Aktuálně: 5 145 inzerátů172 498 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (1516 příspěvků) 30.05.2023, 23:40:11 xxx.xxx.7.72
Canka: Co jeee???Mě se nevložil celý příspěvek,ale jen 2 věty

To máš asi za to, že jsi frflala😛😄😄 Nevím, teď jsem nepsala, nestíhám, Tom potřebuje ušít nějaké dekorace na podium, tak řešíme materiál, množství a kde objednat...

Canka
Canka (281 příspěvků) 31.05.2023, 08:58:16 xxx.xxx.249.200
Raduš ale fakt....asi jsem nadávala a tady mám:-) Každopádně jsem teda včera ráno vstávala zase totalně unavená..nemůžu poslední dobou se nějak včas dostat do postele a chodím spát až kolem půlnoci..a když mi v 5:40 h zazvoní vždycky budík,tak vypadám jak zombie..každopádně víte co mě probudilo?Že jsem dostala pecku od ohradníku:-) Jak jsem byla unavená a nedávala si pozor,tak když jsem přelézala ohradník,tak šup petelici přímo mezi nohy:-D To bylo probuzení elektrický:-) Do práce jsem klasika jela na skútru a v půlce cesty zjistila,že mám prázdnou nádrž..naštěstí jsem měla benzínku akorát přede mnou a natankovala..jinak bych šla asi pěšky:-D Po práci jsem dala nabíjet strojek na stříhání a že ostříhám malou ponici..má totiž furt zimní srst nevylínanou..no jenže baterka se furt ani po hodině nenabila,takže jsem jí prostě vzala a šla stříhat..no jenže v půlce koně mi došla baterka:-D Takže mám ostřihanou jen půlku ponice:-) Takže dneska to musím dodělat a nechat si nabít i druhou baterku,ať mi to vydrží na celý zbytek poničky... Holky u nás vůbec neprší:-( Ale jako že už fakt dlouho:-( A v nejbližsích 15 dnech ani nemá...takhle budu za chvíli bez vody:-(
Buggyra
Buggyra (3160 příspěvků) 31.05.2023, 09:25:47 xxx.xxx.198.226

To s tou vodou úplně chápu, my máme pro strýčka Příhodu zakopané dvě kubíkové nádrže, jedna plná, jedna zpola, ale ty si šetříme fakt až bude zle (zrakvení ošetřovatelé, nefunkční technika..) no a nemáme k tomu čerpadlo, takže by se to muselo tahat šoufkem (a to nechceš).

Taky sledujeme předpověď, zatím vozí máma vodu v barelech z paneláku, ale na její rozhašená záda nic moc (zase.... třeba to rozhýbe, když musí). Tak jí aspoň ušetřím práci se sekáním, páč se nám se servisákem soustředěnými dvouletými opravami podařilo rozběhat frézu (MF-70), kde mám metrovou sekačku a dvoumetrovou obracečku. Snad tohle léto už bez nekonečného kroužení s půlmetrovým záběrem zahradní sekačky. A s křoviňákem mi vůbec všichni můžou víteco.

Ale tu vodu by to chtělo. Povážlivě mi ubývá už i voda na zalévání.... Ale Norové říkají, že do příštího víkendu ani kapka...

lesnizinka
lesnizinka (1516 příspěvků) 31.05.2023, 10:37:23 xxx.xxx.7.72

Holky s vodou vás chápu, já už v tom stresu ,,bez vody" žiju několik let po sobě a je to strašné. Zasadíte políčko, nevíte, jestli vůbec něco bude, pokud nějakým zázrakem nezaprší, dřete se tam jak ma.or a zbyzečně?👎 Zahrada ani nemluvím, věvi jako vřesoviště, či rododendrony nesmí vyschnout atd...Jezero se začne bez přítoku přehřívat a zažabincuje se, takže se modlíte, aby přežily rybky. Vodovod tu nemáme, ze studny si na zalévání nikdo vodu vzít netroufne, aby nepřišel o vodu totálně, A nakonec je to stejně i zakázané, když tu začne sucho. Napršelo, ale už to moc poznat není, protože u nás je sucho dlouhodobé, zem není nasycená☹️ Takže předpovědí typu: neprší a ani nebude...se totálně děsím. Zatímco jiní jsou nadšení, že si užijou prázdnin bez deště, já vyhlížím s nadějí každý mrak a na předpovědi se bojím koukat.

lesnizinka
lesnizinka (1516 příspěvků) 31.05.2023, 10:43:56 xxx.xxx.7.72

Probuzení od ohradníku Niki...tak to muselo být vzrušující😛 Že: jedu na skůtru a po chvíli zjistím...já myslela: že na něm nemůžu sedět😛😉 Poničku jsi nám měla vyfotit, my by sme jí to neřekly😉😛 Mě po páté hodině vzbudila Gucci skokem na postel a chtěla škrabkat. Otevřela jsem oko, krom těch klíšťat, co jsem cítila pod rukou jsem jich asi 5 viděla, jak po ní šmatlají...Bože Gucci běž někam, nebo mi to tu natrousíš👎 Pak mě vzbudilo klepání postele jak se v rohu škrábala a když už jsem se probudila skoro v půl osmé, tak byla fuč. Našla jsem ji sedět na mole. Viktorkovi se zdála zima, přišel večer spát do pracovny. Taky, že jo, do rána byly 4st.

