych tam šoupla lehkou síť zeshora.

Moje zlaté zvíře dál plešatí 😱 Aktuálně by neměl z čeho. Cytostatika vysazena dávno, kortikoidy už také víc než týden nebere, cukrovka vyřešená a cyklosporiny by to dělat neměly. Tak já ho asi “střelím” za draho na inzerci jako Lykoie 🙈😅

Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 16.05.2024, 06:04:24 xxx.xxx.119.6

Tak já zas přehlídla, že Canka měla rostlinky jen vytažené, to by asi nějaký pták být mohl? No začíná z toho být docela zajímavá detektivka. 

Slováky jsem po očku sledovala první třetinu, pak už jsem šla do lovišť. 

Bobca
Bobca (1223 příspěvků) 16.05.2024, 06:49:06 xxx.xxx.20.192

Holky moje🥰-už su tu☀️.Jste mě moc potěšily,že na mě myslíte😊..Jsem tu už po 5.hodině a čtu a čtu😀..Nevím,kde začít..Včera jsem dlouho seděla,jak jsem čekala na sanitku,(dojela jsem před polednem domů)pak jsem při nastupování do ní-nikdo nás neučil chodit po schodech-ba ani po rovince!!😲-došlápla plnou vahou na bolavou🙄než jsem sedla honem nalevo na to sedadlo-až mě to chvíli cestou brněla..Doma dosednu v patře na nachystaný vozík..a..čách!!mokrá zadel😈ale fakt,jakoby tam někdo nalil aspoň 2 decky..tak jsem se s ním seznámila, v klidu vybalila,převlíkla se,sousedka mi donesla plněnou papriku na obídek a já pak bucla do SVÉ postýlky..Do půl 3!!Udělala si konečně kafíčko👌Sedla jsem s nataženou nohou k telce,ledovala a dodívávala jsem se na zmeškané pořady..Měla jsem špatné svědomí,že jsem se neozvala,ráno se tam nešlo připojit,pak vizity a propouštění,řešila se ukradená peněženka vedleležící!!A pak sbalená hoďku  a půl čekala na židli..😟a telefon vyplý v tašce..Tak jsem si říkala,že napíšu Raduš smsku-a v tom cink cink..píše ona😎já tu telepatii takhle mám..Ale nechtěla jsem už tu nohu mít v této poloze..I teď už jsem víc jak hodinu zastrčená pod stolkem..Už se budu muset za chvíli projít🙂Preventivně jsem vyhodila tiskárnu,abych mohla zajet nohama pod stolek

Ronjo,ano,odskočila jsem si do špitálu od plotny,chtěla jsem,aby už ta bolest ustoupila-10 dní jsem trpěla,Aulin nezabíral..…stalo se..✔️Je to paráda..Večer jsem si už nebrala ani Novalgin..spím na boku..Nohu už dám do 90 stupňů..Dokonce jsem si užila-i když jsem opravdu nechtěla-tu operaci ve spinále..Jen to následné ležení skoro 7 hodin!!na zádech-ale přežila jsem to..Myslím,že časem půjdu i s druhým,bo mě to pobolívá úplně stejně,a vedla ležela paní,co po 2 letech šla s druhým kolenem..

Je fakt,že já nic takového jak vy neprožívám..Dokonce,když mě našli v levém prsu kouličku velikosti vlašského ořechu(tukovou-se později ukázalo),já se těšila,že si nechám uřezat i to druhé,abych mohla spát na břiše-asi před 20-25 lety..šéfka ze mě pomalu omdlívala,jak o tom mluvím,ale já to beru prostě v klidu..Jen mě omezuje teď to,že já-plašan-nemůžu “lítat”..ale to se poddá..Do schodů jsem to malinko porušovala,bo bych se sem fakt doplazila po zadečku aspoň za hoďku, a to se mi zrovna nechtělo,už jsem chtěla být doma..Pokud mě vemou holky vedle ven na vozíku,tak to dodržím 😇

Moc všem děkuji za účast🌼🙂Jsem ráda,že vás mám..to víte už roky!!A nebojte se o mě,jsem v naprostém klidu a pohodě..Příště napíšu taky "veselou příhodu z natáčení"..už musím změnit pozici😇papa