Fikovnice
Fikovnice (4097 příspěvků) 31.05.2023, 17:58:49 xxx.xxx.20.198
Bobca:

Jani,já ti psala na SZ a ty už tady jsismiley,,Včera jsem měla rozlítané,tak jsem zapla až teď a první jsem šla na mejly a tam bylo upozornění..Dnes povezu Petru na pohřeb kamarádky do Štbk..49let...Z jedné rakoviny se dostala a druhá ji skolila..sad

 


Boži, ano, já tu byla dost brzy. Proto jsem Radce psala, kam se máte uchýlit...😉

lesnizinka
lesnizinka (1516 příspěvků) 31.05.2023, 21:01:18 xxx.xxx.7.72
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 31.05.2023, 17:58:49

Néé, nedělám si srandu, jsem jsem to pomotala, už jsem zapomněla, že pejsek byl Flok, normálně bych přísahala, že Fido😊 Ale jak jsi napsala, že Fido je nemoný, tak jsem si vzpomněla, že Fido je kocour. Jani a jak to teda vypadá, máš nějaké další výsledky, co to tedy má?

Canka
Canka (281 příspěvků) 31.05.2023, 23:20:15 xxx.xxx.215.178
Ahoj holky, No tak koukám,že problém s vodou máme všechny...jako já na zalití zatím vodu mám..ale je to jen otázka času..v 1000 l nádobě mám tak čtvrtku..tím zalévám u slepiček stromky ve voliéře..horší je zahrádka..tu jsem zalévala ze studánky...ta už je kaput,je tam totalně na dně vody..tak už beru z přepadu..tam je teda voda nepretržitě i v tom největším suchu..ale v momentě,když by přestala téct voda do jezírka,co mají koňuši na pití,tak z toho přepadu budu zásobovat jezírko a nemám už potom z čeho zálevat...a byla bych fakt naštvaná,když tam mám vysazenou tu zeleninu,kdyby mi to všechno pochcípalo...jenže prostě priorita je to,aby měli zvířátka co pít.. Dneska jsem v práci zkejsla pěkně dlouho..nahromadili se nějaký problémy a nešlo odejít..nesnáším odcházet od rozdělaných věcí..takže jsem to prostě musela dodělat..a za odměnu jsem jela do Mekáče:-D A ještě nakoupit..a ještě jsem pak stihla i 25 km na kole:-) A pak už metelila ke zvířatkům...Berťa tam akorát lovil myšku a taky ulovil:-) A na plotě už seděl ten černý kočičák a hlasitě se dožadoval jídla;-) Iž se nechá i docela dlouho hladit,ale furt vypadá hrozně..ta kapka vůbec nefunguje..je plný klíšťat,rozdrbaný..dobitý..musí se někde prát..
Buggyra
Buggyra (3160 příspěvků) 01.06.2023, 08:50:34 xxx.xxx.198.226

Já jsem dávala jednom polodivousovi loňské léto teda kapkové odklíštění emergenčně právě uprostřed nejhoršího náporu klíšťat, kdy ten kocourek vypadal jako hroznové víno... A do druhého dne klíšťata všechna opadala. Tak možná obnovit? A nebo ještě popatlat něčím na srst, co u koček se používá na zevní parazity (jako Arpalit u koní).

A jinak, pořídit kanystry, a vodu na zalévání vozit v kanystrech v autě a nebo těch 10 litrů v batůžku na zádech (vyzkoušeno). Aspoň na překlenutí toho nejhoršího, aby ty kytky neodešly. Nebo si nechat dovézt vodu do kubíkovky od vodáren, pokud se tam takhle za sucha vejtřaska s cisternou dostane :-)

Já kdybych měla mekáč po ruce, tak do něj taky jdu. Nejvíc mi chutnaly vždycky saláty a šejky, saláty vždycky peckově chřupavé a čerstvoučké, úžasná věc. No a hranolky jsou jasné. Akorát ty kuřata z těhle rychlovýroben mi nejedou, mně nějak nechutná ten jejich obalový materiál.... To už radši grilované kuře ze stánku :-) Burgery vůbec nejím, jak je to mletý, tak já to nemůžu.

Bobca
Bobca (918 příspěvků) 01.06.2023, 09:26:07 xxx.xxx.20.192

psala jsem tu někde...dnes jsem to všechno taky četla nějak na přeskáčku..Ale včera jsem byla dopol.u bráchy-vrátit švagrové entlovačky,už mám svoje🙂

Jinak nezapínám až ráno,jak je hezky,nechám se ukecat už odpolko ke garáži,jak jsem psala,říkají mi paní Páralová🙂..Ale včera zatím poslední(si myslím)..Mám toho dost,ještě rozžehlit,lepícím válečkem vytáhat nitě...A už mám něco málo nastříhané-záda kabelek-udělala jsem si šablonu asi 33x43 plus mínus..A pak podle toho budu kombinovat předky...

Jeden jsem vám už teda vyfotila...a pak moji ranní image,když sundám "chobota"..Jsem kočka,co?👍

Nevím,jestli se to zobrazí-není tu náhled...tak doufám..

Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1516 příspěvků) 01.06.2023, 10:50:46 xxx.xxx.7.72
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 01.06.2023, 09:26:07

Tom byl předevčírem u nového holiče, protože dvě poslední stříhání u Klier na obchoďáku dopadly celkem katastrofálně🙄Tak risknul nového. Nebyl to sice barber, ale stříhal ho kluk, kolem dokola mu to srovnal břitvou, i obočí, všechny chlupy mimo prostě vyholil. Frflá, že je doškrábaný a má kolem vlasů světlou linku, protože to bylo neopálené, ale jinak to má ostříhané hezky...jak už fakt dlouho neměl. Tak už bude chodit tam, akorát mu příště řekne, ať mu to kolem nevyholuje. To je tip pro tebe Bobi😄😄😉 Dělám si prdel, tak přece ráno vypadá většina, co má tuto délku vlasů. Namočíš, trochu srovnáš a si kočka👍 Letím ven, nahlásil se brigádník.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.