Saga
Saga (464 příspěvků) 16.05.2024, 07:14:08 xxx.xxx.167.183

Holky, vy jste mě teda pobavily! Právě jsem se dozvěděla díky vám všem, že se hraje nějaký hokej? To je ta věc na ledu s pukem, že jo?😄Tak to mě sice vůbec nezajímá, ale aspoň už chápu, proč je většina národa v tranzu😄. A já to sváděla na houbičky😄! Taky jsem se díky vám dozvěděla o Ficovi, no co k tomu dodat? Slováci jsou taky zjevně v tranzu, akorát že trochu jinak no…Heh, no měla bych si občas vyndat slámu z bot, pustit vidle a zapnout si aspoň telku, nebo prohledat jiný internety, než ty chovatelský, ale když mě to tak neba…

Bobčo, jste skvělá! S pozitivním přístupem jde všechno rychleji! Uvidíte, že za chvíli bude všechno dobré a zase budete hopkat!

Fíkovnice, já bych to s Čendou neviděla tak černě, ber to tak, že máš káru s jedinečným designem😜! A jezdí to na benzín/naftu, ne na pěkný voko. Řekla ta, co nemá vůbec žádnou káru, ani dvoukolák😄.

A moji noví králíci papkají a papkají, pupíčci pěkně rostou🐰!

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 16.05.2024, 09:04:01 xxx.xxx.119.6

Bobčo, kéž byste mohla telepaticky poslat trochu vašeho přístupu mojí mamče. Jé, a sehnala jste vozík to je super, s tím to přeci jen bude bezpečnější než se židlí, a když se budete moct dostat i ven, na čerstvý vzduch…to by bylo fajn🙂. A jak se Vám v nemocnici spalo? Já jsem nespavec i doma, někdy lepší někdy ne, ale v cizím se mi spí obzvlášt nedobře. No a moje mamča to má stejně, ale když byla na operaci - doktoři, řekli, že už nejde otálet, tak tam normálně odpadla, odpočinula si, nakonec si ten pobyt vlastně užila, prý jako někde v hotýlku. 

Fikovnice, boule po klíštěti se zvětšila a rozsvědila, v noci jsem jí poctivě podrbala😁, ale jinak dobrý.

Hrozně u nás fouká, venku se být nedalo, je to nepříjemný, nejsou slyšet blížící se auta, tak jsem ráda, že ani chlupatci se to nezdálo.

Sago, já nejsem kdovíjakej fanoušek, normálně hokej nesleduju, ale mistrovství - samozřejmě nás, ráda zkouknu, snad i musím, jinak bych si asi musela sbalit švestičky a jít bydlet do stodoly🙂.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 16.05.2024, 09:06:29 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 16.05.2024, 07:14:08

Pupíčci rostou a rostou, to jako bývalej vegetarián nemůžu ocenit, vy na ně myslíte jak na jídlo😁. Dělám si srandu, to je dobře, že dělají radost🙂.

efe
efe (1343 příspěvků) 16.05.2024, 09:18:15 xxx.xxx.199.5
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 16.05.2024, 09:06:29

To mi přípomíná:

Jsem vegan druhého stupně:

1. stupeň: kráva sežere trávu

2. stupeň: já sežeru krávu

😀

Saga
Saga (464 příspěvků) 16.05.2024, 09:47:16 xxx.xxx.167.183

Ronjo, ale jo, koukám na ně jako na jídlo😛! Ještě dřív, když jsem měla vlastní chov, tak jsem to měla také tak rozdělené. Prostě chovné kusy byly chovné kusy. Nedávala jsem jim jména, neboť to u králíků považuji za lehce infantilní, a hlavně když jich máte plnou, neřkuli přetékající králíkárnu, to by bylo na soubor v excelu a na to fakt nemám morál😄. Samicím jsem říkala holka, matko nebo prostě samice, samcům “ty darmožroute zatracenej” a omladině dle toho, na co byla určena. Chovala jsem kresebné králíky, čili již v den okocení vidíte kresbu a víte, že to budou: výstaváci, na prodej do hobby, pekáčníci, mrazáci nebo sekaný😄 a to jim většinou zůstane, no ehm, víte do kdy, že jo? A tyto ušáky jsem přivezla pouze za účelem dokrmení mého přebývajícího sena a doplnění stavu mrazáku, čili jsou to mrazáci a pravidelně jim ohmatávám kejtičky a u toho slintám😄Tohle už lepší nebude!

Add hokej, ten nesleduje ani moje drahá tříčtvrtka, obávám se, že vůbec netuší, že se to odehrává! Ale my to tak máme, nejsme vůbec žádní sportovní nadšenci a do TV sportů už vůbec ne, nekoukáme ani na zpravodajství, politiku, prostě tenhle svět jde úplně mimo nás, asi proto jsme furt v takovým klidu😄

Ale vy všichni ostatní určitě fanděte!

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.05.2024, 10:10:30 xxx.xxx.90.145

Ronja mě předběhnula. Sago, vy jste teda drsoň😲 Vůbec nikdy a to nejsem vegetarián, bych si nedovedla představit, že bych si pořídila zvíře, starala se o něj a pak ho snědla😲 A to ani nějakého ne zrovna krasavce, třeba krocana(jsem si vůbec nemohla vzpomenout na samce od krůty, musela jsem si první vzpomenout na díkuvzdání😛 U nás je to morák) Vždyť králík je tak miloučké zvířátko, úplně jako Viktěnka😲 Neberte to jako výtku, to jen údiv, konstatování, každý to máme jinak. 

U nás dneska fučí taky, dost👎 Ráno jsem musela kvůli těm oknařům jít obchůzku o hodinu dřív a ač jsem šla včera v tričku a bylo mi horko, dneska s dlouhým rukávem a bylo mi chladno, profukoval mě studený. Oknaři by to měli do oběda dodělat, takže tu čučím a čekám až to budou předávat. Pak musím vyrazit fofrem do zahrady, protože zítra má pršet(kupodivu to tam ještě je, akorát z 21mm tam zůstalo 9🙄) Takže honem dosadit rajčata, taky jsem objevila 5 paprik nevysazených pidi, přemontovat okap do bečky a ještě jsem si říkala jednu věc a nemůžu si vzpomenout, třeba mě časem trkne, doufám😏 Prádlo se dopírá, to do večera ještě uschne😀(spíš ho budu sbírat po zahradě🙄 Měla bych zajet do masny, Viktínkovi došlo vepřové a hovězí. 

A Bobču taky nechápu😏 jak ona ty nemocnice zvládá tak s přehledem. Což je nepochybně super👍 je to vidět, jak rychle se ze všeho zotavuje😎 Ale Bobča je ženská od rány, u nás se říká ,,obrychtovaná", ona si se vším ví rady👍

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 16.05.2024, 10:36:35 xxx.xxx.198.226

Včera jsem byla darovat krev, tentokrát jsem se poté cítila celkem nemdlobně a pak jsem byla schopná i běhat po městě.

Někdy tuším ve čtvrtek před týdnem se mi povedlo naházet do nových zvýšených záhonů hnůj a zeminu, takže jsem měla připraveno na sadbu, o víkendu jsem přivlekla většinu rajčat a paprik a vysázela do zvýšených. V pondělí jsem měla volnější odpoledne, tak jsem se stavila lačně v zahradnictví a koupila tykve, myslela jsem, že už bude nějaký doprodej, a ono ne, mají ještě dosti. Takže mám dvě cukety žluté, dvě zelené, čtyři roubované melouny a čtyři polní okurky. Ta mnou předpěstovaná rajčata a papriky jsou zoufalé, navíc jsem včera při sázení těch tykví zjistila, že mi do zvýšeného naskákaly slepice a rozhrabaly (takže tu lišku mají za to!), takže jsem zachránila, co se dalo, a dosadila tam nějaké ty tykve. Zvýšené záhony jsou čistý jih, v černé nopovce, takže předpokládám, že tam bude pěkný pařák, tak jsem tam hvízdla dva ty melouny, ať se předvedou. Kolem všech tykví jsem vytvořila posvátný kroužek z modrých krystalů.

Někdy min. týden jsem vysadila ačokču, a protože mi to nějak nedošlo, mladé rostliny mi ti hnusní slizáci sežrali. Tak jsem kolem starší kytky rozházela opět posvátný kruh z modrých bobulí, a včera jsem koukala, že je kolem ačokči řádně pohnojeno chcíplýma slimejšema. Tak se na ně musí! Poslední zbylá ačokča se drží a rozrůstá, snad tedy apokalyptické předpovědi všech zkušených ačokčářů o záplavě plodů byť i z jedné kytky budou pravdivé, a já se něčeho dočkám. Protože papriky nebudu mít určitě....

Další fáze sadby bude vybudování protiprasečí ohrádky na hnojišti a vysazení posledního melounu a cukety a okurky přímo na hnůj. Okurce a melounu pak přistrčím nějakou oporu, pokud bude třeba. Výhoda hnoje je, že nebudu nejspíš muset zalévat, čvachtá to tam i teď, sežralo by mi to holinku. Ale jinak už by to fakt chtělo zapršet. Včera poté, co odešly děti od koní, jsem se jala čistit jednu podzemní nádrž, abych tam mohla o víkendu houknout novou vodu. Je tam na dně voda taková "krájitelná". Zelená a tak. Zjistila jsem, že 15cm otvorem na vrchu nádrže jde dovnitř strčit koště (takové to žluté, dělá se asi z prosa nebo z čeho). Takže jsem tam pošmrdlala koštětem a vytahala čerpadlem mališem, co šlo. A pak (a teď se zasmějete) nastoupil ručník na tyči. Ručník přivázaný k metrové tyči (aby se s ním dalo vytírat) se hodí otvorem do nádrže (spíš nasouká), počká se, až pěkně nasákne humusem ze dna nádrže, pak se čtyřtunový nasáklý ručník vytáhne a vyždíme do připravené nádoby. Vytahala jsem 20 litrů a měla jsem dost, pokračování zase dnes večer... Ale dneska to snad dorazím.

Výhoda je, že mě neobtěžuje zůstávat takhle do 8-8:30 večer na zavírání slepic, protože když jsem včera ve čtvrt na 10 přišla ke kurníku, slepice už dávno chrápaly a kdyby si uměly odháčkovat dvířka, mají i zabouchnuto. To mě čeká v sobotu příprava voliéry pro nové slepice, a tentokrát budou soudružky ve voliéře všechny, staré i mladé pokupě, mají smůlu, pouštět se budou zase za pár týdnů, až si zvyknou. Kolem voliéry mám sto chutí natáhnout ještě ovčí síť pod proudem, aby lišku přešla chuť. Takže plán je v neděli pořídit těch dalších 10 (?) kousků. Asi jich vezmu 10 a tři odložím ke kamarádce, ať mám do počtu. Nevím, jak by se holky v počtu nad 10 srovnaly v kurníku. Nakonec, zeptám se kamarádky, jestli nebude chtít víc kousků. Jestli mi liška sfiňa slepice vyloví do zimy, tak budu stejně pro vejce chodit ke kamarádce. Tralala.

Mimochodem ta pomalu pečená slepice, co jsem ji našla chcíplou po liščí návštěvě, je chutná! Takže příště žádné plýtvání, žádné házení načatých kousků přes plot, pěkně zpracovat. Ještě jsem z té nebožky vydolovala poslední úplně hotové vejce. Taková jsem kruťaska. Kdybych byla shránčlivá a vzala si i tu načatou slepici (byla jen hlava pryč), tak by liška přišla jen ke dvěma kouskům. Takhle dostala tři.

Mimochodem, právě baštím výpek z té slepice, s bramborami a trochou másla, je to vlastně vývar, protože jsem ji podlila, a tuk na ní žádný nebyl (vše cpala do vajec, hodná slípka), a je to eňoňuňo 🙂

Saga
Saga (464 příspěvků) 16.05.2024, 10:41:12 xxx.xxx.167.183

Žínko, vůbec to neberu jako výtku, právě proto, že jsme každý jiný a tak to má být. Já jsem vyrostla na hospodářství a od malička jsem byla k tomuto vedena. Usmrcovat domácí zvířata jsem se učila od cca 12ti let, protože to už jsem byla dle rodičů dostatečně “velká”, tak abych to zvládla emočně i fyzicky. Vždycky mi říkávali, ty jsi se o ně starala a krmila je, teď oni nakrmí tebe, je to jejich úděl. Není to pro každého. Proto máme mnoho petových zvířat, na která nahlížíme jinak, jsou to naši kamarádi a jo, jejich odchody taky snáším dost mizerně…

A jinak u nás teda fouká úplně příšerně👎, včera jsem byla s mini venku, to to ještě celkem šlo, ale dneska asi nechám koníky odpočívat, protože to je vichr, že by to člověku urvalo hlavu. Zítra má pršet, tak jsem zvědavá, co z toho bude. U nás je vody celkem dost, sudy máme plný, ale tak uvidíme…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.